Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Liapisftw είπε

 Classic και καλή παρέα είναι ότι καλύτερο!

Και ξέρεις σε ένα παρεάκι τι θα το απογειώσει ακόμα περισσότερο;

Nα μην υπάρχει ούτε ένας Έλληνας :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 ώρες πριν, Liapisftw είπε

Παιδιά θα παίξει κανείς σας? Αν είναι να μαζευτούμε παρεάκι από ινσομνια να πάμε μαζί σε έναν σέρβερ να θυμηθούμε τα παλιά. Classic και καλή παρέα είναι ότι καλύτερο!

Στο τελευταιο expansion του wow παντως που πηγαμε με αναλογη νοοτροπια(φτιαξαμε και Insomnia community chat για καθε faction),ουτε dungeon δεν πηγαμε και οποτε μπαινω βλεπω να μην ειναι κανεις online,αρα μην περιμενεις πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Καλύτερα σκορπιοι παρά Σκορπιοί μαζεμένοι :P

Πρέπει να σε κάνω εσένα οπωσδήποτε add στην friend list μου με τόσα πετυχημένα αστεία που λες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Liapisftw είπε

Θέλω να πιστεύω στο classic λόγο νοσταλγίας θα μαζευτεί κόσμος. Πολλοί θα μπουν και είναι κρίμα να είμαστε σκορπιοί από εδώ και από εκεί.

Θελει πολυ χειροτερο καψιμο και υπομονη το Classic.Ακομα και απο νοσταλγια να παιξουν τις πρωτες μερες παραπανω ατομα,σε συντομο διαστημα θα το παρατησουν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Θελει πολυ χειροτερο καψιμο και υπομονη το Classic.Ακομα και απο νοσταλγια να παιξουν τις πρωτες μερες παραπανω ατομα,σε συντομο διαστημα θα το παρατησουν.

Υπάρχει μεγάλο hype στο community. Θα δείξει. Ελπίζω να το δοκιμάσει ο κόσμος. Εγώ σίγουρα θα μπω για το fun. Δυστυχώς δεν έχω τον χρόνο που είχα το 2005 αλλά για casual κατάσταση πιστεύω να είναι ότι πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Hype του community θα παει περιπατο συντομα.

Η γενια του Fortnite και pubg δεν εχει υπομονη να τρωει 3 και 4ωρες για να βγαλει ενα dungeon.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Fulgore είπε

Η γενια του Fortnite και pubg δεν εχει υπομονη να τρωει 3 και 4ωρες για να βγαλει ενα dungeon.

Και καλά κάνει. Το vanila ήταν ωραίο πριν 15 χρόνια που βγήκε, άλλες εποχές τότε και δεν υπήρχαν στην αγορά fast paced online games με τόσο μεγάλη απήχηση όπως τώρα.

Και εγώ θα το παίξω αλλά δεν βαυκαλίζομαι όπως οι περισσότεροι που νομίζουν πως παίζοντας το vanilla θα ξαναγίνουν 15 χρονών. 

 

Πάντως 3-4 ώρες δεν έπαιρναν όλα σε καμία περίπτωση (και μην μου αναφέρεις brd, dm ή strat) και μην ξεχνάς πως τότε σχεδόν όλοι είχαν παντελή άγνοια βασικών λειτουργιών του game. Πάταγαν στην τύχη κουμπάκια που ούτε ήξεραν τι έκαναν. Το να πρέπει να βρει κάποιος ένα guild που θα έχει raiding progress είναι αυτονόητο, και για να βγάζει περιεχόμενο και για να ντυθεί αλλά και για να μην πέφτει σε τυχάρπαστους noobs (που και πάλι συγκριτικά με το 2004 θα είναι λιγότεροι). 

 

Btw δεν ξέρω πόσοι vanilla servers θα υπάρχουν και τι θα γίνει με το sharding, θα ήθελα όμως να μάθω όταν φτιάξεις τον gnome char σου που θα παίζεις για να σε επισκεφτώ με τον undead rogue μου :D 

Επεξ/σία από Vasivouzoukos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Fulgore είπε

To Hype του community θα παει περιπατο συντομα.

Η γενια του Fortnite και pubg δεν εχει υπομονη να τρωει 3 και 4ωρες για να βγαλει ενα dungeon.

Δεν έχουν καμία σχέση τα fortinite κτλπ, πλέον τα θέλουμε όλα μασημενα και στο χέρι. Εγώ θυμάμαι λιώναμε ώρες στο thottbot στο vanilla για να βγάλουμε ακρη 

Εκεί πήγε το gaming γενικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα ενα μεγαλο μερος του Online Κοσμου που θα παιξει στους classic server λογω αρχικου hype(και παραπανω ελευθερου χρονου/ορεξης) αυτος θα ειναι.

