Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
24 λεπτά πριν, Twoface είπε

Καλημέρα. ξέρει κανείς πως εκκινούν τα 10 σε ασφαλείς λειτουργία για να σβήσω το avast ;
Γιατί το πρόγραμμα δεν κλείνει και δεν με αφήνει να το σβήσω με τίποτα 

https://lmgtfy.com/?q=windows+10+safe+mode&s=g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Όπως είδες τελικά δεν χρειάστηκε να το κάνω γιατί ο φίλος έδωσε άλλη λύση ! 
Παρ όλα αυτά αν δεν υπήρχαν τα Forum η μηχανή αναζήτησης δεν θα έβρισκε τίποτα. 
Χάλασες 5 λεπτά απο την ζωή σου απλά για να μου την πεις ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Twoface είπε

Όπως είδες τελικά δεν χρειάστηκε να το κάνω γιατί ο φίλος έδωσε άλλη λύση ! 
Παρ όλα αυτά αν δεν υπήρχαν τα Forum η μηχανή αναζήτησης δεν θα έβρισκε τίποτα. 
Χάλασες 5 λεπτά απο την ζωή σου απλά για να μου την πεις ! 

Γνώμη μου είναι ότι καλύτερα σε safe mode παρά με εργαλεία. Το είπες και μόνος σου αν δεν υπήρχαν τα forums δεν θα έβρισκε τίποτα η μηχανή αναζήτησης, άρα αφού υπάρχουν χρησιμοποιούμε τη μηχανή και δεν γεμίζουμε τα forums με περιττές πληροφορίες. Και χάλασα 1 λεπτό και 1 για αυτό το μήνυμα, 2 λεπτά. Ε σιγά..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Twoface είπε

Όπως είδες τελικά δεν χρειάστηκε να το κάνω γιατί ο φίλος έδωσε άλλη λύση ! 
Παρ όλα αυτά αν δεν υπήρχαν τα Forum η μηχανή αναζήτησης δεν θα έβρισκε τίποτα. 
Χάλασες 5 λεπτά απο την ζωή σου απλά για να μου την πεις ! 

Δυστυχώς χάλασε 5 λεπτά από τη ζωή του γιατί εσύ βαρέθηκες να χαλάσεις 1-2 λεπτά από τη ζωή σου για να ψάξεις μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα 

Μιας και ουσιαστηκα για πρωτη φορα εβαλα 10αρια σε ενα laptop και θα τα κρατησω πως γινεται να αλλαζω γλωσσα απο εληνικα σε αγγλικα με τα πληκτρα αντι για Shift+Alt σε Shift+CTRL ?

Τωεα ειδα οτι αλλαζει με  πληκτρο windows +space

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Καλησπερα 

Μιας και ουσιαστηκα για πρωτη φορα εβαλα 10αρια σε ενα laptop και θα τα κρατησω πως γινεται να αλλαζω γλωσσα απο εληνικα σε αγγλικα με τα πληκτρα αντι για Shift+Alt σε Shift+CTRL ?

Τωεα ειδα οτι αλλαζει με  πληκτρο windows +space

Δες εδώ αν είναι αυτό που λες.... https://pasteboard.co/Ip9Ctyw.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι. Έχει βγει μια νέα έκδοση των win. 1903 αν θυμάμαι καλά. Διάβασα ότι βαραίνει πολύ το σύστημα κ δεν θέλω να την κάνω. Δεν ξέρω αν είναι auto update αλλά αν είναι, υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@ilias78 Έχει βγει εδώ και κάνα δυό μήνες. Δεν βαραίνει καθόλου το σύστημα. Ποιος το είπε αυτό;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ilias78 είπε

Διάβασα ότι βαραίνει πολύ το σύστημα κ δεν θέλω να την κάνω.

Το είπε η κυρά Νίτσα απέναντι; Sorry που είμαι ειρωνικός αλλά τι άλλο θα διαβάσουμε πια. Κάνε άνθρωπε μου κανονικά το upgrade κι αφήστε τις θεωρίες συνωμοσίας επιτέλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://iguru.gr/2019/07/19/pragmatikes-apaitiseis-hardware-gia-windows-10/

Πάντως δεν κατάλαβα τον λογο της ειρωνείας σου. Διάβασα κάτι κ ρωτάω. Όσο κ αν στα αυτιά σου ακούγεται κάπως, το πρώτο πράγμα που σκέφτεσαι είναι να ειρωνευτεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Π@π@ρίτσες λέει το άρθρο. Άκου 8ης γενιάς intel και 16 GB για 64bit. Εγώ τα είχα στο παλιό σύστημα με i3 4160 και 8 gb ram και ssd και έτρεχαν νερό και μπούταραν και σε κάτω από 10 δευτερόλεπτα.. Το θέμα είναι να έχεις ssd και ένα cpu που απλά να μην είναι το πιο φθηνό που υπάρχει..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ProponitisTouKanape είπε

16GB. Έλεος. Σε παλιό υπολογιστή με 4GB και Core Quad επεξεργαστή (~2008) αλλα με SSD και τρέχουν ανετοτατα...

Ή γνωστή τακτική των εταιρειών να μας σπρώχνουν σε συνεχείς αναβαθμίσεις των συστημάτων μας, με το αντίστοιχο κέρδος ( γι αυτές).

Το πιο σημαντικό είναι ο καθένας από εμάς να προσδιορίσει ποιές είναι οι ανάγκες του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ilias78 είπε

https://iguru.gr/2019/07/19/pragmatikes-apaitiseis-hardware-gia-windows-10/

Πάντως δεν κατάλαβα τον λογο της ειρωνείας σου. Διάβασα κάτι κ ρωτάω. Όσο κ αν στα αυτιά σου ακούγεται κάπως, το πρώτο πράγμα που σκέφτεσαι είναι να ειρωνευτεις?

Όχι φίλε μου δεν ρώτησες αν επιβαρύνουν το σύστημα, ρώτησες πως το σταματάς. Για το πρώτο είχες βγάλει ήδη το συμπέρασμα σου, ενώ όπως είπες δεν γνωρίζεις τι ισχύει. Διάβασες κάπου κάτι και αμέσως δήλωσες "δεν θέλω να το βάλω" γι' αυτό και ο ειρωνικός χαβαλές από μέρους μου. Όπως βλέπεις εδώ ήδη 3 άτομα σου απάντησαν ότι δεν ισχύει, άρα τώρα θες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...