Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω κάτι, σκέφτομαι να κάνω repsec στα 40 lvl, γιατί γενικά τα είχα κάνει λίγο μαντάρα με τα talents επειδή έβλεπα διάφορα guides και ο καθένας έλεγε τα δικά του.Θα πάω προς shadow απλά κυρίως για να γουστάρω εγώ, από ότι μου είπε και ένας γνωστός άνετα κάνεις heal ακόμη και με shadow spec σε dungeons κτλ.

Η ερώτηση είναι η εξής να ακολουθήσω το talent tree που δίνει για shadow priest στο icy veins? Είδα έναν τυπά στο youtube που πρότεινει το talent tree της φώτο το οποίο είναι διαφορετικό από αυτά που βλέπω στα διάφορα sites τα οποία λίγο πολύ είναι ίδια με αυτό στο icy-veins. Τι λέτε;

 

Untitled.png

Επεξ/σία από Hawk_K
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, uns8 είπε

Θα μπορουσε καποιος να κανει μια συγκριση μεταξυ classic και retail?Τα υπερ και τα κατα του καθενος.

Αν έχεις ζωή, παίξε retail

Αν δεν έχεις, η θες να τη χάσεις, παίξε classic.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, Hawk_K said:

Να ρωτήσω κάτι, σκέφτομαι να κάνω repsec στα 40 lvl, γιατί γενικά τα είχα κάνει λίγο μαντάρα με τα talents επειδή έβλεπα διάφορα guides και ο καθένας έλεγε τα δικά του.Θα πάω προς shadow απλά κυρίως για να γουστάρω εγώ, από ότι μου είπε και ένας γνωστός άνετα κάνεις heal ακόμη και με shadow spec σε dungeons κτλ.

Η ερώτηση είναι η εξής να ακολουθήσω το talent tree που δίνει για shadow priest στο icy veins? Είδα έναν τυπά στο youtube που πρότεινει το talent tree της φώτο το οποίο είναι διαφορετικό από αυτά που βλέπω στα διάφορα sites τα οποία λίγο πολύ είναι ίδια με αυτό στο icy-veins. Τι λέτε;

Untitled.png

Ο Shadow στο classic έκανε heal όπως κάνει και στο τρέχων : λειψό.

Μόνο εύκολο content θα μπορείς να healάρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, seithan είπε

Ο Shadow στο classic έκανε heal όπως κάνει και στο τρέχων : λειψό.

Μόνο εύκολο content θα μπορείς να healάρεις. 

Aν μπω σε guild ως healer, σκέφτομαι στα 60 να κάνω respec. Tώρα που κάποιοι γνωστοί μου το ψιλοπαράτησαν το παιχνίδι και λεβελάρω μόνος, δεν είναι φαν να παίζεις με build discipline είναι και δύσκολο σχετικά και βαρετό πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Hawk_K είπε

Να ρωτήσω κάτι, σκέφτομαι να κάνω repsec στα 40 lvl, γιατί γενικά τα είχα κάνει λίγο μαντάρα με τα talents επειδή έβλεπα διάφορα guides και ο καθένας έλεγε τα δικά του.Θα πάω προς shadow απλά κυρίως για να γουστάρω εγώ, από ότι μου είπε και ένας γνωστός άνετα κάνεις heal ακόμη και με shadow spec σε dungeons κτλ.

Η ερώτηση είναι η εξής να ακολουθήσω το talent tree που δίνει για shadow priest στο icy veins? Είδα έναν τυπά στο youtube που πρότεινει το talent tree της φώτο το οποίο είναι διαφορετικό από αυτά που βλέπω στα διάφορα sites τα οποία λίγο πολύ είναι ίδια με αυτό στο icy-veins. Τι λέτε;

Untitled.png

Ως παλιός priest σε συμβουλεύω να μην ασχοληθείς καθόλου με το shadow spec. Σαν healer θα σε βρίζουν στα raids και τα dungeons για το χαμηλό heal, και σαν Dps θα πρέπει να προσπαθείς πολύ και να έχεις πολύ καλό gear για να βγάλεις το ίδιο damage που βγάζουν άλλα classes με μέτριο gear και spammaροντας ένα skill. Για pvp δεν το συζητώ κάν γιατί εκεί μόνο ως discipline επιβιώνεις. Βασικά η μοναδική σου επιλογή, αν θέλεις να ανήκεις σε ενα σοβαρό team, είναι να healάρεις ως holy ή ως disc.

