Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Rina_89 είπε

Καλησπέρα και από εμέναα! 🙋‍♀️

Σκέφτομαι να βγάλω κάποια χρήματα. Χλωμό το βλέπω να μένει ψηλά.

Είμαι στο Revolut. Είναι καλή εφαρμογή;

Γενικά XRP έχει μέλλον, τι πιστεύετε;

Είμαι καινούργια, νομίζω το καταλάβατε ε; 😅

 

Καλημέρα!

Κάνε το κόπο να διαβάσεις όσα περισσότερα μπορείς από αυτή τη λίστα και τα άρθρα που έχω στο link της υπογραφής μου. Εκεί θα βρεις τα πάντα αν θες καταλάβεις πόσο μέλλον έχει το XRP.

Τώρα για το Revolut, δεν θα το συνιστούσα. Εκεί δεν έχεις πρόσβαση σε κανονικά XRP. Στην ουσία είναι μια υποσχετική ότι αγόρασαν XRP για εσένα. Δεν μπορείς όμως να τα στείλεις σε δικό σου wallet.

Θα πρότεινα να αγοράσεις από ένα ανταλλακτήριο όπως το Bitstamp και μετά να τα στείλεις σε ένα wallet όπως το XUMM. Είναι εφαρμογή στο κινητό.

https://xumm.app/

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

42 λεπτά πριν, VasilisMaril είπε

Καλημέρα παιδιά!

Τα αποτελέσματα της δίκης θα τα ξέρουμε απόγευμα προς βράδυ?

Έχω την εντύπωση ότι το hearing θα ξεκινήσει στις 21:00 ώρα Ελλάδος. 

Λογικά 1 - 2 ώρες μετά θα ξέρουμε αν εγκρίθηκε το αίτημα της Ripple.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pagiotis είπε

Τι άνοδος είναι αυτή ρε παιδιά; Κι εγώ έκανα την μαλακια και πούλησα στο 0,6 γιατί το φοβήθηκα. Βέβαια τα χω 2 χρονια κλειστά και οι αγορές έγιναν στο 0,2 και 0,3 αλλά τώρα που βλεπω ότι ανεβαίνει κι άλλο νιώθω βλάκας. 

Όπως είχα διαβάσει κάπου "never regret for taking profits". Ποτέ δε μπορείς να είσαι σίγουρος κάτι πως θα κινηθεί. Αν πιστεύεις όμως σε ένα project και θες να είσαι long term investor καλό θα είναι να μη πουλάς ότι έχεις αλλά να αφήνεις κάποια μέσα για το μακρύ μέλλον.

8 ώρες πριν, Rina_89 είπε

Καλησπέρα και από εμέναα! 🙋‍♀️

Σκέφτομαι να βγάλω κάποια χρήματα. Χλωμό το βλέπω να μένει ψηλά.

Είμαι στο Revolut. Είναι καλή εφαρμογή;

Γενικά XRP έχει μέλλον, τι πιστεύετε;

Είμαι καινούργια, νομίζω το καταλάβατε ε; 😅

 

Όπως είπε και Θωμάς η revolut δεν είναι τόσο καλή καθώς δεν μπορείς να μεταφέρεις τα xrp. Οπότε ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται. Θα σου έλεγα να πουλήσεις, να τα μεταφέρεις σε ένα ανταλλακτήριο και να ξανά αγοράσεις αμέσως. Αν μιλάμε για μεγάλο ποσό και θες να τα κρατήσεις για καιρό ακόμα το καλύτερο θα ήταν μετά να τα μεταφέρεις σε δικό σου wallet, το καλύτερο είναι μάλλον το hardware, π.χ. το https://www.ledger.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το xrp ειναι ένα νόμισμα το οποίο ΔΕΝ έχει δείξει ακόμη την δυναμική του μιας και έχει ακόμη ανοιχτές δικαστικές υποθέσεις με το SEC. 

Αφού αποφασίσει κάποιος και αγοράσει xrp καλό θα ήταν να ενημερωθεί για το τι πρεσβεύει και έπειτα ας πράξει όπως επιθυμεί. 

Προσωπικά έχω αγοράσει 1000 τα μετέφερα στο ledger wallet και ενώ ήμουν έτοιμος να αγοράσω κι άλλα με πρόλαβε στο τσακ η άνοδος. 

Όσοι είστε νέοι και μπαίνετε στο xrp καλό θα ήταν όπως είπε και το παλικάρι πιο πάνω να ανατρέξετε κάποιες σελίδες πίσω και να ενημερωθείτε σχετικά με την χρησιμότητα του. Ορίστε μια τιμή στόχο (όσο εφικτό μπορεί να είναι κάτι τέτοιο) και πράξτε ανάλογα πουλώντας είτε ένα μέρος των νομισμάτων σας είτε όλο. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άπαξ και αντικαταστήσει το swift που ειναι ένα απαρχαιωμένο σύστημα και τελειώσει με το sec νομίζω ότι το μέλλον της ripple είναι λαμπρό όπως και το δικό μας εάν καταφέρουμε και κρατήσουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Όπως είχα διαβάσει κάπου "never regret for taking profits". Ποτέ δε μπορείς να είσαι σίγουρος κάτι πως θα κινηθεί. Αν πιστεύεις όμως σε ένα project και θες να είσαι long term investor καλό θα είναι να μη πουλάς ότι έχεις αλλά να αφήνεις κάποια μέσα για το μακρύ μέλλον.

