Προς το περιεχόμενο

Η Gartner επιβεβαίωσε ότι η Huawei ξεπέρασε την Apple και βρίσκεται στην 2η θέση των πωλήσεων smartphones παγκοσμίως


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Προσωπικά δεν χαρακτήρισα κάποιον χαζό επειδή χρησιμοποιεί iOS. Συγκρίνω Smartphones και λειτουργίες και αυτά που παρέχει το κάθε Smartphone βάση τα λεφτά που ζητάει η εταιρία. Όπως πχ χαρακτήρισα στο παρελθόν και Android Smartphones αρνητικά για αυτά που προσφέρουν στα λεφτά που ζητάει η εταιρία τους. Χαρακτήρισα κατά καιρούς σχόλια χρηστών iOS που μιλάνε για τελειότητα, οικονομικές δυνατότητες κλπ. Σπάνια βρίσκω χρήστη iOS που θα κάνει αντίλογο χρησιμοποιώντας επιχειρήματα βασισμένα σε λειτουργίες της συσκευής. Εγώ διαβάζω μόνο για αυτοκίνητα, καλό κρασί, αδυναμία πληρωμής της συσκευής, πρεστίζ, υποδεέστερο Android κλπ δίχως κάποιο ουσιαστικό επιχείρημα λειτουργικότητας, hardware. Όπως βρίσκω ανοησίες τα Benchmark Scores που συγκρίνουν μερικοί (Android Fans με Antutu και iOS Fans με Geekbench). Εγώ εστιάζω στην χρήση όχι πχ στα Scores.

Η χρήση benchmark έχει νόημα μεταξύ συσκευών ίδιου λειτουργικού ... δεν μπορείς να συγκρίνεις συσκευές διαφορετικού λειτουργικού συστήματος με ένα benchmark ... διότι σε άλλη γλώσσα προγραμματισμού είναι γραμμένο το iOS σε άλλη το Android ... όποτε η σωστή σύγκριση γίνεται αλλιώς και όχι με benchmark αν θες να συγκρίνεις διαφορετικά λειτουργικά ... 

30 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Ναι, είναι γεγονός ότι έχεις δυο διαφορετικά οικοσυστήματα στα οποία ο διαμοιρασμός αρχείων δεν γίνεται άμεσα και εύκολα μεταξύ τους. Από iOS σε iOS γίνεται εύκολα ο διαμοιρασμός, όπως και από Android σε Android. Όχι όμως από iOS σε Android. Προφανώς αν θέλεις να μοιράσεις φωτογραφείες και αρχεία, θα αναγκαστείς να το κάνεις με άλλες μεθόδους. Πάλι όμως θα τα στείλεις τα αρχεία σου. Απλώς όχι με τον τρόπο που θα ήθελες.

Το δεύτερο ενδεχόμενο που περιγράφεις μου φένεται πολύ εξειδικευμένη και κάπως ακραία περίπτωση και πιστεύω ότι απλώς κάνεις cherry pick στα limitations για να φτιάξεις ένα πολύ υποθετικό σενάριο... Δηλαδή να τύχει και να μην έχει internet το PC και μάλιστα το αρχείο που χρειάζεσαι για την "επισκευή" του  να πρέπει να το κατεβάσεις και από torrent μάλιστα. (αναρωτιέμαι τι είδους αρχείο "επισκευής" είναι αυτό που το βρίσκεις μόνο σε torrent εάν μιλάμε για Windows PC, βέβαια μπορείς να μου πεις Linux τώρα για να δέσει το γλυκό). 

Ταινίες στο κινητό ... απλά ... μουσική ... μέσω τορεντ όλα είναι δυνατά ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Plapoutas said:

Το θέμα είναι ότι θα γινόταν χωρίς έξτρα εφαρμογές αλλά η Apple είχε κλειδώσει το Bluetooth από την αρχή ώστε να δημιουργήσει το κλειδωμένο στο οικοσύστημα της AirDrop.