Οι παλιοι υποτιθεται οτι γιαυτο σταματησαν το WoW,γιατι δεν εχουν πλεον χρονο και εχουν υποχρεωσεις και ασε που τα εχουν ηδη φαει στην μαπα αυτα τοτε.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Μα ενα μεγαλο μερος του Online Κοσμου που θα παιξει στους classic server λογω αρχικου hype(και παραπανω ελευθερου χρονου/ορεξης) αυτος θα ειναι.

Οι παλιοι υποτιθεται οτι γιαυτο σταματησαν το WoW,γιατι δεν εχουν πλεον χρονο και εχουν υποχρεωσεις και ασε που τα εχουν ηδη φαει στην μαπα αυτα τοτε.

Από το λίγο που έχω ψάξει και έχω δει οι παλιοί είναι αυτοί που θέλουν το classic και αυτοί θα είναι στο μεγαλύτερο ποσοστό το community του game. Η δυσκολία είναι αυτή που τραβάει τον κόσμο πίσω στο classic και το social aspect του τότε παιχνιδιού. Από το wotlk και μετά απλά κάθεσαι στην orgri/if και σπαμμαρεις lfr και bg's/arena. Πλέον έχει γίνει ένα single player epic loot grabbing game. Όσο κόσμο γνώρισα στις 10 μέρες στον nostalrius δεν γνώρισα 3 χρόνια στο retail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2019 στις 6:12 ΜΜ, Liapisftw είπε

Από το λίγο που έχω ψάξει και έχω δει οι παλιοί είναι αυτοί που θέλουν το classic και αυτοί θα είναι στο μεγαλύτερο ποσοστό το community του game. Η δυσκολία είναι αυτή που τραβάει τον κόσμο πίσω στο classic και το social aspect του τότε παιχνιδιού. Από το wotlk και μετά απλά κάθεσαι στην orgri/if και σπαμμαρεις lfr και bg's/arena. Πλέον έχει γίνει ένα single player epic loot grabbing game. Όσο κόσμο γνώρισα στις 10 μέρες στον nostalrius δεν γνώρισα 3 χρόνια στο retail.

Αυτο ακριβως. Οσο ακραιο ειναι να θεωρει καποιος οτι το classic θα ξεπερασει το retail, αλλο τοσο ειναι να θεωρει οτι προκειται απλα για νοσταλγια. Και ο Nostalrius εχει κλεισει χρονια, εχουν βγει αλλοι στα χναρια του και παρολα τα προβληματα που εχουν τετοιοι servers συνεχιζουν και μαζευουν πολυ κοσμο. Καποιοι απο τους σταθερους παικτες μαλιστα ειναι νεοι η ξεκινησαν να παιζουν απο το wrath και μετα. Παρολα αυτα επιλεγουν να παιζουν εκει και οχι λογω του subscription.

Υπαρχει κοινο για το classic και για τουλαχιστον 1-1.5 χρονο θεωρω οτι το ενδιαφερον θα κρατησει. Μετα δεν ξερω γιατι οντως χωρις νεο content δυσκολα θα ασχοληθει καποιος παραπανω. Μπορει μετα να μεινει ως μουσειακο κομματι για να βλεπει καποιος πως ηταν το παιχνιδι καποτε και για το πολυ hardcore κοινο μερικων χιλιαδων που θα συνεχισουν να παιζουν.

Γενικως απο τοτε που ξεκινησε η πρακτικη του crowdfunding, εχει αποδειχτει οτι πολλα ειδη παιχνιδιων που θεωρουνταν νεκρα γιατι το κοινο δεν τα ηθελε πια, καθε αλλο παρα νεκρα ηταν. Παρε παραδειγμα τα turn based isometric rpgs που λατρευω αλλα οι μεγαλες εταιριες σνομπαρουν. Πλεον υπαρχουν τοσες αξιολογες επιλογες απο crowdfunding και μαλιστα υψηλου επιπεδου. Ασε τις ΑΑΑ εταιριες να βγαζουν τα pubg fortnite και το ετησιο iteration του COD, FIFA και δεν ξερω τι αλλο πουλαει σημερα.

Στα MMO ηδη ετοιμαζονται για φετος και τα επομενα χρονια πολλοι old school η/και hardcore τιτλοι. Δεν θα πετυχουν ολοι αλλα και μονο οτι μαζευουν τοσα χρηματα ωστε να υποστηριξουν dev cycles τοσων ετων και εχουν μεγαλα communities που τα παρακολουθει εμενα μου δινει ελπιδες οτι θα παραμεινει το ειδος στο προσκηνιο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...