Προς το περιεχόμενο

Έρευνα: Το 47% των χρηστών Android αλλάζει σε iPhone για «καλύτερη εμπειρία χρήσης»


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Που τα είδατε αυτά και σε ποιους έγινε η έρευνα εγώ ξέρω το αντίθετο ότι πολλοί με iPhone αλλάξαν σε Android γιαυτό ακριβώς τον λόγο για καλύτερη εμπειρία χρήσης συν ότι το ios σε αναγκάζει να κάνεις χρήση των δικών της εφαρμογών και έχουν και θέματα συμβατότητας. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τα άρθρα που οι μισοί δε ξέρουν τι να γράψουν πέρα από "πάω για ποπ κορν" και τέτοια και οι άλλοι μισοί το παίρνουν πολύ στα σοβαρά και γράφουν αναλύσεις..

Λέμε για μια έρευνα όπως τα γκάλοπ σε συγκεκριμένες ομάδες πληθυσμού και μάλιστα εδώ ρώτησαν 2500 άτομα στις ΗΠΑ υποθέτω (pcmag.com) που βρίσκεις και το πιο ακριβό μοντέλο του μήλουφον σε χαμηλή τιμή με συμβόλαιο.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alexakos89 είπε

Καλα εννοειται δεν υπαρχει συγκριση εμπειριας χρησης ios με android.

Κατα πολυ ανωτερο το IOS. οτι και να λενε οι android users.

 

θα συμφωνήσω θέλει πολύ ψωμί ακόμα το ανδροιντ.. τα έχω και τα 2 xiaomi mi6 και iphone 8 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, snuff85 είπε

θα συμφωνήσω θέλει πολύ ψωμί ακόμα το ανδροιντ.. τα έχω και τα 2 xiaomi mi6 και iphone 8 

Επειδή ειχα και εγω mate 10 pro και iPhone 7 plus και μετα σε iPhone 8 plus ειναι σαν λειτουργικο πολυ ανωτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλύτερη εμπειρία χρήσης σε ios απο Android

 και εγώ σου λέω ότι ναι έτσι είναι και είναι λόγος για να πάς από android σε IOS , απεναντίας οι λόγοι για να ΜΗΝ πας είναι πολύ περισσότεροι.

Επεξ/σία από dimtsef
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά λογικό είναι όταν η μάζα αγοράζει κυρίως ότι διαφημίζεται πολύ,δηλαδή samsung και huawei που έχουν από τα πιο βαριά skin στο android.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαριέμαι να διαβάσω όλα τα σχόλια, αλλά οι περισσότεροι android users παίρνουν κινητά των 200 ευρώ, τους κολλάνε μετά από λίγο καιρό και σκάνε 600+ ευρώ για iPhones, ενώ με 500 ευρώ μπορούν να πάρουν πχ ένα One Plus. 

Μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, polaki είπε

Για ονομα του θεού, βάλε ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΙΞΗΣ!!!!!!!

χαχα με πρόλαβες! Πραγματικά τραυματική εμπειρία η ανάγνωση αυτής της παραγράφου.

2 ώρες πριν, Que sera sera είπε

ταλαιπωρία ειναι το iOS, σαφως πιο ευχρηστο το android

ταλαιπωρία είναι αυτά τα ποστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.για 24 ώρες iphone.

Φρικαρισμα και πίσω στο android.

Όποιος λέει ότι τα σημερινά android κολανε καιρός να πάρει συσκευή με 3ram......

Από πότε ο πλήρης περιορισμός είναι εμπειρία χρήστη?

Εκνευρισμός χρήστη μήπως?

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...