Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, Liapisftw είπε

Το tbc ήταν η αρχή του κακου. Όταν ζητάνε classic + εννοούν patches με content πάνω στο game χωρίς λεβελ απ. Πράγματα που ήταν σχεδιασμένα να μπούνε στο game px και δεν μπήκανε όπως πχ hyjal, uldum, karazhan crypts, emerald dream.

Και ρωτάω εγώ.. γιατί δεν κάνεις δικό σου γκρουπ?

Το δοκίμασα.Και μου ζητάνε οι healers να έχω τανκ για να έρθουν.Παράνοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

47 λεπτά πριν, Apaleytos80 είπε

Το μόνο κακό που είχε το TBC για ορισμένους είναι τα flying mounts(ότι κατέστρεψαν το wpvp) και το ότι η arena έφερε normalization στο pvp. Μονο βελτιώσεις είχε το TBC.

LFM tank/healer/DPS (κάνεις click και βλέπεις ότι είναι warrior).Αν έχει καν φιλαράκι bear tank καλά είναι,γιατί plate τανκ δεν τον παίρνει κανένας αυτονόητο είναι. Μπορεί να είναι και σε καν ψόφιο server και δεν βρίσκει εύκολα group.Εγώ σαν mage όταν έκανα group μάζευα dps/healer σύντομα και μετά κοιτούσαμε τα ντουβάρια μέχρι και αν βρούμε τανκ.Τις περισσότερες φορές δεν βρίσκαμε. Μονό σαν τανκ έχεις ευκολία για group.Δεν είναι τυχαίο που έχει βρομίσει ο τόπος σε warrior/druid τανκς alts.Ένας warrior με ζάλιζε κάθε μέρα να πάμε 4man BRD angerforge για το HoJ.Μου λέει μην μου φέρεις ούτε hunter,μου το ninjaran μια φορά 😂.

Για μένα που ήμουν καθαρά μια ζωή pvp player το tbc ήταν shattrath queue arena simulator. Το pve gear έως ένα σημείο έγινε obsolete στο pvp. Δεν είναι τυχαίο που έγινε πανικός να φέρουν πίσω classic και όχι το tbc.

Όσο για το gear ακόμη και σαν rogue ντύθηκα πολύ άνετα και πλέον έχω αρκετα t1 καθώς και full onyxia loot συν το viskag. Το ίδιο και τα φιλαράκια μου που είναι hunter/mage δεν είχαν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα και με το ζόρι να παίζαμε 2 ώρες την ημέρα. Στο μόνο που είχα θέμα ήταν στα rend swords που τελικά κιόλας δεν τα κυνήγησα και πότε λόγο drop rate και μπήκα raid με maraudon sword που και πάλι ήμουν μεταξύ 1ης και 3ης θέσης στα dps.

Αν κάτι δεν πέσει η το πάρει άλλος απλά κάνεις άλλο 1 run δεν χάθηκε ο κόσμος. Δεν είναι ανάγκη να είσαι pre raid bis για να κάνεις MC. Συν ότι μέχρι να βγει το bwl σου υπογράφω ότι θα έχεις σχεδόν τα πάντα από το MC αν μπεις σε ένα χαλαρό guild που τουλάχιστον ρίχνει 9/10 η ακόμα καλύτερα και rag 

53 λεπτά πριν, Solatorobo είπε

Το δοκίμασα.Και μου ζητάνε οι healers να έχω τανκ για να έρθουν.Παράνοια.

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα τι να πω.. ίσως επειδή παίζω σε φουλ σέρβερ. Το guild που είσαι δεν βοηθάει με runs? Αν γράψεις στο guild για τανκ δεν έρχεται κανείς? Ψάξε για πιο καλό guild και εννοώντας καλό δεν λέω να ρίχνει τα πάντα αλλά να έχει καλό κόσμο και να βοηθάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Liapisftw είπε

Για μένα που ήμουν καθαρά μια ζωή pvp player το tbc ήταν shattrath queue arena simulator. Το pve gear έως ένα σημείο έγινε obsolete στο pvp. Δεν είναι τυχαίο που έγινε πανικός να φέρουν πίσω classic και όχι το tbc.

