Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2 πραγματα κοιταμε market cap και 24Η volume. Ξεπεράσαμε το eth σε 24ωρη βάση  και αύριο 3η θέση για πλακα.

 

Screenshot (28).png

Επεξ/σία από stathisgtr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδη ολοι λατρευουμε τα στατιστικα και τα μοτιβα
Δειτε λιγο ..
1 Απριλιου τιμη xrp 0,48€ ογκος συναλλαγων 5,2Β
2 Απριλιου τιμη xrp 0,49€ ογκος συναλλαγων 5,22Β
3 Απριλιου τιμη xrp 0,53€ ογκος συναλλαγων 7,34Β
5 Απριλιου τιμη xrp 0,60€ ογκος συναλλαγων 13Β
5 Απριλιου τιμη xrp 0,92€ ογκος συναλλαγων 41Β

Σημερα τιμη ~1,50€ ογκος συναλλαγων 48,5
αρα ολο και πιο πολυ χρημα μπηκε στο XRP, το θεμα λοιπον τωρα ειναι αν ολοι αυτοι, ειναι μεγαλα ψαρια. μικρα ή φαλαινοκαρχαριες???
 

ΥΓ. στατιστικα απο εδω https://coincodex.com/crypto/ripple

Επεξ/σία από verylife78
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sarantatessera είπε

1. Χρεωστική κάρτα. Της Πειραιώς, για παράδειγμα. Πχ βάζω σήμερα 100 ευρώ για να αγοράσω 45-50 xrp και αύριο που (λέμε τώρα) πάει στο 2.00 θέλω να τα βγάλω για να τα βάλω πάλι στον τραπεζικό λογαριασμό μου, να κάνω ανάληψη δηλαδή προς την κάρτα μου. Γίνεται έτσι ή είναι πιο πολύπλοκη διαδικασία;

2. Πχ αγοράζεις 1.51 80 νομίσματα, στο 1.68 30 νομίσματα και στο 1.87 35 νομίσματα, η μέση τιμή βγαίνει από το να προσθέσεις τις τιμές αγοράς και να διαιρέσεις με το 3; Δεν έχει να κάνει και με τα νομίσματα (κομμάτια) που αγοράζεις;

3. Φυσικά και μόνο ό,τι (λίγο) περισσεύει μπαίνει και όχι χρήματα που είναι απαραίτητα. Αλλά καλά κάνεις και το λες. Απλά δεν ήξερα ότι μπορεί μέσα σε μια μέρα να κάνει -100%.

 

Μην το ψάχνεις τρομερά. Επειδή δεν γνωρίζεις, η καλύτερη επιλογή είναι να βάλεις revolut και να ψωνίζεις μόνο από εκεί. Ότι λεφτά έχεις εκεί, σου δίνει κ κάρτα να τα χαλάς όποτε θες. 

Λεφτά θα βάζεις ή με χρεωστική χωρίς χρέωση άμεσα ή με έμβασμα με κόστος 1€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, verylife78 είπε

επειδη ολοι λατρευουμε τα στατιστικα και τα μοτιβα
Δειτε λιγο ..
1 Απριλιου τιμη xrp 0,48€ ογκος συναλλαγων 5,2Β
2 Απριλιου τιμη xrp 0,49€ ογκος συναλλαγων 5,22Β
3 Απριλιου τιμη xrp 0,53€ ογκος συναλλαγων 7,34Β
5 Απριλιου τιμη xrp 0,60€ ογκος συναλλαγων 13Β
5 Απριλιου τιμη xrp 0,92€ ογκος συναλλαγων 41Β

Σημερα τιμη ~1,50€ ογκος συναλλαγων 48,5
αρα ολο και πιο πολυ χρημα μπηκε στο XRP, το θεμα λοιπον τωρα ειναι αν ολοι αυτοι, ειναι μεγαλα ψαρια. μικρα ή φαλαινοκαρχαριες???
 