Χωρίς να είμαι ειδικός, η δικαιολογία τής Apple περί ασφάλειας τού BT έχει ένα πόντο νομίζω. Και περί ταχύτητας επίσης.
Στο ότι θέλει να δημιουργήσει "κλειστό" οικοσύστημα, με τα καλά και τα κακά του, ναι θέλει, δεν το αμφισβητώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimitrisdim14 είπε

Ταινίες στο κινητό ... απλά ... μουσική ... μέσω τορεντ όλα είναι δυνατά ... 

Εμένα οι ανάγκες μου είναι διαφορετικές από τις δικές σου. Δεν χρησιμοποιώ torrent πουθενά και για τίποτα. Ούτε καν στο desktop μου. Μουσική, ταινίες, παιχνίδια, προγράμματα είναι όλα αγορασμένα νόμιμα και είναι όλα διαθέσιμα σε όλες τις συσκευές μου seamless. 

Αν θες να κατεβάζεις τσάμπα πράμα, μια χαρά δεκτό, το iPhone/iOS δεν θα σου κάνει αυτή τη δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, atheatos είπε

Όταν λες κόσμος για ποσά άτομα μιλάς? Το καλό όλων? 

Μπορεις να γίνεις πιο συγκεκριμένος γιατί γράφεις ότι πρέπει να μοιράζεται η γνώση και μετά πετάς ένα ξερό «Ο νοών νοείτω».

πιστευεις ότι αυτά που γράφεις βγάζουν κάποιο νόημα ? Μήπως βγάζουν κάτι παραπάνω?

Αυτά που γράφω είναι πολύ απλά και ξεκάθαρα, ούτε να προσβάλω θέλω ούτε να μειώσω κάποιους θέλω. Όσο για τον κόσμο που ρώτησες είναι καθαρά τρόπος του λέγειν αλλά μάλλον δεν έγινε κατανοητό. Τελος πάντων το κλασσικό φαινόμενο συνεχίζεται εδώ μέσα όπου οι πιο πολλοί δεν μπορούν να δεχτούν κάποιες γνώμες των άλλων και βγαίνει hate. Τσάμπα ασχολούμαι τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, D.Luffy είπε

Εμένα οι ανάγκες μου είναι διαφορετικές από τις δικές σου. Δεν χρησιμοποιώ torrent πουθενά και για τίποτα. Ούτε καν στο desktop μου. Μουσική, ταινίες, παιχνίδια, προγράμματα είναι όλα αγορασμένα νόμιμα και είναι όλα διαθέσιμα σε όλες τις συσκευές μου seamless. 

Αν θες να κατεβάζεις τσάμπα πράμα, μια χαρά δεκτό, το iPhone/iOS δεν θα σου κάνει αυτή τη δουλειά.

Μέσω τορεντ δεν κατεβάζεις απαραίτητα παράνομο λογισμικό ... κ εγώ χρησιμοποιώ ΝΕτφλιξ και google music  αλλά για παρά πόλλους το τορεντ είναι βασικό ... όπως και για μένα ...  Στο iPad έχω συμβιβαστεί ... γ αυτό έχω και το Android  για να καλύπτω τα κενά του iOS  ... 

Αυτο λέμε ο καθένας παίρνει ότι του ταιριάζει καλύτερα ... άλλοι είναι κολλημένοι σε ένα οικοσύστημα κ άλλοι έχουν παραπάνω από ένα για τις ανάγκες τους ... το καλύτερο είναι να έχεις μια σφαιρική άποψη και να είσαι αντικειμενικός κριτής ... αν το iPad 2018 δεν είχε 330€ και είχε 700 δεν θα το άγγιζα καν ... θα προτιμούσα να πάρω το tab s4... η το surface go ... για τα 330€ όμως είναι κορυφή ... στις τιμές του pro όμως αντικειμενικά δεν είναι ... αλλά είναι τα πραγματικά εργαλεία στα 1000€

