Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, pagiotis είπε

Μέχρι που θα φτάσει το άτιμο; Αν μπούμε τώρα στα 0,8 το θεωρείτε λαλακια;

Ποτέ δε ξέρεις και κανείς δε θα σου πει με σιγουριά. Π.χ. αν αύριο ανέβει στο 1,5 ευρώ τότε το 0,8 είναι καλή στιγμή για αγορά αλλά αν αύριο πέσει στο 0,6/0,5 τότε δεν είναι καλή στιγμή για αγορά. Ποιος το γνωρίζει όμως αυτό;

Αν γνωρίζαμε με σιγουριά πότε ανεβαίνει, μέχρι πόσο θα ανεβαίνει και πότε πέφτει ένα νόμισμα τότε όλοι εδώ θα συζητούσαμε μόνο για το τι θα κάνουμε τα χρήματα. :P 

Επεξ/σία από @ngelos
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, pagiotis είπε

Τι άνοδος είναι αυτή ρε παιδιά; Κι εγώ έκανα την μαλακια και πούλησα στο 0,6 γιατί το φοβήθηκα. Βέβαια τα χω 2 χρονια κλειστά και οι αγορές έγιναν στο 0,2 και 0,3 αλλά τώρα που βλεπω ότι ανεβαίνει κι άλλο νιώθω βλάκας. 

Άστο δεν είσαι ο μόνος, υπάρχουν και χειρότερα, ενώ έστειλα λεφτά στο ανταλλακτήριο, άργησαν να φτάσουν, μεσολάβησε το ΣΚ που αυτό άρχισε να ανεβαίνει, πήγε 0,40 και ξανά 0,38 εκεί κάπου λέω δεν κάνω μια μικρή διόρθωση μέχρι να φτάσουν τα άλλα? τι το θες, περίμενε το μπάσταρδο εμένα να κάνω την μαλακία να βγάλω για να ισορροπήσω ένα που είχε κατέβει, για μια μέρα γίνανε όλα, την επόμενη δώστου και δίνει, λεμε όλοι σιγά που θα φτάσει, και ακόμα το κοιτάμε να ανεβαίνει, ξέρεις όταν έχεις δώσει ραντεβού με το απίστευτο μωρό στο Βενιζέλος, έχει χάσει στο τσάκ το μετρό και παίρνεις το επόμενο φτάνεις αεροδρόμιο και βλέπεις το αεροπλάνο με το μωρό να φεύγει και εσύ κάθεσαι σαν χάνος να κοιτάς, το θέμα είναι βέβαια να συνεχίσει, να δούμε δυναμική. αν και έχω μια αίσθηση ότι μπορεί να δούμε μεγάλη βουτιά σε όλα βέβαια, το χρήμα που παίζετε αυτή τη στιγμή είναι εξωπραγματικό!!!! Σίγουρα θα κλάψει κοσμάκης κάποια στιγμή για να τα τσεπώσουν κλασικά οι μεγάλοι.

Επεξ/σία από Gouthas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, pagiotis είπε

Μέχρι που θα φτάσει το άτιμο; Αν μπούμε τώρα στα 0,8 το θεωρείτε λαλακια;

κάνε με προφήτη να σε κάνω πλούσιο φίλε μου.

μόνο με μαγική σφαίρα θα ξέρουμε τα μελλούμενα 

 

700015-1100x1100.jpg

 

Επεξ/σία από P_M
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, παρατηρώ οτι υπάρχει μια ανοδος τα πρωινα. Μια διόρθωση έπειτα.

Ανοίγει η Ασία, βλέπω (απ'τα γραφήματα) διαφορα να γινονται εκει προς τα ξημερώματα 03:00 πανω κατω. Ομως, δεν εχει καποια λογικη.

Αλλες φορες ανεβαινει απ'την Ευρώπη, πεφτει στην Ασια το βράδυ, ή το αντίθετο κτλ. 

Σημερα να σας πω περίμενα να ξυπνησω και να το βρω στα τάρταρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

δε διαφωνώ, με τη τιμή που μιλάμε σήμερα. Αν αυριο κάνει μια βουτια στα 0.60, εγώ έχω πάλι κέρδος (γιατι οπως ειπα εχω αγοράσει τμηματικα, δε χαμηλές τιμές). 

Ενώ αν τα ξαναγορασω σήμερα στη τιμη αυτή και γίνει η βουτιά, θα βγω "χαμένος". (ουσιαστικά οχι χαμένος απο κεφάλαιο, αλλά απο κέρδος).

Ομως, εχεις δικιο, για να ειναι δικά μου, μάλλον πρέπει να "πληρώσω". Σ'αυτο συμφωνούμε.

