Προς το περιεχόμενο

Η Gartner επιβεβαίωσε ότι η Huawei ξεπέρασε την Apple και βρίσκεται στην 2η θέση των πωλήσεων smartphones παγκοσμίως


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, akistras1 είπε

Ο λόγος που έγραψα εδώ πέρα φίλε Luffy δεν είναι ούτε για να βοηθήσω κάποιον δύσμοιρο ούτε για να προκαλέσω και να μαλώσω με κάποιον ψάχνοντας ανταπόκριση. Ο λόγος ήταν εξαρχής γιατί διάβασα το άρθρο και είπα την γνώμη μου πάνω σε αυτό (ως πρώην κάτοχος iPhone) και έλαβα επιθετική απάντηση για καλάμια και πράσινα άλογα. Δεν θα κάτσω να το αναλύσω περαιτέρω δυστυχώς γιατί γνωρίζω που θα καταλήξει η όλη κουβέντα. Όσο για το θέμα γνώσεων που ανέφερες, ήταν καθαρά ρητορικό γιατί είναι κάποιοι που μπορεί πολύ απλά να μην γνωρίζουν κάποια πράγματα σε σχέση με άλλους. Και τέλος, είναι η τελευταία φορά που σχολιάζω σε άρθρο με θέμα την Apple, γιατί δυστυχώς σε αυτόν τον κλάδο οι fanboyz είναι πολύ ευέξαπτοι και δεν δέχονται εύκολα γνώμες άλλων. Σε φιλικό πάντα επίπεδο!

Νομίζω ότι ο τόνος που χρησιμοποίησες με αυτούς που "κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου" (σε έκανε και quote ο greekfox) δεν ήταν και ό,τι καλύτερο για να ξεκινήσεις συζήτηση και τελικά σου γύρισε μπούμεραγκ...

Την επόμενη φορά μπορείς να είσαι πιο διακριτικός όπως στα τελευταία μυνήματα σου και είμαι σίγουρος ότι θα πάρεις την ανάλογη αντιμετώπιση.

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 347
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Εντάξει τους κάλυψες όλους νομίζω.

Δεν πουλάς μούρη με ένα κινητό 

και δεύτερον δεν πουλάς μούρη με ένα κινητό που έχουν τα 15 Χρονά ... το ξαναειπαμε και πριν ... 

Πιο πολλά iPhone υπάρχουν στα σχολεία παρά στύλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, dimitrisdim14 είπε

Δεν πουλάς μούρη με ένα κινητό 

και δεύτερον δεν πουλάς μούρη με ένα κινητό που έχουν τα 15 Χρονά ... το ξαναειπαμε και πριν ... 

Πιο πολλά iPhone υπάρχουν στα σχολεία παρά στύλο...

Αυτά τι τα λες σε μένα? Εγώ ειρωνικά έγραψα για πλάκα. :P

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχ

Μόλις τώρα, D.Luffy είπε

Αυτά τι τα λες σε μένα? Εγώ ειρωνικά έγραψα για πλάκα.

Χαχα έκανα λάθος παράθεση ... στον φίλο που απάντησες πήγαινε ... 

Γραψε λάθος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, akistras1 είπε

Και σε έθιξα τόσο πολύ ε? Καλώς λοιπόν, ζητώ συγνώμη εφόσον χαλάω το όνειρο με τα λεγόμενα μου.

Με έθιξες αρκετά ώστε να μην αφήσω αναπάντητες τις ειρωνείες σου. Γιατί μονο για αυτό είσαι ικανός, για ειρωνείες. Και κανενα όνειρο δε μου χαλάς, εχουν περάσει κινητά από τα χέρια μου που πιθανοτατα δεν γνωρίζεις καν την υπαρξη τους, οπότε ξέρω τι θέλω και ξέρω ότι το iphone μου καλύπτει τις δικές μου ανάγκες. Δεν περιμένω κανεναν φωστήρα να με "ξυπνήσει από τον ύπνο μου"...