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfox1 είπε

Τις ειρωνείες και τις εξυπνάδες σου αλλού. Δεν ξεσήκωσα κανέναν, εσυ και οι λοιποί haters που νομίζετε ότι είστε κάποιοι επειδή έχετε android, γεμίζετε σελίδες σχολίων σε κάθε θέμα που αφορά την Apple, ειρωνευόμενοι συνεχώς τους κατόχους iPhone. Και ποιος είναι αυτός ο κόσμος που λες και ποιος σε όρισε εκπρόσωπο τους; Και ποιο άραγε είναι το καλό  που λες; Το καλό και άγιο Android vs της evil Apple; Δεν υπερασπίζομαι την Apple, δεν έχω μετοχές της, αλλα εμενα και ολους όσους αποκαλείς πρόβατα και ότι κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου. Σιγά μη σε αφήσω να με προσβάλεις και να σου λέω και ευχαριστώ...

Ο τρόπος που μιλάς εδώ μέσα δείχνει ξεκάθαρα ότι κάτι σε ενοχλεί τόσο πολύ που θέλεις να το βγάλεις από μέσα σου αλλά δεν μπορείς. Ούτε πρόβατο σε αποκάλεσα ούτε εκπρόσωπος κανενός δεν είμαι. Έχεις iPhone, με γεια σου και χαρά σου, μην προσπαθείς να μας πείσεις ότι είσαι κορυφή με το έτσι θέλω από την στιγμή που υπάρχουν ανώτερες συσκευές εκεί έξω. Είναι σαν να μιλάς στον τοίχο. Φιλικά και χωρίς ειρωνεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Αυτο λέμε ο καθένας παίρνει ότι του ταιριάζει καλύτερα ... 

Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ πολλές φορές σε αυτά τα θέματα. 

Πχ εγώ προσωπικά πρόσφατα αγόρασα ένα Surface Book 2. Ο λόγος που έκανα αυτή την επιλογή ήταν ότι ήθελα μια συσκευή η οποία να έχει ένα εύχρηστο και "σκληρό" πληκτρολόγιο (γράφω αρκετό κείμενο) και παράλληλα να γίνεται και tablet γιατί με βολεύει καλύτερα όταν ταξιδεύω στο αεροπλάνο. Δεν θα βγω να την πω σε αυτούς που προτίμησαν το Dell XPS πχ λέγοντας ότι η δική μου συσκευή κάνει περισσότερα πράγματα από τη δική τους και άρα είναι καλύτερη.... Δεν το λέω για εσένα προσωπικά αλλά καταλαβαίνεις αυτό που θέλω να πω. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Plapoutas είπε

Για λέγε ρε φωστήρα, αν δεν είχες το κλειδωμένο το AirDrop και ήθελες να στείλεις 10 φωτογραφίες δίχως αλλοίωση ποιότητας πως θα τις έστελνες σε κάποιον που είναι δίπλα σου, αλλά χωρίς χρήση ίντερνετ;

Torrent, το ενδεχόμενο να κατεβάσεις κάτι που χρειάζεσαι για κάποιο PC που θες να επισκευάσεις και δεν έχει σύνδεση ίντερνετ αλλά αυτό το κάτι υπάρχει διαθέσιμο μόνο ως Torrent, πως θα το κάνεις; Αλλά ξέχασα δεν θα το κάνετε καν αφού ούτε απλό ZIP δεν μπορείτε να κατεβάσετε αφού ούτε μέσω OTG δεν μπορείτε να μεταφέρετε αρχεία σε κάποιον υπολογιστή, ούτε έχετε πλήρη File Manager. 

Το ποιος ζει σε σπηλιά το 2018 φαίνεται, αγοράζεις υπολογιστή τσέπης, γιατί αυτό είναι ένα Smartphone , αλλά δεν είσαι σε θέση η συσκευή σου να κάνει τα βασικά που μπορεί να κάνει ένας υπολογιστής.