Εξαρτάται από ποια οπτική το βλέπεις, δεν αλλάζει κάτι στην ουσία. Μόνο τα fees θα χάσεις και ίσως λίγα ακόμα αν δε προλάβεις να αγοράσεις αμέσως και πάει λίγο πιο πάνω. Με λίγα λόγια αν πάει πάλι στο 0.6, πάνω κάτω με το κεφάλαιο θα μείνεις είτε τα μεταφέρεις είτε όχι.

Αν είναι να τα μεταφέρεις ίσως θα ήταν καλύτερα να περιμένεις λίγο να σταματήσει να ανεβαίνει, γιατί μπορεί να μη προλάβεις να ξανά αγοράσεις στη τιμή που πούλησες και να βγεις χαμένος.

Μπορείς όμως να ανοίξεις έναν λογαριασμό σε ένα ανταλλακτήριο για να εξοικειωθείς να δεις πως δουλεύει και να κάνεις την ταυτοποίηση για να είσαι έτοιμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, @ngelos είπε

Ποτέ δε ξέρεις και κανείς δε θα σου πει με σιγουριά. Π.χ. αν αύριο ανέβει στο 1,5 ευρώ τότε το 0,8 είναι καλή στιγμή για αγορά αλλά αν αύριο πέσει στο 0,6/0,5 τότε δεν είναι καλή στιγμή για αγορά. Ποιος το γνωρίζει όμως αυτό;

Αν γνωρίζαμε με σιγουριά πότε ανεβαίνει, μέχρι πόσο θα ανεβαίνει και πότε πέφτει ένα νόμισμα τότε όλοι εδώ θα συζητούσαμε μόνο για το τι θα κάνουμε τα χρήματα. :P 

Προφανώς και ήταν ρητορική η ερώτηση. Απ την άλλη όπως το λες μακάρι όντως να ξέραμε ποτε θα ανεβει και να βγάζαμε όλοι από κάτι 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπάσαμε και στιγμιαία και το 1 dollar! Να δούμε που θα σταματήσει.

Επειδή ποτέ δε ξέρεις πότε κάποια φάλαινα θα πάει να πουλήσει με το κιλό, μπορείτε να αφήσετε κάποια εντολή αγοράς σε πολύ χαμηλή τιμή (π.χ. 20% κάτω). Βλέπουμε συχνά κάποια τεράστια spikes στις τιμές (εικάζω για αυτό το λόγο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γιατί τέτοια εμπάθεια για τη ρεβολουτ?

Οκ δεν έχεις τα νομίσματα αλλά αν τα πουλήσεις και πάρεις τα ευρώ ή τα ντολαρ σου με 3% προμήθεια τι μας χαλάει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, VasilisMaril είπε

Ρε παιδιά γιατί τέτοια εμπάθεια για τη ρεβολουτ?

Ούτε κι εγώ δε μπορώ να το καταλάβω αυτό. Επίσης η Revolut πρόσθεσε πρόσφατα κι άλλα κρυπτονομίσματα (όπως π.χ. το Cardano) κάτι που δείχνει πως θέλει να επεκταθεί στον τομέα των κρυπτονομισμάτων και ίσως μελλοντικά ν' αρχίσει να επιτρέπει την μεταφορά σε κάποιο wallet ή σε κάποιο ανταλλακτήριο. 
Τι είναι αυτό που φοβόμαστε ακριβώς; Μήπως π.χ. ανέβει το XRP στα 1000 ευρώ και όταν πάμε να τα σηκώσουμε μας πει η Revolut ότι δεν μας τα δίνει και ότι τα κρατάει για την πάρτι της;

Επεξ/σία από @ngelos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, @ngelos είπε

Ούτε κι εγώ δε μπορώ να το καταλάβω αυτό. Επίσης η Revolut πρόσθεσε πρόσφατα κι άλλα κρυπτονομίσματα (όπως π.χ. το Cardano) κάτι που δείχνει πως θέλει να επεκταθεί στον τομέα των κρυπτονομισμάτων και ίσως ν' αρχίσει να επιτρέπει την μεταφορά σε κάποιο wallet. 
Τι είναι αυτό που φοβόμαστε ακριβώς; Μήπως π.χ. ανέβει το XRP στα 1000 ευρώ και όταν πάμε να τα σηκώσουμε μας πει η Revolut ότι δεν μας τα δίνει και ότι τα κρατάει για την πάρτι της;

μόνο το 2.5% με ξενερώνει ρε σύ.

Δεν ειναι λίγο. Οκ και στα υπολοιπα ανταλλακτηρια μπορει να εχει fee κατα τη κατάθεση, πχ 1.8% που ειδα χθες σ'ενα φιλο στο binance, αλλα εχει μηδαμινά ποσοστά προμηθειας στα αγορασε/πούλα.

Επίσης η εκνευριστικη ρεβολουτ, δεν εχει εντολή αγοράς/πώλησης σε συγκεκριμμένη τιμή. Παρά μόνο μια επιλογή αγοράς με χρονικο προγραμματισμό (εκτος αν ειμαι τοσο χαζος και δε το εχω βρεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...