Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 λεπτά πριν, WEE8282 είπε

Εμενα δεν με βρισκει ουτε στο review…ενω οταν βγαλαν το tool ελεγε data caprured…κατι εχει γινει με το xumm

Μπα πιο πιθανό είναι να έγινε καμία μαλακία στη database που κρατούσαν τα δεδομένα.

Αυτό το κακό έχουν τα forms. Πάνε για μαλλί (να αφαιρέσουν τα bots) και βγαίνουν κουρεμένοι (βγάζουν κόσμο που ήταν κομπλέ). Άσε που τα bots βρίσκουν τρόπο να παρακάμψουν ένα απλό form.

Έπεσαν αρκετά στα ματιά πολύ κόσμου μετά από αυτό το στραπάτσο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ειχα αρχισει να ψαχνομαι να αγορασω και το vgo…κριμα παντως γιατι στα παλιοερντροπ δεν υπαρχει αξιοκρατια.ας το καναν σαν το solo να τελειωνουμε και θα ηταν ολα ωραια…τελος παντων δεν χαλασε κι ο κοσμος και μακαρι να τα παρουν οσο περισσοτερα παιδια απο δω μεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thomasG4 είπε

Εγώ ήμουν σίγουρα στους πρώτους 20-30k γιατί θυμάμαι ότι έκανα το registration, την ίδια μέρα που έβγαλαν το tool.

Τώρα στο review list, λέει ότι θα το τσεκάρουν, οπότε λογικά ήμουν στο snapshot. Ίδωμεν...

Ήσουν δεν αντιλέγω , απλά τώρα και το πρόβλημα με το xumm να λύσουν που αμφιβάλω , δεν θα σου δώσουν την αρχική σου θέση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, panosbel είπε

Από αυτά που διαβάζω στο τουιτερ το σύστημα δεν «διαβάζει» τους λογαριασμούς από το xumm…πιστεύω θα φτιάξει το πράγμα. Άλλοι ας πούμε έβαλαν την διεύθυνση binance και μετά τους έλεγε ότι είναι έγκυροι.🤷‍♂️ Εγώ το έκανα από xrptoolkit (ledger).

και εγώ από εκεί το έκανα αλλά τπτ

3 ώρες πριν, NTC Labs είπε

Ειναι για τα μπαζα, μου βγαζει οτι δεν ειχα κανει reg ...ενω ειχα κανει κανονικα.

και εμένα το ίδιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά από που βγήκε το ότι όσοι έκαναν από το XUMM έχουν θέμα;

Δεν έχει κανένα νόημα αυτό. Άμα δείτε στο επίσημο site, για να βάλεις trustline έχουν link που γίνεται μέσω του XUMM. Ίσα ίσα πιο εύκολα μπορεί να γίνει το λάθος στο xrptoolkit, γιατί εκεί δίνεις χειροκίνητα το issuer address, currency code και limit.

Στο XUMM γίνεται αυτόματα όλο αυτό.

Είναι καθαρά fuck up του Vagabond. Να λέμε τα πράγματα όπως είναι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, thomasG4 είπε

Εγώ ήμουν σίγουρα στους πρώτους 20-30k γιατί θυμάμαι ότι έκανα το registration, την ίδια μέρα που έβγαλαν το tool.

Τώρα στο review list, λέει ότι θα το τσεκάρουν, οπότε λογικά ήμουν στο snapshot. Ίδωμεν...

Πως διαολο εμενα δεν με βγαζει στο review list αφου με εβγαλε στο snapshot?εκει το εχει χασει το παιχνιδι…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, NTC Labs είπε

Ειναι για τα μπαζα, μου βγαζει οτι δεν ειχα κανει reg ...ενω ειχα κανει κανονικα.

