Προς το περιεχόμενο

Δεν μαρεσει το ποδοσφαιρο, ειμαι ο μονος;


kolumvitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, primeragt είπε

Η ομοφωνια ή οχι αυτης εχει καθαρα κοινωνικοπολιτισμικα στοιχεια. Πχ δεν εχει την ιδια απηχηση το big fat greek wedding στην Ελλαδα και την Γερμανια. Ενω αντιθετα ενα πειραμα οσες φορες και αν το κανεις , χωρις να αλαξεις τη μεθοδολογια, θα περνεις παντα το ιδιο αποτελεσμα.

Δεν έχει σημασία, εφόσον ως ταινία έχει συγκεκριμένο σκορ και λειτουργία. Είναι μια "χαζή" κωμωδία, η οποία κρίθηκε έτσι.

Μάλλον δεν έχεις κάνει πολλά πειράματα...

5 λεπτά πριν, spyros007 είπε

Το θεμα ειναι τι αποψη έχεις για αυτον που βλεπει?????

Δεν με ενδιαφέρει, και δεν το ανέφερα καν.

1 λεπτό πριν, spyros007 είπε

Αν κανεισ στατιστική μελετη του ποιος βλεπει και ποιος οχι μπαλα στον αντρικο πλυθισμο μαλλον εσυ θα βγεις παραφωνια

Πιθανό αλλά όχι βέβαιο. 

---

Όπως και να έχει, απλά κύκλους κάνουμε τώρα. Εγώ ποτέ δεν ασπάστηκα στην απόλυτη ισότητα, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να συμφωνήσω με τα επιχειρήματα σας. Δεν πιστεύω στην ισότητα ατόμων, εργασιών, χωρών, οτιδήποτε. Ποτέ δεν το έκανα. Για εμένα υπάρχουν κριτήρια τα οποία οδηγούν σε μία ιεραρχία, όποιο και να είναι το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 270
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Techno_Knight είπε

Μάλλον δεν έχεις κάνει πολλά πειράματα...

Μαλλον εσυ δεν εχεις κανει πολλα πειραματα οταν πιστευεις οτι σε ενα πειραμα χωρις να αλαξεις την μεθοδολογια του θα ερθεις σε διαφορετικο αποτελεσμα. Αν το καταφερεις συγχαρητηρια καταφερες να καταρηψεις ολα τα επιστημονικα δεδομενα που βασιζονται σε πειραματα μεχρι σημερα.

4 λεπτά πριν, Techno_Knight είπε

Όπως και να έχει, απλά κύκλους κάνουμε τώρα. Εγώ ποτέ δεν ασπάστηκα στην απόλυτη ισότητα, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να συμφωνήσω με τα επιχειρήματα σας. Δεν πιστεύω στην ισότητα ατόμων, εργασιών, χωρών, οτιδήποτε. Ποτέ δεν το έκανα. Για εμένα υπάρχουν κριτήρια τα οποία οδηγούν σε μία ιεραρχία, όποιο και να είναι το θέμα.

Δεν εχει να κανει τιποτα με την ισοτητα. Εχει να κανει καθαρα με σενα, απο τη στιγμη που δεχεσαι οτι υπαρχουν ανωτεροι και κατωτεροι ανθρωποι απο σενα ποτε δεν θα μπορεσεις να δεκτεις καποιες συμπεριφορες ή ασχολιες ή γενικοτερα αποψεις και πραξεις που κανουν ή εκφραζουν καποιοι αλλοι ανθρωποι. Οποτε ειτε το δεχεσαι και προχωρας ειτε απλα θα λες μονιμα οτι κατι λαθος κανουν οι αλλοι ή εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάλι δεν βλέπω ποδόσφαιρο και όσες φορές εκατσα να δω με παρέα βαρέθηκα απίστευτα. Μου αρέσει να παίζω κανα 5χ5 με φίλους κτλπ και επίσης μου αρέσει να παω γήπεδο να παρακολουθήσω αγώνα. Μου αρέσει η ατμόσφαιρα κτλπ που επικρατεί, τωρα το να κάτσω στην καφετέρια να δω ποδόσφαιρο ή στον καναπέ στο σπίτι ουτε για πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Techno_Knight είπε

Δεκτό. Αλλά και εσύ που είσαι, ποίο το νόημα στην ευρύτερη κοινωνία ; Πρόσθεσε κάτι στον χαρακτήρα σου ; Δεν πιστεύεις ότι θα ήταν καλύτερο αν έχεις χρησιμοποιήσει τον χρόνο σου διαφορετικά ; Αν είχες αφιερώσει περισσότερο χρόνο σε μία ικανότητα που κατέχεις; Μπορείς, ξανά, να μου πεις "επιλογή μου", αλλά αν δεν έχουμε καμία ιεραρχία, τότε οδηγούμαστε σε μία πραγματικότητα χωρίς κριτήρια

 

Δεν υπαρχει βαθυτερο νοημα φιλε μου.Δεν βλεπω μπαλα για να γινω καλύτερος άνθρωπος αλλα γιατι γουσταρω .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Techno_Knight είπε

Δεν με ενδιαφέρει, και δεν το ανέφερα καν

 

15 λεπτά πριν, Techno_Knight είπε
27 λεπτά πριν, spyros007 είπε

Το θεμα ειναι τι αποψη έχεις για αυτον που βλεπει?????

