Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, Liapisftw είπε

Όσο για το 3ο το ρόλ είναι ότι χειρότερο και άδικο στο παιχνίδι. Η θα μπεις σε σωστό council να ντύνονται αυτοί που προσπαθούν περισσότερο ή θα πας σε πιο casual με dkp. Roll δεν νομίζω να κάνει κανένα έστω και ελάχιστα "σοβαρό" guild.

Όσο για τον pve server ούτε στον χειρότερο εχθρό μου εκτως και αν το μόνο που σου αρέσει είναι να σπαμαρεις frostbolt και να ρίχνεις easy mode bosses.

Ακόμα για το pre raid θα μπορούσες να κάνεις δικό σου group και να το αφήνεις όπως θες έστω να needareis εσύ μόνο τα dmg cloth items

Ναι κάτι σε DKP θα κοιτάξω αν ξαναπαίξω,σε casual style.Κάτσε άμα έχει το raid group του guild 8 mages και μερικούς warlocks.,ποιος παίρνει το dps cloth item στα σοβαρά guilds?.

PvE επέλεξα γιατί το φιλαράκι που παίζουμε είναι απαράδεκτος στο pvp όποτε δεν ήθελε με τπτ PvP server.Καλά περάσαμε στο lvling.Τα BGs αργουνε,το classic έχει πολύ αργό phase progression δυστυχώς.

Για το grouping σωστό αυτό αλλά δύσκολο να πετύχεις το comp που χρειάζεσαι σε pugs.Δεν είναι retail να περιμένεις να πάρεις τα cloths.Healadins,priest,resto druids,όλοι φοράνε ότι αγαπάνε και το βλέπουν σαν upgrade. Εκτός αν πας με group από guild και έχει γίνει συνεννόηση η group με είδη ντυμένους παίχτες(γιατί να πάνε σε dungeon που δεν θέλουν loot).Eσυ προφανώς ήσουν και στο κύμα των πρώτων 60αριδων και πιο hardcore players που τρέχανε διακαώς να ντυθουνε. 50+ atm είναι οι casuals,20-40+ είναι τα alts. Δλδ δεν μπορείς να είσαι και πολύ επιλεκτικός στην σύνθεση του group.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

56 λεπτά πριν, Apaleytos80 είπε

Ναι κάτι σε DKP θα κοιτάξω αν ξαναπαίξω,σε casual style.Κάτσε άμα έχει το raid group του guild 8 mages και μερικούς warlocks.,ποιος παίρνει το dps cloth item στα σοβαρά guilds?.

PvE επέλεξα γιατί το φιλαράκι που παίζουμε είναι απαράδεκτος στο pvp όποτε δεν ήθελε με τπτ PvP server.Καλά περάσαμε στο lvling.Τα BGs αργουνε,το classic έχει πολύ αργό phase progression δυστυχώς.

Για το grouping σωστό αυτό αλλά δύσκολο να πετύχεις το comp που χρειάζεσαι σε pugs.Δεν είναι retail να περιμένεις να πάρεις τα cloths.Healadins,priest,resto druids,όλοι φοράνε ότι αγαπάνε και το βλέπουν σαν upgrade. Εκτός αν πας με group από guild και έχει γίνει συνεννόηση η group με είδη ντυμένους παίχτες(γιατί να πάνε σε dungeon που δεν θέλουν loot).Eσυ προφανώς ήσουν και στο κύμα των πρώτων 60αριδων και πιο hardcore players που τρέχανε διακαώς να ντυθουνε. 50+ atm είναι οι casuals,20-40+ είναι τα alts. Δλδ δεν μπορείς να είσαι και πολύ επιλεκτικός στην σύνθεση του group.

Κοίτα, σε ένα σωστο guild με loot council το gear πάει πρώτα σε αυτούς που έχουν όλα τα consumables και έχουν καλό dps contribution ώστε να προχωρήσει το guild. Καλή λύση είναι το casual dkp που biddareis ότι αγαπάς και έτσι σίγουρα θα σηκώνεις parts τακτικά.

