Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Ξεκίνησα warrior human alliance καθώς νόμιζα ότι θα ήταν δυνατός για solo, κατι σαν τον barbarian στο diablo! Αλλά καμία σχέση τελικά, τωρα διάβαζα στο ιντερνετ και είναι ο χειρότερος για σόλο και ο πιο δύσκολος. Πραγματικά είμαι λεβελ 10 και δυσκολεύομαι πλέον σόλο, αν πέσουν πάνω μου 3mobs, έχω πεθάνει. Τωρα σκέφτομαι να ξεκινησω hunter, ξανά alliance, μιας και που τώρα που θυμάμαι τα quests θα το φτάσω λεβελ 10 πιο γρήγορα. Τι λέτε; Αλλά δεν ξέρω ποιο class να διαλέξω. Ο drawf λένε ότι είναι καλός. 

Αξίζει να φτιάξω και έναν χαρακτήρα στο horde faction για την ιστορία ή θα χάσω πολύ χρόνο; Επίσης αυτή τη φορά να μπω σε pvp server; Στο pvp σε σκοτώνουν από το 1ο λεβελ και οι δικοί σου στο faction ή μόνο όταν πας σε ουδέτερα εδάφη που θα έχει και το άλλο faction; 

Τέλος αξίζει κάποιος να ασχοληθεί με το να μάθει να φτιάχνει όπλα, ρούχα, βότανα, φάρμακα κτλ; Ποιος ο λόγος; Μόνο για να τα πουλάει; 

Αυτή τη φορά για να μη χάνομαι με τα quests μάλλον θα φτιάξω δικό μου χάρτη με σημάδια. Αλλιώς δεν υπάρχει περίπτωση θα χαθώ ξανά. Addon λέω να μη βάλω, να έχω όλη την εμπειρία στο έπακρο. 

Συγνώμη για τις ερωτήσεις, αλλά είμαι άσχετος! 

Συμβουλες για να κανεις την ζωη σου ευκολη:

1) Ψαξε questie classic και βαλε το addon.

2) Ξεχνα τον warrior και φτιαξε dwarf hunter (ή night elf ο,τι σου αρεσει εμφανισιακά), στο 10 lvl παιρνεις pet και δεν ξαναπεθαινεις

3) ανεβασε proffessions, ειναι ωραια και διασκεδαστικα και χρησιμα αργοτερα

4) Προxωρα χαλαρα, ειναι ωραιο το game. Αυτα τα queue να μην ειχε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Alliance ή Horde λες στο pVE; Hunter ή Mage;

Παντως αλλη φορα θελει login απο το απογευμα.. Δεν περιμενα ειναι ολοι οι server φουλ!

 

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Alliance ή Horde λες στο pVE; Hunter ή Mage;

Παντως αλλη φορα θελει login απο το απογευμα.. Δεν περιμενα ειναι ολοι οι server φουλ!


Κι επίσης μία συμβουλή που έπρεπε να είχα ακολουθήσει την πρώτη φορά που άρχιζα το game. Μην φτιάχνεις κάθε λίγο και λιγάκι alts. Διάλεξε ένα class και πορεύσου με αυτόν μέχρι τέλους. Μπορεί να φτάσεις lvl20(η 30, η 40 κτλ) και να δεις κάτι σε άλλο class που σου αρέσει και να αρχίσεις να ψήνεσαι να φτιάξεις κι εσύ. Μην το κάνεις. Κάθε class έχει την ομορφιά του, είναι απόλυτα ισορροπημένο το game. Φτιάχνοντας συνέχεια alts θα χάσεις ουσιαστικό χρόνο από το παιχνίδι. Στο λέω γιατί εγώ αυτό έκανα συνέχεια και στην τελική τον main μου 60άρησα (hunter).

Το μόνο που θεωρητικά πρέπει να αποφασίσεις στην αρχή είναι τι ρόλο θες. Tank / Healer / Dps που και αυτά τελικά παίζουν μεγαλύτερο ρόλο στο end game στα raids (και στα dungeons καθώς ανεβαίνεις) παρά στο questing.
Όντας αρχάριος θα πρότεινα DPS. Απλά ακολουθείς το γκρουπ χωρίς να έχεις δύσκολο ρόλο, και έτσι μαθαίνεις.
Αλλά, πάρε την απόφαση τώρα και μείνε με αυτήν.

