Προς το περιεχόμενο

Πληρωμή με Nfc στο Android


pados1002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά της Πειραιώς δεν υπάρχει πια. Πήρα την τράπεζα και μου είπαν δεν ξέρουν αν θα βγάλουν ξανά τέτοια εφαρμογή.

Από ότι βλέπω alpha μόνο.

 

Επεξ/σία από cmvrgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cmvrgr είπε

Παιδιά της Πειραιώς δεν υπάρχει πια. Πήρα την τράπεζα και μου είπαν δεν ξέρουν αν θα βγάλουν ξανά τέτοια εφαρμογή.

Από ότι βλέπω alpha μόνο.

Alpha από ποια εφαρμογή; από το myalpha mobile δεν βλέπω κάτι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

περα απο την λυση της alpha που αναφερθηκε παραπανω καλη λυση ειναι το Google pay σε συνδυασμο με λογαριασμο στην dipocket(την αντιστοιχη revolut) Η διαδικασια απλη κατεβαζεις Google pay και την εφαρμογη της  dipocket κανεις εναν λογαριασμο και μετα προσθετεις την ηλεκτονικη καρτα στο  Google pay. Το συν στην ολη ιστορια ειναι οτι μπορεις να φορτισεις με χρηματα απο οποιαδηποτε αλλη χρεωστικη καρτα στο λεπτο το μειον ειναι οτι οι συναλλαγες δεν μετρανε στο αφορολογητο(οσο μπορει να το πει κανεις αυτο μειον). Οσο για το μηνυμα με το ρουτ τσεκαρε μηπως εχεις το ξεκλειδωμα OEM ανοιχτο απο τις επιλογες για προγραμματιστες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/4/2019 στις 10:40 ΠΜ, cmvrgr είπε

Παιδιά της Πειραιώς δεν υπάρχει πια. Πήρα την τράπεζα και μου είπαν δεν ξέρουν αν θα βγάλουν ξανά τέτοια εφαρμογή.

ετοιμάζουν άλλη!  η εταιρία μάλιστα που έχει επιλεχθεί λέγεται antelop 

https://www.nfcworld.com/2018/07/02/357471/piraeus-bank-picks-antelop/

ίσως εννοούσε ότι δεν θα βγει νέα εφαρμογή γιατί όπως δείχνουν τα πράγματα θα ενσωματωθεί στο winbank mobile. και η συγκεκριμένη εταιρία αυτό κάνει, δίνει τη λύση για ενσωμάτωση nfc πληρωμών σε ήδη υπάρχουσες e-banking εφαρμογές

πάντως απ όσο γνωρίζω το my alpha wallet μπορεί να σε κρεμάσει. το google pay ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, vagstef είπε

ετοιμάζουν άλλη!  η εταιρία μάλιστα που έχει επιλεχθεί λέγεται antelop 

https://www.nfcworld.com/2018/07/02/357471/piraeus-bank-picks-antelop/

ίσως εννοούσε ότι δεν θα βγει νέα εφαρμογή γιατί όπως δείχνουν τα πράγματα θα ενσωματωθεί στο winbank mobile. και η συγκεκριμένη εταιρία αυτό κάνει, δίνει τη λύση για ενσωμάτωση nfc πληρωμών σε ήδη υπάρχουσες e-banking εφαρμογές

πάντως απ όσο γνωρίζω το my alpha wallet μπορεί να σε κρεμάσει. το google pay ποτέ

Εμένα γιατί με κρεμάει το Google pay? Έχω περάσει την κάρτα κανονικά και μου βγάζει μήνυμα στο pos δοκιμάστε άλλη κάρτα δοκιμάστε άλλη μέθοδο κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, apostkourtis είπε

Εμένα γιατί με κρεμάει το Google pay? Έχω περάσει την κάρτα κανονικά και μου βγάζει μήνυμα στο pos δοκιμάστε άλλη κάρτα δοκιμάστε άλλη μέθοδο κάτι τέτοιο...

Ποια έβαλες;; ίσως κάποιες δεν τις δέχονται κάποια pos. πχ. στα αυτόματα του ΟΑΣΑ έχει αποτύχει το google pay με revolut. σε όσα καταστήματα το έχω χρησιμοποιήσει όμως παίζει κανονικά.

Επεξ/σία από vagstef
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vagstef είπε

Ποια έβαλες;; ίσως κάποιες δεν τις δέχονται κάποια pos. πχ. στα αυτόματα του ΟΑΣΑ έχει αποτύχει το google pay με revolut. σε όσα καταστήματα το έχω χρησιμοποιήσει όμως παίζει κανονικά.

Την dipocket έχω περάσει. Έχεις βάλει τίποτα ρύθμισε στο Google pay όσον αφορά την διεύθυνση? Ή πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση γενικότερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, apostkourtis είπε

Την dipocket έχω περάσει. Έχεις βάλει τίποτα ρύθμισε στο Google pay όσον αφορά την διεύθυνση? Ή πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση γενικότερα?

άμα πέρασε κανονικά είναι έτοιμη για χρήση. θα μας πεις ο @Delas.46 που την χρησιμοποιεί με το gpay. έχω χρησιμοποιήσει μόνο revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, vagstef είπε

άμα πέρασε κανονικά είναι έτοιμη για χρήση. θα μας πεις ο @Delas.46 που την χρησιμοποιεί με το gpay. έχω χρησιμοποιήσει μόνο revolut

Με DiPocket έχω πληρώσει καμία 10ρια φορές απροβληματιστα. Με Revolut πληρώνω εδώ και μήνες απροβληματιστα επίσης. 

Θέμα είχα μόνο σε ΟΠΑΠ και 2 Today's που έχει στην Θεσσαλονίκη. Δεν γνωρίζω που κολλάει, αλλά τα μηχανήματα γράφουν error και στο support του Google Pay μου είπαν ότι όλα λειτουργούν κανονικά και ότι φταίει το POS τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε Ελβετικό S7 Edge πως μπορούμε να βάλουμε Google Pay; Το ψάχνω στο store και μου λεει οτι οι συσκευές μου δεν ειναι συμβατές. Χωρίς root χωρίς τίποτα. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

Σε Ελβετικό S7 Edge πως μπορούμε να βάλουμε Google Pay; Το ψάχνω στο store και μου λεει οτι οι συσκευές μου δεν ειναι συμβατές. Χωρίς root χωρίς τίποτα. Ευχαριστώ.

Μπορείς να το κατεβάσεις εδώ και εδώ. Το πρώτο link σε πάει σε σελίδα όπου κατεβάζει το apk κατευθείαν από τον server της Google και για αυτό υποθέτω ότι είναι πιο ασφαλή. Το δεύτερο είναι από mirror site.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...