Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 9/2/2023 στις 1:23 ΠΜ, ThanosR92 είπε

Καλημέρα. Το τελευταίο διάστημα, έχουμε το εξής πρόβλημα στην πάνω γωνία του τοίχου. Τι είναι; Προτείνεται κάτι; 

Φαντάζομαι δημιουργείται από την υγρασία; 

20230209_011938.jpg.6b5ab33a434914577ba89f2e6ddd95f3.jpg20230209_011918.jpg.cce8c504747bfa0671cae5a91d9d2042.jpg

 

επειδη υπαρχει και μυκητας (μουχλα) οταν μπορεσεις και αφου στεγνωσεις την επιφανεια φτιαξε ενα μηγμα με κιτρικο οξυ στιβωντας 2-3 λεμονια και ξυδι ανακατεψετα καλα ,τα οξεα που περιεχουν θα σκοτωσουν τον μυκητα (μην χρησιμοποιησεις χλωρινη γιατι δινει προσωρινα αποτελεσματα μετα απο καποιο καιρο επανεμφανιζεται η μουχλα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, duende είπε

Καλημερα,

 

εχουμε στη πολυκατοικια εναν παλιο beam αναλογικο ενισχυτη γραμμης με 2 εισοδους (UHF & VHF) και μια εξοδο με ρυθμιση gain μεχρι 30db

το καλωδιο κεραιας ειναι σαπιο και η κεραια δεν ειναι σε καλη κατασταση. εχουμε διακοπες στο σημα αρκετα συχνα. σκεφτομαστε να αλλαξουμε ολη τη τριαδα, κεραια, καλωδιο (10μ) και ενισχυτη

μπορειτε να προτεινετε κατι το οποιο να εχει καλυτερη αποδοση? το καλωδιο να ειναι εξωτερικου χωρου και τα βυσματα ειναι tv, οχι f βιδωτα

Εγώ θα έλεγα να το πάτε βήμα βήμα. Πρώτα αλλαγή καλωδίου, αν επιμένει το πρόβλημα πάτε σε αλλαγή κεραίας κι αν και τότε επιμένει αλλάζετε και τον ενισχυτή.

VHF δεν έχει νόημα πλέον και γενικά η λήψη με τα ψηφιακά είναι πολύ πιο εύκολη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ειναι κανεις εδω μεσα που να γνωριζει (σε ηλεκτρονικους και οχι υδραυλικους ταχυθερμαντηρες-ταχυθερμοσιφωνες) αν οι αντιστασεις πχ των 6kw στους μικρους η και στους μεγαλους (μιας και εχουν συνηθως 3 αντιστασεις μικροτερες) ,  μπορουν να ειναι σαν "ινβερτερ' στην ισχυ τους? δηλαδη αν παιρνουν τιμες μεταβλητες (μεσω πλακετας με -triac-ptc κοκ) απο πχ 10% εως 100% και ενδιαμεσες τιμες? 

Παραδειγμα: οταν η θερμοκρασια του κρυου νερου οπως ερχεται απο τον ηλιακο μου, ειναι μεν αρκετα υψηλη 33 αλλα οχι 37 και θελουμε να το  ανεβασει κατα 4 βαθμους, με 2kw ισχυ ειναι οκ.

Ειναι εφικτο να αλλαζει η ισχυς απο εστω 0.6kw εως 6kw και οχι να ειναι μονιμα στα 6kw ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

με ενδιαφέρει να κάνω ένα σχέδιο αντίστοιχο της φωτο με γυψοσανιδα περιμετρικά του σαλονιου η οποία θα έχει σποτ και led ταινία ως κρυφό φωτισμό που θα φωτιζει προς το ταβάνι. 

θέλω όπως φαίνεται στη μία πλευρά να αφήσω κενό ανάμεσα στη γυψοδανιδα και τον τοίχο ώστε να μπει είτε η μπάρα για την κουρτίνα είτε για ρολο σκίασης. 

