Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Υποστιρικτής του παιδόφιλου που του αρέσει να μυρίζει μικρά κοριτσάκια είσαι ρε ; ρε θα κατέβω Ναβαρίνουν να σε βρώ ε πρόσεχε...θα κάνω μιά στάση για μιά σεφταλιά εκεί απέναντη απο τον κινηματογράφο και μετά ντουγρού να σε βρώ....οκ θα κάνω άλλη μία στάση για μιά μπουγατσούλα με κρεμούλα κτλ....αλλα μετά έρχομαι !.....οκ και ένα φρέντο έτσι να δροσιστώ λιγάκι....αλλα μετα κρύψου λέμε ! 

 

Πέρα απο την πλάκα, γενικά η οικονομία δέν πάει καλά....δέν το βρίσκω περίεργο αυτό που να εκτυλίσετε μπροστά μας να είναι ευκαιρία απο τους μεγάλους να μας κλέψουν τα λεφτά και μετά κράς σε μιά νύχτα.... όλα τα σενάρια τα έχω ανοιχτά....

πρόσεξε γιατί δέν τελειώνουμε με την αγορά....το να κρατήσεις τα λούσα είναι καημός...εγώ θα έλεγα να μειώσουμε τα υπάρχοντα, μινιμαλισμό, diversification, και ετοιμαζομαστε για καθε ενδεχόμενο.....

Μετά από τόσα που έχουμε πει πάνω στην εξωτερική πολιτική αυτό έχεις καταλάβει?? Έχεις μνήμη χρυσόψαρου. Κάτι μου λέει ότι το τρένο 🚆 με το ξρπ εχαθει γιατι θα μπω σαν μαλάκας εδώ ψηλά και θα μπω ακόμα μια φορά μέσα στην επόμενη πτώση του μπιτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, eliascm21 είπε

Είσαι σίγουρος; Δεν σου επιτρέπει καν να τα μεταφέρεις; Μου φαίνεται πολύ περίεργο απλά να δεσμεύει τα λεφτά σου.

Δυστυχώς φίλε μου όχι δε σε αφήνει και όντως έχω δεσμεύσει τα χρήματα μου εκεί. Ούτε να επαργυρώσεις σε αφήνει η coinbase ούτε να τα μεταφέρεις. Το είχαν ανακοινώσει βέβαια από τον Δεκέμβρη ότι τον Γενάρη θα το κάνουν αυτό αλλά δεν περίμενα σε καμία περίπτωση ότι θα τραβήξει τόσο ποκυ η ότι δε θα σου δώσουν τουλάχιστον την επιλογή να τα μεταφέρεις. Θεωρώ ότι την πατήσαμε όλοι εμείς που έχουμε xrp στο coinbase και είναι σίγουρο ότι τελικά θα χάσουμε μια μεγάλη ευκαιρία μα βγάλουμε λίγα χρήματα τώρα που ανέβηκε το νόμισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Ψευδώνυμo είπε

Μετά από τόσα που έχουμε πει πάνω στην εξωτερική πολιτική αυτό έχεις καταλάβει?? Έχεις μνήμη χρυσόψαρου. Κάτι μου λέει ότι το τρένο 🚆 με το ξρπ εχαθει γιατι θα μπω σαν μαλάκας εδώ ψηλά και θα μπω ακόμα μια φορά μέσα στην επόμενη πτώση του μπιτ

Δέν ξέχασα ρεϊ, απλά είδα το Μπάιντεν Ρουλς που είπες και εκεί αντέδρασα. 

Όσο για το ΧΡΠ, και εμένα άργησε το πακέτο ντελόρ. Έμεινα με αυτά που είχα. Τώρα, απο εδώ και πέρα όσο και να μας πονάει έχουμε τις εξής επιλογές. (ότι και οι καινούριοι κάτοχοι ΧΡΠ που μπαίνουν τώρα) 

Είτε μπαίνουμε τώρα(είτε προσθέτουμε στα ήδη που έχουμε είτε αγοράζουμε ξανά).

Ή κοιτάμε και χτυπιόμαστε αργότερα. 

Τώρα, επειδή ξέρουμε(εγώ τουλάχιστον και το πιστεύω) οτι το ΧΡΠ είναι σχεδιασμένο για ΟΛΑ τα λεφτά και ξέρω ποιός είναι ο στόχος και σκοπός της Ριπλ, επειδή ξέρω ποιος ο ρόλος της Swift και τί λεφτά περνάνε απο τα χέρια της και η ΡΙπλ θα τους αντικαταστήσει ή θα αναγκαστούν να συγχωνευτούν με την Ριπλ,  και τα 2 ευρώ που θα έχουμε σε λίγο θα είναι φθηνα όταν μέχρι τον αύγουστο φτάσουμε τα 10 και 20 $. 

