Προς το περιεχόμενο

Joker (2019)


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 18/9/2019 στις 10:23 ΜΜ, Alastor192 είπε

...
Γενικα δυσκολευομαι να δω οτιδηποτε superhero/comic movie,λογω του κατεστημενου ταινιων fast-food που εχει προωθησει την τελευταια 10ετια η Marvel. Αν ειναι grounded το συγκεκριμενο spinoff οπως διαβαζω,λογικα θα ειναι worth watching

Quoted for emphasis.

Ευτυχώς ο Τοντ ξηγήθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τσιμπησει και μερικα οσκαρ.

η μεγαλυτερη του επιτυχια ομως ειναι οτι καταφερε μετα απο ενα μηνα που oλοκληρωσε την θεατρικη του πορεια το Endgame, να κανει κοινο και μηντια να το ξεχασουν τελειως και να συζητανε αποκλειστικα τον Τζοκερ.

και ειμαι σιγουρος οτι αυτο ποναει τον Kevin Feige και την Marvel.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην υποτιμας τον εγωισμο των studio execs. μια αυτοτελης ταινια με κοστος 50m , τεινει να γινει η ταινια της χρονιας, ειδικα αν τσιμπησει και μερικα οσκαρ.

καλα τα λεφτα, αλλα καλυτερη η δοξα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, KilliK said:

μην υποτιμας τον εγωισμο των studio execs. μια αυτοτελης ταινια με κοστος 50m , τεινει να γινει η ταινια της χρονιας, ειδικα αν τσιμπησει και μερικα οσκαρ.

καλα τα λεφτα, αλλα καλυτερη η δοξα.

Μα στην ουσια το τζοκερ περισσοτερο κερδος θα εχει εαν οντως κοστισε μολις 50m, και θα βγαλει 1+ δις. Το avengers ειχε να πληρωσει και πολλα ονοματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Quality over quantity. Η ερμηνεία του Joaquin και γενικά η ταινία θα μείνει στην κινηματογραφική ιστορία. Οτι και να λέτε μερικοί περί ($) Marvel είναι επιφανειακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, Glikos είπε

Quality over quantity.

Συμφωνούμε προφανώς, εγώ σχολίασα το πως νομίζω στα παπάκια του Feige το πως δε συζητιέται το Endgame επτά μήνες μετά την κυκλοφορία του.

 

Εξάλλου μιλάμε για εντελώς διαφορετικές ταινίες.

 

Το Joker θα μπορούσε να λέγεται και Arthur.

Επεξ/σία από Wayward
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραμενει ομως μια superhero ταινια της DC, με τον πιο δημοφιλη super-villain στα κομιξ. εστω στα χαρτια. και το Endgame συζητιόταν μεχρι και τον Aυγουστο, μετα απο ενα μηνα βγηκε το Τζοκερ.

τεσπα, περα απο το σηκουελ του που συζητανε τωρα,  ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα τον βαλουν και στον καινουργιο Batman, ως cameo και αργοτερα ως αντιπαλο του στην επομενη ταινια. θα ναι ανοητο να μην αξιοποιησουν την δημοφιλια του για να προμοταρουν το rebooted Batverse.

αναρωτιεμαι ο Leto πως να αισθανεται για ολα αυτα. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Phoenix με το ζόρι ήθελε να πει το όνομα Wayne καθώς δεν ήθελε να έχει σχέση με τα κόμικ, πως από αυτό το σημείο θα φτάσει να παίζει με το Batman, την Catwoman και τον Penguin δεν ξέρω.

Βεβαία αν του σκάσουν πολλά παραπάνω χρήματα μπορεί να τον πείσουν.

 

Επίσης κάπου είχα διαβάσει πως ο Phillips είχε πει πως σε καμία περίπτωση δε θα κάνει crossover με το Batman του Pattinson.

Επεξ/σία από Wayward
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, syban είπε

Κατάφερα και εγώ να την δω την Κυριακή που μας πέρασε και ακόμα δεν κατάλαβα γιατί τόσος ντόρος γύρο από αυτή την ταινία.

Άρα μήπως και εσύ πήγες να τη δεις εξαιτίας του "ντόρου" και της "φασαρίας" και ήταν λογικό να μην ενθουσιαστείς;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...