Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Gre23 είπε

Εγώ ξέρω ότι αν το XRP γυρίζει τα λεφτά του 90% των μεγαλύτερων τραπεζών στο κόσμο ..........τότε μετά το πανηγύρι.....ξεχαστε bitcoin και ότι άλλο.....σε 3χρονια θέτε;;σε πέντε;; 1XRP=100000$

 

Προσωπική μου άποψη τα παραπάνω δεν είναι συμβουλή επένδυσης ;)

 

Είπαμε να ανέβει αλλα το $100000 πρέπει να είσαι τρελός για να πιστέυεις οτι θα συμβεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάντως μια απορία. Οκ το έχω καταλάβει ότι υπάρχουν bull και bear markets … πες ότι είμαστε σε bear market σε 6 μήνες και όλη η αγορά είναι νεκρή. Αν μέσα στο bear market το χρπ τελειώσει με τα δικαστήρια, γίνει relist, αρχίσει να υιοθετειτε απο τις τράπεζες και τις μεγαλύτερες εταιρίες στον κόσμο και γενικοτερα αρχίζει σιγά σιγά να επιλυει το πρόβλημα ρευστότητας των Τρις εκατομυρίων- και το χρήμα κινείται μέσω αυτού στην αγορά, τότε δεν θα μπορούμε σε bear market να βλέπουμε την αύξηση τιμής προς τα επίπεδα που θελουμε; Θέλω να πω δεν θα κινεί ο κόσμος απαραίτητα το χρήμα αλλά οι τράπεζες που θα το έχουν ανάγκη.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, panosbel είπε

Έχω πάντως μια απορία. Οκ το έχω καταλάβει ότι υπάρχουν bull και bear markets … πες ότι είμαστε σε bear market σε 6 μήνες και όλη η αγορά είναι νεκρή. Αν μέσα στο bear market το χρπ τελειώσει με τα δικαστήρια, γίνει relist, αρχίσει να υιοθετειτε απο τις τράπεζες και τις μεγαλύτερες εταιρίες στον κόσμο και γενικοτερα αρχίζει σιγά σιγά να επιλυει το πρόβλημα ρευστότητας των Τρις εκατομυρίων- και το χρήμα κινείται μέσω αυτού στην αγορά, τότε δεν θα μπορούμε σε bear market να βλέπουμε την αύξηση τιμής προς τα επίπεδα που θελουμε; Θέλω να πω δεν θα κινεί ο κόσμος απαραίτητα το χρήμα αλλά οι τράπεζες που θα το έχουν ανάγκη.

Δεν είναι απίθανο, γιατί και το LINK έκανε bull market μόνο του, ενώ η υπόλοιπη αγορά ήταν σε bear market.

Βέβαια δεν νομίζω να δούμε το τρελό adoption όπως περιμένουν πολλοί. Το regulatory clarity σίγουρα θα δώσει boost στις συμφωνίες που θα κάνει η Ripple, αλλά για utility season θα περάσουν χρόνια για να γίνει πραγματικότητα κατά τη γνώμη μου.

Απλά θα αυξηθεί το speculation και επειδή ο κόσμος θα βλέπει σοβαρές συμφωνίες (όπως της Moneygram ας πούμε), θα αρχίσει να ανεβαίνει η αξία.

Αυτά αν όλα πάνε καλά βέβαια, γιατί πάντα υπάρχει η πιθανότητα να μας γαμήσει η δικαιοσύνη στις ΗΠΑ.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Mesu_dil είπε

Είπαμε να ανέβει αλλα το $100000 πρέπει να είσαι τρελός για να πιστέυεις οτι θα συμβεί. 

Άσχετος ειναι, όχι τρελός 

Πάρτε και αυτό που -εκτιμώ- ότι φωνάζει RippleNet/XRPL

 

Στο Token.io στη λίστα τραπεζών υπάρχουν και ελληνικές τράπεζες όπως η Alpha & Πειραιώς 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Άσχετος ειναι, όχι τρελός 

Πάρτε και αυτό που -εκτιμώ- ότι φωνάζει RippleNet/XRPL

 

Στο Token.io στη λίστα τραπεζών υπάρχουν και ελληνικές τράπεζες όπως η Alpha & Πειραιώς 

