Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά είναι τα σκανδι ναί αλλα λίγο να ισοφαρίσω γιατί μιλάμε πολύ χαμηλά μου βγήκε.... 

η μίζα που κράτησε ήταν νομίζω 0.05 ΣΓΒ αν θυμάμαι καλά. Πολύ λίγα οπότε 1 με 2 ΣΓΒ να έχεις εκτός νομίζω είναι αρκετά. Άδικα να μήν τα έχουμε έξω. Εδώ άφησα 3 ΣΓΒ ελεύθερα για καθε ενδεχόμενο. 

Δέν ανάβεις φωτιές(τουλάχιστον για μένα) ίσα ίσα μου αρέσει να υπάρχουν διαφορετικές γνώμες και critical thinking. Αλλιώς γινόμαστε παπαγαλάκια πράγμα που είναι βλαβερό. Εμένα μου το δείχνει στα 11,52% δέν ξέρω τί παίζει. 

image.png.a570487a37e6a61e39f8adfee094b1d6.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κομπλέ τα fees, nice.

Αν πατήσεις στο overall πάνω αριστερά θα αλλάξει σε epoch 4 που δείχνει 9,94%.

Για το 10% ισχύει το overall ή το epoch; Αν ισχύει το overall θα πάρεις 0 αμοιβή για την εποχή 5.

Βλέπω το overall αλλάζει ενώ το epoch όχι, οπότε μάλλον το overall ισχύει...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να δούμε τι θα ανακοινώσει η JP Morgan αύριο... Μάλλον το Liink/Onyx. Στο μεταξύ το Facebook ανακοίνωσε branding rename, το wallet τους και το stablecoin τους.

Όλοι τους καταδικασμένοι να αποτύχουν. 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@FromMyAshesRRRΚάτσε βρε, νωρίς σε πρόλαβα!

Ας πει κάποιος σίγουρα αν ξέρει ή να το ψάξουμε αν ισχύει το overall ή το epoch.

Μετά ή τα αφήνεις ή τα ξανακάνεις delegate και παίρνεις κανονικά αμοιβή epoch 5, το μόνο που θα χάσεις είναι το πολύ άλλο ένα 0,05 sgb για νέα fees. :)

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Diinekis21 είπε

Κάτσε βρε, νωρίς σε πρόλαβα!

Ας πει κάποιος σίγουρα αν ξέρει ή να το ψάξουμε αν ισχύει το overall ή το epoch.

Μετά ή τα αφήνεις ή τα ξανακάνεις delegate και παίρνεις κανονικά αμοιβή epoch 5, το μόνο που θα χάσεις είναι άλλο ένα 0,05 sgb για νέα fees. :)

Είναι δεσμευμένα μέχρι να αρχίσει η καινούργια εποχή.  Την πέμπτη γίνετε το σναπσοτ για να δούνε ποιοί αλλάζουν προμηθευτή και το σαββάτο τα τυλιγμένα ΣΓΒ μεταφέρονται στον άλλον εάν έχουμε αλλάξει, αν οχι παραμένουν εκει. 

Εγώ τα έβγαλα και τα ξαναέκανα μεταφορά ψήφου. 

νομίζω η μεταφορά ψήφων είναι 0.03 ΣΓΒ και η απεμπλοκή είναι 0.05 ΣΓΒ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Είναι δεσμευμένα μέχρι να αρχίσει η καινούργια εποχή.  Την πέμπτη γίνετε το σναπσοτ για να δούνε ποιοί αλλάζουν προμηθευτή και το σαββάτο τα τυλιγμένα ΣΓΒ μεταφέρονται στον άλλον εάν έχουμε αλλάξει, αν οχι παραμένουν εκει. 

Κάτσε γιατί χάθηκα! :P

Ότι delegate κάνουμε τώρα πάει για την επόμενη εποχή, η τωρινή έχει κλειδώσει. Είμαστε κομπλέ σε αυτό.

Πότε έκανες αυτό το delegate; ⬇️

1 ώρα πριν, FromMyAshesRRR είπε

 ήταν τόσο χαμηλά η αμοιβή απο το σκανδινοδες και το ΣανΝταρα που τα έβαλα 100% Αφτσο....μιλάμε οτι πήρα το 1,5/4 απο την προηγούμενη εβδομάδα....θα μου πείς έχουμε άλλη μία μέρα...αλλα δέν λέει...θα κάτσω εδώ μέχρι να ξυπνήσουν οι άλλοι κόμβοι/Node...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Diinekis21 είπε

Κάτσε γιατί χάθηκα! :P

Ότι delegate κάνουμε τώρα πάει για την επόμενη εποχή, η τωρινή έχει κλειδώσει. Είμαστε κομπλέ σε αυτό.