Δεν με ενδιαφέρει, και δεν το ανέφερα καν.

ΔΕΝ το ανεφερες αλλα ειναι προφανες απο τα γραφόμενα σου.Απλα κρυβεσαι πισω απο το δαχτυλο σου και νομίζεις οτι δεν σε βλέπουμε.

19 λεπτά πριν, Techno_Knight είπε

Δεν έχει σημασία, εφόσον ως ταινία έχει συγκεκριμένο σκορ και λειτουργία. Είναι μια "χαζή" κωμωδία, η οποία κρίθηκε έτσι.

Μάλλον δεν έχεις κάνει πολλά πειράματα...

Δεν με ενδιαφέρει, και δεν το ανέφερα καν.

Πιθανό αλλά όχι βέβαιο. 

---

Όπως και να έχει, απλά κύκλους κάνουμε τώρα. Εγώ ποτέ δεν ασπάστηκα στην απόλυτη ισότητα, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να συμφωνήσω με τα επιχειρήματα σας. Δεν πιστεύω στην ισότητα ατόμων, εργασιών, χωρών, οτιδήποτε. Ποτέ δεν το έκανα. Για εμένα υπάρχουν κριτήρια τα οποία οδηγούν σε μία ιεραρχία, όποιο και να είναι το θέμα. 

Δεν θες ισοτητα το καταλαβαμαι, ουτε και εγω, αλλα συμφωνα μετα δικα σου κριτήρια οποιος βλεπει μπαλα σπαταλαει το χρονο του.Εγω παλι λεω οχι.Ειπαμε μου αρεσει η κολοκυθόπιτα και δεν την τρώω για να γινω καλύτερος άνθρωπος αλλα γιατι πειναω

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε και εμένα μου αρέσει τόσο.
Ενημερώνομαι, ακούω ράδιο αλλά αν βλέπω κάποιον αγώνα, είναι πάντα η δεύτερη δραστηριότητά μου, η προσοχή μου είναι αλλού, είτε λέγεται yt, είτε gaming, είτε διάβασμα, είτε δουλείες σπιτιού κτλ κτλ. Μόνο τελικούς και στίβο βλέπω με 100% συγκέντρωση.
Σε κουβέντες με φίλους συζητάω μέχρι 10 λεπτά. Να κι αν πάρει το πρωτάθλημα να κι αν δεν το πάρει.
Μια φορά στο τόσο, το γήπεδο έχει την πλάκα του ακόμα και να μην είσαι φανατικός.

Μιας και αναφέρθηκε η ποιότητα του πρωταθλήματος μας, θα πω την άποψη μου. Δεν μπορώ να καταλάβω αυτούς που είναι οπαδοί της Λίβερπουλ, της Τσέλσι, της Ρεαλ της Σεντ Πάουλι πχ και παρακολουθούν σαν μανιακοί μόνο αυτή την ομάδα χωρίς να βλέπουν τίποτα άλλο( ούτε το ελληνικό πρωτάθλημα). Και σου κάνουν και διαλέξεις για τη μπαλάρα που βλέπουν στην Ισπανία.
Για κάντε τον κόπο να δείτε ένα Λεγκανιές-Ουέσκα και μετά ελάτε πείτε μου αν το Λάρισα-Λαμία είναι καλύτερο ή χειρότερο.
Η Σούπερ Λίγκα είναι το πληρέστερο αθλητικό τηλεοπτικό προιόν του πλανήτη.  Τα έχει όλα. Ξύλο εντός γηπέδου, ξύλο στις κερκίδες, παραγοντιλίκια, διαιτητικές σφαγές, πόλεμο ανακοινώσεων, τακτική, γκολ, ανταγωνισμό, πολιτική, συνωμοσιολογία, γκουρού δημοσιογράφους, μιλημένους αγώνες. 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε παρακολουθούσα φανατικά  τα τεκταινόμενα στα ξένα πρωταθλήματα και στην Ελλάδα. Πλέον έχω αραιώσει αισθητά την ενασχόληση μου αυτή καθώς -σε ένα βαθμό- το θεωρώ χάσιμο χρόνου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου είναι εύκολο να καταλάβω πως γίνετε να κυνηγάν 12(?) άτομα από την μια και άλλα τόσα από την άλλη ένα πανί και να χαίρονται λες και κάνουν κάτι το τόσο unbelievable. TOO MUCH για έμενα, άλλα είναι ένα είδος τζόγου που αποφέρει πολύ χρήμα για αυτό και αυτός ο addiction ! 

Επίσης το να φτύνουν και να ξύνουν τα από τέτοια τους ταυτόχρονα τι ωραία εικόνα ρε παιδί μου !

Γκολφ μόνο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγω πολο με αλογα Η μπαλα ειναι για τα φτωχαδακια

play-polo.jpg

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαριέμαι θανάσιμα ποδόσφαιρο και μπάσκετ.

Όσες φορές έχω κάτσει με παρέα να "παρακολουθήσω" αγώνα, η αιτία  ήταν οι πίτσες ή τα πιτόγυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...