Προς το περιεχόμενο

Κουπόνι 5$ για Ebay(ΧΩΡΙΣ minimum). Συγκεκριμένα προιόντα. [ΜΗ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ/ΠΑΡΑΛΑΒΕΣ]


kkailas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα κάτι χαζομάρες στα 8€ περίπου στις 5 Νοεμβρίου.  Μου έδωσε tracking στις 7 Νοεμβρίου και αναφέρει ότι στις 9 Νοεμβρίου εκδόθηκε preAlert to Greece και 21 Δεκεμβρίου 2018 παραδόθηκε (posted over the counter to Greece).  Το ebay μου δίνει ημερομηνία παραλαβής 13 Φεβρουαρίου έως 27 Μαρτίου!  Στα ΕΛΤΑ δεν εντοπίζεται ο σχετικός αριθμός.  Ενώ σήμερα που δοκίμασα να ψάξω το νούμερο στο 17track μου λέει expired.  O τυπάς το πήρε το κουπόνι και το 3€.

Επίσης κάτι ακουστικά 29 Νοεμβρίου 2018 με κουπόνι πάλι αγνοούνται αφού το tracking που μου έδωσε δεν περνάει πουθενά. Αποστολή από LAOS και το ebay δίνει ημερομηνία παράδοσης 15 Φεβρουαρίου έως 29 Μαρτίου!  Μπορεί να μην τα πλήρωσα αλλά το κουπόνι το τσέπωσε ο πωλητής.

Δηλαδή το ebay υπολογίζει πάνω από 75-80 μέρες παράδοση.  Πρέπει να κάνω αναφορά στο paypal.

Ανάλογη εικόνα έχω και από παραγγελίες aliexpress.  Τα περισσότερα της Blackfriday τα παρέλαβα μετά την αλλαγή του έτους και σε αρκετά πήρα refund.

Έχω πάντως παγώσει τις αγορές μέχρι να παραλάβω και τα υπόλοιπα και ελπίζω να ομαλοποιηθεί το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάτι ακουστικά bt που είχα παραγγείλει, χθες έκλεισαν 2 μηνές από την παραγγελία και πλέον έχασα το δικαίωμα να ανοίξω case στο ebay για refund ή resend.
Αλλά και νωρίτερα που είχα δοκιμάσει να ανοίξω case, μου έλεγε οτι πρέπει να περιμένω μέχρι τις 15 Φλεβάρη που ήταν η αργότερη αναμενόμενη ημερομηνία παράδοσης που έδινε το ebay, και μετά να ανοίξω case.. (οτι ναναι με λίγα λόγια).

Τώρα πλέον μόνο δυνατότητα να επικοινωνήσω με τον πωλητή μου δίνει το ebay και να βγάλω άκρη μαζί του (αν δεχθεί να με εξυπηρετήσει). Εγώ μπορώ να κάνω κάτι άλλο εκτός από αυτό για να διεκδικήσω έστω resend??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, thomason993 είπε

Εγώ κάτι ακουστικά bt που είχα παραγγείλει, χθες έκλεισαν 2 μηνές από την παραγγελία και πλέον έχασα το δικαίωμα να ανοίξω case στο ebay για refund ή resend.
Αλλά και νωρίτερα που είχα δοκιμάσει να ανοίξω case, μου έλεγε οτι πρέπει να περιμένω μέχρι τις 15 Φλεβάρη που ήταν η αργότερη αναμενόμενη ημερομηνία παράδοσης που έδινε το ebay, και μετά να ανοίξω case.. (οτι ναναι με λίγα λόγια).

Τώρα πλέον μόνο δυνατότητα να επικοινωνήσω με τον πωλητή μου δίνει το ebay και να βγάλω άκρη μαζί του (αν δεχθεί να με εξυπηρετήσει). Εγώ μπορώ να κάνω κάτι άλλο εκτός από αυτό για να διεκδικήσω έστω resend??

Οχι case ανοιγεις κανονικα, απλως δεν μπορεις να αφησεις αξιολογηση. 

Ακομα και το ebay λεει να αφηνεις αξιολογηση πριν τις 60 μερες. (εννοειται αρνητικη λογω καθυστερησης)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, link67 είπε

Οχι case ανοιγεις κανονικα, απλως δεν μπορεις να αφησεις αξιολογηση. 

Ακομα και το ebay λεει να αφηνεις αξιολογηση πριν τις 60 μερες. (εννοειται αρνητικη λογω καθυστερησης)

image.png.2a2add78a7a440bec8d502ad01b0d189.png

Μόνο contact sellet έχει σαν επιλογή για να ζητήσω refund ή resend αλλά έτσι απλά στέλνεις μήνυμα στον seller, δεν ανοίγει case στο ebay οπότε δεν είναι δεσμευμένος κάπως να σε εξυπηρετήσει.

Θα στείλω μήνυμα απλά να του πω οτι δεν παρέλαβα ποτέ κι αν προτείνει να το ξαναστείλει θα δεχθώ. Μπορεί και να μην ξαναστείλει ποτέ τίποτα βέβαια αλλά θα το ξέρεις πάλι σε κανά μήνα που δεν θα παραλάβεις τίποτα.. αλλά τεσπα, τι είχαμε τι χάσαμε..

Πρέπει να έβγαλαν πολύ χρήμα κάποιοι Κινέζοι με αυτά τα κουπονάκια του ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, thomason993 είπε

image.png.2a2add78a7a440bec8d502ad01b0d189.png

Μόνο contact sellet έχει σαν επιλογή για να ζητήσω refund ή resend αλλά έτσι απλά στέλνεις μήνυμα στον seller, δεν ανοίγει case στο ebay οπότε δεν είναι δεσμευμένος κάπως να σε εξυπηρετήσει.

