Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Sugizo είπε

Αυτό το παράδοξο το να κλαίγονται στα forums για το queue όμως να μην αλλάζουν server γιατί λέει δεν θέλουν να ξεκινήσουν από την αρχή, η γιατί δεν έχουν πιάσει το όνομα στον νέο server, τι φάση?
5 ώρες queue για να παίξεις τον level 10-15 χαρακτήρα σου.. όταν σε server με λίγο η καθόλου queue θα πας 15 ξανά τσακ μπαμ

Edit: Classic WoW Server Queue Times (EU)

Δεν έχει νοημα αυτο π ζηταει η blizzard...πας σε αλλον σερβερ και γεμιζει κ αυτος (οπως λεει κ ο φιλος απο πανω), και θες και εκει 5 ωρες q...μετα ανοιγει αλλους και παει λεγοντας... η blizzard εκανε ***... Δεν εκανε σωστη διαχειριση.

Ελπιζω να μπορουν να κανουν κατι γιαυτο π συμβαινει.. γτ στο τελος θα διωξουν ολο τον κοσμο μονοι τους πριν πανε 2lvl

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λογικα θελουν να γλυτωσουν το να ανοιξουν παρα πολλους servers και μετα να αρχισουν να τους κανουν merge.

Οι Method απο περιεργεια σε ποιο server πηγαν τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 hours ago, Sugizo said:

1) Βάλε το Questie (quest helper) και το Vendor Price (σου λέει πόσο θα πουληθεί το item στον  vendor)

2)Τα μόνα items που δεν μπορείς να μοιραστείς είναι αυτά που γράφουν soulbound. Το XP είναι λιγότερο αλλά τέρατα παραμένουν ίδια.

3)Εξαρτάται, ανάλογα τον κόσμο στην περιοχή, Εάν είναι υπερβολικά πολύς τότε καλύτερα να κάθεσαι σε ένα σημείο και να περιμένεις το spawn, Εάν έχει νορμάλ κόσμο, τότε τρέχεις και ψάχνεις. 

Tip: Spamαρε κάποιο attack εκεί που κάνει spawn το mob που χρειάζεσαι. 

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είσαι σε κάποιο range όχι πολύ μακριά απο το party για να πάρεις κι εσύ το kill.

4)Αυτά γίνονται στα launch, μέχρι να αραιώσει ο κόσμος. 

Καλό θα ήταν να δεις (youtube) κάνα guide :)

Μαλλον δεν θα βαλω addon φιλε τελικα, καθως θελω να εχω την απολυτη εμπειρια του παιχνιδιου και ας χανω ωρες με το πηγαινε ελα. Εξαλλου νιωθω ωραια, το community βοηθαει και δεν εχω μπει να διαβασω guide μεχρι στιγμης. Ρωτας κατι στο τσατ και σχεδον παντα σου απαντανε, ακομα και Prive! Πολυ ωραια αισθηση! Το μονο κακο ειναι οτι ισως χασω καποιο quest, αλλα ενταξει τα περισσοτερα απλα σου δινουν λιγο exp και μετρια αντικειμενα. ΔΛδ ωρες-ωρες σκεφτομαι αν απλα φαρμαρα, πιο γρηγορα θα ανεβαινα λεβελ.  Τωρα ειμαι 10 λεβελ, αλλα τις περισσοτερες ωρες τις εχω φαει προσπαθωντας να βρω που ειναι τα quest!

6 hours ago, Boju said:

Η ουρά που ήμουν στον mograine. Για να μην λένε ότι μόνο οι Γερμανικοί servers είναι πολιτισμένοι...

1558642186_Morgraine-line(2).png.f4cd3f062254171590d2f553f960d330.png

ΥΓ. Είχαμε 3-4 κλεψιές αλλά σε γενικές γραμμές λειτούργησε.

Αυτο στο σερβερ που ειμαι δεν εχει γινει μεχρι στιγμης. Αλλα εχω μια απορια. Γιατι Δεν μπαινουν σε ομαδες ολοι αυτοι, ωστε το queue να μειωθει, και πηγαινουν ενας-ενας;

 

Διαβαζω τις τελευταιες σελιδες και προφανως δεν καταλαβαινω τιποτα απο αυτα που λετε, περα απο το γεγονος οτι για να εισαι στους τοπ θα πρεπει να λιωσεις. Το οποιο ομως ισχυει σε σχεδον ολα τα παιχνιδια αυτο το πραγμα! Μηδεν προσωπικη ζωη. Εγω θελω να ρωτησω το αλλο. Το παιχνιδι υποτιθεται οτι εχει καποιον τερματισμο; Ειναι εφικτος να γινει σε συντομο χρονικο διαστημα, παιζοντας 2,3 ωρες την ημερα ας πουμε; Και αυτα τα guilds,raids δεν καταλαβαινω τι ειναι. Εχω που ειμαι σε PVE σερβερ θα χασω καποιες δυνατοτητες; Στον χαρτη που βρισκεται το αντιπαλο fraction μπορεις να πας;

