Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

Εννοώ όπως είναι να τα πάρεις, σαν xrp, χωρίς τα μετατρέψεις πάλι σε ευρώ. Καλό είναι σαν αρχή δεν αντιλέγω, και εγώ έτσι ξεκίνησα, αλλά μετά τα πούλησα και πήγα σε ανταλλακτήριο.

Απλά ίσως θα ήταν καλό να εξηγήσουμε κάποια πράγματα γιατί κάποιοι που δεν πολύ ασχολούνται μπερδεύονται.. 

Τα θετικά της revolut: 

Μπορείς να αγοράσεις όσα θες ακόμα και 0.001 xrp xlm ada btc κτλ. 

Μπορείς να ανταλλάξεις όσα θες πχ 0.001 xrp σε btc .

Εχει ασφάλεια καταθέσεων που ΟΧΙ δεν σημαίνει οτι μετά τις 100.000 ευρώ ( πόσο ειναι ακριβώς δεν θυμάμαι) μπορεί να σου πάρει τα λεφτά χωρίς να σε ρωτήσει.  Σημαίνει οτι τα λεφτά σου είναι ασφαλισμένα και οτι κ να γίνει δικαστήρια,  μηνύσεις, χρεοκοπία κτλ. Η ασφαλιστική σου δίνει το 100% σε αποζημίωση μέχρι και για 100.000 ευρώ.  

Επίσης έχεις αναλυτικές κινήσεις για να σου κάνει την ζωή ποιο εύκολη οταν θα κάνεις φορολογική δήλωση.  

Και ενα επιπλέον καλό μπορείς να πουλήσεις 1 xrp και να αγοράσεις σοκολάτα απο το περίπτερο χωρίς να περιμένεις ούτε λεπτό. 

 

Τα αρνητικά. 

Δεν μπορείς να τα μεταφέρεις σε πορτοφόλιο σαν crypto η σε άλλο ανταλλακτήριο 

Έχει 2.5 % fees για κάθε συναλλαγή εκτός και αν πάρεις την μεταλλικη και τότε θα έχεις  1.5 

Δεν έχει πολλά κρυπτό.  

Δεν ξέρεις αν είναι όντως κρυπρονομισμα αυτο που παίρνεις αλλά την ισοτιμία την παίρνεις.  Αυτα. 

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά να κοιτάτε και το ουκρανικό σε τι φάση είναι γιατί μπορεί μια κορύφωση να κλονίσει την αγορά κι όσοι αγόρασαν ακριβά να κλάψουν. Δεδομένου ότι έχει άμεση εμπλοκή η Αμερική. Μπάιντεν Ρούλς 🤟🏿

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, verylife78 είπε

σε ποιο πηγες ... γιατι λιγο πριν ρωτησε καποιος τι εχετε να προτεινεται και δεν απαντησε καποιος ...
Ξεκινησα στο coinbase αλλα δεν εχω τελειωσει την ταυτοποιηση...

Bitstamp. Απλό και όμορφο. Τα fees του δεν είναι και τα καλύτερα της αγοράς, 0.5% σε κάθε συναλλαγή, αλλά αν δεν θες να αγοραπουλάς συνέχεια σου κάνει. Έχει τα πιο βασικά crypto, σιγά σιγά βάζει και νέα.

Άλλη επιλογή είναι το binance. Πολύ πιο advanced. Έχει εκατοντάδες νομίσματα. Επίσης σε κάποια νομίσματα σου δίνει extra δυνατότης ώστε αντί τα crypto που έχεις να κάθονται να κερδίζεις κάτι σαν τόκο. Τα fees είναι καλύτερα, το πολύ 0.1%.

Και στα δύο έχω μεταφέρει χρήματα από revolut με μηδέν fees. Στην binance ειδικά πάνε μέσα σε πολύ 5 λεπτά.

Όποιος θέλει μπορεί να χρησιμοποιήσει τα ακόλουθα Referral links για να γραφτεί και θα κερδίσουμε και οι δύο κάποια ευρώ:

https://www.bitstamp.net/ref/LzlikeHRaSSRJl1W/

https://www.binance.com/en/register?ref=ZKM3TBVX

 

Υ.Γ. Σπάσαμε και το 1.5 euro :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Ψευδώνυμo είπε

Παιδιά να κοιτάτε και το ουκρανικό σε τι φάση είναι γιατί μπορεί μια κορύφωση να κλονίσει την αγορά κι όσοι αγόρασαν ακριβά να κλάψουν. Δεδομένου ότι έχει άμεση εμπλοκή η Αμερική. Μπάιντεν Ρούλς 🤟🏿

Τι παίζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, magnusmach είπε

παιζεις επικινδυνα

Ξερω αλλα με ενα καλο entry ενα καλο stop loss και σωστη διαχειρηση ρισκου και πορτοφολιου ειναι οκ

3 λεπτά πριν, popai32 είπε

Ξερω αλλα με ενα καλο entry ενα καλο stop loss και σωστη διαχειρηση ρισκου και πορτοφολιου ειναι οκ

Να προσθεσω οτι δεν συνιστω σε καποιον να παιξει με levarage.Ειδικα αν ειναι καινουριος ειναι απαγορευτικο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Stelios* είπε

