Προς το περιεχόμενο

Πληρωμή με Nfc στο Android


pados1002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, panos- είπε

Το πέρασες δεύτερη φορά; Συνηθως δεν χρειάζεται αλλά καμία φορά τρωνε σκάλωμα τα μηχανήματα. 

Οχι, για να ξεμπερδευω πληρωσα μετρητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά στις πληρωμές με nfc υπάρχει κάποιο όριο στο ποσό που μπορεί να γίνει μια πληρωμή ή κάποιο όριο στις συνεχόμενες πληρωμές όπως υπάρχει πληρώνοντας ανέπαφα με κάρτα? Γιατί τις προάλλες δεν μου έκανε δεκτή μια πληρωμή, (ποσό πάνω από 100€) και η υπάλληλος μου είπε ότι χρειάζεται εισαγωγή στο μηχανημα της φυσικής κάρτας. 

@vforvaggelis έχει συμβεί και σε εμένα μια φορά. Τώρα τι και πως δεν γνωρίζω. Ίσως απλά έτυχε ή έχει να κάνει με το συγκεκριμένο μηχάνημα. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, zananiro είπε

Παιδιά στις πληρωμές με nfc υπάρχει κάποιο όριο στο ποσό που μπορεί να γίνει μια πληρωμή ή κάποιο όριο στις συνεχόμενες πληρωμές όπως υπάρχει πληρώνοντας ανέπαφα με κάρτα? Γιατί τις προάλλες δεν μου έκανε δεκτή μια πληρωμή, (ποσό πάνω από 100€) και η υπάλληλος μου είπε ότι χρειάζεται εισαγωγή στο μηχανημα της φυσικής κάρτας. 

@vforvaggelis έχει συμβεί και σε εμένα μια φορά. Τώρα τι και πως δεν γνωρίζω. Ίσως απλά έτυχε ή έχει να κάνει με το συγκεκριμένο μηχάνημα. 

Yπάρχει όριο στις ανέπαφες συναλλαγές ,για να μηδενίσει θελει chip and pin .

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Κατοχος κινητου Huawei P40 lite. Δεν εχει το Google service. Οτι εφαρμογες εχω βρει που σχετιζονται με την εγκατασταση Google apps, στο κινητο μου,δεν εχω καταφερει να λειτουργησω το NFC των τραπεζων. Μηπως εχει βρει καποιος αλλη λυση? 

Καλησπερα. Απο το App Gallery,κατεβαζω τις εφαρμογες των τραπεζων ,αλλα δεν εχουν στο μενου τους τις επιλογες για πληρωμες μεσω NFC. Κατεβασα την εφαρμογη DUALSPACE οπου ξανακατεβασα τις εφαρμογες των τραπεζων που χρησιμοποιω...Eθνικη και Eurobang, και σ αυτην την περιπτωση, ενω ειναι πληρες οι εφαρμογες ,και με πληρωμη NFC, παλι δεν λειτουργει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, chris9647 είπε

Καλησπερα. Κατοχος κινητου Huawei P40 lite. Δεν εχει το Google service. Οτι εφαρμογες εχω βρει που σχετιζονται με την εγκατασταση Google apps, στο κινητο μου,δεν εχω καταφερει να λειτουργησω το NFC των τραπεζων. Μηπως εχει βρει καποιος αλλη λυση? 

Καλησπερα. Απο το App Gallery,κατεβαζω τις εφαρμογες των τραπεζων ,αλλα δεν εχουν στο μενου τους τις επιλογες για πληρωμες μεσω NFC. Κατεβασα την εφαρμογη DUALSPACE οπου ξανακατεβασα τις εφαρμογες των τραπεζων που χρησιμοποιω...Eθνικη και Eurobang, και σ αυτην την περιπτωση, ενω ειναι πληρες οι εφαρμογες ,και με πληρωμη NFC, παλι δεν λειτουργει.

Από τα comment στο AppGallery βλέπω ότι δεν υποστηρίζει η Eurobank και Εθνική ανέπαφες πληρωμές. Κάποιος αναφέρει για της Alpha ότι δουλεύει. Δεν έχω κινητό Huawei, αλλά μήπως υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το Google Pay για να περάσεις καμία Curve ή Revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/8/2021 στις 8:56 ΠΜ, apostolos22 είπε

Από τα comment στο AppGallery βλέπω ότι δεν υποστηρίζει η Eurobank και Εθνική ανέπαφες πληρωμές. Κάποιος αναφέρει για της Alpha ότι δουλεύει. Δεν έχω κινητό Huawei, αλλά μήπως υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το Google Pay για να περάσεις καμία Curve ή Revolut?

Σ ευχαριστω για το ενδιαφερων σου. Καταφερα να λειτουργησω την ασυρματη πληρωμη NFC ,μονο της Alpha τραπεζας,και με την εξτρα εφαρμογη της Alpha την My Alpha wallet.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 μήνες μετά...

Καλησπέρα

Έχω το Poco x3 nfc κινητό και δεν μου συνδέει με τίποτα τη κάρτα, στο 4ψηφιο κωδικό που ζητάει μου εμφανίζει σφάλμα, στην εφαρμογή της εθνικής i bank 

ενεργοποιημενα τα HCE στις ρυθμίσεις nfc

WhatsApp Image 2021-10-20 at 10.02.05.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/9/2021 στις 9:10 ΜΜ, apostolos22 είπε

Φαίνεται ότι η Eurobank θα ενεργοποιήσει και αυτή το Google Pay:

https://www.news247.gr/technologia/google-pay-diathesimo-kai-stin-ellada-to-kinito-tilefono-metatrepetai-se-portofoli.9355016.html

Με το nfc google pay μπορουμε να κανουμε αναληψη η καταθεδη μετρητων η να πληρωσουμε λογσμους σε μηχανημα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...