Πόσους πόντους άραγε θα πρέπει να είναι αυτό το κενό? έχει κανείς ιδέα? 

f21eb6287edf16737541e8ebf7af60c2.jpg 

Επεξ/σία από margaritagr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, margaritagr είπε

με ενδιαφέρει να κάνω ένα σχέδιο αντίστοιχο της φωτο με γυψοσανιδα περιμετρικά του σαλονιου η οποία θα έχει σποτ και led ταινία ως κρυφό φωτισμό που θα φωτιζει προς το ταβάνι. 

θέλω όπως φαίνεται στη μία πλευρά να αφήσω κενό ανάμεσα στη γυψοδανιδα και τον τοίχο ώστε να μπει είτε η μπάρα για την κουρτίνα είτε για ρολο σκίασης. 

Πόσους πόντους άραγε θα πρέπει να είναι αυτό το κενό? έχει κανείς ιδέα? 

f21eb6287edf16737541e8ebf7af60c2.jpg 

Ανάλογα τον οδηγό για τις κουρτίνες. Θα είναι διπλός ή τριπλός για παράδειγμα.

Θεωρώ όχι λιγότερο από 15 εκ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/9/2018 στις 11:36 ΜΜ, zio10 είπε

Αν θέλεις να μονώσεις έναν χώρο ώστε να μη περνάει ο ήχος στον διπλανό χώρο είναι καλύτερα αυτό να γίνει από μέσα ή απ'έξω;

Το ίδιο ειναι !

Στις 9/2/2023 στις 1:23 ΠΜ, ThanosR92 είπε

Καλημέρα. Το τελευταίο διάστημα, έχουμε το εξής πρόβλημα στην πάνω γωνία του τοίχου. Τι είναι; Προτείνεται κάτι; 

Φαντάζομαι δημιουργείται από την υγρασία; 

20230209_011938.jpg.6b5ab33a434914577ba89f2e6ddd95f3.jpg20230209_011918.jpg.cce8c504747bfa0671cae5a91d9d2042.jpg

 

Θερμομόνωση χρειάζεται 

Στις 3/1/2023 στις 10:33 ΠΜ, Gandalf_the_greek είπε

Καλημέρα και καλή χρονιά. 

Θέλω να επισκευάσω το ταβάνι σε μερικά σημεία του σπιτιού που έχει πιάσει μούχλα (καθαρισμός, βάψιμο κλπ). Επειδή δεν γνωρίζω πολλά επί του θέματος, τι προτείνετε για να απαλλαγώ μια και καλή από εμφάνιση μούχλας και τι υλικά να χρησιμοποιήσω για βάψιμο ή ό,τι άλλο χρειαστεί;

Ευχαριστώ!

https://www.ioannidis.com.gr/μυκητοκτόνο-αντιμουχλικό.el.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, θέλω να τοποθετήσω μερικές κάμερες στο σπίτι και για να τις βάλω τοποθετώ έξτρα πρίζες.

Προσπάθησα να βρώ επί μήνες ηλεκτρολόγο αλλά προφανώς λόγω μπελαλίδικης δουλειάς, χωρίς ιδιαίτερη αμοιβή, δεν "έχει χρόνο" κανείς. Αποφάσισα λοιπόν να τις περάσω μόνος.

Στην προκειμένη έχω ένα κουτί στον τοίχο που το μόνο που έχει επάνω του είναι ένα διακόπτη φωτισμού. Σύνδεσα λοιπόν την πρίζα, και συνδέω στο κουτί το καλώδιο της γείωσης και τα άλλα δύο. (στην φωτό τα έχω αποσυνδέσει λόγω του προβλήματος). Συμβαίνει λοιπόν το εξής κουλό, όταν το φώς είναι αναμμένο η πρίζα δεν δουλεύει, όταν το φως είναι σβηστό η πρίζα δίνει ρεύμα κανονικα....

Στην τελευταία φωτό είναι το φως που αναφέρω και η πρίζα που τοποθέτησα.

