Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, vrkyriakos είπε

Και το "επιχειρημα" ότι ανοίκει σε μια εταιρία (ριπλ) ?

 

Εγώ περιμένω πάντως άλλη μια πτώση , προς τα 0.8 euro

ουτε το xrp ουτε το ledger ανηκουν στην ριπλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, vrkyriakos είπε

Και το "επιχειρημα" ότι ανοίκει σε μια εταιρία (ριπλ) ?

 

Εγώ περιμένω πάντως άλλη μια πτώση , προς τα 0.8 euro

Όταν μάθουμε ορθογραφία θα σου απαντήσω. ;) 

Δεν υπάρχει επιχείρημα ότι ανήκει σε μια εταιρία. Όποιος θέλει ας κάτσει να ψάξει να μάθει τι είναι το XRPL και τι ειναι το Solana. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, shadowfax-1- είπε

Ξενέρωμα να βλέπω το Σολάνα να μας ξεπερνάει σε Μάρκετ καπ. Ωραίο πρότζεκτ μεν, όμως λογικά αν ήμασταν φρι απο SEC θα ήμασταν από πάνω. Αλλά το τι πραγματικά συμβαίνει έχει σημασία.

 

Ήμασταν το μόνο κοιν με τόσα καλά και τόσο μπροστά σε θέμα τεχνολογίας αλλά πλέον προχωράνε και άλλα ωραία πρότζεκτ.

 

Άντε να δούμε πότε και ΑΝ θα ξεμπλέξουμε. Το έχω ξαναγράψει:κου ρα για.

Ο Γκάρλιγκχαουζ και η Ριπλ στιρήζουν Σολάνα και Πρόππυ. Το έχουνε πεί στο παρελθόν. Εξάλλου ο Έρινγκτον είχε σουξε μουξε με την ιδρυτρια του Πρόππυ. 

@georgekasa

Ο Γκάρλιγκχαους και ο κάθε μεγάλος της Ριπλ όταν μιλάνε εμείς θα πρέπει να ακούμε, αλλιώς τουμπεκί. 

Ο Greg Kidd είχε πει για το Filecoin οταν ήταν στα 5 δολλάρια. Τον απρίλιο έφτασε τα 198 δολλάρια. 

Ο Γκάρλιγκχαους όταν μίλησε για το Σολάνα στα 11 δολλάρια...τώρα το Σολάνα είναι στα 200 δολλάρια...

Επίσης ο Γκάρλιγκχαους μίλησε για το Πρόππυ....το πρόππυ πρίν 1 μηνα ήταν στα 0.30 λεπτά...τώρα είναι 2 δολλάρια. 

Εγώ αυτά τα βλέπω σαν να μας λένε κάτι. 

Ο Δαβίδ τον απρίλιο είχε πεί "καλό θα ήταν να μειώσετε την έκθεσή σας προς τα κρύπτο".....την επόμενη ημέρα όλη η αγορά πήγε προς τα τα κάτω, και εμείς προς το 0.50.....

το Πρόππυ το βλέπω στα 10 δολλάρια πρίν το τέλος της χρονιάς και νομίζω θα ξεφύγει τελείως έτσι και καταφέρουν τον στόχο τους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

Ο Γκάρλιγκχαουζ και η Ριπλ στιρήζουν Σολάνα και Πρόππυ. Το έχουνε πεί στο παρελθόν. Εξάλλου ο Έρινγκτον είχε σουξε μουξε με την ιδρυτρια του Πρόππυ. 

@georgekasa

Ο Γκάρλιγκχαους και ο κάθε μεγάλος της Ριπλ όταν μιλάνε εμείς θα πρέπει να ακούμε, αλλιώς τουμπεκί. 

Ο Greg Kidd είχε πει για το Filecoin οταν ήταν στα 5 δολλάρια. Τον απρίλιο έφτασε τα 198 δολλάρια. 

Ο Γκάρλιγκχαους όταν μίλησε για το Σολάνα στα 11 δολλάρια...τώρα το Σολάνα είναι στα 200 δολλάρια...

Επίσης ο Γκάρλιγκχαους μίλησε για το Πρόππυ....το πρόππυ πρίν 1 μηνα ήταν στα 0.30 λεπτά...τώρα είναι 2 δολλάρια. 

Εγώ αυτά τα βλέπω σαν να μας λένε κάτι. 

Ο Δαβίδ τον απρίλιο είχε πεί "καλό θα ήταν να μειώσετε την έκθεσή σας προς τα κρύπτο".....την επόμενη ημέρα όλη η αγορά πήγε προς τα τα κάτω, και εμείς προς το 0.50.....

το Πρόππυ το βλέπω στα 10 δολλάρια πρίν το τέλος της χρονιάς και νομίζω θα ξεφύγει τελείως έτσι και καταφέρουν τον στόχο τους. 

Ας ρίξουμε μια ζαριά στο Propy, yolo. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα "έκλεισα" στην epoch #3, "πληρώθηκα" στο τέλος της epoch #4 και "συνεχίζω" με τους ίδιους Data Providers στην epoch #5

image.png.e899e76c49c62861049de7ba414377f9.png

Παρατηρώ ότι στο ξεκίνημα της epoch #5 ήδη κάποιοι "γνωστοί" Data Providers έχουν Vote Power πάνω από 10%...

image.png.8b9725282cc1f18b684528b724413730.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το παρατήρησα και γώ. Στο πορτοφόλι μου μου βγάζει κανονικά τις αμοιβές, στο τσέκ αμοιβή όμως μου λέει μηδέν. Βλέπουμε στον επόμενο κυκλο. 

