Προς το περιεχόμενο

Hands-on με το Galaxy Note 9 της Samsung


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, oktanio είπε

Να σε κεράσω ένα καφέ να στα βάλω δίπλα δίπλα 

Και να μου πεις εσύ αν δεις γενικά τι διαφορά έχουν 

Δεν θα μπω καν στην διαδικασία να για τα χρήματα που καλύτερα να τα δώσω σε κάτι άλλο αυτά τα λεφτά 

Μπορείς μάλιστα να πας σε ένα κατάστημα Πλαίσιο να τα βάλεις διπλα δίπλα 

Έλα, σύγκρινε τα: 

 

Όχι, γενικά δεν χρησιμοποιώ στις αντιπαραθέσεις μου videos, αλλά εδώ χρειαζόταν + ότι βαριέμαι τρελά να γράφω παραγράφους.. :-)

14 λεπτά πριν, zio10 είπε

Μου φαίνεται υπερβολή, ίσως σε κάποιους χρειάζεται αλλά εννοούσα ότι την πλειοψηφία μπορεί να την καλύψει για 3-4 χρόνια άνετα.

Ε προφανώς και μπορεί ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σύγκριση δεν υπάρχει ανάμεσα στο Redmi και στο Galaxy s9, ούτε σε επεξεργαστική δύναμη, ούτε σε οθόνη, ούτε σε κάμερα ούτε σε ποιότητα κατασκευής ούτε πουθενά. Επειδή μερικοί θέλετε να πιστεύετε ότι με 180€ πιάσατε τον Πάπα από τα αρχ$%^@ δεν σημαίνει ότι όσοι πληρώνουν περισσότερα είναι κορόιδα, πρόβατα, θύματα marketing κτλ.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Καμία σύγκριση δεν υπάρχει ανάμεσα στο Redmi και στο Galaxy s9, ούτε σε επεξεργαστική δύναμη, ούτε σε οθόνη, ούτε σε κάμερα ούτε σε ποιότητα κατασκευής ούτε πουθενά. Επειδή μερικοί θέλετε να πιστεύετε ότι με 180€ πιάσατε τον Πάπα από τα αρχ$%^@ δεν σημαίνει ότι όσοι πληρώνουν περισσότερα είναι κορόιδα, πρόβατα, θύματα marketing κτλ.

Ό,τι δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια..

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, nvb79 είπε

Δηλαδή αν δώσω 1300 ευρώ θα πάρω 1 ρέστα;;  Αυτά είναι τα ευχάριστα! 

Αν δώσεις 1301 θα πάρεις 2€.. Σκέψου το..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέρα από την τιμή του κινητού που ήταν αναμενόμενη, εγώ απορώ με την επιλογή τους σε default wallpaper στα Live demos. Δηλαδή έβλεπες τα χρώματα του wallpaper στο Note 4 και τρελαινόσουν από την ζωντάνια τους. Τα έβλεπες και με το καλημέρα έλεγες "οθονάρα έχει". Στο 8 και τώρα το 9 βλέπεις το wallpaper και είναι αδιάφορο. Όχι δεν θα το πάρω για μια εικόνα απλά με κάτι καλύτερο θα τράβαγε περισσότερα βλέμματα.

ΣÏεÏική εικÏνα

 

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± galaxy note 8 wallpaper

 

Σχετικά με την σύνδεση bluetooth keyboard και mouse ξέρουμε σίγουρα πως/αν θα γίνεται; Ρωτάω γιατί από όσο διαβάζω δεν αναφέρθηκε στην παρουσίαση αλλά έγινε χρήση του note9 σαν touchpad. Θα μπορείς πχ να βάλεις ένα keyboard της logitech χωρίς τo dongle? Μακάρι

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Πέρα από την τιμή του κινητού που ήταν αναμενόμενη, εγώ απορώ με την επιλογή τους σε default wallpaper στα Live demos. Δηλαδή έβλεπες τα χρώματα του wallpaper στο Note 4 και τρελαινόσουν από την ζωντάνια τους. Τα έβλεπες και με το καλημέρα έλεγες "οθονάρα έχει". Στο 8 και τώρα το 9 βλέπεις το wallpaper και είναι αδιάφορο. Όχι δεν θα το πάρω για μια εικόνα απλά με κάτι καλύτερο θα τράβαγε περισσότερα βλέμματα.

