Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Για τι ειδους διασκεδαση μιλαμε οταν πας στα 60?Role playing φαση?

Δεν ξερω πως το αντιλαμβανεται ο καθενας αλλα αν μιλαμε για υποχωρησεις, βαρεμαρα, καριερα, θυσιες και δεν ξερω γω τι αλλο σιγουρα εχει χαθει η μπαλα.

Ισως δεν το καταλαβαινω γιατι δεν εχω προβλημα να κρατησω τετοιες ισορροπιες. Επαιζα vanilla για οσο το διασκεδαζα. Εκανα οσα ηθελα να κανω κατα τη διαρκεια λιγων μηνων.

Οταν εφτασε το παιχνιδι να απαιτει περισσοτερο χρονο απ'οσο ημουν διατεθειμενος να αφιερωσω και οταν αυτος ο χρονος που περναγα δεν με διασκεδαζε πια γιατι ειχε αρχισει να πλησιαζει σε ψυχαναγκαστικο παιξιμο απλως το αφησα. Δεν εχει καμια σημασια αν δεν καταφερα να κανω "πολλα".

Για παιχνιδι μιλαμε στο κατω κατω.

Επεξ/σία από Bspus
  • Like 6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

25 λεπτά πριν, Bspus είπε

Ξερεις, καποιοι παιζουν απλως για... πως να το πουμε... διασκεδαση?

Εγώ προφανώς μιλάω για τις υποχωρήσεις που πρέπει να κάνει κανείς για να καθαρίσει το Classic, προφανώς και υπάρχουν διαφορετικά άτομα που παίζουν για διαφορετικούς λόγους.

Όμως νομίζω εξ' ορισμού, το να παίζει κάποιος wow classic το 2019 μόνο για μαζοχισμό μπορεί να το κάνει. Γιατί όσο γαμάτο και groundbreaking να ηταν το Κλασικ, κάποια πράγματα απλα εχουν βελτιωθει και το να γυρνας πισω απλα θα προκαλει πονο. Ωραιο πχ το οτι δεν εχεις το flying mount και πρεπει να πηγαινεις με το ground mount παντου και κανει τον χαρτη να φανταζει μεγαλυτερος απ' οτι ειναι, αλλα κανεις μια την διαδρομη, κανεισ δυο την διαδρομη, κανεις 20 την διαδρομη, καποια στιγμη κατανταει βαρετο. Για καποιον που τοτε δεν ειχε ποτε αυτου του ειδους τις βελτιωσεις και τις εβλεπε απλα σαν ενα ονειρο οκ. Για καποιον που τις ειχε μετα και επιστρεφει στα προηγουμενα, οχι τοσο. 

Δεν νομιζω οτι μπορεις να παρεις πισω αυτο που ηταν το wow. To classic γαμουσε επειδη ηταν groundbreaking και πλεον δεν ειναι groundbreaking. Τα challenges ηταν περισσότερο resource oriented (συν φυσικα το γεγονος οτι το να μαζευτουν και να συνεργαστουν 40 ατομα ειναι εξ ορισμου δυσκολοτερο απο 25 ατομα) και λιγότερο mechanics oriented. Επισης τα mechanics ηταν τοτε ground breaking. Τώρα τα boss fights mechanics wise θα φαινονται σχετικα βαρετα (τα πιο πολλα) αλλα και παλι θα κοβονται σε καποιες περιπτωσεις λογω gear που δεν μπορει να μαζευτει γρηγορα. 

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι κάποιος θα θελήσει να προχωρήσει πολύ στο vanilla για "διασκέδαση".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Babis_allos είπε

Υποχωρήσεις που θα πρέπει να κάνει κανείς για να καθαρίσει το Κλασικ:

- Raids 5 φορές την βδομάδα, με βαρετότατο farm καθημερινά για consumables. Δεν μιλάμε για φαρμ όπως το ξέρουν τώρα, που παίρνω τα τελεπορτ, το flying mount και είτε με profession, είτε με dailies είτε απλά αγοράζοντας και πουλώντας μαζικά στο AH βγάζεις περιουσία. Μιλάμε για φαρμ τύπου πάω και σκοτώνω mobs πχ στο tyrs hand για να λουταρω τα λεφτά που ρίχνουν και να εύχομαι για κανά επικ μια φορά κάθε 6 μήνες. 

