Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Εξωτερικό είμαι, για τα κρυπτο υπάρχει ξεχωριστός φόρος.  Δεν το έχω κοιτάξει. Θα το δω σύντομα πάντως. Θενκς 

Σε ποια χώρα αν επιτρέπεται ? Γιατί θα ήθελα και εγώ να μάθω τι υσχυει στο εξωτερικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, @ngelos είπε

Ούτε κι εγώ δε μπορώ να το καταλάβω αυτό. Επίσης η Revolut πρόσθεσε πρόσφατα κι άλλα κρυπτονομίσματα (όπως π.χ. το Cardano) κάτι που δείχνει πως θέλει να επεκταθεί στον τομέα των κρυπτονομισμάτων και ίσως μελλοντικά ν' αρχίσει να επιτρέπει την μεταφορά σε κάποιο wallet ή σε κάποιο ανταλλακτήριο. 
Τι είναι αυτό που φοβόμαστε ακριβώς; Μήπως π.χ. ανέβει το XRP στα 1000 ευρώ και όταν πάμε να τα σηκώσουμε μας πει η Revolut ότι δεν μας τα δίνει και ότι τα κρατάει για την πάρτι της;

Ακριβώς αυτό. Επίσης άκουσα ότι η revolut δε σε αφήνει πια να στείλεις λεφτά στη binance (πολύ γνωστό ανταλλακτήριο) για να αναγκάζει τους πελάτης της να αγοράζουν από αυτή. Τραγικό.

Και τα ανταλλακτήρια δεν είναι από την άλλη πολύ πιο ασφαλή καθώς μπορεί είτε να χακαριστούν είτε να βαρέσουν φούντο, αλλά σου δίνουν τη δυνατότητα να τα μεταφέρεις σε δικό σου πορτοφόλι οπότε να τα έχεις δικά σου και μόνο δικά σου (όπου αν είσαι long term investment αυτό πρέπει να κάνεις).

Επεξ/σία από eliascm21
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Ακριβώς αυτό. Επίσης άκουσα ότι η revolut δε σε αφήνει πια να στείλεις λεφτά στη binance (πολύ γνωστό ανταλλακτήριο) για να αναγκάζει τους πελάτης της να αγοράζουν από αυτή. Τραγικό.

Και τα ανταλλακτήρια δεν είναι από την άλλη πολύ πιο ασφαλή καθώς μπορεί είτε να χακαριστούν είτε να βαρέσουν φούντο, αλλά σου δίνουν τη δυνατότητα να τα μεταφέρεις σε δικό σου πορτοφόλι οπότε να τα έχεις δικά σου και μόνο δικά σου (όπου αν είσαι long term investment αυτό πρέπει να κάνεις).

Μια χαρά σε αφήνει!! Έστειλα εγώ προχθές 0 fees και 6 λεπτά να γίνει η μεταφορά.  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Ακριβώς αυτό. Επίσης άκουσα ότι η revolut δε σε αφήνει πια να στείλεις λεφτά στη binance (πολύ γνωστό ανταλλακτήριο) για να αναγκάζει τους πελάτης της να αγοράζουν από αυτή. Τραγικό.

Και τα ανταλλακτήρια δεν είναι από την άλλη πολύ πιο ασφαλή καθώς μπορεί είτε να χακαριστούν είτε να βαρέσουν φούντο, αλλά σου δίνουν τη δυνατότητα να τα μεταφέρεις σε δικό σου πορτοφόλι οπότε να τα έχεις δικά σου και μόνο δικά σου (όπου αν είσαι long term investment αυτό πρέπει να κάνεις).

 

8 λεπτά πριν, Stelios* είπε

Μια χαρά σε αφήνει!! Έστειλα εγώ προχθές 0 fees και 6 λεπτά να γίνει η μεταφορά.  

Το επιβεβαιώνω και εγώ... Στέλνεις/παίρνεις χρήματα από Binance/Revolut χωρίς πρόβλημα με 0€ fees και σε λίγα λεπτά τα βλέπεις στο λογαριασμό σου Binance/Revolut. πχ στέλνω με χρεωστική ελληνικής τράπεζας σε Revolut και στη συνέχεια σε Binance... χωρίς fees σε λίγα λεπτά! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ariccc είπε

Καλησπέρα Παιδία,

Σήμερα είναι η τελική απόφαση του δικαστηρίου?

Σημερα δεν ειναι η αποφαση του δικαστηριου, μην μπερδευεστε.

Απλα θα μαθουμε αν η δικαστης της υποθεσης εγκρινει το αιτημα της Ripple για να ανοιξει ο φακελος με τις επικοινωνιες μεταξυ SEC και Ethereum Foundation. Και επισης πως κατεληξε οτι δεν ειναι security το Bitcoin και Ethereum.

Αν η Ripple παρει αυτα που ζηταει τοτε θα ειναι πολυ μεγαλη εξελιξη για τη συνεχεια της δικης.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αρα να περιμενουμε κιαλλη ανοδο...

γιατι το χερακι μου ηταν πανω απο το convert πριν λιγο.

Μαζι με το buy για το VET

Επεξ/σία από Doped
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Doped είπε

αρα να περιμενουμε κιαλλη ανοδο...

γιατι το χερακι μου ηταν πανω απο το convert πριν λιγο.

Δεν ειναι σιγουρο. Μπορει να κανει μεγαλο dump, αν δεν παρει τιποτα η Ripple. 

Γενικα το μονο σιγουρο οτι θα υπαρξει αρκετα μεγαλο volatility τα επομενα 24ωρα.

Μην κανετε κινησεις που μπορει να μετανιωσετε αργοτερα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, thomasG4 είπε

Μην κανετε κινησεις που μπορει να μετανιωσετε αργοτερα.

Εισαι απολυτα σωστος.

Εγω απλα μπηκα και ειδα μειωμενη αξια στο portfolio μου στο binance και με επιασε αγχος.

Δεν πειραζει, αλλωστε παιζουμε με οσα ειμαστε ανετοι να χασουμε.

Δεν θα πεταξουμε και τα σπιτια μας πανω του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stelios* είπε

Μια χαρά σε αφήνει!! Έστειλα εγώ προχθές 0 fees και 6 λεπτά να γίνει η μεταφορά.  

Σωστός! Το επιβεβαιώνω κι εγώ γιατί το έκανα πριν λίγες μέρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑ και βλέπω τα πρώτα κοκκινάκια!!! για να δούμε την βουτιά που έρχεται....για να σε δω ρε κάβουρα να περπατάς στα κάρβουνα.... όχι δεν είμαι μάντης αλλά κάτι έμαθα τόσο καιρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...