Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναληψη χρημάτων απο πιστωτική ,στην Ελλάδα τουλάχιστον ,κόβει λαιμούς.

Ανέπαφες συναλλαγές με paypal πως θα  κάνεις;Αφού δεν είναι κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Αναληψη χρημάτων απο πιστωτική ,στην Ελλάδα τουλάχιστον ,κόβει λαιμούς.

Η φόρτιση (top up) της Revolut από πιστωτική καρτα, δεν ειναι αναληψη χρηματων, αλλα αγορα. (τουλαχιστον για την AlphaBank και την Eurobank)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα διαβάσει κάποια στιγμή οτι χωρίς ταυτότητα νέου τύπου (μηχανογραφημένη εκτύπωση) δεν μπορείς να πιστοποιηθείς ως χρήστης revolut.

Ισχύει ακόμα αυτό;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, και γω την ίδια αποροία έχω. Δεν έχω διαβατήριο και η προσφατη ταυτότητα μου βγήκε το 2018. Φαντάζομαι ότι είναι με τη μηχανογραφημένη εκτύπωση. Στη Ν26 που δοκίμασα να κάνω λογαριασμό πήρα τον π^&*^λο γιατί ήθελαν μόνο διαβατήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, delta6 είπε

Καλησπέρα, και γω την ίδια αποροία έχω. Δεν έχω διαβατήριο και η προσφατη ταυτότητα μου βγήκε το 2018. Φαντάζομαι ότι είναι με τη μηχανογραφημένη εκτύπωση. Στη Ν26 που δοκίμασα να κάνω λογαριασμό πήρα τον π^&*^λο γιατί ήθελαν μόνο διαβατήριο.

Η N26 δεχετε κανονικά Την Ελληνική ταυτότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, asdfnikos είπε

Η N26 δεχετε κανονικά Την Ελληνική ταυτότητα.

Του 15 την έβγαλα την ταυτότητα μου και δεν την δέχτηκαν και τις 3 φορές που προσπάθησα

Μίλησα μαζί τους και μου είπαν αφού δεν σας επιτρέπει το σύστημα, μόνο με διαβατήριο. Αλλά ο λογαριασμός μπλόκαρε και πρέπει να περιμένω 1 βδομάδα να ξεμπλοκαρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, t-shock είπε

Του 15 την έβγαλα την ταυτότητα μου και δεν την δέχτηκαν και τις 3 φορές που προσπάθησα

Μίλησα μαζί τους και μου είπαν αφού δεν σας επιτρέπει το σύστημα, μόνο με διαβατήριο. Αλλά ο λογαριασμός μπλόκαρε και πρέπει να περιμένω 1 βδομάδα να ξεμπλοκαρει

Το έκανες σωστά; Γιατί η οδηγίες μπερδεύουν πολύ γιατί στην Ταυτότητα μας δεν υπάρχουν τα συστήματα ασφαλείας που έχουν οι άλλες ταυτότητες. Επίσης θέλει πολύ καλό φωτισμό να έχεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, asdfnikos είπε

Το έκανες σωστά; Γιατί η οδηγίες μπερδεύουν πολύ γιατί στην Ταυτότητα μας δεν υπάρχουν τα συστήματα ασφαλείας που έχουν οι άλλες ταυτότητες. Επίσης θέλει πολύ καλό φωτισμό να έχεις 

Είχα πάρα πολυ καλό φωτισμό
Κάτω από λάμπα το είχα κανει χωρις να γυαλίζει

edit: Έγραψα και στο νήμα της ν26 αναλυτικα τι μου είπαν 
 

Επεξ/σία από t-shock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και γω πριν απο μια ώρα πήγα να το κάνω στη Ν26. Κατα τη βιντεοκλήση ο υπάλληλος μου είπε ότι δέχονται μόνο διαβατήριο από Ελλάδα. Επίσης πριν γίνει η βιντεοκλήση στις επιλογές για έγραφα ταυτοποίησης είχε μόνο διαβατήριο.

Σημείωση: Ζω Γερμανία και πήγα να τη βγάλω με Γερμανική διεύθυνση, κινητό κλπ. Δε ξέρω αν το έκανα από Ελλάδα αν θα ήταν αλλιώς.

Επεξ/σία από delta6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, delta6 είπε

Και γω πριν απο μια ώρα πήγα να το κάνω στη Ν26. Κατα τη βιντεοκλήση ο υπάλληλος μου είπε ότι δέχονται μόνο διαβατήριο από Ελλάδα. Επίσης πριν γίνει η βιντεοκλήση στις επιλογές για έγραφα ταυτοποίησης είχε μόνο διαβατήριο.

Σημείωση: Ζω Γερμανία και πήγα να τη βγάλω με Γερμανική διεύθυνση, κινητό κλπ. Δε ξέρω αν το έκανα από Ελλάδα αν θα ήταν αλλιώς.

Εκεί είναι το πρόβλημα! Μόνο σε κατοίκους Ελλάδας δίνει την δυνατότητα για ταυτοποίηση με ελληνική ταυτότητα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...