Το retail που λενε ειναι το παρανομο wow σε ιδιωτικους servers;

Και οταν λετε οτι το wow πλεον εχει χασει το community και εχουν αλλαξει και αρκετα πραγματα στο χαρτη, τι εννοειτε; Δλδ αν τωρα παω να ξεκινησω το κανονικο Wow, θα νιωσω οτι παιζω διαφορετικο παιχνιδι, σε σχεση με το Classic; Εχουν αλλαξει τα quests και τα starting points;

 Δεν θελω να παω ουτε 120 level, ουτε να ειμαι στην 100αδα στον κοσμο, ουτε τιποτα. Απλα να το τερματισω θελω και να φυγω. Και αν θελω να παιξω pvp θα αφησω κατα μερος και το wow και το diablo και θα παιξω κανα lol ή tekken.

Κατι τελευταιο. Υπαρχει νοημα να ξεκινησει καποιος 2 χαρακτηρες στον ιδιο σερβερ, και εαν ναι, γιατι;

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Το παιχνιδι υποτιθεται οτι εχει καποιον τερματισμο;

 Δεν θελω να παω ουτε 120 level, ουτε να ειμαι στην 100αδα στον κοσμο, ουτε τιποτα. Απλα να το τερματισω θελω και να φυγω. Και αν θελω να παιξω pvp θα αφησω κατα μερος και το wow και το diablo και θα παιξω κανα lol ή tekken.

 

Αν θες να παιξεις Warcraft με τερματισμο χωρις pvp,παρε να παιξεις το Campaign του Warcraft 3 του παλιου ή του remastered οταν βγει.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Fulgore said:

Αν θες να παιξεις Warcraft με τερματισμο χωρις pvp,παρε να παιξεις το Campaign του Warcraft 3 του παλιου ή του remastered οταν βγει.

Δλδ τους pve servers τους εχουν ετσι για την πλακα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Αυτο στο σερβερ που ειμαι δεν εχει γινει μεχρι στιγμης. Αλλα εχω μια απορια. Γιατι Δεν μπαινουν σε ομαδες ολοι αυτοι, ωστε το queue να μειωθει, και πηγαινουν ενας-ενας;

 

Είμασταν σε groups όλοι. Μόλις ένα group ήταν η σειρά του κύκλωνε το mob και οι υπόλοιποι κάναν ουρά για να φαίνεται ότι υπάρχει ουρά. Κι εγώ στον server μου πρώτη φορά το είδα συνήθως χύμα παλεύουν όλοι κι όποιος προλάβει.

Το παιχνίδι δεν τερματίζει αφού είναι mmo. Το πλησιέστερο σε "τερματισμό" είναι να "καθαρίσεις" όλα τα raid να αποκτήσεις όλο το gear που πάντα ήθελες και μετά εκ των πραγμάτων να μην έχεις πολλά να κάνεις και να περιμένεις να βγεί καινούριο expansion, που στην περίπτωση του κλάσικ είναι ακόμα ασαφές ποια θα είναι η συνέχειά του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Δλδ τους pve servers τους εχουν ετσι για την πλακα;

Δεν τους εχουν ετσι για πλακα απλα εσυ παιζεις πρωτη φορα mmorpg και εχεις στο μυαλο σου τα single player story παιχνιδια.

Αλλο αυτα,αλλο mmorpg σαν το WoW.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα warrior human alliance καθώς νόμιζα ότι θα ήταν δυνατός για solo, κατι σαν τον barbarian στο diablo! Αλλά καμία σχέση τελικά, τωρα διάβαζα στο ιντερνετ και είναι ο χειρότερος για σόλο και ο πιο δύσκολος. Πραγματικά είμαι λεβελ 10 και δυσκολεύομαι πλέον σόλο, αν πέσουν πάνω μου 3mobs, έχω πεθάνει. Τωρα σκέφτομαι να ξεκινησω hunter, ξανά alliance, μιας και που τώρα που θυμάμαι τα quests θα το φτάσω λεβελ 10 πιο γρήγορα. Τι λέτε; Αλλά δεν ξέρω ποιο class να διαλέξω. Ο drawf λένε ότι είναι καλός. 