Εχεις μεινει οσο πισω ειναι ο Πλαπούτας εσυ.. Ξυπνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akistras1 είπε

Ο τρόπος που μιλάς εδώ μέσα δείχνει ξεκάθαρα ότι κάτι σε ενοχλεί τόσο πολύ που θέλεις να το βγάλεις από μέσα σου αλλά δεν μπορείς. Ούτε πρόβατο σε αποκάλεσα ούτε εκπρόσωπος κανενός δεν είμαι. Έχεις iPhone, με γεια σου και χαρά σου, μην προσπαθείς να μας πείσεις ότι είσαι κορυφή με το έτσι θέλω από την στιγμή που υπάρχουν ανώτερες συσκευές εκεί έξω. Είναι σαν να μιλάς στον τοίχο. Φιλικά και χωρίς ειρωνεία.

Εσύ είσαι αυτός που έγραψε: "Σιγά το νέο, πραγματικό νέο θα ήταν αν η Apple ήταν ξανά πρώτη όπως παλιά αλλά ο κόσμος ξύπνησε επιτέλους.. Υπάρχουν βέβαια ακόμη άτομα που κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου αλλά δεν βαριέσαι! 🛌" . Ποια είναι τα άτομα που κοιμούνται τον υπνο του δικαιου, αυτοί που έχουν iphone, έτσι δεν είναι; Γιατί οι υπόλοιποι ξύπνησαν και πήραν android. Είναι απολύτως ξεκάθαρο τι έγραψες και είναι επίσης ξεκαθαρα προσβλητικο για μένα που έχω iphone και "κοιμάμαι τον υπνο του δικαιου" σύμφωνα με σενα. Μην προσπαθεις να βάλεις λόγια στο στόμα μου για να ξεφυγεις, εγώ δεν προσπαθησα να πείσω κανέναν για την ανωτερότητα του iphone και αν μπορείς, δείξε μου που έγραψα ότι το iphone είναι καλύτερο από όλα τα άλλα smartphone. Αναλόγως με τις αναγκες του καθενός, υπάρχει και το καλύτερο smartphone για αυτόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

👨‍🚀 Ειμαι ετοιμος 👩‍🚒  

Οποιος εχει 1000€ και γουσταρει το Iphone να παρει iphone 8 ή Χ . Ωραια συσκευη , οχι οσο τα πρωτα Iphone αλλα ωραια και πουλαει μουρη ποκυ στην εποχη μας .Να μην βιαστει ομως γιατι βγαινει αλλο τωρα. 

Οποιος δεν γουσταρει να δωσει ή δεν του φτανουν να παρει Xiaomi  . Ωραιο τηλεφωνο σε καποιους τομεις ειναι και καλυτερο απο Iphone X  σε αλλους χειροτερο.  Ωραια τιμη για τις δυνατοτητες του και ανερχομενη πολυ η εταιρια.

Οποιος δεν εχει λεφτα και θελει Apple να το γευτει , εχει με 270€ Iphone se πολυ καλο για αρχη και τρεχει καλα.

Οποιος δεν θελει τιποτα αλλα γουσταρει να γραφει κοντρα στην κοντρα ας γραψει απο κατω μηνυμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SiLeNtOne-- είπε

Εχεις μεινει οσο πισω ειναι ο Πλαπούτας εσυ.. Ξυπνα!

Έγινε φίλτατε συνέχισε να αποφεύγεις την συζήτηση, δεν  βλέπω επιχείρημα μόνο αερολογίες. Όταν μπορέσεις να μου απαντήσεις με επιχειρήματα όσο αφορά την λειτουργία της συσκευής, τότε τα ξαναλέμε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, busellatos είπε

👨‍🚀 Ειμαι ετοιμος 👩‍🚒  

Οποιος εχει 1000€ και γουσταρει το Iphone να παρει iphone 8 ή Χ . Ωραια συσκευη , οχι οσο τα πρωτα Iphone αλλα ωραια και πουλαει μουρη ποκυ στην εποχη μας .Να μην βιαστει ομως γιατι βγαινει αλλο τωρα. 

