Προς το περιεχόμενο

Η Apple τινάζει την μπάνκα στον αέρα στην Ευρώπη με τις τιμές των νέων iPhone, πρωταθλήτρια η Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

Και εσυ και ο Bluedive στον οποιο απαντησες τα εχετε μπερδεψει λιγο με τα γελια και τα κλαματα.

Ενα κινητο δεν ειναι επενδυση...με την ελευση του επομενου μοντελου χανει το 40 με 50% της αξιας του.

Ουτε το αξιζει δεν αξιζει υπαρχει, αυτο εξαρταται απο το τι καλυπτει τον καθε χρηστη. 

Για να στο κανω πιο λιανα εγω φετος θα μεινω με το Note 8 γιατι το 9αρι ουτε 
εμφανισιακα ουτε τεχνολογικα εχει να μου προσφερει κατι καινουργιο.

Του χρονου που θα βγει το Note 10 και που θα εχει το in-screen fingerprint reader και μαλλον διαφορετικο look θα το αλλαξω.

Συμφορουμίτη SscorpioX777 ,γνωρίζω πολύ καλά τι απάντησα Για να στο κάνω πιο λιανά λοιπόν,δεν με ενδιαφέρει αν φέτος θα μείνεις με το 8 ,ή αν θα πάρεις το 9ιαρι.Εγώ απλά ανέφερα ότι δεν αξίζει να δώσεις 1000αρα για μία συσκευή τηλεφώνου, όσο καλή και να είναι και από την άλλη,να τα κάνουμε γαργάρα μετά από βίας ένα χρόνο,για το ότι δεν αξίζει να ξαναδώσουμε πάλι 1000ρούμπα για το επόμενο μοντέλο.Τώρα ,το αν αξίζει ή όχι για κάποιον άλλον ,είναι υποκειμενικό,όπως υποκειμενική είναι και η άποψή μου.Όταν για μένα βρίσκεις σχεδόν το ίδιο hardware , με 3 φορές λιγότερα χρήματα,βλέπε POCOPHONE, ε όχι,ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ 1000 € και δεν υπάρχει το τι καλύπτει τον κάθε χρήστη.Δηλαδή ειλικρινά  πες μου τι θα κάνει ένας με ΝΟΤΕ 8 καλύτερα έστω και από ένα MI MAX 3 στο 95 % των χρήσεων ενός κινητού.Και σε πήγα σε ένα κινητό των 300 € .Εννοείται ότι κάποιος μπορεί να πάρει ότι του γουστάρει,όσες φορές του γουστάρει,αλλά όχι και να τίθεται ανάγκη hardware σε τόσα χρήματα.Prestige, πουλ μουρ, PR , ΝΑΙ να το δεχτώ και μαγκιά του ...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 684
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ασχολιαστο όσοι παίρνουν κινητό και σκέφτονται πως θα το πουλήσουν από την 1η μέρα όταν περάσει ο καιρός γιατί σε εννιά μήνες θα βγει καινούργιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιος θα δωσει κασερι 1000 για τι iphone. Οι πιο πολλοι με 48 δοσεις πανε τα λιγουρια. 

Οτι πιο αχρηστο εχω παρει ποτε ipad air στα 700 ευρω κασ  πριν 2 χρονια  Μια φορα εκανα την μ@λ@κια. Αχρηστο πραγμα. Τελος. 

Δεν το χρηπιμοπουμε σπιτι καθολου. Κατσε να βρω κανενα ψωνιο να το παρει 350 ευρω. Ανετα θα βρεθει οταν το απιφασισω. 

IMG_20180915_161619.jpg

Επεξ/σία από mp123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, mp123 είπε

Ποιος θα δωσει κασερι 1000 για τι iphone. Οι πιο πολλοι με 48 δοσεις πανε τα λιγουρια. 

Οτι πιο αχρηστο εχω παρει ποτε ipad air στα 700 ευρω κασ  πριν 2 χρονια  Μια φορα εκανα την μ@λ@κια. Αχρηστο πραγμα. Τελος. 

