Προς το περιεχόμενο

Κουπόνι 5$ για Ebay(ΧΩΡΙΣ minimum). Συγκεκριμένα προιόντα. [ΜΗ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ/ΠΑΡΑΛΑΒΕΣ]


kkailas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ παντως παρελλαβα τα παντα κανονικά. Και σχετικά συντομα. Δεν είχα παραγγελία για ραδιοφωνο βέβαια

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 475
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρίξτε όλοι αίτημα refund για το ραδιόφωνο να τον τελειώσουμε.

Από τον to-the-better που γράφει ένας φίλος, ήρθε κανονικά ο φορτιστής που παραγγειλα.

Επεξ/σία από JohNickZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα από την πρώτη παραγγελία στις 1 Νοεμβρίου (2 κουπόνια) ραδιόφωνο, Bluetooth ακουστικό και φορτιστή αυτοκινήτου, ήρθε μόνο το ακουστικό. 

Από την δεύτερη στις 26 Νοεμβρίου (1 κουπόνι) ήρθαν κάτι ρολόγια παιδικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά τελευταία πολλά η αργούν πολύ η τα χάνουν η τα κλέβουν έχω παραγγελίες πάνω από 60 μέρες και δεν έχουν έρθει είχα ζητήσει στις 30 κάτι ξανά να μου στείλουν αλλά και πάλι τίποτα από ότι βλέπω αν δεν δω να έρθουν σε λίγες μέρες θα ζητήσω επιστροφή χρημάτων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μυστες μου  μια ερωτηση γιατι εμενα καθυστερησαν και δεματακια (μπιχλιμπιδια του 1-2 ευρω) που ειχα πληρωσει με παυπαλ

εκανα refund case και ειδα οτι εχουν γυρισει τα λεφτα μου στο παυπαλ, αλλα στον λογαριασμο καρτας τον συνδεδεμενο δεν εχει ερθει ακομα τιποτα... πρεπει να ανω τιποτα αλλο ή απλως περιμενω και θα μπουν μονα τους?

πρωτη φορα δεν λαμβανω κατι απο κινα, παντα μου ερχονταν και παντα unregistered........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Εστειλες mail ;

Ναι και πήρα την ίδια απάντηση να ρωτήσω τους γείτονες κ το ταχυδρομείο!! Του είπα να τα ξαναστείλει αν κ δε το βλέπω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από το πρώτο κουπόνι ήρθε το ποντίκι στα μέσα Νοεμβρίου, αλλά το ραδιοφωνάκι άφαντο...

Από το 2ο κουπόνι ακόμα ένα ραδιοφωνάκι αγνοείται...

Στο tracking φαίνεται ότι έχουν έρθει Ελλάδα.

 

Επεξ/σία από johnpap21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγότερο από τα μισά μου έχουν έρθει από την εποχή της Black Friday.  Ακόμα και τα τσάμπα ακουστικά που πήρα από συγκεκριμένο νήμα αγνοούνται.  Μάλιστα έχω και ένα tracking number που μάλλον είναι κάποιος τυχαίος αριθμός αφού δεν εμφανίζεται πουθενά.  Το νούμερο δείχνει ότι είναι από το LAOS το αντικείμενο.  Σε επικοινωνία μου ανέφεραν τα τετριμμένα, ότι για φτηνά αντικείμενα δεν δίνουν tracking και να κάνω υπομονή.

Παρατηρώ ακόμα και το εξής ανησυχητικό.  Ακόμα και για αυτές τις αποστολές που βλέπω να λειτουργεί το tracking η ημερομηνία κατάθεσης του δέματος μπορεί να είναι και ένα μήνα μετά από την αγορά.  Υποθέτω ότι οι τύποι περιμένουν να εισπράξουν το ποσό από το paypal και μετά να στείλουν το δέμα. Το χειρότερο από όλους είναι το aliexpress.  Κάνω dispute και είτε δεν απαντούν είτε κάνουν extend την περίοδο αναμονής. Και το ali δεν έχει paypal ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεφτά δε παίρνουμε πίσω, μόνο την διαφορά που μέχρι τώρα στην κάρτα μου δεν έχει φτάσει. 

 

Αρα μπορεί να βγούμε και χαμένοι στο τέλος καθώς και 1 ευρώ να χάσαμε όλοι αυτοί κάνανε μπάζα χοντρή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, opcorsa είπε

ρε μυστες μου  μια ερωτηση γιατι εμενα καθυστερησαν και δεματακια (μπιχλιμπιδια του 1-2 ευρω) που ειχα πληρωσει με παυπαλ

εκανα refund case και ειδα οτι εχουν γυρισει τα λεφτα μου στο παυπαλ, αλλα στον λογαριασμο καρτας τον συνδεδεμενο δεν εχει ερθει ακομα τιποτα... πρεπει να ανω τιποτα αλλο ή απλως περιμενω και θα μπουν μονα τους?

πρωτη φορα δεν λαμβανω κατι απο κινα, παντα μου ερχονταν και παντα unregistered........

Αδερφέ, αν δεις λεπτομέρειες στο paypal, το refund έγινε στον .... κωδικό προσφοράς, με λίγα λόγια στο ίδιο το ebay που σου έδωσε τον κωδικό. Τώρα οι μικροχρεώσεις που είχαμε κάποιοι (2,3 ευρώ, μπορεί και παραπάνω κάποιοι), μάλλον τα ξεχνάμε τα λεφτά αυτά. Δεν χάνουμε κάτι να στείλουμε μήνυμα στο ebay, αλλά δεν βλέπω φως στο τούνελ, μάλλον κάναμε μάγκα τον κινέζο και τα τσέπωσε χοντρά. Για παράδειγμα ένα ροζ ραδιόφωνο που είχα παραγγείλει για την μικρή από παλαιότερο κουπόνι, ξέχασα να το κοιτάζω και τώρα που πέρασε η χρονική περίοδος που μπορώ ν' ανοίξω case, το κέρδισε ο πωλητής. Φανταστείτε να το έκανε παγκοσμίως το ίδιο κόλπο τι θα κέρδισε με το ίδιο κόλπο από αγοραστές που ξέχασαν ή δεν ενδιαφέρθηκαν ν' ανοίξουν case!

Στο δεύτερο ραδιόφωνο που και αυτό εννοείτε δεν ήρθε, πρόλαβα να κάνω case αλλά ενώ ζήτησα να μου στείλει ξανά καινούργιο (ΔΕΝ επέλεξα refund στις επιλογές), αυτός χωρίς πολλά πολλά , επέστρεψε άμεσα τα λεφτά ..... στο κουπόνι!

Επεξ/σία από hasiotis_john
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πας στο paypal και δεις αναλυτικά κάποια λεφτα γυρνάνε στην κάρτα.

Πχ αν ξόδεψες περισσότερα λεφτά τότε σου επιστρέφει τα δικά σου θα οποία λογικά θα φανούν στον επόμενο λογαριασμό της πιστωτικής γιατί έχουν γίνει το Νοέμβριο όλα αυτά

 

Γενικά παρατηρώ ότι τα ακριβά δεν έρχονται και ότι ο πωλητής έχει 25 αρνητικά μέσα στο μήνα και το 60% ειναι ραδιοφωνα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...