Πότε έκανες αυτό το delegate; ⬇️

 

την τρέχουσα εποχή 4η. 

Την πρώτη εποχή δέν πήρα μέρος, ήθελα να δώ τί παίζει, 

την δεύτερη εποχή μπήκα πολύ αργά,

την τρίτη εποχή ήμουν στο ΑΦΤΣΟ και πήρα αρκετά.

την τρέχουσα 4η εποχή ήμουν στα Σκανδι και ΣανΝταρα τα οποία ήταν πολύ χαμηλότερα απο όσα πήρα απο το ΑΦΤΣΟ. 

Το ήξερα το είχα πεί πως κάνω μία δοκιμή (αλλα και επειδή θέλω αποκεντρομένα πούλς αλλα είναι τόσο χαμηλά που είπα δε γαμει...

Πάτησα ήδη αλλαγή και αύριο στις 17:41 που θα γίνει το σναπσοτ ξέρει το συστημα πως οι ψήφοι μου θα μεταφερθούν στον επόμενο προμηθευτή με το που ξεκκινήσει η καινούρια εποχή.(το σαββάτο 11:41) 

Στις 17/10/2021 στις 1:43 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

Φαίνετε να οδεύουμε προς τα εκεί μέχρι τέλος του μήνα. (εκτός απροόπτου) 

Σε περίπτωση που κάνει πτώση, έχουμε αντίσταση στο 0.54-0.59 και το κατώτερο 0.43-0.37 . 

Οπότε ΑΝ πάμε προς τα εκεί, υπάρχει περίπτωση να ξαναδοκιμάσει να πέσει προς τις δύο προηγούμενες αντιστάσεις που ανάφερα. 

Στα τέλη του μήνα με αρχές του επομένου , έτσι και ξανακατεβαίνει προς τα 0.43 θα αγοράσω, αλλιώς έχασα την ευκαιρια. Υπάρχουν πολλά άλλα πρότζεκτ που θα ήθελα να αγοράσω αλλα "You cant always have what you want" Rolling Stones....

image.png.1278999bca4bb15a2796c07a9e477008.png

Balls...ε τότε ίσως να παίζει αυτό που είπες. Τι να πώ. 

Για όσους ενδιαφέρονται... 

image.png.47c10c33953c87fab9ccc96fcaec01ba.png

@panosbel @geoptik Δέν μπορούσε να κάνει λίγες μερες υπομονή....έπρεπε τώρα να κάνει το μπλούμ :/ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

την τρέχουσα εποχή 4η. 

Την πρώτη εποχή δέν πήρα μέρος, ήθελα να δώ τί παίζει, 

την δεύτερη εποχή μπήκα πολύ αργά,

την τρίτη εποχή ήμουν στο ΑΦΤΣΟ και πήρα αρκετά.

την τρέχουσα 4η εποχή ήμουν στα Σκανδι και ΣανΝταρα τα οποία ήταν πολύ χαμηλότερα απο όσα πήρα απο το ΑΦΤΣΟ. 

Το ήξερα το είχα πεί πως κάνω μία δοκιμή (αλλα και επειδή θέλω αποκεντρομένα πούλς αλλα είναι τόσο χαμηλά που είπα δε γαμει...

Πάτησα ήδη αλλαγή και αύριο στις 17:41 που θα γίνει το σναπσοτ ξέρει το συστημα πως οι ψήφοι μου θα μεταφερθούν στον επόμενο προμηθευτή με το που ξεκκινήσει η καινούρια εποχή.(το σαββάτο 11:41) 

Ωραία, καλά κατάλαβα.

Τα  >10% delegates σε providers δεν αμοίβονται, οπότε

  • αν μετράει το overall (που είναι >10%) δε παίρνεις αμοιβή για epoch 5 και θα πρέπει να ξανακάνεις σε άλλους providers πριν αλλάξει το epoch.
  • αν μετράει το τωρινό (9,94%) παίρνεις για epoch 5, είσαι κύριος, ανοίγεις ουισκάκι!

Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Είμαι A-FTSO/Scandinodes 60-40 και ήθελα να προσθέσω Bifrost σε φάση 50-25-25 ή whatever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://video.foxbusiness.com/v/6277893650001#sp=show-clips
 

Charles Gasparino: Do you see a settlement with the SEC?

Brad Garlinghouse: We would love to spend less time on this and be able to move forward, but the one thing Ripple cares about is clarity that XRP is not a security. If that's not in the cards of the settlement, then there is nothing to settle.

Πάει να τους πετσοκόψει μια και καλή. Υπομονή υπομονή υπομονή.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

την τρέχουσα εποχή 4η. 