Όπως είπε και Θωμάς η revolut δεν είναι τόσο καλή καθώς δεν μπορείς να μεταφέρεις τα xrp. Οπότε ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται. Θα σου έλεγα να πουλήσεις, να τα μεταφέρεις σε ένα ανταλλακτήριο και να ξανά αγοράσεις αμέσως. Αν μιλάμε για μεγάλο ποσό και θες να τα κρατήσεις για καιρό ακόμα το καλύτερο θα ήταν μετά να τα μεταφέρεις σε δικό σου wallet, το καλύτερο είναι μάλλον το hardware, π.χ. το https://www.ledger.com/

δυστυχώς εγώ και αρκετοί (ως μη γνωρίζοντες) έτσι την έχουμε πατήσει.

Και δυστυχώς δε συμφέρει να αλλάξω τώρα...Εχω αγορασει τμηματικά και 0.30-0.45 και πουλώντας, οκ θα βγάλω κέρδος...Αλλά πως αγοράζεις στη τρέχουση τιμή;;; πολυ ακριβό.

Και φυσικα κανείς δε ξέρει αν θα ξαναπέσει στα 0.40-0.50 που ναι κατι γηινο για να περιμένω...

"Πιαστήκαμε" δυστυχώς με τη ρέβολουτ :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

δυστυχώς εγώ και αρκετοί (ως μη γνωρίζοντες) έτσι την έχουμε πατήσει.

Και δυστυχώς δε συμφέρει να αλλάξω τώρα...Εχω αγορασει τμηματικά και 0.30-0.45 και πουλώντας, οκ θα βγάλω κέρδος...Αλλά πως αγοράζεις στη τρέχουση τιμή;;; πολυ ακριβό.

Και φυσικα κανείς δε ξέρει αν θα ξαναπέσει στα 0.40-0.50 που ναι κατι γηινο για να περιμένω...

"Πιαστήκαμε" δυστυχώς με τη ρέβολουτ :(

πουλατα στην revolut μετάφερε τα λεφτά σε ένα ανταλλακτήριο και αγόρασε παλι τα ιδια νομίσματα,  αντε να είναι 10 ευρώ ποιο λίγα λόγω των προμηθειών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και εγώ εξ αρχής με την ρεβολουτ αγόρασα ξέρει κανείς αν έχει μικρότερη προμήθεια η μέταλ έκδοση σε περίπτωση που θέλω να τα εξαργυρώσω...ή αν υπάρχει άλλος τρόπος για μικρότερη προμήθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, P_M είπε

πουλατα στην revolut μετάφερε τα λεφτά σε ένα ανταλλακτήριο και αγόρασε παλι τα ιδια νομίσματα,  αντε να είναι 10 ευρώ ποιο λίγα λόγω των προμηθειών

δε κατάλαβες τι λεω φιλε μου.

Οταν εχω αγοράσει 500ε ΧΡΠ, σήμερα κοστίζουν 900ε.

Πουλώντας τα 900 (μειον πες τις προμήθειες) και ξαναγοράζοντας τα στη τρέχουσα τιμή, "χάνω" απ'τα κέρδη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

δε κατάλαβες τι λεω φιλε μου.

Οταν εχω αγοράσει 500ε ΧΡΠ, σήμερα κοστίζουν 900ε.

Πουλώντας τα 900 (μειον πες τις προμήθειες) και ξαναγοράζοντας τα στη τρέχουσα τιμή, "χάνω" απ'τα κέρδη μου.

αν είχες αγορασει 1000 xrp στα 0,50 με 500 ευρώ και τωρα τα πουλήσεις  στα 0,90 θα πάρεις 900 ευρώ 

μετaφέρεις τα λίγο λιγότερα από τα 900 ευρώ λόγω προμήθειας σε ανταλλακτήριο και αγοραζεις 980 xrp ( ή όσα βγαίνουν)  με τα λεφτά που έστειλες

δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να είναι δικά σου τα xrp

  

Επεξ/σία από P_M
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, P_M είπε

αν είχες αγορασει 1000 xrp στα 0,50 με 500 ευρώ και τωρα τα πουλήσεις  στα 0,90 θα πάρεις 900 ευρώ 

μετaφέρεις τα λίγο λιγότερα από τα 900 ευρώ λόγω προμήθειας σε ανταλλακτήριο και αγοραζεις 980 xrp ( ή όσα βγαίνουν)  με τα λεφτά που έστειλες

δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να είναι δικά σου τα xrp

  

δε διαφωνώ, με τη τιμή που μιλάμε σήμερα. Αν αυριο κάνει μια βουτια στα 0.60, εγώ έχω πάλι κέρδος (γιατι οπως ειπα εχω αγοράσει τμηματικα, δε χαμηλές τιμές). 

Ενώ αν τα ξαναγορασω σήμερα στη τιμη αυτή και γίνει η βουτιά, θα βγω "χαμένος". (ουσιαστικά οχι χαμένος απο κεφάλαιο, αλλά απο κέρδος).

Ομως, εχεις δικιο, για να ειναι δικά μου, μάλλον πρέπει να "πληρώσω". Σ'αυτο συμφωνούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...