Όσο για το gear ακόμη και σαν rogue ντύθηκα πολύ άνετα και πλέον έχω αρκετα t1 καθώς και full onyxia loot συν το viskag. Το ίδιο και τα φιλαράκια μου που είναι hunter/mage δεν είχαν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα και με το ζόρι να παίζαμε 2 ώρες την ημέρα. Στο μόνο που είχα θέμα ήταν στα rend swords που τελικά κιόλας δεν τα κυνήγησα και πότε λόγο drop rate και μπήκα raid με maraudon sword που και πάλι ήμουν μεταξύ 1ης και 3ης θέσης στα dps.

Αν κάτι δεν πέσει η το πάρει άλλος απλά κάνεις άλλο 1 run δεν χάθηκε ο κόσμος. Δεν είναι ανάγκη να είσαι pre raid bis για να κάνεις MC. Συν ότι μέχρι να βγει το bwl σου υπογράφω ότι θα έχεις σχεδόν τα πάντα από το MC αν μπεις σε ένα χαλαρό guild που τουλάχιστον ρίχνει 9/10 η ακόμα καλύτερα και rag 

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα τι να πω.. ίσως επειδή παίζω σε φουλ σέρβερ. Το guild που είσαι δεν βοηθάει με runs? Αν γράψεις στο guild για τανκ δεν έρχεται κανείς? Ψάξε για πιο καλό guild και εννοώντας καλό δεν λέω να ρίχνει τα πάντα αλλά να έχει καλό κόσμο και να βοηθάει.

Θα γίνω τανκ.Δεν αξίζει να χάνω χρόνο σαν dps.Σημερα ξενέρωσα απίστευτα.Ειμαι σε ένα μικρό guild και δυστυχώς είμαστε ελάχιστοι 60.Θελω να μαζέψω πρώτα gear για να μπορώ να μπω raid χωρίς προβλήματα να μου την πουν και μετά θα ψάξω για μεγαλύτερο guild.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Solatorobo είπε

Θα γίνω τανκ.Δεν αξίζει να χάνω χρόνο σαν dps.Σημερα ξενέρωσα απίστευτα.Ειμαι σε ένα μικρό guild και δυστυχώς είμαστε ελάχιστοι 60.Θελω να μαζέψω πρώτα gear για να μπορώ να μπω raid χωρίς προβλήματα να μου την πουν και μετά θα ψάξω για μεγαλύτερο guild.

Σε ποιον σέρβερ είσαι μήπως μπορώ και βοηθησω? Είμαι Mograine-Horde

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταμάτησα την συνδρομή σήμερα. Δυστυχώς ο χρόνος είναι λίγος και κόλλησα και με το lol ξανά, οπότε δύσκολα τα πράγματα. Μέχρι 30 λεβελ έφτασα, τουλάχιστον έπαιξα όλους τους χαρακτήρες! Και έμαθα απ' έξω τα alliance quests, μέχρι τα zones για 30 level! Άμα αφοσιωνουν από την αρχή σε 1 χαρακτήρα τώρα λογικά θα ήμουν 50+, οπότε και μάλλον θα συνέχιζα μέχρι τα 60. Δεν πειράζει, καλή εμπειρία και αυτή, 1η φορά σε mmorpg. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Σταμάτησα την συνδρομή σήμερα. Δυστυχώς ο χρόνος είναι λίγος και κόλλησα και με το lol ξανά, οπότε δύσκολα τα πράγματα. Μέχρι 30 λεβελ έφτασα, τουλάχιστον έπαιξα όλους τους χαρακτήρες! Και έμαθα απ' έξω τα alliance quests, μέχρι τα zones για 30 level! Άμα αφοσιωνουν από την αρχή σε 1 χαρακτήρα τώρα λογικά θα ήμουν 50+, οπότε και μάλλον θα συνέχιζα μέχρι τα 60. Δεν πειράζει, καλή εμπειρία και αυτή, 1η φορά σε mmorpg. 

Στην ουσία η εμπειρία σου είναι ελάχιστη και η γνώση σου στα class μηδενική. Άδικα χαράμισες τον χρόνο σου.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ifr1t είπε

Στην ουσία η εμπειρία σου είναι ελάχιστη και η γνώση σου στα class μηδενική. Άδικα χαράμισες τον χρόνο σου.

Δυστυχώς έχεις δίκιο χόρτασε ποδαρόδρομο για το τπτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Σταμάτησα την συνδρομή σήμερα. Δυστυχώς ο χρόνος είναι λίγος και κόλλησα και με το lol ξανά, οπότε δύσκολα τα πράγματα. Μέχρι 30 λεβελ έφτασα, τουλάχιστον έπαιξα όλους τους χαρακτήρες! Και έμαθα απ' έξω τα alliance quests, μέχρι τα zones για 30 level! Άμα αφοσιωνουν από την αρχή σε 1 χαρακτήρα τώρα λογικά θα ήμουν 50+, οπότε και μάλλον θα συνέχιζα μέχρι τα 60. Δεν πειράζει, καλή εμπειρία και αυτή, 1η φορά σε mmorpg. 