Έχει κανείς καμία ιδέα τί μπορεί να φταίει για αυτό και εάν είναι επικίνδυνο να παραμείνει έτσι;

Ευχαριστώ.

 

viber_image_2023-02-19_10-18-39-529.jpg

viber_image_2023-02-19_10-19-06-054.jpg

viber_image_2023-02-19_10-19-24-504.jpg

Επεξ/σία από Alchemist`
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Alchemist` είπε

Καλημέρα, θέλω να τοποθετήσω μερικές κάμερες στο σπίτι και για να τις βάλω τοποθετώ έξτρα πρίζες.

Προσπάθησα να βρώ επί μήνες ηλεκτρολόγο αλλά προφανώς λόγω μπελαλίδικης δουλειάς, χωρίς ιδιαίτερη αμοιβή, δεν "έχει χρόνο" κανείς. Αποφάσισα λοιπόν να τις περάσω μόνος.

Στην προκειμένη έχω ένα κουτί στον τοίχο που το μόνο που έχει επάνω του είναι ένα διακόπτη φωτισμού. Σύνδεσα λοιπόν την πρίζα, και συνδέω στο κουτί το καλώδιο της γείωσης και τα άλλα δύο. (στην φωτό τα έχω αποσυνδέσει λόγω του προβλήματος). Συμβαίνει λοιπόν το εξής κουλό, όταν το φώς είναι αναμμένο η πρίζα δεν δουλεύει, όταν το φως είναι σβηστό η πρίζα δίνει ρεύμα κανονικα....

Στην τελευταία φωτό είναι το φως που αναφέρω και η πρίζα που τοποθέτησα.

Έχει κανείς καμία ιδέα τί μπορεί να φταίει για αυτό και εάν είναι επικίνδυνο να παραμείνει έτσι;

Ευχαριστώ.

Εϊναι αλέ ρετουρ ο διακόπτης; Δηλαδή υπάρχει 2ος κάπου για την ίδια λάμπα; Επίσης όταν λες γείωσες στο κουτί, υπάρχει καλώδιο γείωσης από τον πίνακα;

Και κάποια γενικά όπως τα καταλαβαίνω εγώ (που δεν είμαι ηλεκτρολόγος) πιο πολύ για να υπάρχουν, τα θαμμένα καλώδια θα έπρεπε να είναι μέσα σε σπιράλ, κάθετα στο κουτί έκεί που έχει τις διακλαδώσεις το ίδιο το κουτι και εφόσων τα τραβάς έξω να θαφτεί ακόμα ένα κουτί ή να μπει κάποιο εξωτερικά κατάλληλο για εξωτερικό χώρο. Το πολύκλωνο καλώδιο που έχεις βάλει δεν είναι κατάλληλο, θέλει κατα κανόνα ίδιας διαμέτρου καλώδιο με αυτά που φεύγουν από τον πίνακα. Η πρίζα αυτή αν δουλέψει θα είναι στην ίδια ασφάλεια με τα φώτα (μαλλον 10Α) και δεν θα είναι για πολλα φορτία. Για την κάμερα που θες κατα πάσα πιθανότα επαρκει αλλα είπα να τα πώ.

Επεξ/σία από PerfectParanoia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Alchemist` είπε

Καλημέρα, θέλω να τοποθετήσω μερικές κάμερες στο σπίτι και για να τις βάλω τοποθετώ έξτρα πρίζες.

Προσπάθησα να βρώ επί μήνες ηλεκτρολόγο αλλά προφανώς λόγω μπελαλίδικης δουλειάς, χωρίς ιδιαίτερη αμοιβή, δεν "έχει χρόνο" κανείς. Αποφάσισα λοιπόν να τις περάσω μόνος.