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 minutes ago, Mhlogiatros said:

Alliance Hunter οχι mage με αυτο το χαλι θα σου κλεβουν τα kills συνεχεια 

Τι εννοεις; Οποιος βαραει πρωτος δε παιρνει το claim; Οποτε και ο Mage δεν εχει πολλες πιθανοτητες σε σχεση με melee χαρακτηρες;

DPS θελω και νομιζα οτι ο warrior ειναι οπως λεμε barbarian στο diablo! Αλλα εκανα λαθος!

Οταν λες ακολουθω το γκρουπ; Θελω να το παω σολο, οσο γινεται!

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, Radiatedsoul said:

Συμβουλες για να κανεις την ζωη σου ευκολη:

1) Ψαξε questie classic και βαλε το addon.

 

τι ειναι αυτο ;

 

επίσης σε ποιο server ειστε αλάνια εχει ελληνικο community;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει απλα μας τρολλαρει η blizzard. 

Αν ειναι κανεις Stonespine Horde ας στειλει πμ αν θελει να κανουμε κανα questακη μαζι.

Αρχικα στοχος ηταν ο Shazzrah αλλα δεν εχω καταφερει να μπω.

image.png.4873b396ee8487e3d44b06561140cbc9.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυξάνουν το πόσα άτομα μπορούν να είναι μέσα ταυτόχρονα. Πρέπει να έγινε ήδη γιατί σε μισή ώρα πήδηξα 3000 άτομα στο queue.

Επεξ/σία από Silverage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, tsakitsan95 said:

νταξει απλα μας τρολλαρει η blizzard. 

Αν ειναι κανεις Stonespine Horde ας στειλει πμ αν θελει να κανουμε κανα questακη μαζι.

Αρχικα στοχος ηταν ο Shazzrah αλλα δεν εχω καταφερει να μπω.

image.png.4873b396ee8487e3d44b06561140cbc9.pngimageproxy.php?img=&key=1845fd3b90269583

Πως και εκανες τοσους χαρακτηρες φιλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

 

Οταν λες ακολουθω το γκρουπ; Θελω να το παω σολο, οσο γινεται!


Εννοούσα σε dungeons(στην αρχή τουλάχιστον όσο ανεβαίνεις) σαν DPS δεν έχεις σημαντικό ρόλο με την έννοια του ότι πρέπει να ξέρεις τα fights για να βασίζεται πάνω σου το γκρουπ όπως ένας warrior πχ. Απλά ακολουθείς.
Αμα όμως δεν έχεις σκοπό να ασχοληθείς ούτε με αυτά (που δεν θα στο πρότεινα γιατί υπάρχει καλό loot εκεί), τότε δεν έχει σημασία ούτε το τι role θα διαλέξεις. Απλά ό,τι σου αρέσει.

 

3 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Απο τα λιγα που διαβασα μαλλον θα ξεκινησω Night Elf Hunter.

Πολύ καλή επιλογή. Ήταν ο πρώτος μου 60αρης στο leveling είναι ότι πιο "ξεκούραστο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Πως και εκανες τοσους χαρακτηρες φιλε;

Απο server σε server παλεβα χθες 😛 Τελικα κουραστηκα και σταματησα στον Stonespine 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο battle.net το try for free που εχει στο WoW δουλευει και για τον classic Κανονικα?Σκεφτομαι σοβαρα να τον δοκιμασω και σαν πρωταρης στo Wow δεν ξερω καν αν αξιζει να δωσω τα 12 ευρο...

Επισης καμια ελληνικη Guild θα με δεχτει ingame αν μου αρεσει τελικα?Ρωταω ακριβως επειδη δεν εχω ιδεα απο το παιχνιδι...Γενικα οσοι παιζουν ηδη πως τα βλεπουν τα πραγματα για τους πρωταρηδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...