Εντάξει, δεν λες και άσχημη την ταπετσαρία του Note 9..

 

Βέβαια, θα σκέφτονται ότι είναι αναμενόμενη η οθόνη με την αναλυσάρα και τα απίστευτα ζωντανά χρώματα και έτσι δεν θα τους απασχολεί και τόσο αυτό.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Xviper13 είπε

Ισχύει κανονικά... Κάνε μια ερώτηση σε ένα κατάστημα.

Εντάξει, το παράλογο. Πήγα σε Γερμανό σήμερα για το buyback του Note 8 (αγορασμένο από άλλη μεγάλη αλυσίδα, άψογο σε όλα του, 11 μήνες το έχω) ώστε να πάρω Note 9, και μου είπαν αποτίμηση 350 ευρώ !!!

Δεν είναι και πολύ καλά στα μυαλά τους...

 

Επεξ/σία από qwerty99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Καμία σύγκριση δεν υπάρχει ανάμεσα στο Redmi και στο Galaxy s9, ούτε σε επεξεργαστική δύναμη, ούτε σε οθόνη, ούτε σε κάμερα ούτε σε ποιότητα κατασκευής ούτε πουθενά. Επειδή μερικοί θέλετε να πιστεύετε ότι με 180€ πιάσατε τον Πάπα από τα αρχ$%^@ δεν σημαίνει ότι όσοι πληρώνουν περισσότερα είναι κορόιδα, πρόβατα, θύματα marketing κτλ.

Το βίντεο δείχνει ότι σε καθημερινές συνθήκες είναι καλύτερο το s9, αλλά ίσως όχι τόσο καλύτερο για τόσα παραπάνω που ζητάει. Δηλαδή τα mid range κινητά έχουν βελτιωθεί τόσο πολύ που δεν υστερούν σημαντικά σε σχέση με τα κορυφαία, πολλοί δεν θα καταλάβαιναν καν διαφορά δηλαδή. Οπότε είναι θέμα χρήστη αν θέλει να δώσει πολλά παραπάνω για λίγα (συγκριτικά) περισσότερα.

Γι'αυτό είναι καλό να βλέπει κάποιος τέτοια συγκριτικά ή να δοκιμάζει τις συσκευές γιατί μπορεί να κάνει τη δουλειά του αξιοπρεπώς με πολύ λιγότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zio10 είπε

Το βίντεο δείχνει ότι σε καθημερινές συνθήκες είναι καλύτερο το s9, αλλά ίσως όχι τόσο καλύτερο για τόσα παραπάνω που ζητάει. Δηλαδή τα mid range κινητά έχουν βελτιωθεί τόσο πολύ που δεν υστερούν σημαντικά σε σχέση με τα κορυφαία, πολλοί δεν θα καταλάβαιναν καν διαφορά δηλαδή. Οπότε είναι θέμα χρήστη αν θέλει να δώσει πολλά παραπάνω για λίγα (συγκριτικά) περισσότερα.

Γι'αυτό είναι καλό να βλέπει κάποιος τέτοια συγκριτικά ή να δοκιμάζει τις συσκευές γιατί μπορεί να κάνει τη δουλειά του αξιοπρεπώς με πολύ λιγότερα.

Τα συγκριτικά για εμένα δεν λένε τίποτα, συνήθως τα κινητά βρίσκονται σε κατάσταση Out of the box και δεν είναι φορτωμένα. Μετά τον πρώτο καιρό και αφού τα φορτώσεις θα φανεί η διαφορά μεταξύ μιας ναυαρχίδας και ενός κινητού των 180€. Εκτός από την ταχύτητα βέβαια όλα τα υπόλοιπα, οθόνη, κάμερα κτλ. δικαιολογούν την διαφορά αυτήν στην τιμή. Συμφωνώ όμως στο ότι κάποιος μπορεί να κάνει την δουλειά του αξιοπρεπώς με λιγότερα, είναι ανάλογα τις απαιτήσεις που έχει ο καθένας, αν θέλεις ένα κινητό για να παίρνεις τηλέφωνα και να χρησιμοποιείς 1-2 εφαρμογές χωρίς να σε νοιάζει η κάμερα, ποιότητα κατασκευής, οθόνη κτλ. τότε ναι δίνεις 200€ και ξεμπέρδεψες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σύγκριση τι να δω ακριβώς 

