Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

14 ώρες πριν, greekn1c είπε

Για αυτούς που θέλουν να απενεργοποιήσουν την μετατροπή συναλλάγματος στο paypal

Συνδέονται στο paypal τους και μετά πατάνε εδώ --> https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub

ΑΚΥΡΟ το παραπάνω link σορρυ.

Τελευταία φορά δούλευε τον Δεκέμβριο, τώρα μάλλον έχει καταργηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το PayPal θα πρέπει να πάτε στις εξουσιοδοτημένες συναλλαγές και να το αλλάξετε από εκεί. Ρυθμίσεις- payments- Manage your Automatic Payments- και από εκεί μια μια την συναλλαγή θα επιλέγετε την κάρτα που θέλετε και την ρύθμιση της προμήθειας εάν θα γίνετε από το PayPal ή την αντίστοιχη κάρτα.

Στις μεμονωμένες συναλλαγές την στιγμή της πληρωμής σου επιτρέπει να αλλάξεις την προμήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή όσο και να έψαξα στο Forum εδώ για τις πιστωτικές, όλοι λέγανε για την eurobank

Είναι κανένας που να έχει δοκιμάσει πρόσφατα με τις Πειραιώς? Έχω την δυνατότητα να κάνω top up και μέσω curve και apple pay

 

Επεξ/σία από t-shock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Αυτό με το PayPal θα πρέπει να πάτε στις εξουσιοδοτημένες συναλλαγές και να το αλλάξετε από εκεί. Ρυθμίσεις- payments- Manage your Automatic Payments- και από εκεί μια μια την συναλλαγή θα επιλέγετε την κάρτα που θέλετε και την ρύθμιση της προμήθειας εάν θα γίνετε από το PayPal ή την αντίστοιχη κάρτα.

Στις μεμονωμένες συναλλαγές την στιγμή της πληρωμής σου επιτρέπει να αλλάξεις την προμήθεια.

Αυτο λεμε, το εχουν καταργησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, ppetr said:

Αυτο λεμε, το εχουν καταργησει

Μόλις τώρα μπήκα και μάλιστα παλιά το έλεγαν preapproved ενώ τώρα automatic payments όπως το έχω γράψει.

Σκεφτείτε λίγο βρε παιδιά, εάν το καταργούσε θα είχε νομικά μπλεξίματα για αθέμητο ανταγωνισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Μόλις τώρα μπήκα και μάλιστα παλιά το έλεγαν preapproved ενώ τώρα automatic payments όπως το έχω γράψει.

Σκεφτείτε λίγο βρε παιδιά, εάν το καταργούσε θα είχε νομικά μπλεξίματα για αθέμητο ανταγωνισμό.

Εγώ ότι βρήκα στο automatic payments το κατάργησα, οπότε κάθε συναλλαγή μια προς μια πρέπει να κάνω την επιλογή. Δεν είναι και τραγικό, στοιχειώδης προσοχή χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hapatingo είπε

Μόλις τώρα μπήκα και μάλιστα παλιά το έλεγαν preapproved ενώ τώρα automatic payments όπως το έχω γράψει.

Σκεφτείτε λίγο βρε παιδιά, εάν το καταργούσε θα είχε νομικά μπλεξίματα για αθέμητο ανταγωνισμό.

Αυτο λες? και μετα?

112398457_.PNG.0083d641c9390703b6a593cd011d0d9f.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Hapatingo είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

23.jpg

24.jpg

25.jpg

Καλα ολα αυτα αλλα τα γράφετε σε λαθος θέμα, ετσι και να τα ψαχνει κάποιος δεν πρόκειται να τα βρει ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, RVgtr είπε

Καλα ολα αυτα αλλα τα γράφετε σε λαθος θέμα, ετσι και να τα ψαχνει κάποιος δεν πρόκειται να τα βρει ποτε

οκ σωστό,απλά εμπίπτει και στα δύο θέματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. 

Πέτυχα στο ίντερνετ ότι μπορούμε να πληρώνουμε λογαριασμούς πχ ΔΕΗ με πάγια εντολή μέσω revolute.

Έψαξα αλλά δεν βρήκα πως ακριβώς γίνετε αυτό.

Έχει κανείς κάνα λινκ ή καμιά πληροφορία να μου δώσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, AndVal είπε

Γεια σας. 

Πέτυχα στο ίντερνετ ότι μπορούμε να πληρώνουμε λογαριασμούς πχ ΔΕΗ με πάγια εντολή μέσω revolute.

Έψαξα αλλά δεν βρήκα πως ακριβώς γίνετε αυτό.

Έχει κανείς κάνα λινκ ή καμιά πληροφορία να μου δώσει?

Aυτό διάβασες; https://www.epixeiro.gr/article/80385

Γιατί δεν το κάνεις απο ελληνικό λογαριασμό ώστε να περνάνε και στο αφορολόγητο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...