Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@shadowfax-1- και στο ΝΕΧΟ δεν χρειάζετε να τα έχεις κλειδωμένα, επίσης μπορείς να επιλέξεις και να ΜΗΝ ειναι ΑΥΤΟΜΑΤΗ η ανανέωση του χρόνου γιατί είναι και εκείνο πουστιά.

Κοίτα, με ενδιαφέρει να μπορέσουμε να βγάλουμε όσα περισσότερα γίνετε απο τα λεφτά που βάζουμε.

Πιστεύω πως το 1% επιπλέον που δίνει το COINLOAN τα δίνει επειδή δέν έχουν δικό τους ΤΟΚΕΝ σαν το ΝΕΧΟ. σύν τοις άλλοις δέν τα έχουν επιλογή για να ειναι κλειδωμένα .

Έχω πεί και στον Πάνο νομίζω, επειδή τα έχω στο ΝΕΧΟ δεν παει να πει πως τους λατρεύω. Πιστεύω πως το ΝΕΧΟ τοκεν θα πάει ψηλά κάποια στιγμή όπως και όλα τα τόκεςν σαν αυτό (BNB-CRO Κτλ) Και το ΝΕΧΟ ηταν στο 1+ δολλάρια και πήγε στα 3+ δολλάρια κάποια στιγμή. 

Σου δίνει 12% οπότε είναι και εκείνο καλή επένδυση. Για όσους όμως δεν θέλουν ΝΕΧΟ τοκεν και θέλουν να πληρωθούν σε κρύπτο, τότε το CoinLoan είναι μιά πολύ καλή επιλογή. 

Γιά ρίξτε μιά ματιά στο MGS social. 

To είχα δεί στο XRPL αλλα δέν το έδωσα σημασία. 

https://blogs.mg.social/blog/category/mgs/

Καινούριο Blockchain social network οπου οι δημιουργοί πληρώνονται για τα ποστς τους, οι ίδιοι πληρώνουν συνδρομή στο Coil (παλιά πλατφόρμα του ΧΡΠ που ήταν εκτός τα φώτα της δημοσιότητας). 

Αυτό θα ήταν πιστεύω και για μένα μία καλή επιλογή για να φτιάξω κανάλι. Γιατί τα λεφτά πάνε στους δημιουργούς και όχι σε μίζες του Paypal youtube ktl μιζαδόρων νταβατζήδων. 

Το MGS τοκεν έχει μπεί και στο αγαπημένο μας Bitrue :)

Ένα 1000τοκενς θα το πάρω σύντομα. 

 

image.png.0dce4fb5a371b7b97db6dac34b8b1f42.png

KAI ! Μπορούμε να το κάνουμε στακιγκ 6% γιατί τα άλλα είναι Sold out.

image.png.2f95f80fd1f4b6319cc14632af9cd4dd.png

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

AN κάποιος έχει Nexo φαίνεται ότι...

Θα παραλάβει SGB.

Οπότε λογικά θα παραλάβει ταυτόχρονα και exfi


https://twitter.com/NexoFinance/status/1468313684455927809?s=20

Επεξ/σία από shadowfax-1-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε άπαντες εκ νέου.

 

μολις είχα το «φλιτςμποινκ μομεντ» μου στο…Bitstamp κι εγώ, βλέποντας (περιμένοντας μήνες τώρα τα flare) Ότι εχω ξαφνικά τριψήφιο αριθμό SGB!

 

ερωτήματα :

1. Με ποιο snapshot τα πήρα αυτά ? Του ποτε (γιατί προφανως από τα  xrp μου τα πήρα)

 

2. …και βασικότερο! Αφού όπως φαίνεται είμαι μέσα στο παιχνίδι (σας παρακολουθώ βδομαδες τώρα , μήνες και προς στιγμής λέω τι κάνω σε αυτό το φόρουμ εδώ, εγώ xrp ασχολούμαι μόνον, αλλά τώρα βλέπω το potential) ποτε είναι το snapshot για το επόμενο βάσει sgb (to exfi θα δώσει?) και….. δε θα ρωτήσω πώς το κάνω αλλά αν τα Θυμάμαι καλά η οδηγία είναι να πάνε στο XUMM κι από εκεί ΚΑΙ delegate κάπου? Θα τις  βρω τις οδηγίες σε παλιότερα ποστ φαντάζομαι, αν έχει και ημερομηνία αναζήτησης να μου πείτε, Ευχαριστω δίπλα!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vrkyriakos είπε

Χαίρετε άπαντες εκ νέου.

 

μολις είχα το «φλιτςμποινκ μομεντ» μου στο…Bitstamp κι εγώ, βλέποντας (περιμένοντας μήνες τώρα τα flare) Ότι εχω ξαφνικά τριψήφιο αριθμό SGB!

 

Συγχαρητήρια :) 

9 λεπτά πριν, vrkyriakos είπε

 

 

ερωτήματα :

1. Με ποιο snapshot τα πήρα αυτά ? Του ποτε (γιατί προφανως από τα  xrp μου τα πήρα)

 

Εάν είχες ΧΡΠ κατα την διάρκεια της 12 Δεκεμβρίου 2020 και έκανες τo claim για τα ΦΛΡ, τότε σύμφωνα με τα ΦΛΡ που δικαιούσαι πήρες και SGB Τα οποία πήραμε τέλη τον σεπτέμβριο αν θυμάμαι καλά. 