Δεν θα το έλεγα ότι ήμουν από τους πρώτους 60αριδες γιατί λόγω δουλειάς κλπ δεν είχα χρόνο πολύ. Απλά έκανα optimize το leveling και δεν έχανα χρονο σε άλλα πράγματα όπως proffessions, AH κλπ. Ήμουν rogue που κατά βάση είναι από τα πιο δύσκολα class να ντύσεις λόγο ανταγωνισμού καθώς και πολλά bis και κυρίως τα όπλα είναι ubrs με πολύ μικρό drop chance.

Αυτό που σου προτείνω για να ευχαριστηθείς το παιχνίδι λίγο παραπάνω είναι να μην σκας τόσο πολύ για pre raid gear.  Μάζεψε ότι μπορείς πιο εύκολα και μπες σε ένα guild που ξεκινάει MC και γρήγορα θα σηκώσεις αρκετό loot. Το content είναι αρκετά εύκολο και σε ένα friendly guild θα περάσεις και ευχάριστα το raid με λίγο χαβαλε κλπ ακόμα και στα wipes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως το vanilla ειχε αρκετα λαθη τα οποια διορθωθηκαν πολυ αργοτερα οπως πολυ λιγα loot drop απο 40ρια raids(εξου και ο προβληματισμος του συμφορουμιτη πιο πισω για την διανομη αυτων)και φυσικα αυτο που αναφερεις επισης αργοτερα οτι οντως ο καθενας οτι γουσταρει φοραει,που επισης δεν βοηθαει πολυ την κατασταση με το loot.

Τωρα για το pvp και τα bg ειπαμε.Αργει να βγει γιατι πρεπει να αρμεξουν τον κοσμο με τις συνδρομες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε αμα βγει το pvp εγω δεν θα παω ποτε 60 λεβελ. Μολις εχθες πηγα 30 με τον 10ο μου χαρακτηρα που απ'οτι φαινεται θα ειναι και ο βασικος! Αν και σκεφτομαι να ξεκινησω ακομα εναν χαρακτηρα αλλα σε normal server τωρα.. Καθως διαβαζω οτι οταν παω κοντα στα 50 θα με πεθανουν στα ganks οι pvpers!

Ασε που μερα ανα μερα κανω install/uninstall το λολ. Μλκ εκανα που το ξεκινησα ξανα μετα απο ενα χρονο, αλλα δε βλεπω να τελειωνω συντομα απο αυτον τον καρκινο! Αν και το TFT καλο παιχνιδακι φαινεται!

 

Επισης πλεον που δεν παιζω ουτε 1 ωρα wow την ημερα, για να παω 60 θελω πανω απο 3 μηνες και δεν ξερω αν αξιζει να δινω τοσα λεφτα για να παιζω τοσες λιγες ωρες τον μηνα! Μαλλον δεν ειναι του στυλ μου το παιχνιδι. Αν ημουν 18 χρονων, ισως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Δυστηχως το vanilla ειχε αρκετα λαθη τα οποια διορθωθηκαν πολυ αργοτερα οπως πολυ λιγα loot drop απο 40ρια raids(εξου και ο προβληματισμος του συμφορουμιτη πιο πισω για την διανομη αυτων)και φυσικα αυτο που αναφερεις επισης αργοτερα οτι οντως ο καθενας οτι γουσταρει φοραει,που επισης δεν βοηθαει πολυ την κατασταση με το loot.

Τωρα για το pvp και τα bg ειπαμε.Αργει να βγει γιατι πρεπει να αρμεξουν τον κοσμο με τις συνδρομες.

Δεν είναι θέμα αρμεγματος. Είναι θέμα blizzlike timeline. Αν βγάζουν τα phases έτσι για πλάκα σε 6 μήνες θα έχει βγει naxxramas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Liapisftw είπε

Δεν είναι θέμα αρμεγματος. Είναι θέμα blizzlike timeline. Αν βγάζουν τα phases έτσι για πλάκα σε 6 μήνες θα έχει βγει naxxramas.

Kαι που ακριβως ειναι το κακο σε αυτο?

Δεν μιλαμε για νεο παιχνιδι ουτως ή αλλως,ουτε για νεο περιεχομενο.

Και σε αντιθεση με το original vanilla παιχνιδι για το οποιο επρεπε να πληρωσεις και το ιδιο το παιχνιδι,εδω μονο η συνδρομη χρειαζεται.