 Το ίδιο και σε μένα. Μου λέει ότι δεν είχα κάνει. Ενώ όλα είχαν γίνει σωστά μέσα από το xumm. 
Και έχω και screenshot από το registration και ότι είμαι οκ για το snapshot. 
Μεγάλη ξεφτίλα. Και αγορασα και ακριβότερα xrp για να αυξήσω το διαθέσιμο υπόλοιπο πριν το snapshot και δεν είχα να δώσω για αλλά όταν έπεσε και άλλο η τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι περίεργος να δω τι θα κάνει το SGB... μέχρι τις 20:00 ώρα Ελλάδος... και 1 λεπτό μετά τις 20:00!

Δύσκολη απόφαση το trading εκείνα τα 1-2 λεπτά!

1 ώρα πριν, mikesss είπε

 Το ίδιο και σε μένα. Μου λέει ότι δεν είχα κάνει. Ενώ όλα είχαν γίνει σωστά μέσα από το xumm. 
Και έχω και screenshot από το registration και ότι είμαι οκ για το snapshot. 
Μεγάλη ξεφτίλα. Και αγορασα και ακριβότερα xrp για να αυξήσω το διαθέσιμο υπόλοιπο πριν το snapshot και δεν είχα να δώσω για αλλά όταν έπεσε και άλλο η τιμή. 

Καλύπτουν... τον kWl0 τους!

image.png.e44e4fe019ee77e64478ec7ced9c15f4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, NTC Labs είπε

Ειναι για τα μπαζα, μου βγαζει οτι δεν ειχα κανει reg ...ενω ειχα κανει κανονικα.

Και εμένα το ίδιο μου λέει στο review.

Επίσης για κάποιο λόγο δεν μου έχουν έρθει ούτε τα ELS ακόμη εμένα, τους έχω στείλει μήνυμα αλλά τίποτα. Έχει να προτείνει κανείς κανά action?

Επεξ/σία από madbeezboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mikesss είπε

 Το ίδιο και σε μένα. Μου λέει ότι δεν είχα κάνει. Ενώ όλα είχαν γίνει σωστά μέσα από το xumm. 
Και έχω και screenshot από το registration και ότι είμαι οκ για το snapshot. 
Μεγάλη ξεφτίλα. Και αγορασα και ακριβότερα xrp για να αυξήσω το διαθέσιμο υπόλοιπο πριν το snapshot και δεν είχα να δώσω για αλλά όταν έπεσε και άλλο η τιμή. 

Δεν πειράζει, είχα αγοράσει καμιά 15κ ευρώ όταν το ΧΡΠ ήταν 1.96$ και εγώ εκνευρίζομαι αλλα το ΧΡΠ εκεί που θα φτάσει θα μας φαίνετε ακόμα και το 5$ πολύ φτηνό. 

Στις 14/11/2021 στις 3:56 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

 

To Ολλανδικό XUMM wallet είναι το πρώτο στον κόσμο πορτοφόλι που πήρε το οκ απο την DNB (Ολλανδική Κεντρική Τράπεζα) .... όχι μεσάζοντες.....μιλάμε για πολύ σημαντικό....

το πρόβλημα μου ειναι πως υπάρχει ένα ενδεχόμενο με τα trustlines να δώσεις το οκ να σου βάλουν χέρι στα κρύπτο σου. Γιαυτό θέλω να βεβαιωνω πρώτα. Μπορεί να χάσω το αιρντροπ, δέν μπορώ όμως να ζήσω με το να χάσω τα κρύπτο μου.

image.png.20080864ceb7d069b15c5fd54e894d6a.png

μήν κάνεις σάν αυτόν τον σιμπάρα, που είδε χαμόγελο και υγράθηκε το πουλάκι του.

 

φυσικά το οτι μπορείς να το κάνεις και με το XUMM με ευησυχάζει. 

Τελικά βλέπω την πτώση να μην την γλιτώνουμε. Καλά μας κοροϊδέψανε.....το 58κ ακατανόμαστο και το 0.98 ΧΡΠ σύντομα θα το δούμε μπροστά  φαίνετε. 