- Σταθερό guild με μινιμουμ 40 άτομα κάθε μέρα online και κατα βάση τα ίδια άτομα για πολύ μακρύ χρονικό διάστημα. Guild me 70 raiders δεν πας πουθενά. Δεν μπορείς απλά να εξοπλίζεις διαφορετικό κόσμο γιατί τα boss πετάνε 2 item για 40 ατομα, οχι 4-5 για 25 συν ντροπς απο ρολς. Εμείς είχαμε σύνολο 52 raiders . 

- Farm για Resistance Gear. Fight που θελουν FiR, NR, FrR etc. 

- Άτομα αποφασισμένα να το καθαρίσουν πάσει θυσία. Τα πιο πολλά guild χαλάνε επειδή δεν ηταν hardcore και τα αμέσως επόμενα (αν όχι προηγούμενα) λόγω πολλών μορφών drama queening. Αν ο κόσμος παίζει εν έτη 2019-20-21 για τα item τότε υπάρχει θέμα. 

- Υπομονή υπομονή υπομονή.

Τίποτα από αυτό το μήνυμα δεν ισχύει για το 95% του κόσμου που εύκολα με 2-3 raids την εβδομάδα θα καθαρίσει όλα τα raids και με λίγη καθυστέρηση το Naxx.

Και όχι μόνο δεν ισχύει τώρα που με το που 60ρήσουν όλοι θα αρχίσουν να γλεντάνε κατευθείαν MC και Onyxia με πράσινο gear αλλά δεν ίσχυε και στο vanilla. (τα σχόλια για 4 horsemen κτλ φυσικά είναι σωστά)

O φίλος babis περιγράφει την (τραυματική) του εμπειρία σε super hardcore guild πριν 15 χρόνια, άλλωστε τοπ 20 naxx δεν θα μπορούσε να είναι αλλιώς.

ΟΛΑ τα raids εκτός από Naxx και εκτός απο συγκεκριμένα fights ΔΕΝ θέλουν consumables για το 90% του raid. Εμείς μέχρι Naxxramas σε semi-hardcore guild ούτε flask of titans για το Main Tank δεν κάναμε, εκτός από κάτι bosses, όπως ένα στο BWL που μπορούσε να το κάνει 1-hit το τανκ, και μερικά ακόμα.

Ξαναλέω αυτό που δεν έχουν καταλάβει όσοι είχαν παίξει ή είχαν ακούσει φήμες για το wow πριν 15 χρόνια είναι πως το παιχνίδι παίζεται 10+ χρόνια σε private server. Και έχουν αλλάξει τα δεδομένα.  @Babis_allos δες κανένα βιντεάκι από private servers πως είναι τα πράγματα τώρα και ξανασκέψου το. Και κανένα και καμιά βδομάδα υπομονή να δεις τον Ragnaros να πέφτει απο πρασινιάρηδες.

 

Επεξ/σία από Boju
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Bspus είπε

Δεν ξερω πως το αντιλαμβανεται ο καθενας αλλα αν μιλαμε για υποχωρησεις, βαρεμαρα, καριερα, θυσιες και δεν ξερω γω τι αλλο σιγουρα εχει χαθει η μπαλα.

Ισως δεν το καταλαβαινω γιατι δεν εχω προβλημα να κρατησω τετοιες ισορροπιες. Επαιζα vanilla για οσο το διασκεδαζα. Εκανα οσα ηθελα να κανω κατα τη διαρκεια λιγων μηνων.

Οταν εφτασε το παιχνιδι να απαιτει περισσοτερο χρονο απ'οσο ημουν διατεθειμενος να αφιερωσω και οταν αυτος ο χρονος που περναγα δεν με διασκεδαζε πια γιατι ειχε αρχισει να πλησιαζει σε ψυχαναγκαστικο παιξιμο απλως το αφησα. Δεν εχει καμια σημασια αν δεν καταφερα να κανω "πολλα".

