Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, opcast είπε

Καλημέρα, θα ήθελα γνώμες για το atomic wallet που σκέφτομαι να κάνω χρήση για τα xrp.Παλιότερα είχα ρωτήσει και για hardware wallets και ευχαριστώ για τις απαντήσεις,αλλά μάλλον τελικά με βλέπω για atomic.πρεπει να προσέξω κάτι;;;

Αμα το θες για XRP, κατέβασε το XUMM, γνωμη μου. Κάνε και το δικο σου research

https://xumm.app/

Εναλλακτικά μπορείς να δεις και το Exodus: 

https://www.exodus.com/

Επεξ/σία από thetiesthatbind
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν είμαι και πολύ γνωστης του θέματος για να κάνω έρευνα, αλλά από τις προτάσεις μάλλον μεταξύ atomic και xumm θα επιλεξω.Κυριως για τα xrp το θελω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SpirosRonto είπε

Λέτε να τελείωσε ο πάτος ή να έχουμε έξτρα πάτο;

Κανεις δεν μπορει να πει σιγουρα. Μπορει να συνεχισει το ιδιο βιολι και να εχουμε παλι πτωση μετα την μικρη ανοδο. Πιστευω πως θα κινηθουμε ανοδικα παντως με εκτοξευση οταν τελειωσει η ιστορια με την SEC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2021 στις 8:43 ΠΜ, thomasG4 είπε

Δεν θα κερδίζεις XRP. Θα κερδίζεις FLR από το κλείδωμα των XRP σου για το διάστημα που θα τα δανείζεις, για να γίνεται στην ουσία το minting του f-asset (FXRP). Θα μπορείς να τα ξεκλειδώσεις ανά πάσα στιγμή. 

Είναι στην ουσία ένα ενέχυρο για τη ρευστότητα στο σύστημα και ότι υπάρχουν αυτά τα XRP ως αξία για να μπορέσουν να δημιουργηθούν τα FXRP που αντιπροσωπεύουν το XRP σε ένα διαφορετικό blockchain σύστημα (Flare Network).

Υπάρχουν πολλοί τρόποι και διαφορετικά rewards ανάλογα με το τι θες. Όπως βλέπω κυριωσ spark αλλά και xrp μπορείς να κερδίσεις☺️

7AA69656-CD20-4803-BC5A-F376C73A16AF.jpeg

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, SpirosRonto said:

Λέτε να τελείωσε ο πάτος ή να έχουμε έξτρα πάτο;

Ολα εχουν να κανουν με το τι θα κανει το BTC. Αν το Μπιτκοιν αυριο πεσει αλλο 30% να περιμενεις ακομα μεγαλυτερη καθοδο, οχι μονο απο XRP αλλα οποιο αλλο αλτ εχεις.

Αν το  Μπιτκοιν δεν κανει "τρελες" τα ΑΛτς θα ανακαμψουν. Ελπιζω το XRP  να ειναι απο τους πρωταθλητες γιατι εχω αρκετο και εγω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panosbel είπε

Υπάρχουν πολλοί τρόποι και διαφορετικά rewards ανάλογα με το τι θες. Όπως βλέπω κυριωσ spark αλλά και xrp μπορείς να κερδίσεις☺️

7AA69656-CD20-4803-BC5A-F376C73A16AF.jpeg

Μου έφτιαξες τη μέρα. Θα το κοιτάξω αναλυτικά το απόγευμα. 

3 ώρες πριν, opcast είπε

Δεν είμαι και πολύ γνωστης του θέματος για να κάνω έρευνα, αλλά από τις προτάσεις μάλλον μεταξύ atomic και xumm θα επιλεξω.Κυριως για τα xrp το θελω.

Και τα δύο καλά, xumm είναι ΧΡΠ κύριος. Όπως είπε και ο @thetiesthatbind ψάξτο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pok0 είπε

Ολα εχουν να κανουν με το τι θα κανει το BTC. Αν το Μπιτκοιν αυριο πεσει αλλο 30% να περιμενεις ακομα μεγαλυτερη καθοδο, οχι μονο απο XRP αλλα οποιο αλλο αλτ εχεις.

Αν το  Μπιτκοιν δεν κανει "τρελες" τα ΑΛτς θα ανακαμψουν. Ελπιζω το XRP  να ειναι απο τους πρωταθλητες γιατι εχω αρκετο και εγω.

προς το παρον το bitcoin θα παει παλι προς τα 40κ να σπασει το οριο. Αν το σπασει το XRP παει για το 1$ και παλι αλλιως μια απο τα ιδια..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gbras είπε

προς το παρον το bitcoin θα παει παλι προς τα 40κ να σπασει το οριο. Αν το σπασει το XRP παει για το 1$ και παλι αλλιως μια απο τα ιδια..

Αυτη ειναι μια λογικη, αναλογική εξηγήση, δηλαδη ανεβαινει το ένα θα ανέβει και αυτο, γενικώς κανόνας.