Και eurobank

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου ειχα δοκιμασει την εφαρμογη της revolut περσι και επαιξα τα λεφτα μου για σχεδον ενα χρονο... ειδα οτι δεν με συμφερει καθολου απο εκει...
Το καλοκαιρι να εβγαλα ολα αφου σχεδον ειχα διπλασιασει την αρχικη μου καταθεση, αφαιρωντας ηδη οτι λεφτα επερνε για τις μετατροπες ... και περνει αρκετε τελικα.
Λεω να ξαναμπω στο παιχνιδι...
Με ποιο site να μπω για κανω αγοροπωλησιες??? τι προτεινετε και αν εχετε καποιο referal που να βγαλεις κατι εσυ που θα με συστησεις ειμαι ανοικτος σε προτασεις.
Μπορειτε να μου στειλετε και μηνυμα για να μην χαλασουμε την κουβεντα εδω...
ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και το χωρο φυσικα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, verylife78 είπε

αφου ειχα δοκιμασει την εφαρμογη της revolut περσι και επαιξα τα λεφτα μου για σχεδον ενα χρονο... ειδα οτι δεν με συμφερει καθολου απο εκει...
Το καλοκαιρι να εβγαλα ολα αφου σχεδον ειχα διπλασιασει την αρχικη μου καταθεση, αφαιρωντας ηδη οτι λεφτα επερνε για τις μετατροπες ... και περνει αρκετε τελικα.
Λεω να ξαναμπω στο παιχνιδι...
Με ποιο site να μπω για κανω αγοροπωλησιες??? τι προτεινετε και αν εχετε καποιο referal που να βγαλεις κατι εσυ που θα με συστησεις ειμαι ανοικτος σε προτασεις.
Μπορειτε να μου στειλετε και μηνυμα για να μην χαλασουμε την κουβεντα εδω...
ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και το χωρο φυσικα

 

απαγορεύονται τα referals "δυστυχώς" απο το φόρουμ. 

Bitrue προτείνω και ψάξε να δείς τα Songbird SGB. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

απαγορεύονται τα referals "δυστυχώς" απο το φόρουμ. 

Bitrue προτείνω και ψάξε να δείς τα Songbird SGB. 

μα γιαυτο ειπα και σε μηνυμα...
Εντωμεταξυ οποιο site και να να ανοιξω ολα ειναι #1 σε crypto exchange !!!
Γιαυτο και ειπα να ρωτησω και εδω ποιο χρησιμοποιειται ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, verylife78 είπε

μα γιαυτο ειπα και σε μηνυμα...
Εντωμεταξυ οποιο site και να να ανοιξω ολα ειναι #1 σε crypto exchange !!!
Γιαυτο και ειπα να ρωτησω και εδω ποιο χρησιμοποιειται ...

Kraken. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Sakis_Spooky είπε

Φαίνεται στην photo...

 

FCDkK-wXIAUuTWy.jpg

Που λές @Sakis_Spooky ήταν τόσο χαμηλά η αμοιβή απο το σκανδινοδες και το ΣανΝταρα που τα έβαλα 100% Αφτσο....μιλάμε οτι πήρα το 1,5/4 απο την προηγούμενη εβδομάδα....θα μου πείς έχουμε άλλη μία μέρα...αλλα δέν λέει...θα κάτσω εδώ μέχρι να ξυπνήσουν οι άλλοι κόμβοι/Node...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Που λές @Sakis_Spooky ήταν τόσο χαμηλά η αμοιβή απο το σκανδινοδες και το ΣανΝταρα που τα έβαλα 100% Αφτσο....μιλάμε οτι πήρα το 1,5/4 απο την προηγούμενη εβδομάδα....θα μου πείς έχουμε άλλη μία μέρα...αλλα δέν λέει...θα κάτσω εδώ μέχρι να ξυπνήσουν οι άλλοι κόμβοι/Node...

3 μέρες ακόμα.

Το Scandinodes μια χαρά αμοιβή έχει, το Sun-Dara έχει πολύ χαμηλή. Η εποχή 4 συνολικά φαίνεται να βγάζει μικρότερη αμοιβή από την εποχή 3 μέχρι τώρα.

Το vote power του A-FTSO είναι κολλημένο μέρες στο 9,94%. Δε θέλω να ανάψω φωτιές αλλά είμαστε σίγουροι ότι είναι ακριβές και η κατάθεση θα είναι σε <10% για να δικαιούται αμοιβή;

Έχω την ίδια απορία γιατί θέλω να αλλάξω τα ποσοστά και να βάλω 3 πάροχους.

Πόσα fees σου κράτησε για undelegate/redelegate;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...