Για παιχνιδι μιλαμε στο κατω κατω.

Προφανώς και είναι όπως τα λες και κανένας δεν είπα αν έχει ή δεν έχει σημασία αν κατάφερες να κανεις πολλά ή λίγα. Το ποστ στο οποίο αρχικά αντέδρασες είχε να κάνει με το τι χρειάζεται για να καθαρίσεις το classic, αυτό. 

Όσα λέω δεν 

7 λεπτά πριν, Boju είπε

Τίποτα από αυτό το μήνυμα δεν ισχύει για το 95% του κόσμου που εύκολα με 2-3 raids την εβδομάδα θα καθαρίσει όλα τα raids και με λίγη καθυστέρηση το Naxx.

Και όχι μόνο δεν ισχύει τώρα που με το που 60ρήσουν όλοι θα αρχίσουν να γλεντάνε κατευθείαν MC και Onyxia με πράσινο gear αλλά δεν ίσχυε και στο vanilla. (τα σχόλια για 4 horsemen κτλ φυσικά είναι σωστά)

O φίλος babis περιγράφει την (τραυματική) του εμπειρία σε super hardcore guild πριν 15 χρόνια, άλλωστε τοπ 20 naxx δεν θα μπορούσε να είναι αλλιώς.

ΟΛΑ τα raids εκτός από Naxx και εκτός απο συγκεκριμένα fights ΔΕΝ θέλουν consumables για το 90% του raid. Εμείς μέχρι Naxxramas σε semi-hardcore guild ούτε flask of titans για το Main Tank δεν κάναμε, εκτός από κάτι bosses, όπως ένα στο BWL που μπορούσε να το κάνει 1-hit το τανκ, και μερικά ακόμα.

Ξαναλέω αυτό που δεν έχουν καταλάβει όσοι είχαν παίξει ή είχαν ακούσει φήμες για το wow πριν 15 χρόνια είναι πως το παιχνίδι παίζεται 10+ χρόνια σε private server. Και έχουν αλλάξει τα δεδομένα.  @Babis_allos δες κανένα βιντεάκι από private servers πως είναι τα πράγματα τώρα και ξανασκέψου το. Και κανένα και καμιά βδομάδα υπομονή να δεις τον Ragnaros να πέφτει απο πρασινιάρηδες.

Συμφωνώ στα περισσότερα που λες. Προφανώς τα πράγματα τώρα θα είναι ευκολότερα περαν των gear restrictions. Ειδικά αν βάλεις άτομα που το είχαν παίξει και εξακολουθούν να το παίζουν ακόμη. Και φυσικά εφόσον αφήσουν το Naxxramas out indefinitely eventually θα το καθαρισουν και με casual. Οσα περιεγραψα ειναι για back then. 

Και ναι, οντως περιγραφω μια τραυματική εμπειρια hardcore guild.

Επεξ/σία από Babis_allos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Bspus είπε

Δεν ξερω πως το αντιλαμβανεται ο καθενας

Δεν απαντας ομως σε αυτο που σε ρωτησα.

Ρωτησα συγκεκριμενα πως διασκεδαζει καποιος στα 60 και εσυ μου λες''επαιξα και οταν βαρεθηκαν το παρατησα''. Δεν βγαινει και πολυ ακρη απο αυτο.

Καλως ή κακως οταν φτασει καποιος στα 60 δεν εχει πολλες επιλογες για το τι να κανει,αν αποφασιζει να συνεχιζει να ασχολειται με το παιχνιδι και αρα να συνεχισει να πληρωνει και την συνδρομη.

Η με raids θα ασχοληθει(δεν υπαρχουν heroic/mythic dungeons φυσικα)ή με pvp (ή με role playing).