Μήν ξεχνάς πως το ΧΡΠ έχει καταπιεστεί εδώ και πολλά χρόνια. Εάν πάρουμε το ΟΚ τότε βλέπω τα 50 δολαρια μέχρι τέλος της χρονιάς για πλάκα....Φυσικά, έχουμε την κατάρευση και τον πληθορισμό να μας κοιτάει κατάματα οπότε ποτέ δεν ξέρεις τί θα γίνει αύριο....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, sarantatessera είπε

Παιδιά, κάποιες ερωτήσεις ως άσχετος που σκέφτεται να βάλει λίγα στο xrp:

1. Αν κάνω τις συναλλαγές με χρεωστική κάρτα τράπεζας, υπάρχουν κάποιες επιπτώσεις; Ρωτάω γιατί βλέπω ότι οι περισσότεροι λέτε κάτι για "πορτοφόλι".

2. Αν αγοράσω και αργότερα αγοράσω ξανά και ύστερα το κάνω πάλι (όλα αυτά σε βάθος χρόνου), πώς υπολογίζω τη μέση τιμή;

3. Επίσης, όντως μπορεί να συμβεί να χάσεις όλα σου τα λεφτά σε μια νύχτα, όπως αναφέρθηκε;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

1. τι εννοείς με χρεωστική;

2. τα προσθέτεις και διαιρείς

3. Αν τα χρήματα αυτα σου ειναι απαραίτητα, τοτε μην παίζεις, σαφως και μπορεί να τα χασεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

1. τι εννοείς με χρεωστική;

2. τα προσθέτεις και διαιρείς

3. Αν τα χρήματα αυτα σου ειναι απαραίτητα, τοτε μην παίζεις, σαφως και μπορεί να τα χασεις.

1. Χρεωστική κάρτα. Της Πειραιώς, για παράδειγμα. Πχ βάζω σήμερα 100 ευρώ για να αγοράσω 45-50 xrp και αύριο που (λέμε τώρα) πάει στο 2.00 θέλω να τα βγάλω για να τα βάλω πάλι στον τραπεζικό λογαριασμό μου, να κάνω ανάληψη δηλαδή προς την κάρτα μου. Γίνεται έτσι ή είναι πιο πολύπλοκη διαδικασία;

2. Πχ αγοράζεις 1.51 80 νομίσματα, στο 1.68 30 νομίσματα και στο 1.87 35 νομίσματα, η μέση τιμή βγαίνει από το να προσθέσεις τις τιμές αγοράς και να διαιρέσεις με το 3; Δεν έχει να κάνει και με τα νομίσματα (κομμάτια) που αγοράζεις;

3. Φυσικά και μόνο ό,τι (λίγο) περισσεύει μπαίνει και όχι χρήματα που είναι απαραίτητα. Αλλά καλά κάνεις και το λες. Απλά δεν ήξερα ότι μπορεί μέσα σε μια μέρα να κάνει -100%.

 

Επεξ/σία από sarantatessera
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους τους συν-ταξιδιώτες του ονείρου. Μιλάμε, για ΑΝΕΞΕΛΕΚΤΗ πορεία, έτσι;;;;;; Το ζούμε και δεν το πιστεύουμε και ορθώς πιο έμπειρα φιλαράκια μας προσγειώνουν, ώστε να είμαστε υποψιασμένοι. Βέβαια κάθομαι και σκέφτομαι, μήπως από το πολύ "χέσιμο" και ενώ είναι ένα project που πιστεύουμε δεν αγοράζουμε επιπλέον, μείνουμε με εκείνα που είχαμε αρχικώς και τελικώς εκείνοι που μας λοιδορούσαν τόσο καιρό, θα μπούνε τώρα, θα πάνε Χαβάη και εμείς εδώ ..Σαλαμίνα με Κούλη;;; :o:D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Δέν ξέχασα ρεϊ, απλά είδα το Μπάιντεν Ρουλς που είπες και εκεί αντέδρασα. 

Όσο για το ΧΡΠ, και εμένα άργησε το πακέτο ντελόρ. Έμεινα με αυτά που είχα. Τώρα, απο εδώ και πέρα όσο και να μας πονάει έχουμε τις εξής επιλογές. (ότι και οι καινούριοι κάτοχοι ΧΡΠ που μπαίνουν τώρα) 

Είτε μπαίνουμε τώρα(είτε προσθέτουμε στα ήδη που έχουμε είτε αγοράζουμε ξανά).

Ή κοιτάμε και χτυπιόμαστε αργότερα. 