Δεν το χρηπιμοπουμε σπιτι καθολου. Κατσε να βρω κανενα ψωνιο να το παρει 350 ευρω. Ανετα θα βρεθει οταν το απιφασισω. 

IMG_20180915_161619.jpg

Επειδη εσενα δε σου χρειαζεται το tablet και δεν το χρησιμοποιειτε στο σπιτι σου καθολου αυτο δεν σημαινει οτι το iPad που πηρες ειναι κακη συσκευη. Μη μπερδευεσαι. Σημαινει πολυ απλα οτι δεν εκανες σωστη ερευνα αγορας ως προς την χρηση του tablet γενικοτερα πριν το αγορασεις.

Επεξ/σία από Choulio
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Choulio είπε

Επειδη εσενα δε σου χρειαζεται το tablet και δεν το χρησιμοποιειτε στο σπιτι σου καθολου αυτο δεν σημαινει οτι το iPad που πηρες ειναι κακη συσκευη. Μη μπερδευεσαι. Σημαινει πολυ απλα οτι δεν εκανες σωστη ερευνα αγορας ως προς την χρηση του tablet γενικοτερα πριν το αγορασεις.

Οχι φιλαρακι. Για πουλ μουρ το πηρα. Αχρηστο ειναι. Ουτε app store, ουτε games τιποτα. Δουλευω το samsung tab που εχει η κορη μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mp123 είπε

Οχι φιλαρακι. Για πουλ μουρ το πηρα. Αχρηστο ειναι. Ουτε app store, ουτε games τιποτα. Δουλευω το samsung tab που εχει η κορη μου. 

Καλα οτι πεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Choulio είπε

Καλα οτι πεις

Την αληθεια λεω χωρις διαθεση ειρωνιας η τρολ. Τα εσκασα για πουλ μουρ και να δω το τι σπουδαιο ειναι αυτη  η apple. Τιποτα το ιδιαιτερο. Παλι καλα που δεν πηρα πακετο και το iphone 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/9/2018 στις 5:35 ΜΜ, ignome4 είπε

Για τους περισσότερους είναι ένας κανονικός υπολογιστής dude 

Παρε ενα surface pro dude κι ενα s9 και φαε τα ρεστα σε σουβλάκια. Μην δικαιολογειτε την apple που θελει να κολυμπαει στα δολάρια... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mp123 είπε

Την αληθεια λεω χωρις διαθεση ειρωνιας η τρολ. Τα εσκασα για πουλ μουρ και να δω το τι σπουδαιο ειναι αυτη  η apple. Τιποτα το ιδιαιτερο. Παλι καλα που δεν πηρα πακετο και το iphone 6.

Αν δεν χρειαζόσουν tablet εξ αρχης προφανως και θα το θεωρεις πεταμένα λεφτα. Αλλα αυτο ισχυει για σενα μονο οχι γενικα. Για κάποιον άλλον μπορει να ειναι η τέλεια συσκευη.  Αυτο ηθελα να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Choulio said:

Αν δεν χρειαζόσουν tablet εξ αρχης προφανως και θα το θεωρεις πεταμένα λεφτα. Αλλα αυτο ισχυει για σενα μονο οχι γενικα. Για κάποιον άλλον μπορει να ειναι η τέλεια συσκευη.  Αυτο ηθελα να πω

Μα χρειάζεται αλλά προτιμάει το Samsung που είναι καλύτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dhmhtries22 είπε