Επεξ/σία από greekfox1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, busellatos είπε

👨‍🚀 Ειμαι ετοιμος 👩‍🚒  

Οποιος εχει 1000€ και γουσταρει το Iphone να παρει iphone 8 ή Χ . Ωραια συσκευη , οχι οσο τα πρωτα Iphone αλλα ωραια και πουλαει μουρη ποκυ στην εποχη μας .Να μην βιαστει ομως γιατι βγαινει αλλο τωρα. 

Οποιος δεν γουσταρει να δωσει ή δεν του φτανουν να παρει Xiaomi  . Ωραιο τηλεφωνο σε καποιους τομεις ειναι και καλυτερο απο Iphone X  σε αλλους χειροτερο.  Ωραια τιμη για τις δυνατοτητες του και ανερχομενη πολυ η εταιρια.

Οποιος δεν εχει λεφτα και θελει Apple να το γευτει , εχει με 270€ Iphone se πολυ καλο για αρχη και τρεχει καλα.

Οποιος δεν θελει τιποτα αλλα γουσταρει να γραφει κοντρα στην κοντρα ας γραψει απο κατω μηνυμα.

Δεν πουλάς μούρη με ένα κινητό 

και δεύτερον δεν πουλάς μούρη με ένα κινητό που έχουν τα 15 Χρονά ... το ξαναειπαμε και πριν ... 

 Πιο πολλά iPhone υπάρχουν στα σχολεία παρά στύλο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekfox1 είπε

Με έθιξες αρκετά ώστε να μην αφήσω αναπάντητες τις ειρωνείες σου. Γιατί μονο για αυτό είσαι ικανός, για ειρωνείες. Και κανενα όνειρο δε μου χαλάς, εχουν περάσει κινητά από τα χέρια μου που πιθανοτατα δεν γνωρίζεις καν την υπαρξη τους, οπότε ξέρω τι θέλω και ξέρω ότι το iphone μου καλύπτει τις δικέ μου ανάγκες. Δεν περιμένω κανεναν φωστήρα να με "ξυπνήσει από τον ύπνο μου"...

Χαίρομαι ιδιαίτερα που είχες αρκετές συσκευές στην κατοχή σου και γνωρίζεις πολλά! Εγώ λοιπόν που δεν είχα πολλές θα σταματήσω να μιλάω γιατί δεν με παίρνει τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, dimitrisdim14 said:

ένα κινητό που έχουν τα 15 Χρονά

Κι αυτό, με τον τρόπο που γράφεται δεν είναι ωραίο. Εγώ δεν θα προσβληθώ διότι ξέρω γιατί έχω iPhone (και μακάρι να ήμουν 15χρονο) αλλά εσύ το γράφεις υποτιμητικά και πιθανόν να πάρεις ανάλογες απαντήσεις. Κι έτσι χάνεται και η σωστή επισήμανση "δεν πουλάς μούρη με κινητό".

Γενικά το παρατηρώ αυτό, όχι μόνο εδώ αλλά και στις κατ' ιδίαν συζητήσεις. Κάποιοι στην αγωνία τους να πείσουν, χρησιμοποιούν σαθρά επιχειρήματα με αποτέλεσμα να υποβιβάζουν την αξία των (σωστών) λεγομένων τους.

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akistras1 είπε

Χαίρομαι ιδιαίτερα που είχες αρκετές συσκευές στην κατοχή σου και γνωρίζεις πολλά! Εγώ λοιπόν που δεν είχα πολλές θα σταματήσω να μιλάω γιατί δεν με παίρνει τελικά.

Εγώ πάλι χαίρομαι που επιβεβαιώνεις την άποψη μου, ότι δεν είσαι ικανός για τίποτα άλλο πέρα από ειρωνείες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Κι αυτό, με τον τρόπο που γράφεται δεν είναι ωραίο. Εγώ δεν θα προσβληθώ διότι ξέρω γιατί έχω iPhone (και μακάρι να ήμουν 15χρονο) αλλά εσύ το γράφεις υποτιμητικά και πιθανόν να πάρεις ανάλογες απανήσεις.