εγώ ήδη ψαχνω να αγοράσω βίλα με πισινα 

δεν το πάω τόσο μακρυά αλλά ένα ταξιδάκι άνετο ότι πρέπει είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Ψευδώνυμo είπε

Παιδιά να κοιτάτε και το ουκρανικό σε τι φάση είναι γιατί μπορεί μια κορύφωση να κλονίσει την αγορά κι όσοι αγόρασαν ακριβά να κλάψουν. Δεδομένου ότι έχει άμεση εμπλοκή η Αμερική. Μπάιντεν Ρούλς 🤟🏿

Υποστιρικτής του παιδόφιλου που του αρέσει να μυρίζει μικρά κοριτσάκια είσαι ρε ; ρε θα κατέβω Ναβαρίνουν να σε βρώ ε πρόσεχε...θα κάνω μιά στάση για μιά σεφταλιά εκεί απέναντη απο τον κινηματογράφο και μετά ντουγρού να σε βρώ....οκ θα κάνω άλλη μία στάση για μιά μπουγατσούλα με κρεμούλα κτλ....αλλα μετά έρχομαι !.....οκ και ένα φρέντο έτσι να δροσιστώ λιγάκι....αλλα μετα κρύψου λέμε ! 

 

Πέρα απο την πλάκα, γενικά η οικονομία δέν πάει καλά....δέν το βρίσκω περίεργο αυτό που να εκτυλίσετε μπροστά μας να είναι ευκαιρία απο τους μεγάλους να μας κλέψουν τα λεφτά και μετά κράς σε μιά νύχτα.... όλα τα σενάρια τα έχω ανοιχτά....

9 λεπτά πριν, Stelios* είπε

εγώ ήδη ψαχνω να αγοράσω βίλα με πισινα 

πρόσεξε γιατί δέν τελειώνουμε με την αγορά....το να κρατήσεις τα λούσα είναι καημός...εγώ θα έλεγα να μειώσουμε τα υπάρχοντα, μινιμαλισμό, diversification, και ετοιμαζομαστε για καθε ενδεχόμενο.....

  • Like 2
  • Confused 2
  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Πέρα απο την πλάκα, γενικά η οικονομία δέν πάει καλά....δέν το βρίσκω περίεργο αυτό που να εκτυλίσετε μπροστά μας να είναι ευκαιρία απο τους μεγάλους να μας κλέψουν τα λεφτά και μετά κράς σε μιά νύχτα.... όλα τα σενάρια τα έχω ανοιχτά....

Baron Rothschild said: "Buy when there's blood in the streets, even if the blood is your own."

Σχετικά με τη revolut έχει κάτι τρομερά θετικό. Βάζεις λεφτα και αγοράζεις. Πουλάς και έχεις αυτομάτως τα λεφτα. Χωρίς ενδιάμεσους, χωρίς τράπεζες, χωρίς πιθανότητες λάθους και με support που θα ασχοληθεί μαζί σου αμέσως. 

Πόσο κοστίζει αυτό? 5% ανά αγοροπωλησία. Ούτως ή αλλως όποιος παίζει σε κρυπτονομίσματα πάει για χοντρά κέρδη. Το 5% είναι απόλυτα λογικό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Υποστιρικτής του παιδόφιλου που του αρέσει να μυρίζει μικρά κοριτσάκια είσαι ρε ; ρε θα κατέβω Ναβαρίνουν να σε βρώ ε πρόσεχε...θα κάνω μιά στάση για μιά σεφταλιά εκεί απέναντη απο τον κινηματογράφο και μετά ντουγρού να σε βρώ....οκ θα κάνω άλλη μία στάση για μιά μπουγατσούλα με κρεμούλα κτλ....αλλα μετά έρχομαι !.....οκ και ένα φρέντο έτσι να δροσιστώ λιγάκι....αλλα μετα κρύψου λέμε ! 

 

Πέρα απο την πλάκα, γενικά η οικονομία δέν πάει καλά....δέν το βρίσκω περίεργο αυτό που να εκτυλίσετε μπροστά μας να είναι ευκαιρία απο τους μεγάλους να μας κλέψουν τα λεφτά και μετά κράς σε μιά νύχτα.... όλα τα σενάρια τα έχω ανοιχτά....

πρόσεξε γιατί δέν τελειώνουμε με την αγορά....το να κρατήσεις τα λούσα είναι καημός...εγώ θα έλεγα να μειώσουμε τα υπάρχοντα, μινιμαλισμό, diversification, και ετοιμαζομαστε για καθε ενδεχόμενο.....

έστω καλύβα με μια γούρνα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, κάποιες ερωτήσεις ως άσχετος που σκέφτεται να βάλει λίγα στο xrp:

1. Αν κάνω τις συναλλαγές με χρεωστική κάρτα τράπεζας, υπάρχουν κάποιες επιπτώσεις; Ρωτάω γιατί βλέπω ότι οι περισσότεροι λέτε κάτι για "πορτοφόλι".

2. Αν αγοράσω και αργότερα αγοράσω ξανά και ύστερα το κάνω πάλι (όλα αυτά σε βάθος χρόνου), πώς υπολογίζω τη μέση τιμή;

3. Επίσης, όντως μπορεί να συμβεί να χάσεις όλα σου τα λεφτά σε μια νύχτα, όπως αναφέρθηκε;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...