Προς το περιεχόμενο

Περίεργο τηλεφώνημα.


alexakos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί ασχολούμαστε τόσο πολύ με το θέμα είναι φάρσα (εφαρμογή στο κινητό) επιλεγεισ Κάποιο από τα ηχογραφημένα σενάρια και δίνεις κάποιον αριθμό όπως και τον δικό σου και γίνεται η φάρσα.... και δίνεις τον αριθμό τον δικό σου για να λάβεις την φάρσα ηχογραφημένη.... 

αρα φιλε μου κάποιος από το περιβάλλον σου έκανε ότι έκανε γιατί ήξερε λεπτομέρειες και σε έχει και ηχογραφημένο....

Επεξ/σία από Lakou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει αναφερθεί, πρόκειται για random τηλεφωνική φάρσα, τίποτα το επικίνδυνο απλά μη δίνεις σημασία και ίσως σε ακούσεις στο youtube κάποτε! :P


Και εμένα με έχουν πάρει τηλέφωνο ότι και καλά τους έκλεβα το WiFi... κάτι που φυσικά δεν ίσχυε αλλά έλεγε μπούρδες του στυλ ότι βρήκε το τηλέφωνο μου στα logs του router του...
Αν ήταν κάποιος άσχετος μπορεί να το έχαβε... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Jokes Phone. Εφαρμογή, κάποιος φίλος σου σου έκανε φάρσα. 

Φιλος που δεν παιρνει ενα τηλ να πει,

-Χα Χα Χα στην εφερα;

μαλλον εχθρος λεω, ή να κανουμε ενα re adjust στην εννοια φιλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος ρε παιδια με τις συνομωσιολογιες κλπ. Υπαρχουν τηλεφωνηματα που οντως εχουν δολο. ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ειναι φαρσα. Προηχογραφημενο μηνυμα ειναι. Εχει και αλλα σεναρια.

EE35032F-D1FD-454C-BF22-2654EAAEAD0A.jpeg.091d4a738c9a02ff6292fed2f49b87e6.jpeg

ΦΙΛΟΣ/ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΟΥ 1000% ΕΙΝΑΙ. 

Θα πληρωνει ο αλλος φαρσες, για να περνει random?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, cumulus είπε

Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να απαντώ σε κλήσεις με απόρρητο αριθμό. Όταν δεν υπήρχε η ανάγνωριση κλήσεων τι κανατε;

otan δεν υπηρχε αναγνωριση κλησης δεν ηταν υποπτο να σε καλει καποιος με αποκρυψη :lol:

σημερα σιγουρα κατι δεν παει καλα αν καποιος σε καλει με αποκρυψη ειναι ασυνηθιστο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παλαιότερα (πριν 3-4 μήνες) η συγκεκριμένη εφαρμογή έπαιρνε όχι από απόκρυψη αλλα απο ελληνικο σταθερο τηλεφωνο με prefix που το εβγαζε απο την Κέρκυρα!

Εκει να δείτε ποσοι την ειχαν πατήσει, μιλάω και για μένα! Γιατι αλλο να σε παίρνει με αποκρυψη κάποιος οπου σου κινούνται υποψιες, και άλλο απο ελληνικό σταθερό...

Τότε το είχα ψαξει μέσω truecaller μιας και ειχα τρελαθει για το ποιος με πήρε τηλέφωνο και ο πάροχος ήταν ενα voipάδικο που προφανώς το είχε νοικιάσει ο developer του jokesphone...

Μιλάμε δηλαδή για καλογραμμένη εφαρμογή όσο την είχα χρησιμοποιήσει, μπορούσες μέχρι και να προγραμματίσεις φάρσες με scheduler! Ύστερα σου ερχοταν ειδοποιηση οτι έχεις μια νεα ηχογράφηση και ακουγες την φαρσα που ειχες επιλέξει στον φιλο σου! 

 

Αν θελετε να μπλοκάρετε τις κλήσεις απο την συγκεκριμένη εφαρμογή πατήστε εδώ και λογικά θα σταματήσουν (δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, cumulus said:

Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να απαντώ σε κλήσεις με απόρρητο αριθμό. Όταν δεν υπήρχε η αναγνώριση κλήσεων τι κάνατε;

Καλούσαμε, το αφήναμε να χτυπήσει μια φορά και ξαναπαίρναμε, για να μην το σηκώσει ο μπαμπάς τής γκόμενας! 😄

Πέρα απ' την πλάκα, όταν δεν είχαμε... δεν είχαμε. Κι επειδή είχαμε συνηθίσει έτσι, όταν βγήκε η αναγνώριση, οι περισσότεροι τα είχαν κρυφά. Ακόμα και στην αρχή τής κινητής, οι περισσότεροι κρυφά τα είχαν. Σιγά-σιγά αποδεχθήκαμε το πρακτικό τού πράγματος και τώρα είναι ελάχιστοι που καλούν με απόκρυψη. Προσωπικά ξέρω μόνο έναν, οπότε όταν βλέπω απόκρυψη, 99% είναι αυτός! 🙂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος παπάρας θα ήταν, κατά 99% φίλος σου που σου έκανε φάρσα.