Οποιος δεν γουσταρει να δωσει ή δεν του φτανουν να παρει Xiaomi  . Ωραιο τηλεφωνο σε καποιους τομεις ειναι και καλυτερο απο Iphone X  σε αλλους χειροτερο.  Ωραια τιμη για τις δυνατοτητες του και ανερχομενη πολυ η εταιρια.

Οποιος δεν εχει λεφτα και θελει Apple να το γευτει , εχει με 270€ Iphone se πολυ καλο για αρχη και τρεχει καλα.

Οποιος δεν θελει τιποτα αλλα γουσταρει να γραφει κοντρα στην κοντρα ας γραψει απο κατω μηνυμα.

Εντάξει τους κάλυψες όλους νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Δύο πράγματα.

1ον) Ποια "γνώση" ακριβως? :lol: :lol: Για περιέγραψε λίγο αν θέλεις αυτές τις "γνώσεις" που έχεις από περιέργια...

2ον) Ξεκολλήστε λίγο με το ότι γράφετε εδώ μέσα δήθεν για να "βοηθήσετε" τους δίσμοιρους αφελείς που κινδυνεύουν να ξοδέψουν τα λεφτά τους τσάμπα. Τι είστε? Οικονομικοί σύμβουλοι άνευ πληρωμής? Έχετε ξεπεράσει ακόμη και την Apple σε επίπεδα marketing και hype. Ο μόνος λόγος που γράφετε οι περισσότεροι, είναι η ελπίδα ότι κάποιος θα σας απαντήσει από το αντίπαλο στρατόπεδο για να αρχίσει το μπινελίκι και να γουστάρετε. Αν δεν περιμένατε ότι θα πάρετε απάντηση, σιγά μη γράφατε καν. 

Τώρα στην περίπτωση που όντως νομίζετε ότι βοηθάτε και κάποιους (επειδή αποφασίσατε ότι εσείς έχετε δίκιο σε όλα), χρήζει διερεύνηση ψυχικής υγείας. Γιατί ως γνωστόν, αυτός που ψάχνει για βοήθεια σε μια αγορά, θα κάτσει να διαβάσει τον τσαμπουκά που γίνεται μεταξύ fanboys. Είμαι σίγουρος ότι αυτό κάνετε κι εσείς όταν δεν έχετε τις γνώσεις για μια αγορά... ή μήπως όχι?

Ο λόγος που έγραψα εδώ πέρα φίλε Luffy δεν είναι ούτε για να βοηθήσω κάποιον δύσμοιρο ούτε για να προκαλέσω και να μαλώσω με κάποιον ψάχνοντας ανταπόκριση. Ο λόγος ήταν εξαρχής γιατί διάβασα το άρθρο και είπα την γνώμη μου πάνω σε αυτό (ως πρώην κάτοχος iPhone) και έλαβα επιθετική απάντηση για καλάμια και πράσινα άλογα. Δεν θα κάτσω να το αναλύσω περαιτέρω δυστυχώς γιατί γνωρίζω που θα καταλήξει η όλη κουβέντα. Όσο για το θέμα γνώσεων που ανέφερες, ήταν καθαρά ρητορικό γιατί είναι κάποιοι που μπορεί πολύ απλά να μην γνωρίζουν κάποια πράγματα σε σχέση με άλλους. Και τέλος, είναι η τελευταία φορά που σχολιάζω σε άρθρο με θέμα την Apple, γιατί δυστυχώς σε αυτόν τον κλάδο οι fanboyz είναι πολύ ευέξαπτοι και δεν δέχονται εύκολα γνώμες άλλων. Σε φιλικό πάντα επίπεδο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ πολλές φορές σε αυτά τα θέματα. 