Τωρα οκ αν καποιος θελει να πληρωνει 1+χρονο συνδρομη μεχρι να βγει το Naxxramas, οκ παω πασο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τωρα οκ αν καποιος θελει να πληρωνει 1+χρονο συνδρομη μεχρι να βγει το Naxxramas, οκ παω πασο.

Μπορεις να ακυρωσεις την συνδρομη και οταν βγει το phase που θες το ξαναενεργοποιεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Radiatedsoul είπε

Μπορεις να ακυρωσεις την συνδρομη και οταν βγει το phase που θες το ξαναενεργοποιεις

Μαζι σου σε αυτο,απλα αυτο που τονιζω πιο πισω ειναι οτι δεν ειναι οτι το καλυτερο να αργει να βγει νεο content.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Kαι που ακριβως ειναι το κακο σε αυτο?

Δεν μιλαμε για νεο παιχνιδι ουτως ή αλλως,ουτε για νεο περιεχομενο.

Και σε αντιθεση με το original vanilla παιχνιδι για το οποιο επρεπε να πληρωσεις και το ιδιο το παιχνιδι,εδω μονο η συνδρομη χρειαζεται.

Τωρα οκ αν καποιος θελει να πληρωνει 1+χρονο συνδρομη μεχρι να βγει το Naxxramas, οκ παω πασο.

Εννοείται ότι θέλω να κρατήσει το game σχεδόν 2 χρόνια όπως ήταν. Όπως αυτό θέλουν και όλοι όσοι το ζητούσαν. Και εννοείται να μην συνεχίσουν με tbc wotlk και όλη την σάπιλα μετά αλλά να εξελίξουν το κλασικ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Kαι που ακριβως ειναι το κακο σε αυτο?

Δεν μιλαμε για νεο παιχνιδι ουτως ή αλλως,ουτε για νεο περιεχομενο.

Και σε αντιθεση με το original vanilla παιχνιδι για το οποιο επρεπε να πληρωσεις και το ιδιο το παιχνιδι,εδω μονο η συνδρομη χρειαζεται.

Τωρα οκ αν καποιος θελει να πληρωνει 1+χρονο συνδρομη μεχρι να βγει το Naxxramas, οκ παω πασο.

Εννοείται ότι θέλω να κρατήσει το game σχεδόν 2 χρόνια όπως ήταν. Όπως αυτό θέλουν και όλοι όσοι το ζητούσαν. Και εννοείται να μην συνεχίσουν με tbc wotlk και όλη την σάπιλα μετά αλλά να εξελίξουν το κλασικ

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Τι παει να πει''να εξελιξουν το classic''?

Classic +. Να βγει νέο content πάνω στο υπάρχων game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Liapisftw είπε

Εννοείται ότι θέλω να κρατήσει το game σχεδόν 2 χρόνια όπως ήταν. Όπως αυτό θέλουν και όλοι όσοι το ζητούσαν. Και εννοείται να μην συνεχίσουν με tbc wotlk και όλη την σάπιλα μετά αλλά να εξελίξουν το κλασικ

Classic +. Να βγει νέο content πάνω στο υπάρχων game.

Μα το TBC ηταν το νεο content πανω στο ... "υπαρχων" game δηλαδη το classic. Να βγαλει νεο content ή οχι; δε καταλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα επιτέλους 60 τον warrior και το παιχνίδι είναι τώρα σαν παρατράγουδα της Αννίτας.Πολυ βρισίδι και πολύ ignore.Τα tanks την έχουν δει ότι μας κάνουν χάρη που έρχονται και μπορούν να κάνουν need ότι γουστάρουν και φυσικά μόνο ότι bosses θέλουν αυτοί και ας μην ξεκίνησαν αυτοί το group.Το reserve πάει σύννεφο.Σημερα έχασα bis wrist από healer,χθες leather helm απο war tank και αφού φόρτωσα γιατί άλλος για να έρθει dm ήθελε το τόξο από satyr και ο άλλος στο ubrs τα one hand του arms war/rogue τραβάω ένα need σε ασπίδα επειδή είχα τανκ σχεδόν full epic το οποίο μας πήδηξε στο wipe τρεις φορές μέχρι το πρώτο ziggurat strat και αρχίζει να με λέει νίντζα γιατί την ήθελε για an quiraz!Ούτε καν έχει πέσει η raid και αυτός μαζεύει προίκα Για να μη μιλήσω για τα plate dps που για να μας πάρουν σε dungeons πρέπει να παρακαλάμε και να υποσχόμαστε ότι δεν θα needαρουμε τιποτα.Παιζει να έκανα δεκαπέντε whisper σήμερα μόνο δύο μου απάντησαν.Εγινε και το classic bfa και το χαλάσαμε και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Μα το TBC ηταν το νεο content πανω στο ... "υπαρχων" game δηλαδη το classic. Να βγαλει νεο content ή οχι; δε καταλαβα.