Αξίζει να φτιάξω και έναν χαρακτήρα στο horde faction για την ιστορία ή θα χάσω πολύ χρόνο; Επίσης αυτή τη φορά να μπω σε pvp server; Στο pvp σε σκοτώνουν από το 1ο λεβελ και οι δικοί σου στο faction ή μόνο όταν πας σε ουδέτερα εδάφη που θα έχει και το άλλο faction; 

 

Τέλος αξίζει κάποιος να ασχοληθεί με το να μάθει να φτιάχνει όπλα, ρούχα, βότανα, φάρμακα κτλ; Ποιος ο λόγος; Μόνο για να τα πουλάει; 

Αυτή τη φορά για να μη χάνομαι με τα quests μάλλον θα φτιάξω δικό μου χάρτη με σημάδια. Αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση θα χαθώ ξανά. Addon λέω να μη βάλω, να έχω όλη την εμπειρία στο έπακρο. 

Συγνώμη για τις ερωτήσεις, αλλά είμαι άσχετος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Ξεκίνησα warrior human alliance καθώς νόμιζα ότι θα ήταν δυνατός για solo, κατι σαν τον barbarian στο diablo! Αλλά καμία σχέση τελικά, τωρα διάβαζα στο ιντερνετ και είναι ο χειρότερος για σόλο και ο πιο δύσκολος. Πραγματικά είμαι λεβελ 10 και δυσκολεύομαι πλέον σόλο, αν πέσουν πάνω μου 3mobs, έχω πεθάνει. Τωρα σκέφτομαι να ξεκινησω hunter, ξανά alliance, μιας και που τώρα που θυμάμαι τα quests θα το φτάσω λεβελ 10 πιο γρήγορα. Τι λέτε; Αλλά δεν ξέρω ποιο class να διαλέξω. Ο drawf λένε ότι είναι καλός. 

Αξίζει να φτιάξω και έναν χαρακτήρα στο horde faction για την ιστορία ή θα χάσω πολύ χρόνο; Επίσης αυτή τη φορά να μπω σε pvp server; Στο pvp σε σκοτώνουν από το 1ο λεβελ και οι δικοί σου στο faction ή μόνο όταν πας σε ουδέτερα εδάφη που θα έχει και το άλλο faction; 

Τέλος αξίζει κάποιος να ασχοληθεί με το να μάθει να φτιάχνει όπλα, ρούχα, βότανα, φάρμακα κτλ; Ποιος ο λόγος; Μόνο για να τα πουλάει; 

Αυτή τη φορά για να μη χάνομαι με τα quests μάλλον θα φτιάξω δικό μου χάρτη με σημάδια. Αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση θα χαθώ ξανά. Addon λέω να μη βάλω, να έχω όλη την εμπειρία στο έπακρο. 

Συγνώμη για τις ερωτήσεις, αλλά είμαι άσχετος! 

Το Wow δεν ειναι για να βαρας ταυτοχρονα 3-5 mobs. Μια χαρα ειναι ολοι οι χαρακτηρες, καποιοι ειναι πιο ευκολοι, καποιοι πιο δυσκολοι.

 

Για σενα που εισαι αρχαριος φουλ, καλυτερα να αρχισεις με ενα range class πχ μαγος (στο συνιστω) ή hunter. Επισης σου συνιστω να παιζεις σε pve server, να ευχαριστηθεις πραγματικα αλλα το πιο σημαντικο, να μαθεις σιγα σιγα το παιχνιδι που εχει παρα πολλα πραματα, εχει και pvp αλλωστε στο τελος. 

Αξιζουν φυσικα τα prof, μαθε herb και αλχημεια, θα σε βοηθησουν να κανεις πιο ευκολα τα quests αλλα και στα raids αργοτερα (αστο αυτο προς το παρον, εχεις πολυ ζουμι μεχρι να φτασεις εκει)

Μη κανεις χαρτες, υπαρχουν sites που σου λενε που ειναι το ταδε quest. δε χρειαζεται να χαλας το χρονο σου ουτε σου χαλαει την εμπειρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mamatereza είπε

Παιδια τελικα τι γινεται, εχουμε καμια ιδεα για το σε ποιον σερβερ ειναι μεχρι στιγμης οι περισσοτεροι Ελληνες?

Το πιο πιθανό να περιμένουν στην ουρά του Mograine,τώρα αν παίζουν 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Παντού έχει Έλληνες σύμφωνα με κάτι δείγματα που διάβασα. Απλά σε αυτόν που λέτε έχει 3% και στους άλλους 1.70-2%, μικρή διαφορά δλδ. 

Τα ποσοστα αυτα/αναλογιες προκυπτουν απο καπου?Υπαρχει καποιο σχετικο link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να μπω και μου δειχνει ολους τους server full! Ειναι bug; Υποτιθεται οτι θα κοιμηθω σε κανα 2ωρο! Αλλα φορα θα βαλω autoclicker.. Ολοι ετσι κανουν νομιζω!

Ηταν ενα excel φιλε, τωρα δεν θυμαμαι που το ειχα δει. Με δειγματα ανα χωρες σε καθε σερβερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...