Κατα τα αλλα αναμονη και απο μενα μεχρι να βελτιωθει η κατασταση με τα μεγαλα queue times για να μπω και εγω (μου εχουν ζαλισει το κεφαλι 2 φιλοι μου)

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Babis_allos είπε

Συμφωνώ στα περισσότερα που λες. Προφανώς τα πράγματα τώρα θα είναι ευκολότερα περαν των gear restrictions. Ειδικά αν βάλεις άτομα που το είχαν παίξει και εξακολουθούν να το παίζουν ακόμη. Και φυσικά εφόσον αφήσουν το Naxxramas out indefinitely eventually θα το καθαρισουν και με casual. Οσα περιεγραψα ειναι για back then. 

Και ναι, οντως περιγραφω μια τραυματική εμπειρια hardcore guild.

OK απλά το διευκρινίζω γιατί είναι πολλοί εδώ που δεν καταλαβαίνουν ότι το παιχνίδι δεν παίζεται με έναν τρόπο και έναν ρυθμό και πως έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά στις απαιτήσεις χρόνου και αφοσίωσης ενα top guild που πάει για world first, και ένα semi hardcore guild που μπορεί να κολλήσει πχ στους four horsemen, ή σε κάποιο gear check boss επειδή οι 30 από τους 40 βαριούνται να φαρμάρουν, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα δουν το content. Απλά θα αργήσουν.

Και επίσης με αφορμή το posts σου να ξαναπώ ότι το WoW Classic και το WoW Vanilla είναι δύο διαφορετικά games. Παρά το ότι τεχνικά είναι ίδια, το theorycrafting, το meta και γενικά το πως παίζουν οι παίχτες είναι εντελώς διαφορετικό. Άλλες απαιτήσεις και δυσκολίες τότε, άλλοι στόχοι τότε και διαφορετικά όλα αυτά τώρα. Για όσους από μας παίξαμε (και λιώσαμε) το παλιό, και παίζουμε και το τωρινό σε πληροφορώ ότι δεν έχει κανένα νόημα η παρελθοντολαγνεία και η σύγκριση.

Και άλλωστε το βλέπεις και στην πράξη: Οι 500 χιλιάδες που παρακολουθούν ταυτόχρονα αυτή τη στιγμή σε stream το ποιος θα 60αρήσει πρώτος πιστεύεις ότι τους ενδιαφέρει ποιος ήταν πρώτος πριν 15 χρόνια σε ένα άλλο game; Αυτό που θέλω να πω είναι ότι σε κάποιους παλιούς παίχτες τους βγαίνει μια γραφικότητα του στυλ "μόνο στην εποχή μου ήταν καλά τα τραγούδια" που δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Babis_allos είπε

Ως κάποιος που το τερμάτισε το Classic (world 19th Naxxramas clear) και αν και θυμάμαι και νοσταλγώ τις μέρες των Raid, δεν το ξανάκανα ποτέ ποτέ ποτέ. 

Ο κόσμος τώρα έχει καλομάθει με τις επόμενες version και το βλέπω δύσκολο να αντέξει στις δυσκολίες του Classic. Το παιχνίδι έγινε πολύ πιο 'βολικό' αργότερα και παρόλο που κάποια πράγματα ηταν θετικά, κάποια ηταν και αρνητικά. Μιλάμε για ένα παιχνίδι που δεν συγχωρεί. Όχι απαραίτητα γιατί τα Boss mechanics είναι τίποτα τρελό, όλοι έχουν δει πολύ πιο πολύπλοκα fight στα επόμενα βέρσιον αλλά γιατί κάποια boss απλά κάνουν τρελό gear restriction.

Υποχωρήσεις που θα πρέπει να κάνει κανείς για να καθαρίσει το Κλασικ:

- Raids 5 φορές την βδομάδα, με βαρετότατο farm καθημερινά για consumables. Δεν μιλάμε για φαρμ όπως το ξέρουν τώρα, που παίρνω τα τελεπορτ, το flying mount και είτε με profession, είτε με dailies είτε απλά αγοράζοντας και πουλώντας μαζικά στο AH βγάζεις περιουσία. Μιλάμε για φαρμ τύπου πάω και σκοτώνω mobs πχ στο tyrs hand για να λουταρω τα λεφτά που ρίχνουν και να εύχομαι για κανά επικ μια φορά κάθε 6 μήνες. 