Τώρα, επειδή ξέρουμε(εγώ τουλάχιστον και το πιστεύω) οτι το ΧΡΠ είναι σχεδιασμένο για ΟΛΑ τα λεφτά και ξέρω ποιός είναι ο στόχος και σκοπός της Ριπλ, επειδή ξέρω ποιος ο ρόλος της Swift και τί λεφτά περνάνε απο τα χέρια της και η ΡΙπλ θα τους αντικαταστήσει ή θα αναγκαστούν να συγχωνευτούν με την Ριπλ,  και τα 2 ευρώ που θα έχουμε σε λίγο θα είναι φθηνα όταν μέχρι τον αύγουστο φτάσουμε τα 10 και 20 $. 

Μήν ξεχνάς πως το ΧΡΠ έχει καταπιεστεί εδώ και πολλά χρόνια. Εάν πάρουμε το ΟΚ τότε βλέπω τα 50 δολαρια μέχρι τέλος της χρονιάς για πλάκα....Φυσικά, έχουμε την κατάρευση και τον πληθορισμό να μας κοιτάει κατάματα οπότε ποτέ δεν ξέρεις τί θα γίνει αύριο....

Πλέον είναι πολλά που θα μπορούσαν να γονατίσουν το ξρπ πέραν απ' την απόφαση με το σεκ και το χω πει εδώ πόσες φορές. Κόσμος εδώ κοιτάει μόνο κρυπτος κι όχι την γενικότερη οικονομία και από τι αυτή πάει να κλονιστεί και άρα θα παρασύρει και τα κρυπτος. Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες αλλά πλέον το σεκ με απασχολεί λιγότερο γιατί και καλά να πάει και έχουμε κατακρημνισμο του μπιτ κοιν από άλλους παράγοντες, μια η άλλη θα είναι. Δεδομένου ότι δεν θα χει προλάβει η ριπλ να συνεργαστεί με τους τραπεζίτες ακόμα. Δεν ξέρω πως να αντιδράσω πραγματικά. Πάντος για τον παρόν πιστεύω ότι το μπιτ θα πέσει πάλι λίγο όπως και ει πάντα και θα πέσουν όλα. Όμως αν έχει φτάσει τότε το ξρπ 2.5 ευρώ χέσε μεσα η διόρθωση θα είναι πολύ ψηλά για να πεις θα μπεις τότε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Δέν ξέχασα ρεϊ, απλά είδα το Μπάιντεν Ρουλς που είπες και εκεί αντέδρασα. 

Όσο για το ΧΡΠ, και εμένα άργησε το πακέτο ντελόρ. Έμεινα με αυτά που είχα. Τώρα, απο εδώ και πέρα όσο και να μας πονάει έχουμε τις εξής επιλογές. (ότι και οι καινούριοι κάτοχοι ΧΡΠ που μπαίνουν τώρα) 

Είτε μπαίνουμε τώρα(είτε προσθέτουμε στα ήδη που έχουμε είτε αγοράζουμε ξανά).

Ή κοιτάμε και χτυπιόμαστε αργότερα. 

Τώρα, επειδή ξέρουμε(εγώ τουλάχιστον και το πιστεύω) οτι το ΧΡΠ είναι σχεδιασμένο για ΟΛΑ τα λεφτά και ξέρω ποιός είναι ο στόχος και σκοπός της Ριπλ, επειδή ξέρω ποιος ο ρόλος της Swift και τί λεφτά περνάνε απο τα χέρια της και η ΡΙπλ θα τους αντικαταστήσει ή θα αναγκαστούν να συγχωνευτούν με την Ριπλ,  και τα 2 ευρώ που θα έχουμε σε λίγο θα είναι φθηνα όταν μέχρι τον αύγουστο φτάσουμε τα 10 και 20 $. 

Μήν ξεχνάς πως το ΧΡΠ έχει καταπιεστεί εδώ και πολλά χρόνια. Εάν πάρουμε το ΟΚ τότε βλέπω τα 50 δολαρια μέχρι τέλος της χρονιάς για πλάκα....Φυσικά, έχουμε την κατάρευση και τον πληθορισμό να μας κοιτάει κατάματα οπότε ποτέ δεν ξέρεις τί θα γίνει αύριο....

Μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες. Ιστορικα ειχε φτασει περιπου στο 2.8? και μετα ξαναεπεσε μεχρι το 0,14. Μπορει και να περασει το ιστορικο υψηλο πριν ξαναπεσει... μεχρι και εκει ειναι μια"ασφαλης" προγνωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sarantatessera είπε

1. Χρεωστική κάρτα. Της Πειραιώς, για παράδειγμα.

 

 

Δεν καταλαβαίνω το εννοείς παρόλα αυτα,, με την κάρτα σου απλα στέλνεις τα λεφτά σε κάποιον ενδιάμεσο απο τον οποιο και θα αγοράσεις το νόμισμα.

Η καρτα της πειραιως δεν γνωρίζει τι έκανες εσυ τα χρήματα. Μπορεις βεβαια και με έμβασμα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NikosKallithea είπε

Δεν καταλαβαίνω το εννοείς παρόλα αυτα,, με την κάρτα σου απλα στέλνεις τα λεφτά σε κάποιον ενδιάμεσο απο τον οποιο και θα αγοράσεις το νόμισμα.

