Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, molot12 είπε

Δηλαδή όλοι ανυπομονειτε να εγγραφείτε σε μια Λιθουανική τράπεζα ;   🤔

Οσο αφορα εμενα... καθολου

Απλα ηταν μια απορια για το τι δειχνει η εφαρμογη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, molot12 είπε

Δηλαδή όλοι ανυπομονειτε να εγγραφείτε σε μια Λιθουανική τράπεζα ;   🤔

Γιατί όχι; Το μόνο που έλλειπε είναι η εγγύηση καταθέσεων. Η κάρτα τους δουλεύει μια χαρά, καλές τιμές σε μετατροπές έχουμε, περιττές χρεώσεις δεν έχουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!! εκανα εγγραφη στην εφαρμογη , καθως με ενδιαφερει να πειραματιστω λιγο με μετοχες ( χαμηλο κεφαλαιο , καθαρα για πειραμα).
Εκανα εγγραφη σημερα , επαληθευτηκε και η ταυτοτητα , εβαλα και τα 10 ευρω, αλλα δεν εχει εμφανιστει το 10ευρω στον λογαριασμο ακομα.

Επισης, δε μπορω να βρω που ειναι οι μετοχες. Γενικα , δε μ θυμιζει τις επιλογες και την πλατφορμα που ειχα δει σε καποια θεματα -αρθρα- ytube.

Nα ειμαι ειλικρινης ειχα ακουσει οτι ολα γινονται μπαμ μπαμ κ περιμενα μετα την εγγραφη, επαληθευση και την καταθεση των 10ευρω να μπορω να δουλεψω σιγα σιγα την πλατφορμα.( βαζοντας στη συνεχεια κ το κεφαλαιο)

Για παραδειγμα , στην επιλογη Περιουσια, στο τμημα των μετοχων, αναφερει κατι για το BREXIT και οταν μπαινω στο λινκ να διαβασω με γυρναει πισω. Δε μπορω να δω μετοχες , ουτε να ξεκινησω αγοραπωλησια. 

 

Γνωριζετε αν ειναι θεμα καθαρα χρονου που απαιτειται να ολοκληρωθει ο λογαριασμος απο την Εταιρεια ή καποιο θεμα πχ του κινητου ή της εφαρμογης?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έγιναν όλα αυτά;

Μάλλον βιάζεσαι λίγο, υπομονή. Η επένδυση σε μετοχές γίνεται από συνεργαζόμενη εταιρεία, οπότε πρέπει να σε γράψουν εκεί, να δώσεις το ΑΦΜ σου και μετά θα μπορείς να ξεκινήσεις.

Αν θέλεις κάτι σαν demo δες εδώ που υπάρχει τέτοια επιλογή.

https://www.trading212.com/en

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, panosdes είπε

Καλησπερα!! εκανα εγγραφη στην εφαρμογη , καθως με ενδιαφερει να πειραματιστω λιγο με μετοχες ( χαμηλο κεφαλαιο , καθαρα για πειραμα).
Εκανα εγγραφη σημερα , επαληθευτηκε και η ταυτοτητα , εβαλα και τα 10 ευρω, αλλα δεν εχει εμφανιστει το 10ευρω στον λογαριασμο ακομα.

Επισης, δε μπορω να βρω που ειναι οι μετοχες. Γενικα , δε μ θυμιζει τις επιλογες και την πλατφορμα που ειχα δει σε καποια θεματα -αρθρα- ytube.

Nα ειμαι ειλικρινης ειχα ακουσει οτι ολα γινονται μπαμ μπαμ κ περιμενα μετα την εγγραφη, επαληθευση και την καταθεση των 10ευρω να μπορω να δουλεψω σιγα σιγα την πλατφορμα.( βαζοντας στη συνεχεια κ το κεφαλαιο)

Για παραδειγμα , στην επιλογη Περιουσια, στο τμημα των μετοχων, αναφερει κατι για το BREXIT και οταν μπαινω στο λινκ να διαβασω με γυρναει πισω. Δε μπορω να δω μετοχες , ουτε να ξεκινησω αγοραπωλησια. 

 

Γνωριζετε αν ειναι θεμα καθαρα χρονου που απαιτειται να ολοκληρωθει ο λογαριασμος απο την Εταιρεια ή καποιο θεμα πχ του κινητου ή της εφαρμογης?

