Προς το περιεχόμενο

σκυλος για μπανιο σε πλαζ


georgeγ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανως παιζουμε με τις λεξεις. Για κολυμπι σκυλου μεσα στη θαλασσα μιλαει το τοπικ, φωτος με περιπατους στην ακτογραμμη μου ποσταρει ο ενας, τσαλαβουτες μου απανταει ο αλλος. Δεν μπορω να ακολουθησω.

Αν δεν ημουν κατανοητος εγω, τοτε να διευκρινησω οτι οταν μιλαω για μπανιο σκυλου στη θαλασσα , εννοω κολυμπι. Για αυτο μιλαει και ο νομος που συζηταμε εδω αλλωστε.

Για να μην υπαρξουν και περαιτερω προβληματα κατανοησης να τι σημαινει κολυμπι:

 

 

Επεξ/σία από YourTrueLegend
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχθές  ήρθε μα εεληνοσουιδεζα στην παραλία γύρω στα 30 . Έμοιαζε με την Αραβανή και έκανε ηλιοθεραπεία τόπλες .

ειχε μαζί την και ένα τσιουάουα που το έβαλε στην θάλασσα . Στο Τσακ ειμουνα να καλέσω την αστυνομία αλλά δεν το έκανα .

Επεξ/σία από Alexandros7474
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, YourTrueLegend είπε

Προφανως παιζουμε με τις λεξεις. Για κολυμπι σκυλου μεσα στη θαλασσα μιλαει το τοπικ, φωτος με περιπατους στην ακτογραμμη μου ποσταρει ο ενας, τσαλαβουτες μου απανταει ο αλλος. Δεν μπορω να ακολουθησω.

Δε μου κανει εντυπωση που δε μπορεις να ακολουθησεις.
Εμεις οι περιεργοι παντως οταν λεμε μπανιο σε πλαζ εννοουμε χαλαρα πραματα,τωρα αν εσυ προπονεις το σκυλο σου για τριαθλο ειναι αλλο θεμα.

Νομιζω οτι στα κολυμβητηρια εχουν χαμηλοτερες τιμες για σκυλους,κοιταξε και εκει μηπως σε συμφερει.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, YourTrueLegend said:

Προφανως παιζουμε με τις λεξεις. Για κολυμπι σκυλου μεσα στη θαλασσα μιλαει το τοπικ, φωτος με περιπατους στην ακτογραμμη μου ποσταρει ο ενας, τσαλαβουτες μου απανταει ο αλλος. Δεν μπορω να ακολουθησω.

Αν δεν ημουν κατανοητος εγω, τοτε να διευκρινησω οτι οταν μιλαω για μπανιο σκυλου στη θαλασσα , εννοω κολυμπι. Για αυτο μιλαει και ο νομος που συζηταμε εδω αλλωστε.

Για να μην υπαρξουν και περαιτερω προβληματα κατανοησης να τι σημαινει κολυμπι:

Κυριλέ ο σκύλος. Το πρόβλημα που ειναι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Alexandros7474 είπε

Έμοιαζε με την Αραβανή και έκανε ηλιοθεραπεία τόπλες .

Καλο μωρο αυτο το ραβανι;

Μόλις τώρα, billdanos είπε

Το πρόβλημα που ειναι?

Στο μυαλο του legend.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, billdanos said:

Κυριλέ ο σκύλος. Το πρόβλημα που ειναι?

Κανενα απολυτως προβλημα. Ρωτησα τον talibanako πώς μπορει να γινει αυτο στο βιντεο με το σκυλο δεμενο και ακομα περιμενω μια απαντηση, γιατι ο ενας που δειχνει περιπατο σκυλου ως κολυμπι και ο αλλος μιλαει για τσαλαβουτα.

Το βιντεο μια χαρα ειναι, ο ιδιοκτητης επισης, καθ'ολα νομιμοι. Αυτο το οποιο επρεπε να κανει ο καθε ιδιοκτητης σκυλου και το τοπικ να ειχε ολοκληρωθει στην πρωτη του σελιδα εχοντας τους παντες συμφωνους , χωρις βρισιες και προσωπικους χαρακτηρισμους, οι οποιοι σιγουρα δεν ειναι και τοσο κυριλε...