ΥΓ. στατιστικα απο εδω https://coincodex.com/crypto/ripple

απ'ολα εχει η θαλασσα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Έχω τα XRP μου στην exchange πλατφόρμα του Etoro. Επέλεξα etoro καθώς είχε paypal σαν επιλογή να κάνω κατάθεση. Βλέπω από έρευνα online όμως ότι όλοι τραβάνε τον αλίμονο για να βγάλουν από εκεί τα crypto τους. Έχει κανείς εμπειρία; Δεν έχω κάνει προς το παρόν καμία κίνηση. Έχω αγοράσει XRP και είναι απλά στην πλατφόρμα. Θέλω να τα μεταφέρω στο Atomic wallet μου και διαβάζω ότι για να γίνει αυτό, πρέπει πρώτα να τα βάλω στο wallet της Etoro και μετά από εκεί να κάνω τη μεταφορά. Βλέπω όμως ότι έχει χάσει χρήματα πολύς κόσμος κι ότι κάτι δεν πάει καλά. Τα reviews του app είναι ο, τι χειρότερο. Παρακολουθούσα καιρό το thread σας και αποφάσισα να ανέβω στο τρένο. Δοκίμασα πρώτα αγορά XRP από 2 άλλα ανταλλακτήρια (Atomic και Kriptomat) που δέχονταν κάρτες αλλά μου τις απέριπταν και τις 2 (Revolut visa και Alpha mastercard). Οπότε βρήκα την etoro που έπαιρνε PayPal και τα αγόρασα από εκεί. Καμία βοήθεια κανείς για να τα βγάλω από αυτούς και να βάλω στο Atomic wallet μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NIKOsVAIO είπε

Παιδιά καλησπέρα. Έχω τα XRP μου στην exchange πλατφόρμα του Etoro. Επέλεξα etoro καθώς είχε paypal σαν επιλογή να κάνω κατάθεση. Βλέπω από έρευνα online όμως ότι όλοι τραβάνε τον αλίμονο για να βγάλουν από εκεί τα crypto τους. Έχει κανείς εμπειρία; Δεν έχω κάνει προς το παρόν καμία κίνηση. Έχω αγοράσει XRP και είναι απλά στην πλατφόρμα. Θέλω να τα μεταφέρω στο Atomic wallet μου και διαβάζω ότι για να γίνει αυτό, πρέπει πρώτα να τα βάλω στο wallet της Etoro και μετά από εκεί να κάνω τη μεταφορά. Βλέπω όμως ότι έχει χάσει χρήματα πολύς κόσμος κι ότι κάτι δεν πάει καλά. Τα reviews του app είναι ο, τι χειρότερο. Παρακολουθούσα καιρό το thread σας και αποφάσισα να ανέβω στο τρένο. Δοκίμασα πρώτα αγορά XRP από 2 άλλα ανταλλακτήρια (Atomic και Kriptomat) που δέχονταν κάρτες αλλά μου τις απέριπταν και τις 2 (Revolut visa και Alpha mastercard). Οπότε βρήκα την etoro που έπαιρνε PayPal και τα αγόρασα από εκεί. Καμία βοήθεια κανείς για να τα βγάλω από αυτούς και να βάλω στο Atomic wallet μου;

και εγω το etoro χρησιμοποιω αλλα οχι wallet. Τα αγοραζω και τα πουλαω σε $$. Δεν ειχα κανενα προβλημα ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gbras είπε

και εγω το etoro χρησιμοποιω αλλα οχι wallet. Τα αγοραζω και τα πουλαω σε $$. Δεν ειχα κανενα προβλημα ετσι.

Έχεις κάνει όμως ανάληψη από αυτούς ποτέ; Διαβάζω ότι ετσιθελικά σταματάνε αναλήψεις, δεν υπάρχει support... Και αν θες να πάρεις τα crypto σου απλά να τα κρατήσεις σε δικό σου wallet βλέπω ότι δε βγαίνει άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NIKOsVAIO είπε

Παιδιά καλησπέρα. Έχω τα XRP μου στην exchange πλατφόρμα του Etoro. Επέλεξα etoro καθώς είχε paypal σαν επιλογή να κάνω κατάθεση. Βλέπω από έρευνα online όμως ότι όλοι τραβάνε τον αλίμονο για να βγάλουν από εκεί τα crypto τους. Έχει κανείς εμπειρία; Δεν έχω κάνει προς το παρόν καμία κίνηση. Έχω αγοράσει XRP και είναι απλά στην πλατφόρμα. Θέλω να τα μεταφέρω στο Atomic wallet μου και διαβάζω ότι για να γίνει αυτό, πρέπει πρώτα να τα βάλω στο wallet της Etoro και μετά από εκεί να κάνω τη μεταφορά. Βλέπω όμως ότι έχει χάσει χρήματα πολύς κόσμος κι ότι κάτι δεν πάει καλά. Τα reviews του app είναι ο, τι χειρότερο. Παρακολουθούσα καιρό το thread σας και αποφάσισα να ανέβω στο τρένο. Δοκίμασα πρώτα αγορά XRP από 2 άλλα ανταλλακτήρια (Atomic και Kriptomat) που δέχονταν κάρτες αλλά μου τις απέριπταν και τις 2 (Revolut visa και Alpha mastercard). Οπότε βρήκα την etoro που έπαιρνε PayPal και τα αγόρασα από εκεί. Καμία βοήθεια κανείς για να τα βγάλω από αυτούς και να βάλω στο Atomic wallet μου;

Έχω κ εγώ etoro. Έχω διαβάσει τα πάντα κ έχω την ίδια άποψη με σένα. Αν τελικά δεν φθάσουν τα λεφτά, δεν θα βγάλεις άκρη ΠΟΤΕ. 