Συμφορουμίτη SscorpioX777 ,γνωρίζω πολύ καλά τι απάντησα Για να στο κάνω πιο λιανά λοιπόν,δεν με ενδιαφέρει αν φέτος θα μείνεις με το 8 ,ή αν θα πάρεις το 9ιαρι.Εγώ απλά ανέφερα ότι δεν αξίζει να δώσεις 1000αρα για μία συσκευή τηλεφώνου, όσο καλή και να είναι και από την άλλη,να τα κάνουμε γαργάρα μετά από βίας ένα χρόνο,για το ότι δεν αξίζει να ξαναδώσουμε πάλι 1000ρούμπα για το επόμενο μοντέλο.Τώρα ,το αν αξίζει ή όχι για κάποιον άλλον ,είναι υποκειμενικό,όπως υποκειμενική είναι και η άποψή μου.Όταν για μένα βρίσκεις σχεδόν το ίδιο hardware , με 3 φορές λιγότερα χρήματα,βλέπε POCOPHONE, ε όχι,ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ 1000 € και δεν υπάρχει το τι καλύπτει τον κάθε χρήστη.Δηλαδή ειλικρινά  πες μου τι θα κάνει ένας με ΝΟΤΕ 8 καλύτερα έστω και από ένα MI MAX 3 στο 95 % των χρήσεων ενός κινητού.Και σε πήγα σε ένα κινητό των 300 € .Εννοείται ότι κάποιος μπορεί να πάρει ότι του γουστάρει,όσες φορές του γουστάρει,αλλά όχι και να τίθεται ανάγκη hardware σε τόσα χρήματα.Prestige, πουλ μουρ, PR , ΝΑΙ να το δεχτώ και μαγκιά του ...:-D

Αν ηθελα να κανω πουλ-μουρ θα επαιρνα το Xs Max...

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε τι γκρινιάζετε; Θα έπρεπε να χαίρεστε που τώρα πια θα μπορείτε όλοι να αγοράσετε το 10αρι με κάτω από 800€ και μεταχειρισμένο ακόμα παρακάτω. Eyes on the prey, not the horizon. 

1 ώρα πριν, mp123 είπε

Ποιος θα δωσει κασερι 1000 για τι iphone. Οι πιο πολλοι με 48 δοσεις πανε τα λιγουρια. 

Οτι πιο αχρηστο εχω παρει ποτε ipad air στα 700 ευρω κασ  πριν 2 χρονια  Μια φορα εκανα την μ@λ@κια. Αχρηστο πραγμα. Τελος. 

Δεν το χρηπιμοπουμε σπιτι καθολου. Κατσε να βρω κανενα ψωνιο να το παρει 350 ευρω. Ανετα θα βρεθει οταν το απιφασισω. 

IMG_20180915_161619.jpg

Για αρχή πάρε κινητό που να δουλεύει το digitizer σωστά γιατί από ότι φαίνεται κάτι δεν πάει καλά με το πληκτρολόγιο που γράφεις.

Επεξ/σία από makridis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, georgetsl είπε

ειναι ο πολεμος μεταξυ αυτων που εχουν φραγκα για iphone με αυτους που δεν εχουν και τρολαρουν !!!

Υπάρχουν και αυτοί που δεν έχουν φράγκα για iphone αλλά έχουν iphone. Για αυτούς μιλάμε, είναι ανάμεσά μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, project.breeze είπε

Υπάρχουν και αυτοί που δεν έχουν φράγκα για iphone αλλά έχουν iphone. Για αυτούς μιλάμε, είναι ανάμεσά μας.

τι να σου πω........ απο την τσεπη τους τα παιρνουν να πανε να ψωνισουν οπως και να εχει .....τωρα αμα σου ζητησε κανεις δανεικα για iphone δεν ξερω, εμενα παντως οχι !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, georgetsl είπε

τι να σου πω........ απο την τσεπη τους τα παιρνουν να πανε να ψωνισουν οπως και να εχει .....τωρα αμα σου ζητησε κανεις δανεικα για iphone δεν ξερω, εμενα παντως οχι !!! 

Δανεικά δεν μου ζήτησαν ακόμα ευτυχώς αλλά έχω βρεθεί σε παρέα με κάποιον να βρίζει τους πολιτικούς λέγοντας το κλασσικό "δες που μας κατάντησαν", ανεργία (άνεργος ο τύπος), κρίση, βρισίδια στους Ευρωπαίους, καταλαβαίνεις, όλο το πακέτο και την ώρα που τα έλεγε αυτά είχε μπροστά του το πρόσφάτως αγορασμένο Iphone X του. ΑΥΤΟΙ οι τύποι με ενοχλούν, όχι όλοι όσοι έχουνε iphone. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...