Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, spartak1 είπε

Από ότι είδα αλλαξαν τα όρια για το Free πακέτο. Ενα απο αυτα λέει:

1 free cross border transfer each month, €0.50 thereafter

Γνωρίζει κάποιος αν αφορά εμβάσματα sepa ή σε άλλα νομισματα;

Δεν το ξεκαθαριζει αρα θα υποννοειται οτι θα ειναι για καθε συναλλαγη ειτε sepa είτε σε άλλα νομίσματα.

Καλως μας ηρθε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οι χρεώσεις έχουν αναρτηθεί από το καλοκαίρι. Οι μεταφορές sepa είναι πάντα δωρεάν. Οι άλλες χρεώνονται μετά την πρώτη δωρεάν κάθε μήνα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτα της revolut, συνδεδεμένη σε PayPal. Ήθελα να μεταφέρω 5 ευρώ σε λογαριασμό paypal φίλου και με χρέωσε 5.20€ λόγω συναλλάγματος. Όμως σε ευρώ και τη revolut και την paypal και ο φίλος . Γνωρίζετε γιατί;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panosk0 είπε

Κάρτα της revolut, συνδεδεμένη σε PayPal. Ήθελα να μεταφέρω 5 ευρώ σε λογαριασμό paypal φίλου και με χρέωσε 5.20€ λόγω συναλλάγματος. Όμως σε ευρώ και τη revolut και την paypal και ο φίλος . Γνωρίζετε γιατί;;

Μπορείς να μεταφέρεις από Ρεβο σε Ρεβο χωρίς προβλήματα.

Μάλλον το PP σου βλέπει τη Ρεβο ως εγγλέζικη και άρα λίρες Αγγλίας. Έχει αναφερθεί ξανά.

Επίσης μπορείς να στείλεις μέσω Iris, άμεσα και χωρίς χρέωση. Μέσω ελληνικών τραπεζών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Doubt είπε

Μπορείς να μεταφέρεις από Ρεβο σε Ρεβο χωρίς προβλήματα.

Μάλλον το PP σου βλέπει τη Ρεβο ως εγγλέζικη και άρα λίρες Αγγλίας. Έχει αναφερθεί ξανά.

Επίσης μπορείς να στείλεις μέσω Iris, άμεσα και χωρίς χρέωση. Μέσω ελληνικών τραπεζών.

πως στελνεις μεσω IRIS??? στην Εθνικη την μια φορα μου λεει δεν ειναι λογαριασμος (και κατι αλλο), την αλλη μου βγαζει χρεωσεις απο 4 μεχρι 10€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, verylife78 είπε

πως στελνεις μεσω IRIS??? στην Εθνικη την μια φορα μου λεει δεν ειναι λογαριασμος (και κατι αλλο), την αλλη μου βγαζει χρεωσεις απο 4 μεχρι 10€

Οχι σε ρεβο,ανάμεσε σε ελληνικές τράπεζες παίζει το iris

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panosk0 είπε

Ήθελα σε PayPal από PayPal....

Ναι πως μπορώ να το αλλάξω να το βλέπει ως ευρώ 

Πριν πατήσεις αποστολή να αλλάξεις το conversion να μην γίνει και να χρεωθεί σε ευρώ η revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερωτηση: από λογαριασμό PayPal μεταφορά χρημάτων σε revolut γίνεται ? 

 

Το νόμισμα είναι σε δολάρια και θέλω να μεταφερθούν σε δολάρια στη revo. Το PayPal έχει σχετικά μεγάλη προμήθεια για μετατροπή σε ευρώ ενώ θεωρητικά η revo σχεδόν καθόλου.....

Επεξ/σία από mobile_32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, mobile_32 είπε

Ερωτηση: από λογαριασμό PayPal μεταφορά χρημάτων σε revolut γίνεται ? 

Το νόμισμα είναι σε δολάρια και θέλω να μεταφερθούν σε δολάρια στη revo. Το PayPal έχει σχετικά μεγάλη προμήθεια για μετατροπή σε ευρώ ενώ θεωρητικά η revo σχεδόν καθόλου.....

όχι Δεν γίνεται εκτός αν έχεις Αμερικάνικο λογαριασμό paypal και IBAN. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/9/2020 στις 8:41 ΜΜ, z3y50n είπε

Καλησπέρα παιδες,

Έκανα σήμερα λογαριασμό στην Revolut και όλα κομπλέ.

Πατάω να βάλω χρήματα μέσω κάρτας, βάζω τα στοιχεία σωστά αλλά αφού πατάω να γίνει η αποστολή με βγάζει ένα παράθυρο της eurobank που μου λέει
"Δεν υπάρχει ενεργή μέθοδος ταυτοποίησης" και μετά κάτι ότι πρέπει είτε μέσω εφαρμογής είτε μέσω κωδικού που στέλνουν με SMS. Το θέμα είναι ότι
την εφαρμογή της eurobank την έχω στο κινητό μου αλλά δεν στέλνουν καμία ειδοποίηση όπως επίσης και κανένα SMS.

Όπως είναι λογικό μετά από λίγα λεπτά αναμονή η συναλλαγή δεν γίνεται αποδεκτή.

Στην υποστήριξη μου είπαν ότι λογικά φταίει το σύστημα της τράπεζας και δεν συνδέεται με το δικό τους οπότε και έστειλα ένα μέιλ στην eurobank για
επιβεβαίωση.

Έχει κανείς άλλος το συγκεκριμένο θέμα με την Eurobank?

Ευχαριστώ

Απ'όσο βλέπω δεν σου έχει απαντήσει κάποιος.

Πρέπει να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία(λογικά αυτή) που σου λέει. έχεις κάνει κάποια άλλη online συναλλαγή με την κάρτα σου, έχεις δει αυτή την διαδικασία; Στην οθόνη που σου βγάζει δεν έχει επιλογή να την ενεργοποιήσεις; Το support σου είπε αν είναι ενεργή; Δεν έχω βάλει τελευταία χρήματα στην revolut για να σου πω αν σε εμένα δουλεύει αλλά σε άλλα onlin καταστήματα δούλεψε κανονικά με το notification στο app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...