Η προσωπική μου άποψη κ ελπίδα, είναι εντός του έτους που θα εκδώσει χρεωστική κάρτα ~όπως η revolut, και θα μπορείς να τρως τα λεφτά απευθείας από εκεί. 

Επίσης έχε κατά νου πως επιστροφή χρημάτων σου κάνει, μόνο στο μέσο που έκανες κατάθεση. Πουθενά αλλού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Μην το ψάχνεις τρομερά. Επειδή δεν γνωρίζεις, η καλύτερη επιλογή είναι να βάλεις revolut και να ψωνίζεις μόνο από εκεί. Ότι λεφτά έχεις εκεί, σου δίνει κ κάρτα να τα χαλάς όποτε θες. 

Λεφτά θα βάζεις ή με χρεωστική χωρίς χρέωση άμεσα ή με έμβασμα με κόστος 1€

Απλα μη το κανει κανεις αυτο. 

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, verylife78 είπε

επειδη ολοι λατρευουμε τα στατιστικα και τα μοτιβα
Δειτε λιγο ..
1 Απριλιου τιμη xrp 0,48€ ογκος συναλλαγων 5,2Β
2 Απριλιου τιμη xrp 0,49€ ογκος συναλλαγων 5,22Β
3 Απριλιου τιμη xrp 0,53€ ογκος συναλλαγων 7,34Β
5 Απριλιου τιμη xrp 0,60€ ογκος συναλλαγων 13Β
5 Απριλιου τιμη xrp 0,92€ ογκος συναλλαγων 41Β

Σημερα τιμη ~1,50€ ογκος συναλλαγων 48,5
αρα ολο και πιο πολυ χρημα μπηκε στο XRP, το θεμα λοιπον τωρα ειναι αν ολοι αυτοι, ειναι μεγαλα ψαρια. μικρα ή φαλαινοκαρχαριες???

 

για να παει σε 12 μερες 
 

ΥΓ. στατιστικα απο εδω https://coincodex.com/crypto/ripple

για να παει σε 12 μερες πανω 3.5 φορες σημαινει οτι μπηκε ζεστο χρημα 3.5 φορες περισσοτερο απο οσο ειχε μεχρι τωρα 3 χρονια. Αυτα ειναι τα δικα μας λεφτα που ειτε ερχονται απευθειας απο τραπεζα ή απο αλλαγη απο αλλο κρυπτο που και αυτο καποια στιγμη αγοραστηκε με αληθινο χρημα. Στην ουσια αποθηκευουμε τα λεφτα μας σε ενα συστημα που κατα 99% δεν προσφερει τιποτα ενω ταυτοχρονα ολο το ρευστο ροκανιζεται απο τις κρατησεις των συναλλαγων. Αυτο οσο ειναι ανεξελεγκτο δεν απασχολει κανεναν απο αυτους. η binance θυσαυριζει και η καθε RIPPLE θυσαυριζει. Τωρα τι θα γινει οταν αυτο αρχισει να γινεται ελεγχομενο? Αμερικα εγινε μπαμ, Αγγλια διαβαζω εχουν θεμα με τα withdrawals. (η binance πηγε Letonia). Aν γινει μπαμ εσεις πιστευεται οτι η binance θα δωσει σε κανεναν λεφτα? η μηπως στην ripple θα βαλουν τα κλαματα αν το XRP παει ΜΗΔΕΝ?. Αφου απο μηδεν το ξεκινησανε. στο μεταξυ καμποσα δις εχουν παει σε τσεπες και αντε εσυ εδω στην αστυνομια να πεις ειχα βαλει 1000 ευρω που ειχαν γινει 20000 και τα εχασα. Δεν θα σε πουν μα...κα?  

και λεω εγω, αν μπορουν δεν θα το κανουν?

Επεξ/σία από johnniek13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NIKOsVAIO είπε

Έχεις κάνει όμως ανάληψη από αυτούς ποτέ; Διαβάζω ότι ετσιθελικά σταματάνε αναλήψεις, δεν υπάρχει support... Και αν θες να πάρεις τα crypto σου απλά να τα κρατήσεις σε δικό σου wallet βλέπω ότι δε βγαίνει άκρη.