Αυτό που με εκνευρίζει είναι οτι το Σκάνδινόουντ δίνει τώρα μεγαλύτερη αμοιβή....την προηγούμενη εβδομάδα όμως όταν τα είχα εκεί δέν το έκανε αυτό.... γκρρρρ χχαχαχαχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Αυτό που με εκνευρίζει είναι οτι το Σκάνδινόουντ δίνει τώρα μεγαλύτερη αμοιβή....την προηγούμενη εβδομάδα όμως όταν τα είχα εκεί δέν το έκανε αυτό.... γκρρρρ χχαχαχαχ

:D 

Νωρίς είναι ακόμα. Ψιλοαλλάζουν στη συνέχεια, αλλά pole position για αρχή! :P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ήμουν τυχερός και τα είχα scandinodes, οπότε ξεκίνησε καλά. Σαν δεύτερο είχα το bifrost oracle που είναι πίσω 25% στο μοίρασμα ήδη στο πρώτο 8ωρο. Μου έχει δώσει 5,76 sgb το scandi και 4.59 το bifrost. Είναι μεγάλη διαφορά για αρχή... Μακάρι να συνεχίσει έτσι το scandinodes και φυσικά να δούμε και το sgb σύντομα στο 0,6...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cominno είπε

 Ήμουν τυχερός και τα είχα scandinodes, οπότε ξεκίνησε καλά. Σαν δεύτερο είχα το bifrost oracle που είναι πίσω 25% στο μοίρασμα ήδη στο πρώτο 8ωρο. Μου έχει δώσει 5,76 sgb το scandi και 4.59 το bifrost. Είναι μεγάλη διαφορά για αρχή... Μακάρι να συνεχίσει έτσι το scandinodes και φυσικά να δούμε και το sgb σύντομα στο 0,6...

Ακριβώς. Όσο ανεβαίνουν τα ποσά, τόσο ανεβαίνει και η διαφορά. 

Στα άν την μία εβδομάδα σου δίνει παράδειγμα :

ένας σου δίνει 100ΣΓΒ και ο άλλος δίνει 30 ΣΓΒ ,

ένας σου δίνει 200ΣΓΒ και ο άλλος δίνει 60 ΣΓΒ ,

ένας σου δίνει 400ΣΓΒ και ο άλλος δίνει 120 ΣΓΒ , κτλ κτλ κτλ......

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, αυτό βλέπω τώρα...Ακριβώς στις 19:41(8ωρο)μου είχε δώσει 6,04 sgb το scandinodes και 4,79 το bifrost oracle. Οπότε αν πάμε να τα δούμε στo 7 ήμερο με το τρέχον rate (που θα ανέβει όπως βλέπω συνέχεια...) θα μου δώσει τουλάχιστον 126,84 sgb το scandi και 100,59 sgb το bifrost... Επειδή είναι η πρώτη epoch που μου δίνει, όσο περνάνε οι μέρες ανεβαίνουν αισθητά τα rewards ή ψόφια πράγματα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν θυμάμαι πιός το είχε γράψει στο φόρουμ, αλλα όσο περισσότερος κόσμος κάνει στάκιγκ τα ΣΓΒ τόσο χαμηλώνουν τα %. 

Εγώ πάντως είδα τρελή χαμηλη διαφορά. Θυμάμαι την 2η εποχή είχε 3.868%. Μετά κατέβηκε στα 2.66 , τώρα που μας πέρασε έπεσε στα 1.26. 

εγώ πήγα και έκανα και ένα τέστ (ήξερα θα πάρω τα @@ αλλα ήθελα να το κάνω το τέστ) αλλα και γιατί δέν θέλω την κεντρικοποίηση, να είναι δηλαδή ένα το μεγάλο γιατί μετά αυξάνετε και η επιρροή του στους ψήφους. 

Αλλά....αμα παίρνεις 183 ΣΓΒ ΛΙΓΟΤΕΡΑ απο οτι θα έπερνες αμα τα είχες στο Α-ΦΤΣΟ...ε τότε τα @@ μου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ...έτσι είναι στο staking και έχουν δίκιο, όσο περισσότεροι τοσο μικρότερο το ποσοστό. Το ίδιο συμβαίνει και στο axs που έχει φτάσει σήμερα στο129% από το 300%....Όμως ρωτάω για το αν μέρα με τη μέρα και αφού το reward rate μεγαλώνει σε κάθε provider βλέπεις να παίρνεις περισσότερα κομμάτια. πχ την πρώτη 30 τη δεύτερη 50 κτλ...Γιατί μία εβδομάδα έχω στο project..

Επεξ/σία από cominno
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

α οκ. Την αμοιβή που σου βγάζει τώρα σου δείχνει το πόσα θα πάρεις στο τέλος της εποχής αυτής με το τρέχον ποσοστό. Το ποσοστό αυτό αυξάνετε κάθε μερα. Δηλαδή αν στο τέλος της εβδομάδας το ποσοστό αυτό παραμείνει στο 0,076 που έχει τώρα το σκανδι τότε η αμοιβή που παίρνεις θα είναι αυτή που σου δείχνει. 

 

(πόσα ΣΓΒ έχεις βάλει wrapped) * ( τόκο που δίνει το κάθε node) = πόσα ΣΓΒ θα πάρεις στο τέλος της περιόδου. 

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...