Δεν είναι υποτιμητικό και δεν είναι ψέμα ... είναι κάτι που ισχύει και είναι μια γενική αλήθεια ...  όλα τα πιτσιρίκια έχουν iPhone...

Το θεωρούν όπως είπε ο φίλος σαν mainstream και σύμβολο κύρους ... αν το προσέξεις θα δεις ότι δεν έχω άδικο ... μην το παρεξηγείς λοιπόν ... 

Και δεν κατάλαβα ρε παιδιά γιατί πρέπει πάντα κάποιος να προσβάλλεται ? Μιλάμε για κινητά ... δεν θίξαμε την οικογένεια κανενός ... 

Χρησιμοποιω κ εγώ iOS συσκευή ... 

Επεξ/σία από dimitrisdim14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SiLeNtOne-- είπε

Θα στειλεις αρχειο με bluetooth to 2018; 

Θα κατεβάσεις Torrents στο κινητο; ΟΚ!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! Εχεις πλάκα πολύ.

Αντε φαε κανα σουβλάκι και αστα αυτα σε ατομα που ξερουνε Βασιλακη. Ζησε στην σπηλια σου.

Α ναι ξέχασα η apple αναφέρει δεν προσθέτει. 

Πήγα σε φαράγγι και έβγαλα φωτογραφιες και τις έστειλα με Bluetooth μιας και δεν έπιανε σήμα. 

Στο καράβι κατέβασα μια ταινία με torrent και με τις υπέρυθρες χαμηλωσα την τηλεόραση στο καράβι απλα καθημερινά πράγματα. 

Εγώ θα φάω σουβλάκι εσυ πιες τη γαζοζα.

KAFETISXARAS.jpg

Επεξ/σία από vasilissouvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν πουλας μουρη ; Μεγαλο σπιτι ,ακριβο αυτοκινητο , τοπ κινητο και ακριβο και μοδατο.  Η γυφτια ειναι στον αντιποδα porsche χωρις λαστιχα... σπιτι χρεωμενο και κλειστο .... iphone με καρτα " κανε μου αναπαντητη" .  Παλια τα mac ειχαν κατι χιλιαδες ευρω και ηταν απλησιαστα . Πολυ γουσταρανε ενα. Τωρα οταν δινεις 600€ δεν λεει κατι η υπερβαση να δωσεις 850€ επειδη γουσταρεις να το παρεις.  Ειδικα αν ειναι το πρωτο σου ,ειναι ωραιο.  Η ξεφτιλα ειναι να σου περνει η apple καθε χρονο 500€ + για 20% επιδοσεις. Και να κλαις αν σου πεσει...

10 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Δεν πουλάς μούρη με ένα κινητό 

και δεύτερον δεν πουλάς μούρη με ένα κινητό που έχουν τα 15 Χρονά ... το ξαναειπαμε και πριν ... 

 Πιο πολλά iPhone υπάρχουν στα σχολεία παρά στύλο...

1000€ δια δυο χρονια ισον 40€ το μηνα. Εγω θελω για τσιγαρα 120€ τι μηνα .. Τι να πω σε εναν που το εχει η που το γουσταρει;;; Μουρη ναι και πολυ καλο κινητο με εταιρια δυναμη. Μονοπωλειο δε με αυξητικες τιμες και λιγα πραγματα πια καινοτομια εναντι ανταγωνισμου.Και ηρθαμε πια σε 350€ συσκευη που το πλησιαζει και πιανει τον αλλο μισο πλανητη!!  Στον οποιο τα 1000€ ευρω ειναι 4 μηνιατικα.Οφειλουμε να λεμε την εμπειρια μας εδω .  Τι ειναι φτηνο ειναι αναλογα την τσεπη , το περισσεμα,  και το επαγγελμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, dimitrisdim14 said:

Δεν είναι υποτιμητικό και δεν είναι ψέμα ... είναι κάτι που ισχύει και είναι μια γενική αλήθεια ...  όλα τα πιτσιρίκια έχουν iPhone...

