Προς το περιεχόμενο

Εχουν γινει πολυ ενοχλητικες (κλήσεις για προσφορές)...


vounisios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

εγώ πχ που μπορεί να με πάρουν κάποιοι πελάτες τηλέφωνο δε μπορώ να μη το σηκώσω.

επίσης κάτι που δε μπορώ να καταλάβω.

αφήνουμε την περίπτωση κάποιος να δέχεται πολλές ενοχλητικές κλήσεις ή φάρσες, για ποιο λόγο πολλοί δε σηκώνετε το τηλέφωνο αν βλέπετε άγνωστο νούμερο; δώστε μου μια λογική εξήγηση.

μου έχει τύχει να βλέπω τον άλλον να κοιτάει το κινητό του και να μαδάει μαργαρίτες για τον αν θα πρέπει να το σηκώσει ή όχι. ρε πανίβλακα, τι θα πάθεις αν το σηκώσεις; θα σου κοστίσει κάτι;

Άλλο πράγμα εσύ που έχεις να κάνεις με πελάτες και άλλο ο οποιοσδήποτε που δεν γουστάρει να μιλήσει. Έχει συμβεί και σε εμένα άπειρες φορές να κοιτάω ποιος με παίρνει στο κινητό και να μην θέλω να σηκώσω το τηλέφωνο, δεν είμαι στις καλές μου θέλω την ησυχία μου. Σταθερό εν τω μεταξύ ασχέτως αν το έχουμε στο άρθρο 11, απενεργοποιούμε το ηχείο όσο κοιμόμαστε, ο πρώτος που θα σηκωθεί το ενεργοποιεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

τέλοσπάντων. ο καθένας κάνει ότι γουστάρει απλά δε το καταλαβαίνω. κάθεται ο άλλος και κοιτάει το υπερπέραν, χτυπάει το τηλέφωνο και κάνει ολόκληρο συμβούλιο αν θα το σηκώσει η όχι.

Δε λέμε να έχεις δουλειά, ή να έχεις τα νεύρα σου-βαριέσαι, ή να σου κάνουν συχνά φάρσες οπότε εκεί δικαιολογείσαι. 

Και έχω τύχει πολλά παραδείγματα τέτοια. 

και το περισσότερο εξοργιστικό είναι που μετά ψάχνουν στο νετ το νούμερο που τους κάλεσε να δουν ποιος είναι.

επι του θέματος τώρα. 

δεν είναι μόνο οι εταιρίες κινητής που καλούνε. εμένα μ έχουν πάρει για το ρεύμα, για σπυρουλίνα και για άλλες μαλακίες.αλλά κυρίως για συμβόλαια παίρνουν

Με την κρίση παιδιά λογικό είναι, κυνηγάνε όλοι πελάτες με το τουφέκι και μας πρήζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως έχει παραγινει το κακό πλέον όμως δεν εκνευβριζομαι έχω το τηλέφωνό στο αθόρυβο και όταν βλέπω ότι με πήρε κάποιος γνωστός τόν περνώ πίσω.

Μερικές φορές μιλάω με εταιρείες κινητής τους αφήνω να μου πούνε όλο το ποίημα τούς πριζω στις ερωτήσεις και στο τέλος τούς λέω ευχαριστώ θα μείνω με την σύνδεση που έχω και τούς το κλείνω στα μούτρα χαχαχα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κανα χρόνο με πήρε μια κοπελίτσα γλυκύτατη 9 το πρωί Σαββάτου από την βονταφον. Είχε τόσο γλυκιά φωνή που δεν αντιστάθηκα και είπα να κάνω καλαμπούρι, αφού μου είχε πει το βασικό της πρόγραμμμα κάτι με 20 ευρώ θυμάμαι είπα να το φέρω στα μέτρα μου τι ταμπλέτ την ζήτησα είπε ναι vdsl ναι απεριόριστα τηλέφωνα σε όλους ναι. Για να μην τα πολυλογώ είχα φτάσει σε ένα σημείο να κλαίγομαι και να μου προσφέρει 50ρη τηλέφωνο προς όλους ταμπλετ αυτό που έχουν για την τηλεόραση και μια σύνδεση για το κινητό με επιδότηση κάθε χρόνο 100 ευρώ όλα μαζί περίπου 75 ευρώ. Ήθελε τόσο πολύ να πάρω κάτι που και το βρακι της να ζητούσα θα το έστελνε με κούριερ. Οι περισσότεροι βέβαια είναι εκνευριστικοί αλλά ψαρώνουν εύκολα καμία φορά λέω είμαι διευθυντής σε υποκατάστημα είτε της Ερέτριας τους είτε άλλης και μου το κλείνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Truecaller η εφαρμογή για android που εδώ και 2-3 χρόνια έχει ηρεμήσει το κεφάλι μου απο διαφημιστικές.
Shared blacklist για διαφημιστικες καθε ειδους,τράπεζες και αλλους spammers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Γιαούρτι είπε

για ποιο λόγο πολλοί δε σηκώνετε το τηλέφωνο αν βλέπετε άγνωστο νούμερο; δώστε μου μια λογική εξήγηση.

