Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, gpaouris92 είπε

Σόρρυ που ρωτάω αλλά είμαι άσχετος .. πως γίνεται να έχει διαφορετική τιμή Κορέα και διαφορετική σε αυτή που βλέπουμε στις πλατφόρμες μας ;

Η Κορεα εχει μεγαλυτερο premium στη τιμη, γιατι υπαρχει μεγαλυτερη ζητηση για τα cryptos εκει, αλλα και επειδη δεν ειναι ευκολο να γραφτει καποιος που δεν ειναι κατοικος κορεας και να εκμεταλλευτεί τη διαφορα τιμης και να κανει το λεγομενο arbitrage.

Στην ουσια αυτος που κανει arbitrage εκμεταλλευεται τις μικρες διαφορες τιμης στο ιδιο κρυπτο που υπαρχει σε διαφορα ανταλλακτηρια. Ετσι αν σε ενα ανταλλκτηριο ειναι λιγο πιο φθηνο αγοραζει εκει και μετα μεταφερει το crypto στο αλλο ανταλλακτηριο για να το πουλησει πιο ακριβα.

Με αυτη τη διαδικασια κρατιεται και η τιμη σχεδον στα ιδια επιπεδα στα περισσοτερα ανταλλακτηρια.

Στα κορεατικα ομως δεν μπορει να γινει αυτο, γιατι η αγορα κορεατικου γουαν που χρειαζεται για να κανεις το arbitrage σε αυτα τα ανταλλακτηρια δεν ειναι ευκολο να αποκτηθει απο μη κορεατες. 

Και η εξηγηση για αυτο το φαινομενο απο την investopedia

https://www.investopedia.com/terms/k/kimchi-premium.asp

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό θα χορεύω όταν λέω στον μαλάκα τον team leader  ..... I QUIT BITCH......  ! ! ! 

δυό βδομάδες επιπλέον ρε συ άσχημα ήταν ; i sell my body for xrp....anyone interested ? xD 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το μυριστηκα και μπηκα xrp τελευταια στιγμη.Μπραβο στα παιδια που καναν υπομονη χρονια και τωρα σιγα σιγα θεριζουν(οχι οτι εχει γινει κατι ακομη αλλα πηρε μπρος)

3 λεπτά πριν, popai32 είπε

Εγω το μυριστηκα και μπηκα xrp τελευταια στιγμη.Μπραβο στα παιδια που καναν υπομονη χρονια και τωρα σιγα σιγα θεριζουν(οχι οτι εχει γινει κατι ακομη αλλα πηρε μπρος)

Προσοχη βεβαια δεν θα παει αιωνιος καρφι πανω

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε θα το αφησουνε να πάρουνε και λλιγο οι ασιάτες χαρά και μετά λίγο κορέκτιον και έτσι και ακούσουμε πάλι καλά λόγια απο το δικαστήριο....ε.....σμάς τότε τους δείκτες....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους. Είμαι καινούργιος στο group και αρχάριος όσο αφορά τα crypto. Έχω αγοράσει εδώ και καιρό κάποια xrp και βλέπω σήμερα ότι έχουν ανάιβει τρελά. Παίζει μακροπροθεσμα να δούμε και τιμές τύπου bitcoin..? Έστω και στο μακρυνο μέλλον? Ξέρω οτι με κρυπτό τπτ δεν είναι δεδομένο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δε το πείραξα καθόλου. 

Υποσχέθηκα στον εαυτό μου να πουλήσω λίγο το πρωί. 

Αν παίξει όλη νύχτα μπάλα προς τα πάνω με τους Ασιάτες.

Αν όχι, τι είχαμε τι χάσαμε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμέναα! 🙋‍♀️

Σκέφτομαι να βγάλω κάποια χρήματα. Χλωμό το βλέπω να μένει ψηλά.

Είμαι στο Revolut. Είναι καλή εφαρμογή;

Γενικά XRP έχει μέλλον, τι πιστεύετε;

Είμαι καινούργια, νομίζω το καταλάβατε ε; 😅

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Rina_89 είπε

Καλησπέρα και από εμέναα! 🙋‍♀️

Σκέφτομαι να βγάλω κάποια χρήματα. Χλωμό το βλέπω να μένει ψηλά.

Είμαι στο Revolut. Είναι καλή εφαρμογή;

Γενικά XRP έχει μέλλον, τι πιστεύετε;

Είμαι καινούργια, νομίζω το καταλάβατε ε; 😅

 

Καλησπέρα

Και εγω εκει τα εχω...Τώρα που αρχίζει να ανεβαίνει δεν θα εβγαζα...Γενικά πιστεύω εχει πολύ μέλλον.. Βέβαια όλα είναι πιθανά..Αλλα στην τιμή που ειναι εγω δεν θα εβγαζα..Αν δεν πάει το λιγότερο στο κατοστάρι δεν τα ακουμπάω 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάντε ένα κόπο να διαβάσετε όσο περισσότερες σελίδες μποροειτε απ αυτό το φορουμ.

Αλλιώς δείτε τι αντιπροσωπεύει το xrp και αν σας αρέσει σαν ιδέα και από κει θα σκεφτείτε για ποσό θα το κρατήσετε!

κανενας από εδώ μέσα και γενικότερα δεν θα σας παροτρύνει να αγοράσετε η να πουλήσετε..

it’s your money , your choice

  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι άνοδος είναι αυτή ρε παιδιά; Κι εγώ έκανα την μαλακια και πούλησα στο 0,6 γιατί το φοβήθηκα. Βέβαια τα χω 2 χρονια κλειστά και οι αγορές έγιναν στο 0,2 και 0,3 αλλά τώρα που βλεπω ότι ανεβαίνει κι άλλο νιώθω βλάκας. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...