 

Απο ποιό λινκ έκανες την εγγραφή η την έκανες μέσω app?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, panosdes said:

Καλησπερα!! εκανα εγγραφη στην εφαρμογη , καθως με ενδιαφερει να πειραματιστω λιγο με μετοχες ( χαμηλο κεφαλαιο , καθαρα για πειραμα).
Εκανα εγγραφη σημερα , επαληθευτηκε και η ταυτοτητα , εβαλα και τα 10 ευρω, αλλα δεν εχει εμφανιστει το 10ευρω στον λογαριασμο ακομα.

Επισης, δε μπορω να βρω που ειναι οι μετοχες. Γενικα , δε μ θυμιζει τις επιλογες και την πλατφορμα που ειχα δει σε καποια θεματα -αρθρα- ytube.

Nα ειμαι ειλικρινης ειχα ακουσει οτι ολα γινονται μπαμ μπαμ κ περιμενα μετα την εγγραφη, επαληθευση και την καταθεση των 10ευρω να μπορω να δουλεψω σιγα σιγα την πλατφορμα.( βαζοντας στη συνεχεια κ το κεφαλαιο)

Για παραδειγμα , στην επιλογη Περιουσια, στο τμημα των μετοχων, αναφερει κατι για το BREXIT και οταν μπαινω στο λινκ να διαβασω με γυρναει πισω. Δε μπορω να δω μετοχες , ουτε να ξεκινησω αγοραπωλησια. 

 

Γνωριζετε αν ειναι θεμα καθαρα χρονου που απαιτειται να ολοκληρωθει ο λογαριασμος απο την Εταιρεια ή καποιο θεμα πχ του κινητου ή της εφαρμογης?

 

Πολλοί αναφέρουν ότι σε νέους χρήστες εντός ΕΕ οι μετοχές δεν είναι πλέον διαθέσιμες λόγο brexit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Πολλοί αναφέρουν ότι σε νέους χρήστες εντός ΕΕ οι μετοχές δεν είναι πλέον διαθέσιμες λόγο brexit.

αυτο φοβηθηκα κι εγω,...πωωω μαλακια!

Μονο κ μονο για αυτο το ηθελα!

Σε περιπτωση που δε θελω να το χρησιμοποιησω , εχω καποια χρεωση συντηρησης ή καλυτερα να τον κλεισω?

Τα 10 ευρω του ανοιγματος να φανταστω τα χανουμε οταν κλεινουμε τον λογαριασμο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, panosdes said:

αυτο φοβηθηκα κι εγω,...πωωω μαλακια!

Μονο κ μονο για αυτο το ηθελα!

Σε περιπτωση που δε θελω να το χρησιμοποιησω , εχω καποια χρεωση συντηρησης ή καλυτερα να τον κλεισω?

Τα 10 ευρω του ανοιγματος να φανταστω τα χανουμε οταν κλεινουμε τον λογαριασμο ?

Οχι δωρεάν είναι, μην το κλείσεις γιατί έχουν καταθέσει αίτηση για ευρωπαϊκή άδεια broker από Ιρλανδία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/1/2021 στις 10:15 ΜΜ, t-shock είπε

Πήρα καινούργιο κινητό και πάω να βάλω την Revolut. Ελα ντε που δεν μπαίνει όμως. Βάζω τον αριθμό μου (προφανώς σωστά) και μου πετάει το εξής " the verification code or phone number you entered is incorrect ". 

Μπήκα μέσω του website και εκανα log in και προσπάθησα να έρθω σε επικοινωνία με το support μεσω chat. 10 ωρες έχουν περάσει και τίποτα. Τίποτα και στο twitter. Στο fb μου είπαν να περιμένω το support chat......

Edit: Να σημειώσω, όπως και ο συμφουρίτης, δεν είναι η πρώτη φορά που ξανακάνω log in στην εφαρμογή. Έχω ρίξει πολλά format σε συσκευές μου με την πάροδο του χρόνου

Edit2: Κατάφερα να έρθω σε επικοινωνία μαζί τους και όντως είναι θέμα που το γνωρίζουν και προσπαθούν να το λύσουν. Άγνωστο το πότε θα λυθεί

Έιμαι στην 5η ημέρα και όλο μου λένε το γνωρίζουν και προσπαθούν να το φτιαξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...