Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

2 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Τα EXFI θα τα πάρουμε και ας ειναι delegated? Λέει πρέπει να το υποστηρίζει το contract των FTSO (να τα λάβουν) . 

ναί είτε SGB ειτε WSGB έχεις δεν εχει σημασία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

 

ναί είτε SGB ειτε WSGB έχεις δεν εχει σημασία. 

E το θεμα ειναι να φαινονται στο Wallet :P Κομπλε, θενκ γιου, ελεγα να μην ασχοληθώ με το SGB καθόλου αλλά νομίζω μπορεί να φτάσει 1$ short term 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

E το θεμα ειναι να φαινονται στο Wallet :P Κομπλε, θενκ γιου, ελεγα να μην ασχοληθώ με το SGB καθόλου αλλά νομίζω μπορεί να φτάσει 1$ short term 

Εγω πάντως εχω γλυκαθει τοσο πολυ απο το στακινγκ του sgb και το προτζεκτ του που ειμαι με το ενα ποδι πριν το all in (και long term)σαν να ειμαι σε καζινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, popai32 είπε

Κατι μου λεει μετα το 1.30 θα δουμε 0.77

Καθόλου απίθανο... ίσα ίσα....η τρέντ γραμμή περνάει απο το 1.25

 

Στις 9/10/2021 στις 10:37 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

Πιθανόν να είμαστε στο Β κύμα μιάς ΑΒΓ ανόδου μέσα στο μεγαλύτερο ΑΒΓ κύμα που θα μας οδηγήσει στο 1.23. Μιά στάση πλάγια μεταξύ 1.12-1.15 και μετά ξανασυνεχίζουμε. (εκτός απροόπτου) 

 

image.png.23e70d23cfee235a4ae390fbbd5bb90e.png

@popai32 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

γιά να δούμε, θα κάνουν μόνο τα δυό διαπλεκώμενα το μπουλραν και εμείς θα μείνουμε με τα ΣΓΒ στο χέρι ; 

Ας κανει το ΣΓΒ το δικο του ραν να ρεφάρουμε -στα χαρτια δεν εξαρταται απο το ΧΡΠ- ουτώς ή αλλως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον ήπιαμε… δωθηκε η παράταση στο SEC. 
https://www.crypto-law.us/wp-content/uploads/2021/10/Order-Granting-Motion-to-Extend-Expert-Discovery-10202021-Copy.jpg

Επεξ/σία από panosbel
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, panosbel είπε

Είπαμε, αποφασισε το ΣΕΚ πως όλα τα λεφτά μας πρέπει να πάνε στο ακατανόμαστο και το διαπλεκόμενο . Αυτό φτάνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική άποψη και σε καμία περίπτωση οικονομική συμβουλη: το πρόβλημα με το xrp είναι ότι δεν υπολόγιζαν ότι θα έχει τόσο πιστό fan base.. 

Και γιατί είναι προβλημα; α) θα κοιτάξουν να το κουράσουν ως εκεί που δεν πάει ώστε να πουλήσουν οι hardcore holders και να πάνε σε btc/eth, και κάποιοι όντως θα το κάνουν, ΑΛΛΑ β) αν δεν τους βγει αυτό βλέπω να το "καίνε" το xrp αν μείνουν πολλοί και να το προχωρήσουν το σύστημα με άλλο τρόπο. 

Ψυχραιμία αλλά παραλληλα κι ετοιμότητα μάγκες. Οι εγκληματίες με τα κουστούμια ήταν ανέκαθεν πιο επικίνδυνοι γιατί μοιάζουν ακίνδυνοι. Δυστυχως τρίχες είμαστε στα @@ τους και αν νομίζετε το αντίθετο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι, παρακολουθώ μέρες τώρα τη συζήτηση για τα SGB , και χθες όλος έμαθα ότι κάποια στιγμή (μετά τις εποχές που τρέχουν όσο καταλαβαίνω ) θα τα πάρω κι εγω στο bitstamp που είμαι παρκαρισμενος...

 

Επέλεξα να μη βάλω βραχνα στο κεφάλι μου να "κλείνω" κάθε βδομάδα και λοιπά και λοιπά , ίσως επειδή και τα xrp λίγα ήταν εξ αρχής...

 

Το ερώτημα μου είναι.