Το θεωρούν όπως είπε ο φίλος σαν mainstream και σύμβολο κύρους ... αν το προσέξεις θα δεις ότι δεν έχω άδικο ... μην το παρεξηγείς λοιπόν ... 

Και δεν κατάλαβα ρε παιδιά γιατί πρέπει πάντα κάποιος να προσβάλλεται ? Μιλάμε για κινητά ... δεν θίξαμε την οικογένεια κανενός ... 

Χρησιμοποιω κ εγώ iOS συσκευή ... 

Όταν λες «κινητά που έχουν 15χρονα», προφανώς απευθύνεσαι σε ενήλικους και υπονοείς ότι φέρονται ανώριμα το οποίο είναι προσβλητικό, εκτός αν μιλάς σε φίλο σου.

Σου λέω λοιπόν ότι το θέμα ενός 15χρονου που θέλει να πουλάει μούρη με το κινητό, είναι πολύ διαφορετικό από κάποιον ενήλικα που κάνει το ίδιο.

Επίσης το «όλα τα πιτσιρίκια έχουν iPhone», είναι μια γενίκευση που σε καμμία περίπτωση δεν ισχύει και πάλι λόγω αυτού χάνεις το δίκιο σου.

Τέλος, όχι, δεν μίλησες μόνο για κινητά, μίλησες για ενήλικες που φέρονται σαν 15χρονα, οπότε μη σου κάνει εντύπωση αν κάποιος προσβάλλεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Όταν λες «κινητά που έχουν 15χρονα», προφανώς απευθύνεσαι σε ενήλικους και υπονοείς ότι φέρονται ανώριμα το οποίο είναι προσβλητικό, εκτός αν μιλάς σε φίλο σου.

Σου λέω λοιπόν ότι το θέμα ενός 15χρονου που θέλει να πουλάει μούρη με το κινητό, είναι πολύ διαφορετικό από κάποιον ενήλικα που κάνει το ίδιο.

Επίσης το «όλα τα πιτσιρίκια έχουν iPhone», είναι μια γενίκευση που σε καμμία περίπτωση δεν ισχύει και πάλι λόγω αυτού χάνεις το δίκιο σου.

Τέλος, όχι, δεν μίλησες μόνο για κινητά, μίλησες για ενήλικες που φέρονται σαν 15χρονα, οπότε μη σου κάνει εντύπωση αν κάποιος προσβάλλεται. 

Οι ενήλικες είναι προφανώς ενήλικες και ξέρουν τι θέλουν ... και δεν παίρνουν ένα κινητό για το image και μόνο ... το παίρνουν για διάφορους δικούς τους λόγους ... ότι κινητο και να είναι αυτό ... 

Τα 15 Χρονά π είπα το κάνουν καθαρά λόγο image ... για να πουλήσουν δλδ μούρη 

Το σχόλιο μου ήταν απάντηση στο σχόλιο του φίλου ο είπε οτι παίρνεις ένα  iPhone και   πουλάς και μούρη ...

Δεν πουλάς λοιπόν μούρη με ένα κινητό ξανάλεω που κυκλοφορεί με το τσουβάλι και δεν πουλάς γενικά μούρη με ένα κινητό ότι και να είναι ...

Δεν έθιξα κανέναν και δεν προσπάθησα να υποβιβάσω  την νοημοσύνη του ... ο ενήλικος έχει λόγους όπως προείπα να πάρει ότι παίρνει και δεν το κα ΕΙ για μούρη ... 

Οποιος προσβάλλεται με αυτό τότε αυτός έχει θέμα ...λυπάμαι αλλά είναι η αλήθεια ...

 

Επεξ/σία από dimitrisdim14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, dimitrisdim14 said:

δεν πουλάς γενικά μούρη με ένα κινητό ότι και να είναι

Εδώ είμαστε μαζί.

Νομίζω καταλάβαμε ο ένας τον άλλον. Thanx. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...