Επεξ/σία από YourTrueLegend
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Alexandros7474 είπε

Εχθές  ήρθε μα εεληνοσουιδεζα στην παραλία γύρω στα 30 . Έμοιαζε με την Αραβανή και έκανε ηλιοθεραπεία τόπλες .

ειχε μαζί την και ένα τσιουάουα που το έβαλε στην θάλασσα . Στο Τσακ ειμουνα να καλέσω την αστυνομία αλλά δεν το έκανα .

 Aν συχνάζεις εκεί και την ξαναδείς θέλω όνομα παραλίας.. θα μπει στην black list, φοβάμαι τα τσιοάοα και δεν θα ήθελα να βρεθώ φαίης του φαίης με το θηρίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, fuz10n είπε

ποιο ειναι αυτο που επρεπε να κανει ο καθε ιδιοκτητης δε βγαινει νοημα εδω

Δε φταις εσυ,μη σκας και μην ασχολεισαι παραπερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, talibanakos said:

Σου δωσαμε κανα δυο,εαν δεν σου κανουν ειναι δικο σου προβλημα.

Δεν εδωσες ουτε ενα, ουτε δυο. Αυτα που εδωσες αφορουν αλλες περιπτωσεις απο αυτο που εγω ρωτησα που ηταν σαφες, και διασαφηνιστηκε εκ νεου με βιντεο. Η μονη απαντηση που ειδα σχετικα με αυτο που οντως ρωτησα, ειναι οτι "οποιος βαζει το σκυλο του για κολυμπι οπως στο βιντεο, το προετοιμαζει για τριαθλο". Νταξει, δεν ηταν κακο σαν χιουμορ. Απαντηση σιγουρα δεν ηταν παντως.

Επεξ/σία από YourTrueLegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, YourTrueLegend said:

Κανενα απολυτως προβλημα. Ρωτησα τον talibanako πώς μπορει να γινει αυτο στο βιντεο με το σκυλο δεμενο και ακομα περιμενω μια απαντηση, γιατι ο ενας που δειχνει περιπατο σκυλου ως κολυμπι και ο αλλος μιλαει για τσαλαβουτα.

Το βιντεο μια χαρα ειναι, ο ιδιοκτητης επισης, καθ'ολα νομιμοι. Αυτο το οποιο επρεπε να κανει ο καθε ιδιοκτητης σκυλου και το τοπικ να ειχε ολοκληρωθει στην πρωτη του σελιδα εχοντας τους παντες συμφωνους.

Μα δεν χρειάζεται τόση ανάλυση. Όταν κάποιος βρίκεται ανάμεσα σε κόσμο, οφείλει να τους σέβεται όλους είτε έχει σκύλο, είτε παιδιά, είτε παίζει ρακέτες, είτε ακούει μουσική...

Αυτό είναι εντελώς διαφορετικό από το να λέει κάποιος "απαιτώ να μην μπαίνουν οι σκύλοι στη θάλασσα" γιατί είναι το ίδιο με του να του έλεγα κι εγώ "δεν μου αρέσει η φάτσα σου και απαιτώ να μην είσαι κοντά μου στην παραλία"...

Οι normal ιδιοκτήτες σκύλων πάντα επιλέγουν παραλίες στις οποίες μπορεί να κάνει μπάνιο και ο σκύλος. Σε περίπτωση που κάποιος ενοχληθεί και έρθει και το δηλώσει ευγενικά, θα βρεθεί κάποια λύση συνήθως με την απομάκρυνση ενός από τους 2 κατά μερικές δεκάδες μέτρα πιο πέρα και όλα οκ...

Αν όμως αρχίσει να ουρλιάζει και απαιτεί φίμωτρα, αστυνομίες και λιμενικά, χωρίς να είναι ικανός να φερθεί πολιτισμένα, τότε δυστυχώς θα χαλάσουν και οι δικές μου διακοπές αλλά και οι δικές του. 

Simple?

  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...