- Σταθερό guild με μινιμουμ 40 άτομα κάθε μέρα online και κατα βάση τα ίδια άτομα για πολύ μακρύ χρονικό διάστημα. Guild me 70 raiders δεν πας πουθενά. Δεν μπορείς απλά να εξοπλίζεις διαφορετικό κόσμο γιατί τα boss πετάνε 2 item για 40 ατομα, οχι 4-5 για 25 συν ντροπς απο ρολς. Εμείς είχαμε σύνολο 52 raiders . 

- Farm για Resistance Gear. Fight που θελουν FiR, NR, FrR etc. 

- Άτομα αποφασισμένα να το καθαρίσουν πάσει θυσία. Τα πιο πολλά guild χαλάνε επειδή δεν ηταν hardcore και τα αμέσως επόμενα (αν όχι προηγούμενα) λόγω πολλών μορφών drama queening. Αν ο κόσμος παίζει εν έτη 2019-20-21 για τα item τότε υπάρχει θέμα. 

- Άτομα που θα φτιάξουν και θα εξοπλίσουν αξιοπρεπώς Alts warriors tanks (εκτός αν έχει το guild ήδη 8 warriors minimum). Πολλά guild καταστράφηκαν στους 4 Horsemen όπου ή θα έπρεπε να σου ανοίξει ο κώλος διάπλατα ή να έχεις 8 warriors με 4 pieces tier 3 set για το bonus (Που εξασφάλιζε ότι το Taunt σου δεν μπορεί να κάνει miss).

- Υπομονή υπομονή υπομονή.

Μετά από μια καριέρα στο Classic wow και TBC και λίγο πιο casual σε κάποια απ τα επομενα εξπανσιον και μια μετέπειτα εμπειρία του να βγάλω σχολή με μεγάλο βαθμό, να βγάλω μαστερ σε τοπ πανεπιστήμιο με εξαιρετικό ανταγωνισμό και 3 χρόνια σε μια δουλειά που είναι αρκετά ζόρικη, μπορώ προς το παρόν να πω ότι το μεγαλύτερο τεστ υπομονής που πέρασα στη ζωή μου, όσο χαζό και αν ακούγεται, ηταν το να καθαρίσω το classic.

Όλο το content θα πέσει την πρώτη μέρα που θα το βγάζουν από καλά guilds και σχεδόν όλα τα raiding θα ρίξουν naxx. Πλέον βγάζουν mc με πράσινα. Πλέον υπάρχει πολύ γνώση πάνω στο game. Εγώ στον nostalrius σε 2.30 ώρες κάναμε clear mc / bwl και αν εμενε χρόνος ρίχναμε και Onyxia.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν απαντας ομως σε αυτο που σε ρωτησα.

Ρωτησα συγκεκριμενα πως διασκεδαζει καποιος στα 60 και εσυ μου λες''επαιξα και οταν βαρεθηκαν το παρατησα''. Δεν βγαινει και πολυ ακρη απο αυτο.

Καλως ή κακως οταν φτασει καποιος στα 60 δεν εχει πολλες επιλογες για το τι να κανει,αν αποφασιζει να συνεχιζει να ασχολειται με το παιχνιδι και αρα να συνεχισει να πληρωνει και την συνδρομη.

Η με raids θα ασχοληθει(δεν υπαρχουν heroic/mythic dungeons φυσικα)ή με pvp (ή με role playing).

Κατα τα αλλα αναμονη και απο μενα μεχρι να βελτιωθει η κατασταση με τα μεγαλα queue times για να μπω και εγω (μου εχουν ζαλισει το κεφαλι 2 φιλοι μου)

Μου πηρε 2 μηνες να φτασω 60 και επαιζα (διασκεδαστικα) για αλλους 6 περιπου. Μετα το παρατησα.

Διασκεδαση για μενα ηταν να κανω ολα τα quests, ακομα και τα low level. Pvp οσο πιο πολυ μπορουσα. Εφτασα rank 11 και max ολα τα σχετικα reps.Επισης καποια αλλα faction reps οσο μπορουσα τα ανεβαζα

Raids δεν πατησα ποτε. Ακομα και τα dungeons τα βαριομουνα γιατι ειχα warrior, δεν μου αρεσε το tanking αλλα δεν ηθελα να αλλαξω class.