Το tbc ήταν η αρχή του κακου. Όταν ζητάνε classic + εννοούν patches με content πάνω στο game χωρίς λεβελ απ. Πράγματα που ήταν σχεδιασμένα να μπούνε στο game px και δεν μπήκανε όπως πχ hyjal, uldum, karazhan crypts, emerald dream.

7 λεπτά πριν, Solatorobo είπε

Πήγα επιτέλους 60 τον warrior και το παιχνίδι είναι τώρα σαν παρατράγουδα της Αννίτας.Πολυ βρισίδι και πολύ ignore.Τα tanks την έχουν δει ότι μας κάνουν χάρη που έρχονται και μπορούν να κάνουν need ότι γουστάρουν και φυσικά μόνο ότι bosses θέλουν αυτοί και ας μην ξεκίνησαν αυτοί το group.Το reserve πάει σύννεφο.Σημερα έχασα bis wrist από healer,χθες leather helm απο war tank και αφού φόρτωσα γιατί άλλος για να έρθει dm ήθελε το τόξο από satyr και ο άλλος στο ubrs τα one hand του arms war/rogue τραβάω ένα need σε ασπίδα επειδή είχα τανκ σχεδόν full epic το οποίο μας πήδηξε στο wipe τρεις φορές μέχρι το πρώτο ziggurat strat και αρχίζει να με λέει νίντζα γιατί την ήθελε για an quiraz!Ούτε καν έχει πέσει η raid και αυτός μαζεύει προίκα Για να μη μιλήσω για τα plate dps που για να μας πάρουν σε dungeons πρέπει να παρακαλάμε και να υποσχόμαστε ότι δεν θα needαρουμε τιποτα.Παιζει να έκανα δεκαπέντε whisper σήμερα μόνο δύο μου απάντησαν.Εγινε και το classic bfa και το χαλάσαμε και αυτό.

Και ρωτάω εγώ.. γιατί δεν κάνεις δικό σου γκρουπ?

Επεξ/σία από Liapisftw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Liapisftw είπε

Το tbc ήταν η αρχή του κακου. Όταν ζητάνε classic + εννοούν patches με content πάνω στο game χωρίς λεβελ απ. Πράγματα που ήταν σχεδιασμένα να μπούνε στο game px και δεν μπήκανε όπως πχ hyjal, uldum, karazhan crypts, emerald dream.

Και ρωτάω εγώ.. γιατί δεν κάνεις δικό σου γκρουπ?

Το μόνο κακό που είχε το TBC για ορισμένους είναι τα flying mounts(ότι κατέστρεψαν το wpvp) και το ότι η arena έφερε normalization στο pvp. Μονο βελτιώσεις είχε το TBC.

LFM tank/healer/DPS (κάνεις click και βλέπεις ότι είναι warrior).Αν έχει καν φιλαράκι bear tank καλά είναι,γιατί plate τανκ δεν τον παίρνει κανένας αυτονόητο είναι. Μπορεί να είναι και σε καν ψόφιο server και δεν βρίσκει εύκολα group.Εγώ σαν mage όταν έκανα group μάζευα dps/healer σύντομα και μετά κοιτούσαμε τα ντουβάρια μέχρι και αν βρούμε τανκ.Τις περισσότερες φορές δεν βρίσκαμε. Μονό σαν τανκ έχεις ευκολία για group.Δεν είναι τυχαίο που έχει βρομίσει ο τόπος σε warrior/druid τανκς alts.Ένας warrior με ζάλιζε κάθε μέρα να πάμε 4man BRD angerforge για το HoJ.Μου λέει μην μου φέρεις ούτε hunter,μου το ninjaran μια φορά 😂.

Επεξ/σία από Apaleytos80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...