Προς το περιεχόμενο

Euroleague TV συνδρομή (Νέο)


sarisn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλος, εναν μήνα πριν του λήξει και ενώ είχε απενεργοποιήσει την αυτόματη ανανέωση, την ενεργοποίησε και πήρε το ετήσιο πακέτο (20,33 + 1€ προμήθεια) με πληρωμή από χρεωστική της eurobank.

Το ίδιο έκανα κι εγώ.

Μήπως τελικά πρέπει να αφήνουμε την αυτόματη ετήσια ανανέωση ως έχει γιατί βλέπω και στις δύο περιπτώσεις η ανανέωση έγινε κανονικά με λίρες Τουρκίας, αρκεί να μπαίνουμε νωρίτερα με τουρκικό VPN  στον λογαριασμό μας και να τσεκαρουμε.

Αυτό φυσικά το αναφέρω για όσους δεν θέλουν να κάνουν την ίδια διαδικασία εγγραφής απο την αρχή και με το φόβο μήπως δεν τα καταφέρουν.

Τώρα αν κάποιοι το θέλουν 2-3 ευρώ φθηνότερα, οκ πάω πάσο..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν του χρόνου έχουμε ξανά τη φετινή ταλαιπωρία, νομίζω τα 2-3 ή 5 ευρώ της αυτόματης ανανέωσης είναι το λιγότερο όταν σκεφτεί κάποιος πόσα γλυτώνουμε. Θα το αφησω κι εγώ στην αυτόματη ανανέωση μέσω Revolut.

Φυσικά δεν χάνει κάποιος τιποτα να δημιουργήσει νέο account, να δοκιμάσει με τα early bird πακέτα και αν του δουλέψει τότε να μην ανανεώσει το παλιό account.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά, δεν έχω ξαναπάρει συνδρομή στην euroleague tv και σκέφτομαι να το κάνω μεσω Τουρκίας με  vpn. Αφού συνδεθώ με vpn, μπορώ να κάνω login με το ελληνικό account που έχω στην euroleague και να αγοράσω την συνδρομή με αυτό, ή πρέπει να δημιουργήσω καινούργιο account με τούρκικο email και να χρησιμοποιήσω αυτό για να αγοράσω την συνδρομή?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν χρειάζεσαι "τούρκικο" email. Απλώς ένα οποιοδήποτε email που δεν έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ στο Euroleague TV. Φτιάξε ένα καινούριο gmail ή βάλε ένα ήδη υπάρχον δικό σου, διαφορετικό από το ελληνικό account που έχεις ήδη.

Αλήθεια, τώρα που έχουμε φτάσει στο 1/3 της regular season, πόσο έχει πάει η συνδρομή;

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, οπότε φτιάχνω νέο account στην Euroleague με ένα άλλο δικό μου email, και αφού κάνω login με αυτό, συνδέομαι μετά με vpn μόνο για να κάνω την πληρωμή, σωστά?

600 λίρες είναι η ετήσια. 20 ευρώ πάνω κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σωστά. Καλύτερα όμως να ενεργοποιήσεις πρώτα το vpn και ύστερα να κάνεις login στην Euroleague για να πάρει από την αρχή τα σωστά cookies. Μετά πληρώνεις και τέλος. Αρκεί βέβαια να δεχθεί το vpn, γιατί όπως θα δεις από τις τελευταίες πολλές σελίδες είναι και λίγο τυχερό αν θα το πετύχεις με τη μία ή αν θα χρειαστεί να δοκιμάσεις πολλά και διαφορετικά τουρκικά vpn.

Το καλό είναι πως άπαξ και ολοκληρώσεις την παραπάνω διαδικασία, μετά δεν χρειάζεσαι ξανά vpn.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δεν πήγε καλά.

Συνδέθηκα με Windscribe με την πρώτη, συνδέθηκα Euroleague με το νέο account που έφτιαξα, και πλήρωσα με χρεωστική (δεν μου έδινε και άλλη επιλογή). Έγινε κανονικά η χρέωση 19,20 ευρώ. Βγήκα από vpn, και ξεκίνησα να βλέπω τα παιχνίδια. Μετά από 2-3 λεπτά όμως αποσυνδέθηκε μόνο του. Όταν έκανα ξανά login με το νέο account, και πήγα να δω τα παιχνίδια , δεν μου αναγνώριζε το πλάνο που είχα αγοράσει, Μου έβγαζε δηλαδή ξανά διαθέσιμο σε ευρώ και το ετήσιο πλάνο που είχα πάρει και τα άλλα δύο. Το ίδιο συνέβη και όταν έκανα ξανά την ίδια διαδικασία, αφού όμως πρώτα συνδεθηκα με vpn (τώρα τα πλάνα μου τα έβγαζε σε λίρες, αλλά πάλι ήταν όλα διαθέσιμα).

Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν πας στο https://www.euroleague.tv/account?section=subscriptions (με VPN ή χωρίς), σου δείχνει κάποιο active πλάνο; Κάτι τέτοιο:

image.png.d844df9abf46823b0586d7d23aa5ad54.png

Δεν έχει σημασία η τιμή, εμένα τώρα μου δείχνει 90 ευρώ γιατί είμαι χωρίς VPN και βλέπω αγώνα, αλλά κανονικά πλήρωσα 17 για το τούρκικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να έχουμε ξαναδεί κάτι τέτοιο εδώ; Μήπως με κάποιο τρόπο ακυρώθηκε η πληρωμή; Μόνο υποθέσεις μπορούν να γίνουν, αλλά φαντάζομαι ακόμα κι αν ακυρώσουν λόγω vpn, θα επιστρέψουν με κάποιον τρόπο τα λεφτά. Πιστεύω όμως ότι κάτι άλλο γίνεται, ίσως κάποιο bug στην επεξεργασία του λογαριασμού ή/και της πληρωμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε στο payment history φαίνεται κάτι. Είναι σαν να μην έκανα ποτέ καμία πληρωμή. Παρόλα αυτά, το ποσό έχει δεσμευτεί στην κάρτα μου.

Έκανα και clean cookies, αλλά τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2023 στις 11:09 ΜΜ, alemantz82 είπε

Ούτε στο payment history φαίνεται κάτι. Είναι σαν να μην έκανα ποτέ καμία πληρωμή. Παρόλα αυτά, το ποσό έχει δεσμευτεί στην κάρτα μου.

Έκανα και clean cookies, αλλά τίποτα.

Τελικά τι έγινε? Σου γύρισαν τα λεφτά? η έκανες κανονικά τη συνδρομή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, τελικά την συνδρομή την είχα αγοράσει από άλλο account.

Στην αρχή δεν είχα καταλάβει ότι το vpn χρειάζεται μόνο για την πληρωμή, είχα την εντύπωση ότι πρέπει να φτιάξω και νέο email και νέο account στην Euroleague χρησιμοποιώντας το vpn, και έφτιαξα.

Όταν ο φίλος παραπάνω μου είπε ότι δεν χρειάζεται νέο, αρκεί να χρησιμοποιήσω ένα άλλο οποιοδήποτε δικό μου email, έφτιαξα ένα account στην euroleague με το δεύτερο email που ήδη είχα, αλλά δεν είχα κάνει logout από το τελείως καινούργιο που είχα φτιάξει με το vpn. Μην τα πολυλέω, δικό μου ήταν το λάθος, την συνδρομή νόμιζα ότι την είχα αγοράσει από το δεύτερο δικό μου email, ενώ στην πραγματικότητα την αγόρασα με το νέο που έφτιαξα με vpn.

Όλα καλά, κατέβασα και το app στην smart tv και φαίνεται να λειτουργεί κανονικά.

Σας ευχαριστώ όλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/10/2023 στις 11:49 ΠΜ, zaf_4 είπε

Λοιπόν,

μόλις έκανα την πληρωμή μέσω revolut.

Η διαδικασία ήταν στο κινητό VPN.lat  (tr4-udp.vpn.lat) <-- αυτό δοκίμασα, μπήκα με chrome από το κινητό πάλι, μου εμφάνισε το ετήσιο, να βάλω την κάρτα μου, έβαλα revolut και κατευθείαν 599 λίρες τουρκίας (20,78 €).

Επιβεβαίωσα, μου τράβηξε τα χρήματα και ήρθε εμαιλ επιβεβαίωσης. Όλα αυτά σε 2 λεπτάκια.

 

Τώρα όσον αφορά για σπικερς Ευρωλίγκας θα το χαρώ, σήμερα.

υ.γ. Μπήκα από το κινητό κανονικά στην εφαρμογή, μου δείχνει τα παιχνίδια σούπερ. Θα το δοκιμάσω και αργότερα στο σπίτι, που θα το βάλω στο chromechast.

Σε ευχαριστώ πολύ και έγω σήμερα έφτιαξα λογαριασμό ακολουθώντας τις οδηγείες σου!! Τώρα μένει να το συνδέσω και στην τηλεόραση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω σύνδρομή μεσω Τουρκίας που λήγει 12/12 .

Όσες φορές προσπαθώ να συνδεθώ μεσω hola μου δείχνει τιμή Ελλάδας... στην ανανέωση δλδ 89,99 ευρώ!! 

Tι κάνω λάθος; 

Να κάνω άλλο gmail ή να συνεχίσω την ήδη υπάρχουσα συνδρομή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...