12 λεπτά πριν, vrkyriakos είπε

2. …και βασικότερο! Αφού όπως φαίνεται είμαι μέσα στο παιχνίδι (σας παρακολουθώ βδομαδες τώρα , μήνες και προς στιγμής λέω τι κάνω σε αυτό το φόρουμ εδώ, εγώ xrp ασχολούμαι μόνον, αλλά τώρα βλέπω το potential) ποτε είναι το snapshot για το επόμενο βάσει sgb (to exfi θα δώσει?) και….. δε θα ρωτήσω πώς το κάνω αλλά αν τα Θυμάμαι καλά η οδηγία είναι να πάνε στο XUMM κι από εκεί ΚΑΙ delegate κάπου? Θα τις  βρω τις οδηγίες σε παλιότερα ποστ φαντάζομαι, αν έχει και ημερομηνία αναζήτησης να μου πείτε, Ευχαριστω δίπλα!

 

α)Κατεβάζεις https://bifrostwallet.com/ στο κινητό σου

β)στέλνεις τα SGB στο Μπίφροστ

γ)wrap τα ΣΓΒ σου και άσε 0.50 ΣΓΒ έξω για να έχεις ένα ποσό για fees 

δ)Delegate σε κάποιο απο τους πάροχους FTSO  https://flaremetrics.io/ftso εδώ βλέπεις ποιός έχει το πιό μεγάλο ποσοστό. Βάλε 50%-50% η 100% σε 1 ή 2 παρόχους. 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Συγχαρητήρια :) 

Εάν είχες ΧΡΠ κατα την διάρκεια της 12 Δεκεμβρίου 2020 και έκανες τo claim για τα ΦΛΡ, τότε σύμφωνα με τα ΦΛΡ που δικαιούσαι πήρες και SGB Τα οποία πήραμε τέλη τον σεπτέμβριο αν θυμάμαι καλά. 

α)Κατεβάζεις https://bifrostwallet.com/ στο κινητό σου

β)στέλνεις τα SGB στο Μπίφροστ

γ)wrap τα ΣΓΒ σου και άσε 0.50 ΣΓΒ έξω για να έχεις ένα ποσό για fees 

δ)Delegate σε κάποιο απο τους πάροχους FTSO  https://flaremetrics.io/ftso εδώ βλέπεις ποιός έχει το πιό μεγάλο ποσοστό. Βάλε 50%-50% η 100% σε 1 ή 2 παρόχους. 

!!! Σταχταπαυτε ήξερα ότι μπορώ να στηριχτώ επάνω σου :-) 

το ερωτημα του ενός εκατομμυρίου (589$ Mfkrs! I got a right to speak of millions in future value) είναι έως ποτε πρέπει να γίνει αυτό… διότι το μεν πνεύμα πρόθυμον, η δε bitstamp ασθενής, φαίνονται ως balance, αυτή τη στιγμή, και δε ξέρω για ποσό , ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΣΗΚΩΣΩ !

 

( Εκεί στο bifrost θεωρητικά αγοράζω κι αλλά άμα θέλω ε ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπίφροστ είναι πορτοφίλι όχι συναλλακτήριο. Δεν μπορείς να αγοράσεις, μονο να κρατήσεις και να κάνεις στακιγκ. Ίσως φέρουν και αλλες λειτουργίες στο μέλον. Θα κάνουν δυνατή την αγορά μέσο του πορτοφολιού ; δέν ξέρω.... 

Το επόμενο σναπσοτ ειναι στις 12 δεκέμβρη τωρα την κυριακή 20:00 το απόγευμα ωρα ελλαδος. Ίσως τα έχουν πλοκάρισμένα για να πάρεις και το ΕΞΦΙ απο το Βitstamp. Δεν ξέρω, επικοινώνησε με το customer service. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Μπίφροστ είναι πορτοφίλι όχι συναλλακτήριο. Δεν μπορείς να αγοράσεις, μονο να κρατήσεις και να κάνεις στακιγκ. Ίσως φέρουν και αλλες λειτουργίες στο μέλον. Θα κάνουν δυνατή την αγορά μέσο του πορτοφολιού ; δέν ξέρω.... 

Το επόμενο σναπσοτ ειναι στις 12 δεκέμβρη τωρα την κυριακή 20:00 το απόγευμα ωρα ελλαδος. Ίσως τα έχουν πλοκάρισμένα για να πάρεις και το ΕΞΦΙ απο το Βitstamp. Δεν ξέρω, επικοινώνησε με το customer service. 

First read, then celebrate…. The last laugh is on me, αφού trading θα μπορείς να κανείς από Παρασκευή αλλά ΟΧΙ deposit /withdrawal… Naaaarf! Παν τα exfi

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση ρε παιδιά σχετικά με solo.Έχω στο xuum ας πούμε 200 xrp k 100 solo αν κατάλαβα καλά θα πάρουμε 1/5 xrp k 5/1 solo σωστά?Επισης 25/12 θα μπορώ να μετατρέψω τα solo σε xrp δίχως να χάσω  αφού 20/1 θα δοθούν ,λέω κάτι λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο κάθε αερόληψη γίνετε dump και πέφτουν οι τιμές. Πολλοί αγόρασαν Σολο για την μετατροπή και μετά το σναπσοτ, θα τα αλλάξουν σε άλλα κρύπτο. Οπότε περιμένω μεγάλη μεταβλητότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...