 

Τωρα στο classic τα goals μου ειναι παλι να κανω ολα τα quests, αυτη τη φορα με addon για να μη μου ξεφυγει κανενα

Pvp μεχρι το rank 10. Epic mount θα το αγορασω.

Dungeons και attunements, με rogue αυτη τη φορα για ξενοιαστο dps. Και fun world pvp πλεον λογω class

Οτιδηποτε αλλο μπορει να γινει χωρις να πρεπει να κλειστω για ωρες μεσα με προηγουμενη συνεννοηση και "ευθυνες".

Αν παιζουν PUG raids και με δεχτουν θα συμμετεχω και εκει.

Με το ρυθμο που θα πηγαινω μπορει να μου παρουν ενα χρονο ολα αυτα

Επεξ/σία από Bspus
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο και μονο το level up για 2 χαρακτηρες(μιας και λες και για rogue)σιγουρα θα σου παρει χρονο,ειδικα αν θες να μοιρασεις το τι θα κανεις με τον καθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μονο και μονο το level up για 2 χαρακτηρες(μιας και λες και για rogue)σιγουρα θα σου παρει χρονο,ειδικα αν θες να μοιρασεις το τι θα κανεις με τον καθενα.

Μια χαρά lvlari ο rogue, ειδικά σε σύγκριση με τον warrior που έπαιζε παλιά, θα του φαίνεται αέρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανως και lvlαρει μια χαρα ο rogue. Εγω απλα ειπα οτι αφου εχει σκοπο να 60ρισει 2χαρακτηρες και να ασχοληθει και με αυτους παραπανω,σιγουρα θα ασχοληθει για καιρο,οπως δηλαδη και ο ιδιος υπολογιζει στο περιπου να ασχοληθει με το Classic.

Προσωπικα δεν ξερω αν θα ασχοληθω με το ανεβασμα καποιου alt.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το παράδοξο το να κλαίγονται στα forums για το queue όμως να μην αλλάζουν server γιατί λέει δεν θέλουν να ξεκινήσουν από την αρχή, η γιατί δεν έχουν πιάσει το όνομα στον νέο server, τι φάση?
5 ώρες queue για να παίξεις τον level 10-15 χαρακτήρα σου.. όταν σε server με λίγο η καθόλου queue θα πας 15 ξανά τσακ μπαμ

Edit: Classic WoW Server Queue Times (EU)

Επεξ/σία από Sugizo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Sugizo είπε

Αυτό το παράδοξο το να κλαίγονται στα forums για το queue όμως να μην αλλάζουν server γιατί λέει δεν θέλουν να ξεκινήσουν από την αρχή, η γιατί δεν έχουν πιάσει το όνομα στον νέο server, τι φάση?

Δεν ειναι παραδοξο, πολλοι σκεφτονται οτι σε ενα μηνα ή ακομα και σε μισο μηνα που θα ανοιξουν τα σχολεια ο σερβερ χωρις queue μπορει να μην εχει κοσμο.

Δεν κρινω αν ειναι σωστη σκεψη ή λαθος απλα το αναφερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Radiatedsoul είπε

Δεν ειναι παραδοξο, πολλοι σκεφτονται οτι σε ενα μηνα ή ακομα και σε μισο μηνα που θα ανοιξουν τα σχολεια ο σερβερ χωρις queue μπορει να μην εχει κοσμο.

Δεν κρινω αν ειναι σωστη σκεψη ή λαθος απλα το αναφερω

Transfer/Server Merge, Η blizz έχει πολλές λύσεις, δεν νομίζω να αφήσουν dead server απλά να τρέχουν. Επίσης που νομίζεις ότι θα πάνε όλοι αυτοί στα 20k queues? στους νέους server που θα γεμίσουν με την σειρά τους 😂

Επεξ/σία από Sugizo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...