Πχ εγώ προσωπικά πρόσφατα αγόρασα ένα Surface Book 2. Ο λόγος που έκανα αυτή την επιλογή ήταν ότι ήθελα μια συσκευή η οποία να έχει ένα εύχρηστο και "σκληρό" πληκτρολόγιο (γράφω αρκετό κείμενο) και παράλληλα να γίνεται και tablet γιατί με βολεύει καλύτερα όταν ταξιδεύω στο αεροπλάνο. Δεν θα βγω να την πω σε αυτούς που προτίμησαν το Dell XPS πχ λέγοντας ότι η δική μου συσκευή κάνει περισσότερα πράγματα από τη δική τους και άρα είναι καλύτερη.... Δεν το λέω για εσένα προσωπικά αλλά καταλαβαίνεις αυτό που θέλω να πω. 

Μην ανησυχείς δεν παίρνω κάτι προσωπικά φιλική κουβέντα κάνουμε και ανταλλαγή απόψεων .

Συμφωνω μαζί σ ... καθένας έχει άλλες ανάγκες και τον εξυπηρετούν διαφορετικά πράγματα ... σημασία. Καλή αγορά δεν κάνει μονο οποίος δίνει τα λιγότερα (η τα περισσότερα λεφτά για μερικούς ...) καλή αγορά κάνει οποίος παίρνει κάτι που θα καλύψει πραγματικά τις ανάγκες του ... αν δεν δουλεύεις πχ ποτέ τορεντ και θες το ui του iOS γτ έτσι σ αρέσει πιο πολύ και έχεις και 1 μακ και συγχρονίζονται καλύτερα όλα μεταξύ τους ... αν πάρεις iPhone εχεις κάνει καλύτερη αγορά από εμένα πχ που εγώ έσκασα 300€ για σμαρτφον και παίρνω μόνο τηλέφωνα και στέλνω ένα μήνυμα την εβδομάδα ... αν αντί για iPhone έπαιρνες Android πάλι καλή επιλο γη θα έκανες και,θα είχες και παραπάνω features ... το,θέμα είμαι ότι τι να τα κανείς αν δεν σκοπεύεις να τα χρησιμοποιεισεις ... άσε που παίζει και το,θέμα γούστου ... εμένα δεν Μ αρέσει πχ το notch ... και να μ το χάριζαν το Χ θα το πούλαγα ... και θα έπαιρνα note 9... 

Διαφορετικες προσωπικότητες διαφορετικά γούστα ... γ αυτό υπάρχουν επιλογές ...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, greekfox1 είπε

Εσύ είσαι αυτός που έγραψε: "Σιγά το νέο, πραγματικό νέο θα ήταν αν η Apple ήταν ξανά πρώτη όπως παλιά αλλά ο κόσμος ξύπνησε επιτέλους.. Υπάρχουν βέβαια ακόμη άτομα που κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου αλλά δεν βαριέσαι! 🛌" . Ποια είναι τα άτομα που κοιμούνται τον υπνο του δικαιου, αυτοί που έχουν iphone, έτσι δεν είναι; Γιατί οι υπόλοιποι ξύπνησαν και πήραν android. Είναι απολύτως ξεκάθαρο τι έγραψες και είναι επίσης ξεκαθαρα προσβλητικο για μένα που έχω iphone και "κοιμάμαι τον υπνο του δικαιου" σύμφωνα με σενα. Μην προσπαθεις να βάλεις λόγια στο στόμα μου για να ξεφυγεις, εγώ δεν προσπαθησα να πείσω κανέναν για την ανωτερότητα του iphone και αν μπορείς, δείξε μου που έγραψα ότι το iphone είναι καλύτερο από όλα τα άλλα smartphone. Αναλόγως με τις αναγκες του καθενός, υπάρχει και το καλύτερο smartphone για αυτόν...

Και σε έθιξα τόσο πολύ ε? Καλώς λοιπόν, ζητώ συγνώμη εφόσον χαλάω το όνειρο με τα λεγόμενα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...