Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Δεν ισχύει αυτό. Ανακοινώνει ότι θέλει να έρθει σε συμμόρφωση, αφού πρώτα παρανόμησε προσφέρωντας leverage 125x σε χώρες που τα συγκεκριμένα προιόντα ελέγχονται πολύ αυστηρά και θέλουν ειδική άδεια (που το binance δεν είχε). 

Coinbase, Bitstamp, Kraken και άλλα έμπιστα ανταλλακτήρια δεν έχουν τέτοιο leverage για αυτό το λόγο.

Ο CZ όμως το μόνο που τον ένοιαζε ήταν τα λεφτά. Ας τα λουστεί τώρα.

https://www.nytimes.com/2021/07/23/business/dealbook/binance-FTX-ceos.html

Οκ συμφωνώ 

Απλά η φράση έμπιστα ανταλλακτηρια τι σημαίνει; Έμπιστο είναι αυτό που συμμορφώνονται σε νόμους και κανόνες του εκάστοτε κράτους αλλά και των αρχών συναλλαγής .εδώ ακόμα δεν υπάρχει νομοθεσία γενική για τα crypto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

25 λεπτά πριν, Gre23 είπε

Οκ συμφωνώ 

Απλά η φράση έμπιστα ανταλλακτηρια τι σημαίνει; Έμπιστο είναι αυτό που συμμορφώνονται σε νόμους και κανόνες του εκάστοτε κράτους αλλά και των αρχών συναλλαγής .εδώ ακόμα δεν υπάρχει νομοθεσία γενική για τα crypto

Σε αυτό έχεις ένα δίκιο, αλλά τα πιο έμπιστα ας τα πούμε είναι αυτά που μέχρι τώρα έχουν πάρει άδειες για να λειτουργούν σε συγκεκριμένες χώρες (ή πολιτείες) που έχουν νομοθετικό πλαίσιο για τα crypto. 

Ας πούμε στη Νέα Υόρκη υπάρχει τέτοια άδεια:

https://www.dfs.ny.gov/apps_and_licensing/virtual_currency_businesses/regulated_entities

Ιαπωνία:

https://www.fsa.go.jp/menkyo/menkyoj/kasoutuka.pdf

Μαλαισία:

https://www.sc.com.my/regulation/guidelines/recognizedmarkets/list-of-registered-digital-asset-exchanges
 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gre23 είπε

Ότι θέλω μπορώ να γράφω δημόσια και πάντα χρησιμοποιώ την  φράση ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.

 

Οκ ισχύει δεν ισχύει δεν θα κλείσει η binance ούτε θα χάσουμε τα λεφτά μας αυτά είναι παιχνίδια για να κερδίζουν κάποιοι μυρρια 

Το να επικρατεί πανικός και να ψάχνουμε να αλλάξουμε εταιρίες κτλ δεν είναι ότι καλύτερο.αποψη μου η binance θα είναι μια χαρά κ εμείς καλύτερα.παντα καλοπροαίρετα τα λέω αυτά να ξέρεις 

 

 

 

 

 

Εκτός αν εννοείς ότι είμαι δημόσιο πρόσωπο και η άποψη μου παρακινεί και νουθετεί κόσμο προς μια συγκεκριμένη κατεύθυνση που η άποψη μου προήγαγε

Αλλά και πάλι μπορώ να λέω ότι θέλω δημόσια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Gre23 είπε

Ότι θέλω μπορώ να γράφω δημόσια και πάντα χρησιμοποιώ την  φράση ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.

 

Οκ ισχύει δεν ισχύει δεν θα κλείσει η binance ούτε θα χάσουμε τα λεφτά μας αυτά είναι παιχνίδια για να κερδίζουν κάποιοι μυρρια 

Το να επικρατεί πανικός και να ψάχνουμε να αλλάξουμε εταιρίες κτλ δεν είναι ότι καλύτερο.αποψη μου η binance θα είναι μια χαρά κ εμείς καλύτερα.παντα καλοπροαίρετα τα λέω αυτά να ξέρεις 

 

 

 

 

 

Δεν ειπε κανεις οτι εχεις δόλο, αλλα αμα σου ερθει καμια μήνυση απο κανεναν επειδη εκατσε αναποδια να ξες θα εχει νομικό υπόβαθρο :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν είναι όλοι εναντίον μας!

Το τελευταίο νομοσχέδιο που πάει να περάσει το κονγκρέσο στις ΗΠΑ (φαίνεται ότι θέλουν να το περάσουν οπωσδήποτε γιατί έχει στήριξη από Δημοκρατικούς και Ρεπουμπλικάνους), κατά πάσα πιθανότητα κατατάσσει το XRP ως digital asset και όχι digital asset security. 

