Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, theo93 είπε

Γιατί σου πήρε προμήθεια;

Γιατί έπρεπε εντός συγκεκριμένου χρονικού διαστήματος να ολοκληρώσει τη διαδικασία.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 ώρες πριν, dBpanos είπε

Απανωτά decline σε προσπάθειες topup, με χρήση Eurobank Debit Mastercard. Έχει τύχει και σε άλλους; 

όχι πάρε στο europhone στο 210-9555000 και ενημέρωσε τους μήπως στην κλείδωσαν για ύποπτη δραστηριότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, user2163 είπε

όχι πάρε στο europhone στο 210-9555000 και ενημέρωσε τους μήπως στην κλείδωσαν για ύποπτη δραστηριότητα.

Ξέχασα να επανέλθω, ναι μίλησα το πρωί τηλεφωνικά και λύθηκε. Ακριβώς αυτή ήταν η δικαιολογία. Σε ερώτησή μου αν μπορεί η υπηρεσία να μπει σε κάποιο white list, ώστε να μην υπάρξει ανάλογο περιστατικό στο μέλλον, μου απάντησαν ότι δεν γίνεται και ότι εάν ξανατύχει, θα πρέπει να ξανακαλέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα χρησιμοποίησα την debit της Alpha για topup κ μου ζήτησε να περάσω τον κωδικό που στέλνει με sms για επιβεβαίωση.
Αυτό θα γινεται κάθε φορά ή μονο την πρώτη φορά που την χρησιμοποιείς; 
Έκανα επιβεβαίωση κάρτας στην revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, _filippos_ είπε

Σήμερα χρησιμοποίησα την debit της Alpha για topup κ μου ζήτησε να περάσω τον κωδικό που στέλνει με sms για επιβεβαίωση.
Αυτό θα γινεται κάθε φορά ή μονο την πρώτη φορά που την χρησιμοποιείς; 
Έκανα επιβεβαίωση κάρτας στην revolut.

Αυτό είναι αναλόγως την τράπεζα, δεν είναι θέμα revolut. Λογικά μόνο την πρώτη φορά θα γίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα, για βοηθήστε ρε παιδιά γιατί λίγο το έχασα, εγώ κάθε φορά κάνω έμβασμα με την Πειραιώς στον αριθμό που μου δίνει η revolut.

Μου κρατάει 1 ευρώ και περνάνε μετά από 2 μέρες. Υπάρχει και πιο άμεσος τρόπος χωρίς να πληρώνεις και την προμήθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Giannisrethymno είπε

Καλησπέρα στην παρέα, για βοηθήστε ρε παιδιά γιατί λίγο το έχασα, εγώ κάθε φορά κάνω έμβασμα με την Πειραιώς στον αριθμό που μου δίνει η revolut.

Μου κρατάει 1 ευρώ και περνάνε μετά από 2 μέρες. Υπάρχει και πιο άμεσος τρόπος χωρίς να πληρώνεις και την προμήθεια?

Top-Up Απευθείας με την χρεωστική σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, asdfnikos είπε

Top-Up Απευθείας με την χρεωστική σου.

Μεγάλη ευκολία τότε!

Κάτι ακόμα  στο αγγλικό amazon έχω βάλει να πληρώνω με τον λογαριασμό του revolut με την λογική της μικρότερης προμήθειας.  Έχω κάνει currency converter off από το amazon αλλά δεν είμαι σίγουρος για την παρακάτω επιλογή

Please tell us the currency of your card.
Euro (EUR)
Βάζουμε ευρώ ή αγγλική λίρα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Giannisrethymno είπε

Μεγάλη ευκολία τότε!

Κάτι ακόμα  στο αγγλικό amazon έχω βάλει να πληρώνω με τον λογαριασμό του revolut με την λογική της μικρότερης προμήθειας.  Έχω κάνει currency converter off από το amazon αλλά δεν είμαι σίγουρος για την παρακάτω επιλογή

Please tell us the currency of your card.
Euro (EUR)
 
Βάζουμε ευρώ ή αγγλική λίρα?

Αν εννοεις το amazon uk βαλε λιρες το νομισμα, εφοσον αυτο ειναι το τοπικο νομισμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, ProponitisTouKanape said:

Θα ξαναβγαλει προσφορα μαγκες, relax. Η Revo βγαζει προσφορα για δωρεαν καρτες πιο συχνα απ'οτι βγαζει το κρατος ρυθμιση δοσεων :P 

Όντως βγάζουν συχνά? Έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, barman_ είπε

Όντως βγάζουν συχνά? Έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ 

Ναι, βγαζουν ανα τακτα χρονικα διαστηματα. Τελευταια φορα εβγαλαν αρχες Αυγουστου νομίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλα σήμερα για 1η φορά λεφτά από ΑΤΜ και μου κράτησε +3 ευρώ(με ενημέρωσε ότι θα τα κρατήσει). Νόμιζα ότι είχαμε δωρεάν 5 αναλήψεις τον μήνα. Τι φάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Asevastos είπε

Έβγαλα σήμερα για 1η φορά λεφτά από ΑΤΜ και μου κράτησε +3 ευρώ(με ενημέρωσε ότι θα τα κρατήσει). Νόμιζα ότι είχαμε δωρεάν 5 αναλήψεις τον μήνα. Τι φάση;

Τα κρατά ο ιδιοκτήτης του ATM όχι η revolut

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Asevastos said:

Έβγαλα σήμερα για 1η φορά λεφτά από ΑΤΜ και μου κράτησε +3 ευρώ(με ενημέρωσε ότι θα τα κρατήσει). Νόμιζα ότι είχαμε δωρεάν 5 αναλήψεις τον μήνα. Τι φάση;

3 minutes ago, Asevastos said:

Έβγαλα σήμερα για 1η φορά λεφτά από ΑΤΜ και μου κράτησε +3 ευρώ(με ενημέρωσε ότι θα τα κρατήσει). Νόμιζα ότι είχαμε δωρεάν 5 αναλήψεις τον μήνα. Τι φάση;

Δινει δωρεαν αναληψεις σαν revolut, αλλα οι 4 συστημικες τραπεζες της Ελλαδας βαλαν ανεξαρτητως καρτα 3€ προμηθεια (περα απο την ιδια τους την τραπεζικη καρτα που ειναι δωρεαν).

Σε πολλες χωρες στο εξωτερικο, πολωνια,λετονια,αγγλια, ουγγαρια, τα περισσοτερα τραπεζικα ΑΤΜ δεν παιρνουν προμηθεια !!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...