Στην προκειμένη έχω ένα κουτί στον τοίχο που το μόνο που έχει επάνω του είναι ένα διακόπτη φωτισμού. Σύνδεσα λοιπόν την πρίζα, και συνδέω στο κουτί το καλώδιο της γείωσης και τα άλλα δύο. (στην φωτό τα έχω αποσυνδέσει λόγω του προβλήματος). Συμβαίνει λοιπόν το εξής κουλό, όταν το φώς είναι αναμμένο η πρίζα δεν δουλεύει, όταν το φως είναι σβηστό η πρίζα δίνει ρεύμα κανονικα....

Στην τελευταία φωτό είναι το φως που αναφέρω και η πρίζα που τοποθέτησα.

Έχει κανείς καμία ιδέα τί μπορεί να φταίει για αυτό και εάν είναι επικίνδυνο να παραμείνει έτσι;

Ευχαριστώ.

 

viber_image_2023-02-19_10-18-39-529.jpg

viber_image_2023-02-19_10-19-06-054.jpg

viber_image_2023-02-19_10-19-24-504.jpg

Μακάρι να ήξερες τι έχεις συνδέσει.

Προφανώς λείπουν βασικές γνώσεις αλλά και τα εργαλεία.

Είδες χρωματολογία και βρήκες ποιά είναι η φάση, ποιός ο ουδέτερος, ποια η γείωση;

Όταν βλέπεις και καφέ και μαύρο σημαίνει οτι ένα από τα δύο είναι επιστροφή.

Τα καλώδια καλό είναι να μην τα αφήσεις έτσι γυμνά, ακόμη και για την ασφάλεια του επόμενου που θα ανοίξει το κουτί.

Κανονικά θέλει καπς, σε διαφορετική περίπτωση βάλε έστω λίγη μονωτική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, PerfectParanoia είπε

Εϊναι αλέ ρετουρ ο διακόπτης; Δηλαδή υπάρχει 2ος κάπου για την ίδια λάμπα; Επίσης όταν λες γείωσες στο κουτί, υπάρχει καλώδιο γείωσης από τον πίνακα;

Και κάποια γενικά όπως τα καταλαβαίνω εγώ (που δεν είμαι ηλεκτρολόγος) πιο πολύ για να υπάρχουν, τα θαμμένα καλώδια θα έπρεπε να είναι μέσα σε σπιράλ, κάθετα στο κουτί έκεί που έχει τις διακλαδώσεις το ίδιο το κουτι και εφόσων τα τραβάς έξω να θαφτεί ακόμα ένα κουτί ή να μπει κάποιο εξωτερικά κατάλληλο για εξωτερικό χώρο. Το πολύκλωνο καλώδιο που έχεις βάλει δεν είναι κατάλληλο, θέλει κατα κανόνα ίδιας διαμέτρου καλώδιο με αυτά που φεύγουν από τον πίνακα. Η πρίζα αυτή αν δουλέψει θα είναι στην ίδια ασφάλεια με τα φώτα (μαλλον 10Α) και δεν θα είναι για πολλα φορτία. Για την κάμερα που θες κατα πάσα πιθανότα επαρκει αλλα είπα να τα πώ.

Θα έχει αποκλειστικά την κάμερα η πρίζα για αυτό έβαλα το λεπτό καλώδιο ώστε να είναι πιο εύκαμπτο. Τα θαμένα καλώδια είναι αυτά που βάζω εγώ τώρα, τα υπόλοιπα σε σπιράλ είναι κανονικά.

Το κουτί στον τοίχο έχει 3 καλώδια που έρχονται (φαντάζομαι από τον πίνακα) και τα 3 λευκά. Υπάρχει τομή σε κάθε ένα από αυτά και με καπάκι καλύπτεται η ένωση, όπως φαίνεται στην φωτό (έχω αφαιρέσει τα καπάκια). Εκεί που υπάρχει το καφέ και μαύρο καλώδιο, εγώ σύνδεσα το μπλέ και καφέ που φέρνω από την πρίζα. Στο λεύκο καλώδιο σύνδεσα το πρασινοκίτρινο που έφερα από την πρίζα και το έχω βάλει ως γείωση.