Αυτό σημαίνει επίσης ότι αν περάσει το νομοσχέδιο θα έχει ισχύ κατευθείαν και θα υπερισχύσει έναντι της μήνυσης του SEC που παλεύει αυτή τη περιόδο η Ripple.

 

  • Like 2
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Τελικά δεν είναι όλοι εναντίον μας!

Το τελευταίο νομοσχέδιο που πάει να περάσει το κονγκρέσο στις ΗΠΑ (φαίνεται ότι θέλουν να το περάσουν οπωσδήποτε γιατί έχει στήριξη από Δημοκρατικούς και Ρεπουμπλικάνους), κατά πάσα πιθανότητα κατατάσσει το XRP ως digital asset και όχι digital asset security. 

Αυτό σημαίνει επίσης ότι αν περάσει το νομοσχέδιο θα έχει ισχύ κατευθείαν και θα υπερισχύσει έναντι της μήνυσης του SEC που παλεύει αυτή τη περιόδο η Ripple.

 

ΑΝ περάσει ;) Ασε το φαίνεσθαι στην άκρη με αυτους ποτε δε ξερεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/2/2021 στις 3:31 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

1:20 "there is a settlement to be made" δηλαδή συμβιβασμός μεταξύ Ριπλ και SEC ...........mic drop..........

Πως έλεγε ο Χατζηχρήστος "στα λεγα μην πεις πως δεν στα λεγα" .... Δεν έχουμε χρόνο για καθυστερήσεις, οι shadow regulators, παρτιζανοι επενδυτές  κάι πελάτες της Ριπλ  πιέζουν για επίλυση της κατάστασης. ...

Σας έλεγα ότι οι παρτιζανοι θα πιέσουν...και πολύ άργησαν λέμε αλλά αυτά έχουν οι πολιτικοί....σαν τον Θεό, αργούν... ΠΟΛΥ μάλιστα.... *looks at God* 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως προετοιμάζομαι για φθινόπωρο ακούγεται πολυ ότι έρχονται κακές μέρες που θα τις εκμεταλλευτούν οι μεγάλες επιχειρήσεις οι ζάμπλουτοι και φυσικά οι πολιτικοί…! Όπως το βλέπουν θα έρθει κατάρρευση, θα έχουν τραβήξει τα λεφτά τους και μόλις οι τιμές πάνε στον πάτο θα επενδύσουν και θα πλουτίσουν. Πιστεύω όλα θα πάρουν μπρος μετά το φθινόπωρο…!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, panosbel είπε

Εγώ πάντως προετοιμάζομαι για φθινόπωρο ακούγεται πολυ ότι έρχονται κακές μέρες που θα τις εκμεταλλευτούν οι μεγάλες επιχειρήσεις οι ζάμπλουτοι και φυσικά οι πολιτικοί…! Όπως το βλέπουν θα έρθει κατάρρευση, θα έχουν τραβήξει τα λεφτά τους και μόλις οι τιμές πάνε στον πάτο θα επενδύσουν και θα πλουτίσουν. Πιστεύω όλα θα πάρουν μπρος μετά το φθινόπωρο…!

Ακριβώς Πάνο....και δυστυχώς δεν τα  είχα βγαλει....τωρα περιμένω μουν, και έτσι και γίνει καμιά χαζομάρα, όλα ρευστοποιηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FromMyAshesRRR είπε

Ακριβώς Πάνο....και δυστυχώς δεν τα  είχα βγαλει....τωρα περιμένω μουν, και έτσι και γίνει καμιά χαζομάρα, όλα ρευστοποιηση...

Και κάτι άλλο…όσον αφορά bear market.θεωρώ ότι πλέον δεν θα έχουν διάρκεια 3 χρόνια αλλά θα έχουμε πιο συχνούς κύκλους bear-bull markets! Είδωμεν εδώ θα ήμαστε να δούμε τι θα γίνει! 
Υ.Γ αποφάσισα να πάρω ledger x να τελειώνω με μαλακιες και παρά το κοστοσ Που τσιγκουνευόμουν να δώσω μέχρι τώρα να μπορώ εύκολα και ωραία να τα κάνω όλα μπαμ μπαμ και φυσικά 100% ασφάλεια. Συμβουλές έχετε να μου δώσετε όσον αφορά την αγορά του; Επίσης πολύ σημαντικό να το αγοράσω από την επίσημη σελίδα του έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...