Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 8/9/2019 στις 2:52 ΜΜ, Hapatingo είπε

Δοκίμασε να την περάσεις μέσω Curve 

Φίλε το έχεις δοκιμάσει και φαίνεται ; Να κάνω curve δηλαδή για αυτό το σκοπό ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ κάνω κανονικά top up με προπληρωμένη εθνικής μου έρχεται μήνυμα από revolut ότι το top up απέτυχε. 

Έχουν μείνει στην προηγούμενη εποχή αυτοί.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Giannisrethymno είπε

Υπάρχει κάποια ελληνική που παίζει με την μία το top up?

Δυστυχώς δεν έχω άλλη κάρτα.

Κάνω top up καθημερινά στην Revolut από διάφορες τράπεζες.Συνήθως δεν έχω κανένα πρόβλημα ,αλλά μου έχει τύχει 2-3 φορές να απορρίψει τη συναλλαγή.Άπαξ και απορρίψει το πρώτο top up , μετά συνεχίζει να απορρίπτει και τις επόμενες προσπάθειες. Το πρόβλημα όλες τις φορές λύθηκε με ένα τηλέφωνο στην εκάστοτε τράπεζα. Όπως μου εξήγησαν , υπάρχει αυτοματοποιημένο σύστημα ασφαλείας που ελέγχει για ύποπτες συναλλαγές και μπλοκάρει αυτόματα την συναλλαγή καθώς και μελλοντικές συναλλαγές με τον ίδιο λογαριασμό(για αυτό αν φας άκυρο στο πρώτο top up, τρως και στις επόμενες προσπάθειες). Θεωρώ πως αντιμετωπίζεις το ίδιο πρόβλημα και απλά δεν έγινε αντιληπτό από τον υπάλληλο που σε εξυπηρέτησε.

Επεξ/σία από gianniskou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, insane74 said:

Φίλε το έχεις δοκιμάσει και φαίνεται ; Να κάνω curve δηλαδή για αυτό το σκοπό ;

Πια ακριβώς κάρτα θες να περάσεις? Στην curve δεν περνούν προπληρωμένες κάρτες. Ίσως είναι θέμα της τράπεζας σου και όχι Revolut η curve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gianniskou είπε

Κάνω top up καθημερινά στην Revolut από διάφορες τράπεζες.Συνήθως δεν έχω κανένα πρόβλημα ,αλλά μου έχει τύχει 2-3 φορές να απορρίψει τη συναλλαγή.Άπαξ και απορρίψει το πρώτο top up , μετά συνεχίζει να απορρίπτει και τις επόμενες προσπάθειες. Το πρόβλημα όλες τις φορές λύθηκε με ένα τηλέφωνο στην εκάστοτε τράπεζα. Όπως μου εξήγησαν , υπάρχει αυτοματοποιημένο σύστημα ασφαλείας που ελέγχει για ύποπτες συναλλαγές και μπλοκάρει αυτόματα την συναλλαγή καθώς και μελλοντικές συναλλαγές με τον ίδιο λογαριασμό(για αυτό αν φας άκυρο στο πρώτο top up, τρως και στις επόμενες προσπάθειες). Θεωρώ πως αντιμετωπίζεις το ίδιο πρόβλημα και απλά δεν έγινε αντιληπτό από τον υπάλληλο που σε εξυπηρέτησε.

Κάτι παρόμοιο μου είπε το support του revolut, σύστημα 3ds που δίνει ένα κωδικό η τράπεζα η ελληνική για να προχωρήσει η συναλλαγή.

Από την Πειραιώς μου απάντησαν ότι ακόμα δεν έχουν συμμορφωθεί με αυτό τον κανονισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή 3 μέρες. Μέχρι το Σάββατο θα έχουν συμμορφωθεί όλες οι τράπεζες καθώς είναι υποχρεωμένες από Ε.Ε. να ενεργοποιήσουν το έξτρα βημα ασφάλειας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγγνώμη, αλλά όταν κάνετε αίτημα για top up μέσω Πειραιώς, δεν σας παραπέμπει στο σύστημα 3ds (όπως η ΕΤΕ), προκειμένου να συμπληρώσετε τον κωδικό (sms) που σας που σας αποστέλλει στο κινητό σας τηλέφωνο; 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, MauroPaltoudias said:

Συγγνώμη, αλλά όταν κάνετε αίτημα για top up μέσω Πειραιώς, δεν σας παραπέμπει στο σύστημα 3ds (όπως η ΕΤΕ), προκειμένου να συμπληρώσετε τον κωδικό (sms) που σας που σας αποστέλλει στο κινητό σας τηλέφωνο; 

Εάν έχεις smartphone γίνεται μέσω εφαρμογής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Συγγνώμη, αλλά όταν κάνετε αίτημα για top up μέσω Πειραιώς, δεν σας παραπέμπει στο σύστημα 3ds (όπως η ΕΤΕ), προκειμένου να συμπληρώσετε τον κωδικό (sms) που σας που σας αποστέλλει στο κινητό σας τηλέφωνο; 

Στην Alpha Bank με παραπέμπει στο 3ds κάθε φορά, σε ΕΤΕ όταν κάνω topup στην δικιά μου revolut με την δικιά μου κάρτα, γίνεται κατευθείαν, οταν προσπαθώ να κανω topup στην revolut τρίτου με την δικια μου κάρτα τότε παραπέμπει στο 3ds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χρεωστικη εθνικης εχει κανει κανεις top up??εχω να βαλω λεφτα κατι μηνες αλλα λογω ταξιδιου σε 2 μηνες θα ξαναχρειαστει φορτισμα,μπας και γλυτωσουμε την προμηθεια μεσω εμβασματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, maroulini91 είπε

Με χρεωστικη εθνικης εχει κανει κανεις top up??εχω να βαλω λεφτα κατι μηνες αλλα λογω ταξιδιου σε 2 μηνες θα ξαναχρειαστει φορτισμα,μπας και γλυτωσουμε την προμηθεια μεσω εμβασματος

Ναι γίνεται κανονικά 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, _filippos_ είπε

Στην Alpha Bank με παραπέμπει στο 3ds κάθε φορά, σε ΕΤΕ όταν κάνω topup στην δικιά μου revolut με την δικιά μου κάρτα, γίνεται κατευθείαν, οταν προσπαθώ να κανω topup στην revolut τρίτου με την δικια μου κάρτα τότε παραπέμπει στο 3ds.

Κανεις top-up με την δικη σου καρτα σε λογαριασμό τριτου;Απαγορευεται!Εκτος αν το κανεις μεσω Payment Link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...