Τα 3 καλώδια που υπάρχουν ήδη στο κουτί, δεν αφορούν την γείωση και τις 2 φάσεις?

Ένας διακόπτης υπάρχει συνολικά για το φως.

7 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Μακάρι να ήξερες τι έχεις συνδέσει.

Προφανώς λείπουν βασικές γνώσεις αλλά και τα εργαλεία.

Είδες χρωματολογία και βρήκες ποιά είναι η φάση, ποιός ο ουδέτερος, ποια η γείωση;

Όταν βλέπεις και καφέ και μαύρο σημαίνει οτι ένα από τα δύο είναι επιστροφή.

Τα καλώδια καλό είναι να μην τα αφήσεις έτσι γυμνά, ακόμη και για την ασφάλεια του επόμενου που θα ανοίξει το κουτί.

Κανονικά θέλει καπς, σε διαφορετική περίπτωση βάλε έστω λίγη μονωτική

Ναι δυστυχώς είμαι άσχετος, με ότι βρήκα από ίντερνετ. Άλλες 2 πρίζες πέρασα με τον ίδιο τρόπο και δουλεύουν μια χαρά.

Υπάρχουν καπάκια, στην φωτό έχω αφαιρέσει τα 2 απλά, ενώ το τρίτο που δεν φαίνεται λόγω σκίασης, είναι επάνω, και θεώρησα πως εκεί είναι η γείωση

Επεξ/σία από Alchemist`
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Alchemist` είπε

Θα έχει αποκλειστικά την κάμερα η πρίζα για αυτό έβαλα το λεπτό καλώδιο ώστε να είναι πιο εύκαμπτο. Τα θαμένα καλώδια είναι αυτά που βάζω εγώ τώρα, τα υπόλοιπα σε σπιράλ είναι κανονικά.

Το κουτί στον τοίχο έχει 3 καλώδια που έρχονται (φαντάζομαι από τον πίνακα) και τα 3 λευκά. Υπάρχει τομή σε κάθε ένα από αυτά και με καπάκι καλύπτεται η ένωση, όπως φαίνεται στην φωτό (έχω αφαιρέσει τα καπάκια). Εκεί που υπάρχει το καφέ και μαύρο καλώδιο, εγώ σύνδεσα το μπλέ και καφέ που φέρνω από την πρίζα. Στο λεύκο καλώδιο σύνδεσα το πρασινοκίτρινο που έφερα από την πρίζα και το έχω βάλει ως γείωση.

Τα 3 καλώδια που υπάρχουν ήδη στο κουτί, δεν αφορούν την γείωση και τις 2 φάσεις?

Ένας διακόπτης υπάρχει συνολικά για το φως.

Ναι δυστυχώς είμαι άσχετος, με ότι βρήκα από ίντερνετ. Άλλες 2 πρίζες πέρασα με τον ίδιο τρόπο και δουλεύουν μια χαρά.

Υπάρχουν καπάκια, στην φωτό έχω αφαιρέσει τα 2 απλά, ενώ το τρίτο που δεν φαίνεται λόγω σκίασης, είναι επάνω, και θεώρησα πως εκεί είναι η γείωση

Κινδυνεύεις να βάλεις καμιά φωτιά, δεν είναι τυχαίο που λένε οτι πειράζεις (σχεδόν) τα πάντα πέραν ηλεκτρολογικών και υδραυλικών.

Καφέ μαύρο αφορούν  φάση και επιστροφή φάσης. Εσύ σύνδεσες επάνω ουδέτερο (μπλε). Τα λευκά καλώδια από μέσα έχουν χρώματα, εσύ τα έριξες στην τύχη.

Spoiler

 

Το οτι παίζουν οι πρίζες απροβλημάτιστα δεν σημαίνει οτι θα είσαι πάντα τυχερός. Προσοχή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Κινδυνεύεις να βάλεις καμιά φωτιά, δεν είναι τυχαίο που λένε οτι πειράζεις (σχεδόν) τα πάντα πέραν ηλεκτρολογικών και υδραυλικών.