Ότι στο ένα δευτερόλεπτο διαφορά βλέπω 1300€

Εγώ δεν μίλησα για mi note 5 

Αλλά πάλι το mi θα επερνα με 200€

Τα 1000 θα πήγαινα διακοπές ή θα αγόραζα κάτι άλλο 

Κινητό είναι έλεος άμα σας πέσει κάτω θα δεις 

Επίσης τελευταία έχει κάνει πολλές σαχλες η σαμυ

Είχα κινητό σαμυ 

Ο κύριος που λέει την ποιότητα κατασκευής το σαμυ ναι είναι όμορφο ταπετσαρίες μην κοιτάτε βάζεις οποία θέλεις σε ότι θέλεις 

Και πάλι ξανά λέω 1300€ δεν αξίζει μικρή η διαφορά 

Αν έκανε 600-700 δεν θα μιλούσα 

Κάτι ακόμα διότι ασχολούμαι με προγραμματισμό

Η επανεκκίνηση στο σαμυ είναι στην ουσία sleep mode όπως έκανε το μήλο 

Έχει η γυναίκα μου κάνεις επανεκκίνηση και περνει 2 δευτερόλεπτα 

Σβήνεις την συσκευή και την ανοίγεις και θέλει 8 δευτερόλεπτα να ανοίξει 

Ο καθένας έχει την ελευθερία να αγοράζει ότι θέλει λεφτά του είναι 

Εγώ δεν θα έδινα τόσα λεφτά για κινητά

Θα τα έδινα σε κάτι άλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, qwerty99 είπε

Εντάξει, το παράλογο. Πήγα σε Γερμανό σήμερα για το buyback του Note 8 (αγορασμένο από άλλη μεγάλη αλυσίδα, άψογο σε όλα του, 11 μήνες το έχω) ώστε να πάρω Note 9, και μου είπαν αποτίμηση 350 ευρώ !!!

Δεν είναι και πολύ καλά στα μυαλά τους...

Αυτό ακριβώς έγραψα σου το παίρνουν 350€ με bonus 200€ σύνολο 550€ δεν νομίζω να μπορείς να το πουλήσεις αλλού 550€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, qwerty99 είπε

Εντάξει, το παράλογο. Πήγα σε Γερμανό σήμερα για το buyback του Note 8 (αγορασμένο από άλλη μεγάλη αλυσίδα, άψογο σε όλα του, 11 μήνες το έχω) ώστε να πάρω Note 9, και μου είπαν αποτίμηση 350 ευρώ !!!

Δεν είναι και πολύ καλά στα μυαλά τους...

 

Εγω φίλε το εδωσα στα mediamarkt εχτές και μου το πήραν 550 ,και δεν το κοιταξαν καν,δεν ειχε πεσιμο,μονο αμοιχες μικρες απο την χρηση,εδω μέσα το βάζεις αγγελία και σου λένε όλοι κάτω απο 500 δεν αξίζει,αν βοήθησα κάπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι γκρινιάζουν που δε μπορούν να τα δώσουν και αρχίζουν τα έλεος κλπ. Σα την Μύκονο ενα πράμα που βλέπουν τον καφέ στα 50€ και το βγάζουν φωτογραφία βάζοντας το στο blog τους για κράξιμο.

Παίδες πάρτε το χαμπάρι δεν είναι όλα τα πράγματα για όλους. Όσοι μπορούνε το παίρνουν Αλλιώς πάρτε το και σταματήσατε την κλάψα.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας φτάνανε αυτοί με τα oneplus που σε κάθε topic μας ζαλίζουν πως οτιδήποτε άλλο είναι πεταμένα λεφτά, τώρα έχουμε κι εσάς με τα Xiaomi:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...