Να στο πω απλά και ωμά, δε γουστάρουμε.

Καλά, για απόκρυψη δεν το συζητάω καν.

 

9 ώρες πριν, Γιαούρτι είπε

ρε πανίβλακα, τι θα πάθεις αν το σηκώσεις; θα σου κοστίσει κάτι;

Την ηρεμία μου.

Αν είναι πραγματικά ανάγκη, θα στείλει μήνυμα ή θα καλέσει στο καπάκι ξανά και ξανά.

Επεξ/σία από phanispal
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 minutes ago, phanispal said:

Να στο πω απλά και ωμά, δε γουστάρουμε.

Καλά, για απόκρυψη δεν το συζητάω καν.

Την ηρεμία μου.

Αν είναι πραγματικά ανάγκη, θα στείλει μήνυμα ή θα καλέσει στο καπάκι ξανά και ξανά.

Ας υποθεσουμε οτι ειναι η τραπεζα σου/ασφαλιστικη σου/ΔΟΥ/μια εταιρεια που εστειλες CV για δουλεια κλπ κλπ που σε χρειαζονται για να μιλησετε για καποιο σημαντικο θεμα. Το νουμερο που θα σε καλεσει προφανως ειναι αγνωστο, προφανως λοιπον εσυ θα χασεις τις  κλησεις, προφανως και αυτοι ΔΕΝ θα σε παιρνουν τηλ ολη μερα γιατι εκτος απο το να καλουν εσενα εχουν κι αλλες δουλειες, και φυσικα δεν θα σου στειλουν μυνημα ( ! ).  Στα παραπανω σεναρια (υπαρχουν πολλα ακομη που μπορουν να προστεθουν) , πώς φανταζεσαι οτι εχοντας χασει τις κλησεις, θα καταφερεις να διεκπεραιωσεις το θεμα για το οποιο σε καλουν χωρις να το μαθεις ποτε;

Υπ'οψιν, αν εκ των υστερων παρεις χαμπαρι πχ, οτι εχει χαθει μια υποθεση οιασδηποτε φυσεως, επειδη δεν υπηρξε επικοινωνια απο την Χ εταιρεια/δημοσια υπηρεσια, οι περισσοτεροι εξ'αυτων εχουν καταγεγραμμενο οτι σε καλεσαν και δεν απανταγες, αρα δεν μπορεις να ισχυριστεις οτι δεν σε ενημερωσανε εγκαιρα κλπ. Ειναι δηλαδη, καθαρα δικη σου η ευθυνη. Αν εχεις βρει τροπο να συνενοεισαι και να ταχτοποιεις ζητηματα και υποθεσεις χωρις να επικοινωνεις με τον αλλον, πες μας να μαθαινουμε, ή απλως ανοιξε εταιρεια να γινεις πλουσιος. Αν απλως εισαι οκ με το οτι θα χανεις σημαντικα τηλεφωνα με την τακτικη σου, τοτε καλη τυχη.

Εγω βεβαια, πιστευω οτι και τα τηλεφωνακια τα σηκωνετε κανονικα κι ευχαριστω τους λετε και τους καμπόσους κανετε στο ινσομνια. Η αλλη εκδοχη ειναι οτι γενικα στη ζωη σας δεν εχετε καθολου υποχρεωσεις οποτε δεν υπαρχει και λογος να σηκωνετε τηλεφωνα γενικοτερα, πλην οικογενειας και κολλητων, οπως ισχυριζεστε οτι κανετε...

Επεξ/σία από YourTrueLegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Γιαούρτι είπε

[...]

δεν είναι μόνο οι εταιρίες κινητής που καλούνε. εμένα μ έχουν πάρει για το ρεύμα, για σπυρουλίνα και για άλλες μαλακίες.αλλά κυρίως για συμβόλαια παίρνουν

Με την κρίση παιδιά λογικό είναι, κυνηγάνε όλοι πελάτες με το τουφέκι και μας πρήζουν

νόμιζα ότι εκεί έγραφες, σκυλόσπιτα. Τι στο .. ; ακόμη και σκυλόσπιτα προσπαθούν να πουλήσουν ; 😂

-Ναι γεια σας, έχουμε σε προσφορά αυτό το γαμάτο σκυλόσπιτο με στέγη, ερκοντίσιον 3000BTU, εσωτερικό χώρο 1,5 τ.μ., περιλαμβάνει στεγανή είσοδο και τοίχο με αλεξίσφαιρη επένδυση και φούλ μόνωση ΜΟΝΟ 1500€ !
-***** ***** **** *** !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...