Καφέ μαύρο αφορούν  φάση και επιστροφή φάσης. Εσύ σύνδεσες επάνω ουδέτερο (μπλε). Τα λευκά καλώδια από μέσα έχουν χρώματα, εσύ τα έριξες στην τύχη.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Το οτι παίζουν οι πρίζες απροβλημάτιστα δεν σημαίνει οτι θα είσαι πάντα τυχερός. Προσοχή.

 

Βρε μαζί σου εγώ, της ίδιας λογικής είμαι... Αλλά όταν οι επαγγελματίες του χώρου δεν ανταποκρίνονται, τι να κάνω;

Προφανώς επειδή δεν πρόκειται για βλάβη ή κάτι επείγον δεν ασχολείται και κανείς. Από ένα σημείο και πέρα λες νισάφι, θα το κάνω μόνος μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Alchemist` είπε

Βρε μαζί σου εγώ, της ίδιας λογικής είμαι... Αλλά όταν οι επαγγελματίες του χώρου δεν ανταποκρίνονται, τι να κάνω;

Προφανώς επειδή δεν πρόκειται για βλάβη ή κάτι επείγον δεν ασχολείται και κανείς. Από ένα σημείο και πέρα λες νισάφι, θα το κάνω μόνος μου...

Υποχρεώσου έστω σε κάποιον φίλο σου που γνωρίζει τα βασικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Alchemist` είπε

 

Το κουτί στον τοίχο έχει 3 καλώδια που έρχονται (φαντάζομαι από τον πίνακα) και τα 3 λευκά. Υπάρχει τομή σε κάθε ένα από αυτά και με καπάκι καλύπτεται η ένωση, όπως φαίνεται στην φωτό (έχω αφαιρέσει τα καπάκια). Εκεί που υπάρχει το καφέ και μαύρο καλώδιο, εγώ σύνδεσα το μπλέ και καφέ που φέρνω από την πρίζα. Στο λεύκο καλώδιο σύνδεσα το πρασινοκίτρινο που έφερα από την πρίζα και το έχω βάλει ως γείωση.

 

Ερχονται 3 καλώδια και τα τρία λευκά

Αρα το πιο πιθανό είναι καλώδιο φωτισμού μάλλον για πολύφωτο αρα το τρίτο δεν είναι γείωση αλλα δεύτερο καλώδιο φωτισμού για πολύφωτο.

Το πιο καλό να φωνάξεις κανένα ηλεκτρολόγο μη βάλεις καμιά φωτιά😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λύθηκε το πρόβλημα, ευχαριστώ.

Με κατεβασμένο γενικό έβγαλα όλα τα καλώδια του κουτιού προς τα έξω και "άνοιξα" λίγο όλα τα λευκά καλώδια για να δώ τον εσωτερικό χρωματισμό που όντως βοήθησε και βασικά επιβεβαίωσε ότι γείωση κτλπ ήταν σωστά. Το λάθος που έγινε εν τέλει είναι ότι από το σημείο περνούσε μιά φορά καλώδιο προς τον διακόπτη και ακολούθως επέστρεφε από τον διακόπτη προς το φώς διαμέσω του κουτιού. Δεν είχα προσέξει ότι υπήρχαν 4 ενώσεις (η μια με μονωτική αντί για καπάκι :S) καθώς ήταν παραχωμένα πιο μέσα.

Ευχαριστώ όπως και να έχει, εννοείται δεν είναι παιχνίδι το όλο θέμα ούτε θέλω να κάνω τον diy ηλεκτρολόγο... Απλά πριν ξαναασχοληθώ έφαγα άκυρο από άλλους 2 ηλεκτρολόγους για να αναλάβουν το θέμα... Κατάντια πια αυτή η κατάσταση με τους μαστόρους, να θες να δώσεις δουλειά και να μην βρίσκεις ανταπόκριση... :(

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...