Ναι εχω κανει 3 αναληψεις μεχρι τωρα ολα καλα.. Δυστυχως δεν γνωριζω για μεταφορα crypto στο wallet σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnniek13 είπε

για να παει σε 12 μερες πανω 3.5 φορες σημαινει οτι μπηκε ζεστο χρημα 3.5 φορες περισσοτερο απο οσο ειχε μεχρι τωρα 3 χρονια. Αυτα ειναι τα δικα μας λεφτα που ειτε ερχονται απευθειας απο τραπεζα ή απο αλλαγη απο αλλο κρυπτο που και αυτο καποια στιγμη αγοραστηκε με αληθινο χρημα. Στην ουσια αποθηκευουμε τα λεφτα μας σε ενα συστημα που κατα 99% δεν προσφερει τιποτα ενω ταυτοχρονα ολο το ρευστο ροκανιζεται απο τις κρατησεις των συναλλαγων. Αυτο οσο ειναι ανεξελεγκτο δεν απασχολει κανεναν απο αυτους. η binance θυσαυριζει και η καθε RIPPLE θυσαυριζει. Τωρα τι θα γινει οταν αυτο αρχισει να γινεται ελεγχομενο? Αμερικα εγινε μπαμ, Αγγλια διαβαζω εχουν θεμα με τα withdrawals. (η binance phge Letonia). Aν γινει μπαμ εσεις πιστευεται οτι η binance θα δωσει σε κανεναν λεφτα? η μηπως στην ripple θα βαλουν τα κλαματα αν το XRP παει ΜΗΔΕΝ?. Αφου απο μηδεν το ξεκινησανε. στο μεταξυ καμποσα δις εχουν παει σε τσεπες και αντε εσυ εδω στην αστυνομια να πεις ειχα βαλει 1000 ευρω που ειχαν γινει 20000 και τα εχασα. Δεν θα σε πουν μα...κα?  

Κάθε φορά που ακούς στις ειδήσεις "liquidity crisis" και οτι δήποτε έχει να κάνει με πρόβλημα ρευστού...να ξέρεις υπάρχει ΕΝΑ μονο κρύπτο που έχει σχεδιαστεί για ενα και μόνο σκοπό.....για να λύσει το πρόβλημα της ρευστότητας...γιαυτό και επάνω στο RippleNet θα στηθούνε τα stablecoins των κρατών.... κοίτα την Ουκρανία....επέλεγε την Stellar για αυτό τον λόγο....Stellar-Ripple είναι αδελφάκια....ο ιδρυτής της Στέλλαρ ίδρυσε την Ριππλε πρώτα πρίν τσακωθούν και χωρίσουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Έχω κ εγώ etoro. Έχω διαβάσει τα πάντα κ έχω την ίδια άποψη με σένα. Αν τελικά δεν φθάσουν τα λεφτά, δεν θα βγάλεις άκρη ΠΟΤΕ. 

Η προσωπική μου άποψη κ ελπίδα, είναι εντός του έτους που θα εκδώσει χρεωστική κάρτα ~όπως η revolut, και θα μπορείς να τρως τα λεφτά απευθείας από εκεί. 

Επίσης έχε κατά νου πως επιστροφή χρημάτων σου κάνει, μόνο στο μέσο που έκανες κατάθεση. Πουθενά αλλού. 

Δεν έχω θέμα με αυτό. Ας μου κάνουν την επιστροφή στην Paypal.

1 λεπτό πριν, gbras είπε

Ναι εχω κανει 3 αναληψεις μεχρι τωρα ολα καλα.. Δυστυχως δεν γνωριζω για μεταφορα crypto στο wallet σου.

Έστω με αυτό, εσείς είστε οκ μέχρι τώρα; Ας πούμε, αν εγώ αποφασίσω αυτή τη στιγμή να πουλήσω σε usd και να τα αναλήψω όλα, θα γίνει τόσο απλά όσο ακούγεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NIKOsVAIO είπε

Δεν έχω θέμα με αυτό. Ας μου κάνουν την επιστροφή στην Paypal.

Έστω με αυτό, εσείς είστε οκ μέχρι τώρα; Ας πούμε, αν εγώ αποφασίσω αυτή τη στιγμή να πουλήσω σε usd και να τα αναλήψω όλα, θα γίνει τόσο απλά όσο ακούγεται;

ναι τοσο απλα, αρκει να ειναι πανω απο 30$ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 λεπτό πριν, NIKOsVAIO είπε

Δεν έχω θέμα με αυτό. Ας μου κάνουν την επιστροφή στην Paypal.

Έστω με αυτό, εσείς είστε οκ μέχρι τώρα; Ας πούμε, αν εγώ αποφασίσω αυτή τη στιγμή να πουλήσω σε usd και να τα αναλήψω όλα, θα γίνει τόσο απλά όσο ακούγεται;

Ναι, απλα βρες και τροπο να τα δικαιολογήσεις στην τραπεζα :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...