Πάντως πολύ ευρηματική φάρσα.

Εμένα μου είχαν κάνει ένα άλλο αρχές του 2000 και ακόμα δεν το έχω ξεχάσει. Πήρε τηλέφωνο στο κινητό μου ένας με κυριλέ τρόπο και μου έλεγε οτι ήταν από τον πάροχο και δεν είχα πληρώσει τον λογαριασμό μου, του λέω οτι το κινητό μου ήταν με κάρτα και αυτό δεν ισχύει. Αυτός τότε μου λέει οτι κάνω λάθος και εκτός του οτι το κινητό είναι με συνδρομή ο λογαριασμός είναι απλήρωτος, συνεχίσαμε στο ίδιο μοτίβο 2 φορές ακόμα αυτός να επιμένει εγώ να το αρνούμαι, μετά άρχισε να γελάει κάποιος άλλος από πίσω και τότε κατάλαβα οτι ήταν φάρσα, τους το έκλεισα.

Πάντως με ψάρωσαν εντελώς και τσίμπισα στην μαλακία τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Κάποιος παπάρας θα ήταν, κατά 99% φίλος σου που σου έκανε φάρσα.

Πάντως πολύ ευρηματική φάρσα.

Εμένα μου είχαν κάνει ένα άλλο αρχές του 2000 και ακόμα δεν το έχω ξεχάσει. Πήρε τηλέφωνο στο κινητό μου ένας με κυριλέ τρόπο και μου έλεγε οτι ήταν από τον πάροχο και δεν είχα πληρώσει τον λογαριασμό μου, του λέω οτι το κινητό μου ήταν με κάρτα και αυτό δεν ισχύει. Αυτός τότε μου λέει οτι κάνω λάθος και εκτός του οτι το κινητό είναι με συνδρομή ο λογαριασμός είναι απλήρωτος, συνεχίσαμε στο ίδιο μοτίβο 2 φορές ακόμα αυτός να επιμένει εγώ να το αρνούμαι, μετά άρχισε να γελάει κάποιος άλλος από πίσω και τότε κατάλαβα οτι ήταν φάρσα, τους το έκλεισα.

Πάντως με ψάρωσαν εντελώς και τσίμπισα στην μαλακία τους.

Εμένα μου είχε τύχει ένα άλλο περίπου την ίδια περίοδο, ίσως και 2-3 χρόνια νωρίτερα, γύρω στο 1998-1999. Τότε η αναγνώριση κλήσεων δεν ήταν ευρέως διαδεδομένη, ειδικά στα σταθερά τηλέφωνα. Είχαμε πάρει όμως το πρώτο μας κινητό τηλέφωνο που είχε αναγνώριση κλήσεων. Κάτι συμμαθητές μου από την τάξη (πήγαινα 1η γυμνασίου τότε) αποφάσισαν να μου κάνουν φάρσα και ποιο συγκεκριμένα με γυναικεία φωνή έκαναν μια κοπέλα από το σχολείο από άλλο τμήμα και με ρωτούσε αν ήθελα να βγούμε ραντεβού μόνοι μας. Εγώ φυσικά το υποψιάστηκα από την 1η στιγμή μιας και αυτός που μιλούσε ήταν αγόρι που έκανε ανεπιτυχώς κοριτσίστικη φωνή. Του-της είπα να με πάρει τηλέφωνο σε 5 λεπτά για να πάω να ελέγξω το πρόγραμμά μου για τα φροντιστήρια. Μέσα σε αυτά τα 5 λεπτά πήγα και βρήκα τον τηλεφωνικό κατάλογο του ΟΤΕ (αναρωτιέμαι αν κυκλοφορεί ακόμη σε έντυπη μορφή την σήμερον ημέρα), θυμήθηκα ότι σε μια σελίδα έγραφε διάφορες τεχνικές διευκολύνσεις και ποιο συγκεκριμένα πως να βάλω προώθηση σε έναν άλλο αριθμό, και έβαλα προώθηση από το σταθερό στο κινητό. Σε 5 λεπτά λοιπόν που με ξαναπήραν τηλέφωνο χτύπησε στο κινητό όπου και είδα το νούμερο μιας και είχε αναγνώριση κλήσης. Το νούμερο το αναγνώρισα αμέσως μιας και ήταν ενός φίλου μου. Αποφάσισα να συνεχίσω την φάρσα χωρίς να τους πω ότι τους υποψιάστηκα, μάλιστα το συνέχισα για αρκετές μέρες και στο σχολείο. Μάλιστα ο φίλος από του οποίου το τηλέφωνο με κάλεσαν είχε και μια αδερφή και του ανέφερα για πλάκα ότι με πήρε τηλέφωνο η "τάδε" κοπέλα (η αδερφή του) από τον "τάδε" αριθμό (ο αριθμός του) για να κανονίσουμε ερωτικό ραντεβουδάκι.

Επεξ/σία από gokuthelegend
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Μπορουνε να βρουνε ποιος το εκανε να γινει αρση του απορρητου;

Αυτό γίνεται μόνο για κακουργηματα νομίζω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...