Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, vagstef είπε

Ξέρεις τι; το θέμα είναι ότι κανείς δεν σε αφήνει να κάνεις top up κάτω από 10. Κανείς 

Ξέρις τι; το θέμα είναι να εχεις την ελευθερία να κάνεις topup με όποιο ποσό θέλεις απευθείας απο την κάρτα χωρίς payment links. Αυτό ήταν το αρχικό νόημα... τεσπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, _filippos_ είπε

Το μονο αρνητικό που βρίσκω στην revo είναι οτι έχει ελάχιστο ποσό για topup τα 10€.
Εαν πχ θες να βάλεις 2, 3 ή 4€ για μικροσυναλλαγές απλά δεν μπορείς.
 

Δημιουργείς λινκ , μπορείς από 1 ευρώ και πάνω και κάνεις κ έτσι την δουλειά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Εγω που θέλω να βάλω ενα λεπτό πώς γίνεται.

Σοβαρότης μηδέν!

Με μια paysafe των 5 ευρώ , σε μεταφέρω 3 ευρώ , οπότε εσύ τα θέλεις και σε ότι πόσο τα θέλεις ;π ( χαχαχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλιότερα ηθελα να χρησιμοποιήσω τη Revolut για μεγαλοσυναλλαγες, δλδ 12-14Ε, αλλά τελικά τη πουλεψα γιατι είδα οτι κλείνουν λογαριασμους αν υπαρχει υποψία ξεπλυματος μαυρου $$. 

Τωρα ειδικά που η μπιζνα ανέβηκε και θέλω να κανω τιτανομεγιστες συναλλαγες (17-19ε), που να παω; 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fmarulezkd είπε

Εγω παλιότερα ηθελα να χρησιμοποιήσω τη Revolut για μεγαλοσυναλλαγες, δλδ 12-14Ε, αλλά τελικά τη πουλεψα γιατι είδα οτι κλείνουν λογαριασμους αν υπαρχει υποψία ξεπλυματος μαυρου $$. 

Τωρα ειδικά που η μπιζνα ανέβηκε και θέλω να κανω τιτανομεγιστες συναλλαγες (17-19ε), που να παω; 

εχω κάνει αγορά πάνω απο £1000 κ μεταφορές από 500-5000€. 

Προσωπικά  θεωρώ οτι οσοι την πατάνε την χρησιμοποιούν σε bet site, crypto κ την χρησιμοποιούν για να δέχονται επαγ. πληρωμές χωρίς να χουν business account.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, bilya είπε

εχω κάνει αγορά πάνω απο £1000 κ μεταφορές από 500-5000€. 

Προσωπικά  θεωρώ οτι οσοι την πατάνε την χρησιμοποιούν σε bet site, crypto κ την χρησιμοποιούν για να δέχονται επαγ. πληρωμές χωρίς να χουν business account.

Ναι οκ, για τα δύο πρώτα όμως δεν υπάρχει καμία αναφορά που εναντιώνεται στο TOS της revolut.

Και γενικότερα δεν είναι μόνο αυτά, "ου μπλέξεις" είναι...
Το πρόβλημα είναι ο αυτοματοποιημένος αναίτιος πολλές φορές και τελικά αδιαφανής τρόπος μπλοκαρίσματος των λογαριασμών.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι φοβούνται , ας βάζουν λίγα χρήματα και να κινούνται όπως νομίζουν. Εξάλλου υπάρχουν και οι ελληνικές τράπεζες δεν κρεμομαστε από λιθουανική.... ;π

Κ αν θέλετε να μην έχετε προβλήματα .... Προσθέστε όσα χρήματα θα ξοδέψετε. Μη βάζετε εξωφρενικα ποσά τύπου 500€ για να έχετε μέσα...   Λιγότερα και δεν θα έχετε θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Εγω που θέλω να βάλω ενα λεπτό πώς γίνεται.

Σοβαρότης μηδέν!

Mπορεις να το σπασεις σε 60 δευτερολεπτα.!😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα ξερει κανεις καποιον κωδικο προσφορας για να παρω την καρτα δωρεαν?


edit: ακυρο ειδα στο ποστ οτι ειναι insomniaGR

Επεξ/σία από Exploticon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στη παρέα. 

Έχω τους τελευταίους μήνες ενα θεματάκι με αναλήψεις μέσω της Revolut, σε τράπεζα Alpha. 

Πάντοτε βγάζω ακριβώς 200 Ευρώ και το ΑΤΜ κρατούσε μια προμήθεια 2.5Ευρώ. 

Τώρα τελευταία μου βγάζει συνεχώς την επιλογή για μετατροπή απο λίρες και πληρώνω προμήθειες του στύλ 15+ Ευρώ. 

Στη Revolut έχω μονάχα Ευρώ και δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς συμβαίνει.

Είχα καμπούσους μήνες να χρησιμοποιήσω τη κάρτα Revolut για ανάληψη, οπότε πιθανότατα κάνω κάποιο λάθος στις επιλογές του ΑΤΜ και αν κάποιος μπορεί να με παραπέμψει στις σωστές επιλογές, θα με σώσει! 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τυχών απαντήσεις. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση, θα μπορούσες να γίνεις πιο συγκεκριμμένος; 

Υπάρχουν κάποιες οδηγίες γιατί δεν θυμάμε ποτέ να μου έβγαζε την επιλογή της μετατροπής. 

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε ρωτάει ποιος θα κάνει την μετατροπή το ΑΤΜ ;Σε €μπανκ ρωτάει ,μια φορά πέρυσι έβγαλα αν έχει αλλάξει δεν ξέρω αλλά δεν νομίζω. 

Στο ΑΤΜ είναι αυτό που σου λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...