Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Τα στέλνεις. Σα να βάζεις λεφτά στο κινητό σου ένα πράγμα. 

Αφού δεν έχει και το 1€ της προμήθειας είναι και άμεση θα ξαναρχίσω να την χρησιμοποιώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, theo93 είπε

Επίσης δεν μπορώ να βρω την εφαρμογή στο playstore ενώ την έχω κατεβασμένη στην συσκευή μου...

Τί έκδοση android τρέχει η συσκευή σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, theo93 είπε

6.0, είναι το Xiomi Redmi Pro

Εδω και πολύ καιρό στα minimum requirements λένε για android 6 οπότε κανονικά θα έπρεπε να στην εμφανίζει.

Μάλλον ετοιμάζονται να σταματήσουν την υποστήριξη και στην 6.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσείς που βάλατε χρήματα από πιστωτική, η τράπεζα τα βλέπει σαν αγορά ή σαν ανάληψη μετρητών; στη δεύτερη περίπτωση νομίζω οι τόκοι τρέχουν από τη μέρα της συναλλαγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, circadian είπε

εσείς που βάλατε χρήματα από πιστωτική, η τράπεζα τα βλέπει σαν αγορά ή σαν ανάληψη μετρητών; στη δεύτερη περίπτωση νομίζω οι τόκοι τρέχουν από τη μέρα της συναλλαγής.

σαν συναλλαγή τουλάχιστον η Eθνική visa και master credit που μπόρεσα να χρησιμοποιήσω τέλη Ιουνίου αρχές Ιουλίου πριν "κλειδώσει" η Εθνική το top-up. Στο επόμενο Statement ήρθε σαν αγορα Revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, circadian είπε

εσείς που βάλατε χρήματα από πιστωτική, η τράπεζα τα βλέπει σαν αγορά ή σαν ανάληψη μετρητών; στη δεύτερη περίπτωση νομίζω οι τόκοι τρέχουν από τη μέρα της συναλλαγής.

Από όπου και να έβαλα χρήματα στην Revolut, αγορά θεωρήθηκε. Θα ήταν λάθος πιστεύω να θεωρούταν ανάληψη. Στη ουσία ιντερνετική αγορά είναι εφόσον χρησιμοποιείς τον αριθμό της κάρτας και δεν πας σε ATM. Αυτή είναι η γνώμη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς διάβαζα ότι τράπεζες του εξωτερικού το έκαναν στα πλαίσια του "πολέμου" που έχουν ανοίξει με τους ιντερνετικούς παρόχους. παρόμοιο με την υψηλή χρέωση ανάληψης σε atm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! έκανα top-up με καρτα Eurobank ενα μικρο ποσό στην αρχή και στη συνέχεια ήθελα να μεταφέρω ένα μεγαλύτερο ποσό αλλά δεν έγινε γιατί η ελληνική τράπεζα το απέρριψε...μηπως πρέπει να επιβεβαιώσω την ελληνική κάρτα στο app πρώτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, gatos_spirounatos είπε

Καλησπέρα παιδιά! έκανα top-up με καρτα Eurobank ενα μικρο ποσό στην αρχή και στη συνέχεια ήθελα να μεταφέρω ένα μεγαλύτερο ποσό αλλά δεν έγινε γιατί η ελληνική τράπεζα το απέρριψε...μηπως πρέπει να επιβεβαιώσω την ελληνική κάρτα στο app πρώτα;

Ωχ λες να ξαναέβαλαν capital controls; Δεν θα το αντέξω...🤣

Δες όρια της κάρτας σου,αν ο λογαριασμός σου έχει υπόλοιπο αν είναι χρεωστική ή αν έχεις αρκετό πιστωτικό όριο αν είναι πιστωτική.Μετά πατα εκεί στη revolut την κάρτα πάτα να την κάνεις verify κάνε ένα τηλ. στο Europhone banking να σου πουν το τετραψήφιο και αν δεν πιάσει ούτε αυτό πάρε πάλι στο europhone banking και ρώτησε τους.

 

(EDIT) Α ξέχασα στη revolut τι μήνυμα σου βγάζει;

Επεξ/σία από user2163
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, gatos_spirounatos είπε

Καλησπέρα παιδιά! έκανα top-up με καρτα Eurobank ενα μικρο ποσό στην αρχή και στη συνέχεια ήθελα να μεταφέρω ένα μεγαλύτερο ποσό αλλά δεν έγινε γιατί η ελληνική τράπεζα το απέρριψε...μηπως πρέπει να επιβεβαιώσω την ελληνική κάρτα στο app πρώτα;

Πόσο μεγάλο ποσό πήγες να μεταφέρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Πόσο μεγάλο ποσό πήγες να μεταφέρεις;

Μικρό ποσό σχετικά...μετέφερα  ένα μεγαλύτερο ποσό απο έναν λογαριασμό μου στην Eurobank σε έναν άλλο πάλι στην Eurobank( που γίνεται άμεσα,  μου δείχνει ήδη πιστωμένο το ποσό στον άλλο λογαριασμό)...μαλλον πρόβλημα της eurobank είναι γιατί μου λέει ότι την απέρριψε η eurobank...πιστεύω αύριο να γίνει η μεταφορά

Επεξ/σία από gatos_spirounatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, gatos_spirounatos είπε

Μικρό ποσό σχετικά...μετέφερα  ένα μεγαλύτερο ποσό απο έναν λογαριασμό μου στην Eurobank σε έναν άλλο πάλι στην Eurobank( που γίνεται άμεσα,  μου δείχνει ήδη πιστωμένο το ποσό στον άλλο λογαριασμό)...μαλλον πρόβλημα της eurobank είναι γιατί μου λέει ότι την απέρριψε η eurobank...πιστεύω αύριο να γίνει η μεταφορά

Πάντως και η eurobank αλλά και η revolut έχουν chat όπου μπορείς να ρωτήσεις που κόλλησε η συναλλαγή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...