Την πρώτη εποχή δέν πήρα μέρος, ήθελα να δώ τί παίζει, 

την δεύτερη εποχή μπήκα πολύ αργά,

την τρίτη εποχή ήμουν στο ΑΦΤΣΟ και πήρα αρκετά.

την τρέχουσα 4η εποχή ήμουν στα Σκανδι και ΣανΝταρα τα οποία ήταν πολύ χαμηλότερα απο όσα πήρα απο το ΑΦΤΣΟ. 

Το ήξερα το είχα πεί πως κάνω μία δοκιμή (αλλα και επειδή θέλω αποκεντρομένα πούλς αλλα είναι τόσο χαμηλά που είπα δε γαμει...

Πάτησα ήδη αλλαγή και αύριο στις 17:41 που θα γίνει το σναπσοτ ξέρει το συστημα πως οι ψήφοι μου θα μεταφερθούν στον επόμενο προμηθευτή με το που ξεκκινήσει η καινούρια εποχή.(το σαββάτο 11:41) 

Για όσους ενδιαφέρονται... 

image.png.47c10c33953c87fab9ccc96fcaec01ba.png

@panosbel @geoptik Δέν μπορούσε να κάνει λίγες μερες υπομονή....έπρεπε τώρα να κάνει το μπλούμ 😕

Πόση διάρκεια εκτιμάς θα έχει αυτη η κατηφόρα; (Το Σαββατο θα ειμαι σε θεση να αγορασω🥶)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Maybedelete είπε

Πόση διάρκεια εκτιμάς θα έχει αυτη η κατηφόρα; (Το Σαββατο θα ειμαι σε θεση να αγορασω🥶)

Βασικά είμαστε σε καλό σημείο για μπάουνς αν και θα ήθελα να δώ το 0.395 για να πούμε πως είμαστε safe. Φυσικά το 0.35 είναι το τελειώτερο. 

Αυτή την στιγμή έχω ένα χιλιάρικο να ρίξω αλλα ήθελα να βάλω 2χιλιάρικα αλλα την 1η η 2η νοέμβρη. Αν πάει στα 0.35 πρίν την 1η νοέμβρη (πραγμα που το κόβω δυστυχώς να γίνετε) ίσως αναγκαστώ να αγοράσω. Βλέπουμε. 

α καλα....μέχρι να τελειώσω την απάντηση μου ήδη άρχισε να ξαναδοκιμάζει. Άν περάσει το 0.43 θα συνεχίσει προς τα πάνω. Αν δεν το σπάσει το 0.43 ,τότε θα δοκιμάσει να σπάσει το 0.40

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Βασικά είμαστε σε καλό σημείο για μπάουνς αν και θα ήθελα να δώ το 0.395 για να πούμε πως είμαστε safe. Φυσικά το 0.35 είναι το τελειώτερο. 

Αυτή την στιγμή έχω ένα χιλιάρικο να ρίξω αλλα ήθελα να βάλω 2χιλιάρικα αλλα την 1η η 2η νοέμβρη. Αν πάει στα 0.35 πρίν την 1η νοέμβρη (πραγμα που το κόβω δυστυχώς να γίνετε) ίσως αναγκαστώ να αγοράσω. Βλέπουμε. 

α καλα....μέχρι να τελειώσω την απάντηση μου ήδη άρχισε να ξαναδοκιμάζει. Άν περάσει το 0.43 θα συνεχίσει προς τα πάνω. Αν δεν το σπάσει το 0.43 ,τότε θα δοκιμάσει να σπάσει το 0.40

Εγω το Σαββατο που θα εχω $$ αν βαλει ο θεος η οποιος αλλος θελει το χερι του θα ειμαι happy αν αγορασω σε τιμες 0,44$ και κατω, απο εκει και περα θα ειμαι εντος πλανου και ας παει και 0,20$ μετα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας παρακολουθώ και ενισχύω τις γνώσεις μου με τις πληροφορίες που δίνετε. Το ξέρω δεν γράφω συχνά αλλά παρακολουθώ, δεν έχω το χρόνο. Σήμερα όμως συμβαίνει κάτι το οποίο θα γράψει η ιστορία, το ακατονόμαστο αν δεν κάνω λάθος έχει πάει ήδη ATH.Το Binance τώρα που μιλάμε του δίνει 5,65% πάνω στα 65900$ για ευρώ στα 56600. Απλά βλέπω τα δικά μας και μένουν στο ρελαντί, τι στο διάολο παίζεται!!! Το φουσκώνουν και μετά μπούμ ή θα δούμε εκτοξεύσεις και στα υπόλοιπα???

Για το Bitcoin μιλάω.

 

Επεξ/σία από Gouthas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...