Θα μας λείψεις όσο κανένας άλλος από αυτό το νήμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γουσταρω τρελα classic που ειναι ποιο κοντα σε d&d  αλλα θελει παρεα για να παιξεις γιατι μονος lfg δεν υποφερεται. Ασε που οσο  σκεφτομαι τι εχετε μπροστα σας για να κανετε στα επομενα phases αρρωσταινω. To μονο που ζηλευω ειναι το pvp που θα κανετε.

Οποτε... retail και fast pace  για τις δυο τρεις ωρες που θα μπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 2-3 χρόνια γύρισα ξανά στο wow. (το άφησα στα μισά του Pandaria)

Μπήκα για το Classic αλλά τελικά κατάλαβα ότι δεν μπορούσα. Τώρα προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται στο BFA και με τα world quests κτλπ καθώς πήγα 120 σχεδόν σε 4 ημέρες.

 

Να πω και εγώ την εμπειρία μου γενικά για το WoW. Παίζω WoW λίγο πριν γίνει live το TBC, δεν θυμάμαι ακριβώς τη χρονική στιγμή, αυτό που θυμάμαι είναι ότι μόλις έφτασα 60 να περίμενα 1μιση μήνα το πολύ για να βγει το TBC οπότε συνέχισα το lvlup χωρίς να κάνω τα γνωστά θρυλικά vanilla raids. Από το TBC μέχρι το Cataclysm έπαιζα σε βαθμό pro με κάποια World First και ΜΟΝΟ PvE. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το lvlup που είχε το Vanilla ήταν ΜΟΝΟ για παρέα... Δεν θα ξεχάσω τα levelup με φίλους και να έρχονται οι alliance να μας σκοτώνουν ή αυτό το καταραμένο Ashenvale που όταν πήγα 70 πήγα και "όργωσα" αυτή την π**** περιοχή επειδή δεν μπορούσαμε να περάσουμε ανάμεσα από μια λίμνη χαχαχα. Οπότε μόλις ξεκίνησα το Classic (πήγα μέχρι 14lvl) ένιωσα ότι δεν μπορώ άλλο καθώς χρειάζομαι "φίλους" και φίλους εννοώ όπως παλιά που παίζαμε δίπλα δίπλα, όχι με τα teamspeak και τα discord. Ενώ τα νέα content (αν και άσχημα τα πιο πολλά) δεν έχω θέμα καθώς είναι "εύκολα". Είμαι resto shaman μια ζωή και όταν κάνω levelup σαν elemental καθαρίζω quest που λέει ότι θέλει 3 άτομα καθώς βγάζω το elemental και τανκαρει για μένα. Αυτό παλιά ΔΕΝ μπορούσες να το κάνεις... 

Με λίγα λόγια, η άποψη μου είναι ότι αν έχεις παρέα το classic είναι πιο ευχάριστο. Για μοναχικούς στο gaming πλέον σαν και μένα χαχα δεν αντέχεται... Και κάτι τελευταίο, PVP παίκτης δεν ήμουν ποτέ, αλλά ήμουν μια ζωή σε PvP server και όποιον βρίσκαμε στο νετ (παλιά) και μας έλεγε ότι παίζει σε PvE τον λέγαμε φλώρο χαχα. Αυτά τα gangs ήταν ΄τέλεια ρε φίλε !!!

υγ: σαν το TBC δεν έχει. Όποιος πρόλαβε τα γ**** vials για να μπεις επιτέλους στο Black Temple θα με νιώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Νομιζω και τωρα μπαινεις μονος στο Black Temple με 120 για βολτα η τα αλλαξανε ; Δεν ξανα ασχοληθηκα μετα το lvlsquish

Ναι, δεν έχει αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
20 ώρες πριν, Hawk_K είπε

Επιτέλους 40lvl και mount 😁

Σε ζηλεύω :)

Παράτησα τον 35αρη lock, και το γύρισα σε hunter.... Το πάω χαλαρά λόγω αρκετών υποχρεώσεων και είμαι ήδη 29 :D

Κάποια στιγμή που θα πάει θα έρθει και το 40αρι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...