Αν θυμάστε καλά είχα ενδιασμούς για το Vagabond, ίσως δέν περίμεναν τόσο μεγάλο ενδιαφέρον , πορεί να υπάρχει τεχνικό πρόβλημα(να θυμίσω πως το XUMM αντιμετωπιζει προβλήματα εδώ και 2 εβδομάδες και ο Βίτσε και η ομάδα τους προσπαθούν να το φτιάξουν. Οπότε τίποτα δέν τελείωσε, περιμένουμε να δούμε τί θα γίνει , έτσι και αλλιώς αν θυμάμαι καλα, για τον ιανουάριο ήταν να μας δώσουν τα ΒΓΒ τοκενς. Έχουμε καιρό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Δεν πειράζει, είχα αγοράσει καμιά 15κ ευρώ όταν το ΧΡΠ ήταν 1.96$ και εγώ εκνευρίζομαι αλλα το ΧΡΠ εκεί που θα φτάσει θα μας φαίνετε ακόμα και το 5$ πολύ φτηνό. 

Το θέμα είναι όμως ότι αυτό που έγινε και γενικότερα τέτοιου είδους τακτικές/συμπεριφορές (δηλαδή τώρα μου πετάει ένα disclaimer και όλα καλά, είναι καλυμμένοι)  δεν καθόλου καλές για το community. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άλλο πάνω στο Σολο. Είδα πως τελικά απο 0.20 θα μας δώσουν 0.013 Σολο ανα ΧΡΠ.....επίσης αποκαρδιοτικό...γιαυτό οι άλλοι πήγαν αγόρασαν Σολο  και πολύ καλά έκαναν. Τέλος πάντων, όσο και να πάρουμε, καλό είναι, δωρεάν. 

image.png.99c1d8307cddc9c018f3dcc2c4efb5ef.png

2 λεπτά πριν, mikesss είπε

Το θέμα είναι όμως ότι αυτό που έγινε και γενικότερα τέτοιου είδους τακτικές/συμπεριφορές (δηλαδή τώρα μου πετάει ένα disclaimer και όλα καλά, είναι καλυμμένοι)  δεν καθόλου καλές για το community. 

Γάμισε τους, όποιος αγοράζει ΧΡΠ δεν βγαίνει χαμενος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Sakis_Spooky είπε

Είμαι περίεργος να δω τι θα κάνει το SGB... μέχρι τις 20:00 ώρα Ελλάδος... και 1 λεπτό μετά τις 20:00!

Δύσκολη απόφαση το trading εκείνα τα 1-2 λεπτά!

Καλύπτουν... τον kWl0 τους!

image.png.e44e4fe019ee77e64478ec7ced9c15f4.png

Η τιμη του SGB νομιζω πως κρατιεται τεχνητα σε αυτο το επιπεδο. Πως ειναι δυνατον να μπαινουν εντολες πωλησεων 200k 300k και 500k τεμαχιων σε τιμες αναμεσα στα 0.50 - 0.55 την ημερα του airdrop που ολοι περιμενουμε η τιμη να εκτοξευθει. Κατι περιεργο συμβαινει. Χαμηλη τιμη σημαινει αγορα περισσοτερων τεμαχιων απο το κοσμο , αρα περισσοτερα Exfi αφου η αναλογια ειναι σταθερη.Ποιον συμφερει κατι τετοιο? 

Απο την αλλη,  το SOLO που κανεις θα περιμενε να πεσει η τιμη του απο τις πωλησεις για μετατροπη  σε  SGB, εχει 20% αυξηση. Επισης υπαρχουν εντολες μεγαλων ποσοτητων αγορας SGB  σε τιμες απο 0.20 eεως 0.35.

Νομιζω τα ανταλλακτηρια μας παιζουν κανονικοτατα.

Να θυμησω οτι 5 ημερες πριν το airdrop που ακυρωθηκε το SGB εφτασε στα 0.69

Επεξ/σία από geoptik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...