Θα στείλω μήνυμα απλά να του πω οτι δεν παρέλαβα ποτέ κι αν προτείνει να το ξαναστείλει θα δεχθώ. Μπορεί και να μην ξαναστείλει ποτέ τίποτα βέβαια αλλά θα το ξέρεις πάλι σε κανά μήνα που δεν θα παραλάβεις τίποτα.. αλλά τεσπα, τι είχαμε τι χάσαμε..

Πρέπει να έβγαλαν πολύ χρήμα κάποιοι Κινέζοι με αυτά τα κουπονάκια του ebay.

Ούτε εμένα ήρθαν αυτά τα ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά τους τελευταίους μήνες πολύ αργούν όλα κι εγώ έχω πολλά αντικείμενα από Οκτώβριο με αρχές Νοεμβρίου και απόλυτος τίποτα ούτε ένα από τα πόσα που περιμένω δεν έχουν έρθει και σήμερα μοιάζει ήρθαν δύο από τέλος Δεκεμβρίου. 

 

Όσοι είναι ας ζητήσουν ευγενικά επιστροφή χρημάτων και αν δεν απαντήσει εκεί ανοίγεται case και στέλνετε και μήνυμα στο eBay. 

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.Και γω κατι ακουστικα που παραγγειλα 29 Νοεμβριου,δεν εχουν ερθει μεχρι σημερα.Εστειλα μηνυμα στον πωλητη και μου απαντησε να περιμενω ακομη 7 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gustom2008 είπε

καλησπερα.Και γω κατι ακουστικα που παραγγειλα 29 Νοεμβριου,δεν εχουν ερθει μεχρι σημερα.Εστειλα μηνυμα στον πωλητη και μου απαντησε να περιμενω ακομη 7 μερες.

Η περίμενε ακόμη 2-3 μέρες έως Παρασκευή για εμένα η στείλε και πες είδη περίμενα 2 μήνες και δεν ήρθε. Γενικά πολλά παράπονα τελευταία και υπερβολικές καθυστερήσεις απορώ τι κάνουν τα χάνουν τα κλέβουν δεν ξέρω εγώ να φανταστείς έχω και από Οκτώβριο και από αρχές Νοεμβρίου συνολικά 10-12 δέματα και δεν έχει έρθει ούτε ένα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχουν κολλήσει όλα στα καταπληκτικά ελληνικά τελώνια?  Όλοι θυμόμαστε τι είχε γίνει πριν κάποιους μήνες.

 

Και εγώ ανήκω σε αυτούς που περιμένουν δέματα… η κατάσταση είναι τραγική, ενδεικτικά

Dec 15 παραγγελία

Dec 20 Αποχώρισε η πτήση απο Κίνα

Dec 24 Flight landed in ELEFTHERIOS VENIZELOS INTL

Jan 9 ATHENS AMU

9 μέρες έκανε να φτάσει από την μέρα της παραγγελίας στο Ελ Βενιζέλος και από τότε ακόμα περιμένω από τις Dec 24,  35 μέρες….  και φυσικά το tracking σταμάτησε στο ATHENS AMU….  Τραγικοί…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, thomason993 είπε

image.png.2a2add78a7a440bec8d502ad01b0d189.png

Μόνο contact sellet έχει σαν επιλογή για να ζητήσω refund ή resend αλλά έτσι απλά στέλνεις μήνυμα στον seller, δεν ανοίγει case στο ebay οπότε δεν είναι δεσμευμένος κάπως να σε εξυπηρετήσει.

Θα στείλω μήνυμα απλά να του πω οτι δεν παρέλαβα ποτέ κι αν προτείνει να το ξαναστείλει θα δεχθώ. Μπορεί και να μην ξαναστείλει ποτέ τίποτα βέβαια αλλά θα το ξέρεις πάλι σε κανά μήνα που δεν θα παραλάβεις τίποτα.. αλλά τεσπα, τι είχαμε τι χάσαμε..

Πρέπει να έβγαλαν πολύ χρήμα κάποιοι Κινέζοι με αυτά τα κουπονάκια του ebay.

Θα σου πω ακριβώς τη διαδικασία πως γίνεται από υπολογιστή μόλις γυρίσω στο σπίτι. Είμαι σίγουρος γιατί το έκανα πρόσφατα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Η περίμενε ακόμη 2-3 μέρες έως Παρασκευή για εμένα η στείλε και πες είδη περίμενα 2 μήνες και δεν ήρθε. Γενικά πολλά παράπονα τελευταία και υπερβολικές καθυστερήσεις απορώ τι κάνουν τα χάνουν τα κλέβουν δεν ξέρω εγώ να φανταστείς έχω και από Οκτώβριο και από αρχές Νοεμβρίου συνολικά 10-12 δέματα και δεν έχει έρθει ούτε ένα 

και εγω τα ιδια ,αρκετες παραγγελιες δεν εχουν παραδοθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με ξεπερνάει είναι εκτός ότι έχει ξεπεράσει τους 2 μήνες πολλά που περιμένω να μην μπορώ να βγάλω και άκρη από ΕΛΤΑ κεντρικά να μου λένε αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος ν παίρνω εκεί να μου λένε υπεύθυνος είναι ένας αλλά καλύτερα να μιλήσω με εναν που είναι διευθυντής τον τελωνείων εκεί να μιλάω και να μου λέει δεν υπάρχει τίποτα εκεί αν δεν πάνε και εκεί απορώ που πάνε ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν ο ένας ρίχνει το βάρος στον άλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παρελαβα κανονικα δυο προιοντα.Στο ενα ειχα συμπληρωσει και 1€ γιατι ηταν πιο ακριβο απο 5 του κουπονιου.

Επεξ/σία από DRIFT_KING
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...