Η καρτα της πειραιως δεν γνωρίζει τι έκανες εσυ τα χρήματα. Μπορεις βεβαια και με έμβασμα,

Συγγνώμη, μάλλον δεν το εξήγησα καλά.

Κατεβάζω την εφαρμογή crypto.com και αγοράζω από εκεί xrp μέσω της χρεωστικής μου κάρτας. Για να τα ξαναβάλω στην κάρτα είναι απλή διαδικασία ή πχ έχει φόρους, αργούν να μπουν, κλπ;

Πχ σε στοιχηματικό site, γράφεσαι στην bet365 ας πούμε, βάζεις λεφτά από την κάρτα σου, ποντάρεις και αν κερδίσεις μπορείς να τα σηκώσεις πάλι στην κάρτα σου απευθείας. Έτσι γίνεται κι εδώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο τύπος είναι απο τους καλύτερους. Στα 13 δολάρια θα πουλήσει λέει. Ξέρει πως το ΧΡΠ θα πάει πιό πάνω αλλά ο ίδιος έχει δικό τους σχέδιο και θα παραμείνει πιστός εκεί. 

Τώρα, για κορέξιον παντα υπάρχει πιθανότητα. Δυστυχώς δεν έγινε ή δέν περίμενε άλλον ενα μηνα πρίν πάρει φωτιά το ΧΡΠ. Δέν ηθελα πολύ.....3 εβδομάδες ήθελα. Δεν μου έκατσε.

10 λεπτά πριν, gbras είπε

Μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λες. Ιστορικα ειχε φτασει περιπου στο 2.8? και μετα ξαναεπεσε μεχρι το 0,14. Μπορει και να περασει το ιστορικο υψηλο πριν ξαναπεσει... μεχρι και εκει ειναι μια"ασφαλης" προγνωση.

Δές το βίντεο του BlockchainBacker.  Σίγουρα θα υπάρξει διόρθωση το πότε είναι η ερώτηση. Απλά βλέπω το τί λένε οι αναλυτές και αναλόγος πράττω. 

Γιά δές, 1.44 ήταν το πρωί πρίν πάω στην δουλειά. Τώρα 1.85. Τι να πείς...θα κάνει ένα κατακόρυφο και θα πάει στα ουράνια ....ακούω να λένε πως η τιμή ανεβαίνει επειδή κάποιοι insiders ξέρουν πως έχει έρθει συμβιβασμός και αγοράζουν αβέρτα. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

 

Ο τύπος είναι απο τους καλύτερους. Στα 13 δολάρια θα πουλήσει λέει. Ξέρει πως το ΧΡΠ θα πάει πιό πάνω αλλά ο ίδιος έχει δικό τους σχέδιο και θα παραμείνει πιστός εκεί. 

Τώρα, για κορέξιον παντα υπάρχει πιθανότητα. Δυστυχώς δεν έγινε ή δέν περίμενε άλλον ενα μηνα πρίν πάρει φωτιά το ΧΡΠ. Δέν ηθελα πολύ.....3 εβδομάδες ήθελα. Δεν μου έκατσε.

Δές το βίντεο του BlockchainBacker.  Σίγουρα θα υπάρξει διόρθωση το πότε είναι η ερώτηση. Απλά βλέπω το τί λένε οι αναλυτές και αναλόγος πράττω. 

Εγω αγορασα πριν μερικες εβδομαδες στα 0,49 και τα πουλησα ξαναγορσα ξαναπουλησα παντα με κερδος. Τωρα εχω αγορασει στα 1,75 περιπου και μαλλον θα τα κρατησω αυτη τη φορα. Θα δουμε παλι οταν παει 2.5 και πανω. Αν παει βεβαια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οχι και σε καλο μας καθε κερδος FromMyAshesRRR.Τι χαιρεσε αφου οταν θα εχεις 10 εκκατομυρια και θα πας να τα πουλησεις θα τα πουλησω κι εγω και ολοι και μετα κατα την μετατροπη τους θα γινουν 10 ευρω ε και τι εκανες χαρηκες ?ε πες μου.Αγορασε 2000 κοματια κλωνατεξ και θα δεις 2% κερδος σε βαθος 30 ετιας.Εκει να δεις ε μα τι.Και εκει ειναι και κλωστες αν φαληρησει τι, θα τις παρεις και θα πλεξεις πουλοβερ.Με το χρπ τι θα το κανεις κλικ κλικ και θα το βλεπεις στην οθονη???ε???Αλλα και απο την αλλη τι ειναι αυτο το χρπ ρε παιδια 2 βδομαδες το κοιταω

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...