Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 20/8/2020 στις 11:51 ΜΜ, dimosit είπε

Προσπαθώ να κάνω top up τον λογαριασμο μου στην revolut με χρεωστικες καρτες(mastercard & visa) της Πειραιως άλλα κάθε φορά μου εμφανίζει το παρακάτω error. Παρομοιο error λαμβάνω  και όταν προσπαθώ και με την Visa.

Τα στοιχεία ειναι σωστά  και εχω πραγματοποιησει αγορές online και με τις δυο καρτες ακομη και σημερα. Την τελευταια φορα που ειχα κανει top up  την revolut με την mastercard  ήταν τελη Ιουνιου.

Οι καρτες ειναι στο ονομα μου.

Πριν μπλέξω με  το support της revolut η της Πειραιώς.Ηθελα να ρωτησω εδω το community αν εχει πραγματοποιήσει καποιος απο εσας top up με debit της Πειραιως τις τελευταιες μερες;

Screenshot_2020-08-12-18-44-00-887_com.revolut.revolut.jpg

Ρε παιδιά, εγώ έχω την εφαρμογή της Πειραιώς (Winbank) εγκατεστημένη στο κινητό, δύο φορές που έχω κάνει Top Up μέσω της Visa χρεωστικής της Πειραιώς στη Revolut, τα χρήματα μπήκαν αέρα κατευθείαν, δεν μου έχει ζητήσει ουτε verification ούτε με πέταξε στο winbank app για έγκριση. 

Υπάρχει περίπτωση να μην έχω καποιο feature ασφαλείας ενεργοποιημενο στην winbank;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SkiLopSaRo είπε

Ρε παιδιά, εγώ έχω την εφαρμογή της Πειραιώς (Winbank) εγκατεστημένη στο κινητό, δύο φορές που έχω κάνει Top Up μέσω της Visa χρεωστικής της Πειραιώς στη Revolut, τα χρήματα μπήκαν αέρα κατευθείαν, δεν μου έχει ζητήσει ουτε verification ούτε με πέταξε στο winbank app για έγκριση. 

Υπάρχει περίπτωση να μην έχω καποιο feature ασφαλείας ενεργοποιημενο στην winbank;

μετά γίνεται απευθείας, όποιας τράπεζας και αν είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανενας αν εχει απομεινει καποια τραπεζα που να μην εχει χρεωση στα ATM της για αναληψη απο ρεβολουτ?
Πριν απο κανα 2 χρονια το εκανα στην αλφα αλλα πλεον δεν ισχυει.
Δεν εχω κοντα καποιο της HSBC που εχει αναφερθει καπου στο νημα για να δοκιμασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TasosPk είπε

Ξερει κανενας αν εχει απομεινει καποια τραπεζα που να μην εχει χρεωση στα ATM της για αναληψη απο ρεβολουτ?
Πριν απο κανα 2 χρονια το εκανα στην αλφα αλλα πλεον δεν ισχυει.
Δεν εχω κοντα καποιο της HSBC που εχει αναφερθει καπου στο νημα για να δοκιμασω.

Για ποιο λόγο να κανεις αναληψη απο τη Revolut?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TasosPk είπε

Ξερει κανενας αν εχει απομεινει καποια τραπεζα που να μην εχει χρεωση στα ATM της για αναληψη απο ρεβολουτ?
Πριν απο κανα 2 χρονια το εκανα στην αλφα αλλα πλεον δεν ισχυει.
Δεν εχω κοντα καποιο της HSBC που εχει αναφερθει καπου στο νημα για να δοκιμασω.

Και η HSBC χρεωνει πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, alfeios είπε

Για ποιο λόγο να κανεις αναληψη απο τη Revolut?

Για τον οποιοδηποτε λογο. Εχει καποια σημασια?
 

 

8 ώρες πριν, spartak1 είπε

Και η HSBC χρεωνει πλέον

Δεν το ηξερα αυτο.
Πάντως καπου στο νήμα αναφέρθηκε νομίζω η optima bank.
Επιβεβαιωνω οτι στα ατμ της δεν υπάρχει χρεωση αναληψης.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες μέρες μου έβγαλε error σε φόρτιση από λογαριασμό εθνικής. Τελικά τα χρήματα εμφανίστηκαν καμία ώρα μετά. Σήμερα ενώ εμφανίζονται ότι μπήκαν στην συναλλαγή δεν έχουν προστεθεί στο συνολικό ποσο..... δοκίμασα να την χρησιμοποιήσω και ακόμα δεν έχουν μπει ενώ στην transactions list φαίνεται ότι μπήκαν. Τι γίνεται ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, DJTaurus είπε

Πριν λίγες μέρες μου έβγαλε error σε φόρτιση από λογαριασμό εθνικής. Τελικά τα χρήματα εμφανίστηκαν καμία ώρα μετά. Σήμερα ενώ εμφανίζονται ότι μπήκαν στην συναλλαγή δεν έχουν προστεθεί στο συνολικό ποσο..... δοκίμασα να την χρησιμοποιήσω και ακόμα δεν έχουν μπει ενώ στην transactions list φαίνεται ότι μπήκαν. Τι γίνεται ;;;

Μίλησε με το live chat να σε βοηθήσουν γράψε live agent αφου γράψεις το προβλημα σου

Επεξ/σία από asdfnikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/9/2020 στις 5:51 ΠΜ, TasosPk είπε

Για τον οποιοδηποτε λογο. Εχει καποια σημασια?

Η Revolut μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε οποιοδηποτε ελληνικο καταστημα για οποιαδήποτε μικρη η μεγαλη αγορα. Και διαδυκτιακα για πληρωμη λογαριασμων κσι αγορες. Επιπλεον μπορεις να μεταφερεις τα χρηματα στην δικη σου τραπεζα με πολλες μεταφορες μικρων ποσων, χωρις χρέωση εισερχομενου εμβάσματος και να κανεις αναληψη απο εκει δωρεαν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα

Αξίζει η χρήση της revolut σαν prepaid κάρτα; Για αγορές κυρίως από Ελλάδα αλλά και εξωτερικό (ebay, aliexpress κλπ). Με ενδιαφέρει γιατί οι κλασικές Prepaid των τραπεζών σε χρεώνουν σε κάθε φόρτιση ενώ απ'οτι είδα στην revolut φορτίζεις όσα χρήματα θέλεις χωρίς κάποια προμήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Eluminator_91 είπε

Χαιρετώ την παρέα

Αξίζει η χρήση της revolut σαν prepaid κάρτα; Για αγορές κυρίως από Ελλάδα αλλά και εξωτερικό (ebay, aliexpress κλπ). Με ενδιαφέρει γιατί οι κλασικές Prepaid των τραπεζών σε χρεώνουν σε κάθε φόρτιση ενώ απ'οτι είδα στην revolut φορτίζεις όσα χρήματα θέλεις χωρίς κάποια προμήθεια

Αξίζει, ναι. Φορτίζεις από την ελληνική κάρτα σου χωρίς έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...