Παρατηρείτε κι άλλοι ότι το xrp έχει μειωμενη ευμεταβλητοτητα τελευταίες ημέρες?

 

Ανεβαίνει πολύ το ενα-δυο, εμείς λιγάκι, πέφτει πολύ το 1-2 (ποσοστά μιλαω) , εμείς λιγάκι ... 

 

Το μειωμένο volatility έμενα μου θυμίζει real-world currency / asset...

just sayin'

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vins είπε

Προσωπική άποψη και σε καμία περίπτωση οικονομική συμβουλη: το πρόβλημα με το xrp είναι ότι δεν υπολόγιζαν ότι θα έχει τόσο πιστό fan base.. 

Και γιατί είναι προβλημα; α) θα κοιτάξουν να το κουράσουν ως εκεί που δεν πάει ώστε να πουλήσουν οι hardcore holders και να πάνε σε btc/eth, και κάποιοι όντως θα το κάνουν, ΑΛΛΑ β) αν δεν τους βγει αυτό βλέπω να το "καίνε" το xrp αν μείνουν πολλοί και να το προχωρήσουν το σύστημα με άλλο τρόπο. 

Ψυχραιμία αλλά παραλληλα κι ετοιμότητα μάγκες. Οι εγκληματίες με τα κουστούμια ήταν ανέκαθεν πιο επικίνδυνοι γιατί μοιάζουν ακίνδυνοι. Δυστυχως τρίχες είμαστε στα @@ τους και αν νομίζετε το αντίθετο...

Πραγματικά όταν το πολιτικό σύστημα σε ωθεί προς μια κατεύθυνση(ακατανομαστο) τότε εσύ μα σκέφτεσαι το γιατί τέτοια μανία....

Θαρεις και θέλουν με το ζόρι μαμάς κάνουν πλούσιους.

3 ώρες πριν, vrkyriakos είπε

Εγώ πάλι, παρακολουθώ μέρες τώρα τη συζήτηση για τα SGB , και χθες όλος έμαθα ότι κάποια στιγμή (μετά τις εποχές που τρέχουν όσο καταλαβαίνω ) θα τα πάρω κι εγω στο bitstamp που είμαι παρκαρισμενος...

 

Επέλεξα να μη βάλω βραχνα στο κεφάλι μου να "κλείνω" κάθε βδομάδα και λοιπά και λοιπά , ίσως επειδή και τα xrp λίγα ήταν εξ αρχής...

 

Το ερώτημα μου είναι.

Παρατηρείτε κι άλλοι ότι το xrp έχει μειωμενη ευμεταβλητοτητα τελευταίες ημέρες?

 

Ανεβαίνει πολύ το ενα-δυο, εμείς λιγάκι, πέφτει πολύ το 1-2 (ποσοστά μιλαω) , εμείς λιγάκι ... 

 

Το μειωμένο volatility έμενα μου θυμίζει real-world currency / asset...

just sayin'

καταλαβαίνω τι λες αλλα δέν νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο με το ΧΡΠ. Υπάρχουν τα stable coins για το θεμα αυτό. Εξάλου για να καλύψει το ΧΡΠ τις ανάγκες της μεταφοράς κεφαλαίου διευθνός, (αξίας τρις εκατομυρίων) το ένα ΧΡΠ θα πρέπει να είναι 4 με 5 ψηφία. Επειδή τα περισσότερα ΧΡΠ είναι σε πορτοφίλια , το ποσό ΧΡΠ που θα μπορέσουν να χρησιμοποιήσουν σε αυτή την περίπτωση είναι πολύ λιγότερο οπότε η αξία του θα πρέπει να αυξηθεί για να καλύψει τις ανάγκες. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, panosbel είπε

Άρα σημαίνει πως αύριο θα πάρουμε els? Ποτέ αναμένεται ; Εγώ σκέφτομαι να τα πουλήσω κατευθείαν και μόλις πεσει να τα ξαναγορασω.όπως έγινε με sgb

Kalimera , pws tha mporoume na ta poulisoume ? se poio antalaktirio ? ( ypotheto ennoeis oxi me to pou paroume to airdrop alla otan kai an anakoinwthei apo kapoio exchange san listing ) ... mporei na akougete xazi h erwthsh alla einai mia skepsh pou exw kai egw vlepontas tin poria sgb ..den kserw to pws omws . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...