Αλλα δεν ειναι παντα ετσι, καποιες φορες και για καποιους λόγους ενω ολοι πανε για φούντο κάποιος πεταει για το φεγγάρι. Αυτή τη ευκαιρία κυνηγάς στα χρηματιστήρια.

Δεν λεω οτι το χρπ θα κάνει το παραπάνω, μπορεί να το κάνει μπορει και οχι, για αυτό πάντα σπας τα λεφτα σου σε διάφορες αγορές γιατί δεν ξέρεις ...το που και ...το πότε

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , καλά τα βλέπω τα πράγματα σήμερα έχουμε όντως uptrend ; Πάντως ακόμα κ με τις μικρές νίκες τις ripple δεν βλέπουμε να έχει impact στην τιμή, στις 27 δεν είναι η κατάθεση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Sandre είπε

Καλησπέρα , καλά τα βλέπω τα πράγματα σήμερα έχουμε όντως uptrend ; Πάντως ακόμα κ με τις μικρές νίκες τις ripple δεν βλέπουμε να έχει impact στην τιμή, στις 27 δεν είναι η κατάθεση;

27 η κατάθεση, 28 το ΣΕΚ έχει διορία για να δώσει αναφορά στην Wharren , την αλλη εβδομάδα έχουμε πυροτεχνήματα (σε περίπτωση που πάμε προς τα πάνω) πυροβολισμούς τρις εις τον αέρα έτσι και πάμε προς τα κάτω. 

Ελά βλέπωντας το ακατανόμαστο να χρειάζετε τον ιούνιο συνγκεντρώσεις και πρίν λίγες μέρες πάλι το B-Word για να ανεβεί λιγάκι, το κόβω να κατακρεμιζόμαστε...αλλα ποτέ δεν ξέρεις...σε manipulation αγορά ζούμε, διάφορα κοινωνικοπολιτικοικοινομικά τεκτενόμενα βλέπουμε να ξεδιπλώνοντα...όλα είναι πιθανά. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειχα πει και σε προηγουμενο μηνυμα μου εχω αγορασει λιγα xrp αλλα μεσω revolut. Eπειδη σκεφτομαι να αγορασω και αλλα xrp και ισως και αλλα crypto να υποθεσω οτι η revolut ειναι μια κακη λυση?

Βλεπω οτι ολοι προτεινεται wallets. Υπαρχει καποιος οδηγος για να ξεκινησω διοτι ειμαι λιγο ασχετος? Αυτα που εχω στο revolut θα μπορω να τα μεταφερω στο wallet που θα κανω π.χ? Γενικα εχω πολλες αποριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, ardi21 είπε

Οπως ειχα πει και σε προηγουμενο μηνυμα μου εχω αγορασει λιγα xrp αλλα μεσω revolut. Eπειδη σκεφτομαι να αγορασω και αλλα xrp και ισως και αλλα crypto να υποθεσω οτι η revolut ειναι μια κακη λυση?

Βλεπω οτι ολοι προτεινεται wallets. Υπαρχει καποιος οδηγος για να ξεκινησω διοτι ειμαι λιγο ασχετος? Αυτα που εχω στο revolut θα μπορω να τα μεταφερω στο wallet που θα κανω π.χ? Γενικα εχω πολλες αποριες.

Για trading ναι η revolut δεν είναι λύση, για long-term επένδυση είναι μια καλή λύση, είναι τράπεζα σε χώρα τις ΕΕ. Η binance, kraken κλπ κλπ κλπ είναι ανταλλακτήρια κλπ, χωρίς καμία άδεια λειτουργίας και χωρίς καμία εξασφάλιση / ασφάλεια των χρημάτων σου! The choice is yours!

Επεξ/σία από costas1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, costas1973 είπε

Για trading ναι η revolut δεν είναι λύση, για long-term επένδυση είναι μια καλή λύση, είναι τράπεζα σε χώρα τις ΕΕ. Η binance, kraken κλπ κλπ κλπ είναι ανταλλακτήρια κλπ, χωρίς καμία άδεια λειτουργίας και χωρίς καμία εξασφάλιση / ασφάλεια των χρημάτων σου! The choice is yours!

Nαι δεν το διευκρινησα. Δεν με απασχολει το trading, τουλαχιστον προς το παρον. Για long term ειμαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, costas1973 είπε

Για trading ναι η revolut δεν είναι λύση, για long-term επένδυση είναι μια καλή λύση, είναι τράπεζα σε χώρα τις ΕΕ. Η binance, kraken κλπ κλπ κλπ είναι ανταλλακτήρια κλπ, χωρίς καμία άδεια λειτουργίας και χωρίς καμία εξασφάλιση / ασφάλεια των χρημάτων σου! The choice is yours!

Τι ειναι η Revolut? 

Τι δεν ειναι το Kraken?

Εχεις και αλλα fake info να παρέχεις; 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...