Επεξ/σία από fragma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα πει να μην ασχοληθώ με το classic , αλλά , μη έχοντας τι να κάνω στο retail (440 έφτασα τον hunter μετά βαρέθηκα ) είπα να ξεκινήσω έναν lock , να θυμηθώ τα παλιά. Αν και παίκτης από το μακρινό 2005 , είχα ξεχάσει πολλά πράγματα. Έπαθα σόκ. Το παιχνίδι σε σχέση με retail μου φάνηκε πρωτόγονο , ακόμη και η orgrimmar στην παλιά της έκδοση ….αγροικία. Το σύστημα talents απλοϊκό . Ο παίκτης είναι λίγο από όλα . Λίγο affliction, λίγο demo ,λίγο destro. έχεις τσάντα και μαζεύεις shards για οποιαδήποτε δουλειά θες να κάνεις (στους hunters είναι ακόμα χειρότερα θες arrows που τα αγοράζεις και τροφή για το ψοφίμι το pet ) . Μιλώντας με hunters στο guild , φαίνεται ότι και οι locks και οι hunters ,οι μόνες classes που είχαν pet στο vanilla έχουν πρόβλημα με τα pets που δεν κρατάνε aggro με τίποτα . Όλα πρωτόγονα και γραφικά , χαχα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2019 στις 3:25 ΜΜ, fragma είπε

Ως παλιός priest σε συμβουλεύω να μην ασχοληθείς καθόλου με το shadow spec. Σαν healer θα σε βρίζουν στα raids και τα dungeons για το χαμηλό heal, και σαν Dps θα πρέπει να προσπαθείς πολύ και να έχεις πολύ καλό gear για να βγάλεις το ίδιο damage που βγάζουν άλλα classes με μέτριο gear και spammaροντας ένα skill. Για pvp δεν το συζητώ κάν γιατί εκεί μόνο ως discipline επιβιώνεις. Βασικά η μοναδική σου επιλογή, αν θέλεις να ανήκεις σε ενα σοβαρό team, είναι να healάρεις ως holy ή ως disc.

Έχεις να προτείνεις κάποιο build? Γενικά στο end game στο healing προσανατολίζομαι, σκεφτόμουν το shadow για το lvling and fun until 60. Αν μπορώ να πάιξω και με διαφορετικά build, οκ δεν έχω πρόβλημα. έχω αγοράσει το respec οπότε έχω φάει αρκετή ώρα στο ψάξιμο του τι να κάνω και ακόμη δεν έχω καταλήξει. Ο καθένας προτείνει κάτι διαφορετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/8/2019 στις 6:07 ΜΜ, michsof είπε

Οι " Eternal Flames " το γνωστό friendly και casual guild βρίσκετε στον Pyrewood Village ( normal server ), Horde side . Ήδη αριθμούμε κόντα στα 40 μέλη. Όποιος ενδιαφέρεται για χαλαρό και φιλικό gaming είναι ευπρόσδεκτος ! Whisper ingame : Valeriana , Powhito , Omikrons .

Οι " Eternal Flames " συνεχίζουμε δυναμικά στον Pyrewood Village ! Με ακόμα περισσότερα ενεργά μέλη , στο ίδιο φιλικό περιβάλλον έχουμε ξεκινήσει ήδη το raiding . Onyxia down , MC 8/10 και έπεται συνέχεια !  Εν αναμονή των battlegrounds , περιμένουμε όποιον ενδιαφέρεται για σοβαρό και fun gaming .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/11/2019 στις 9:32 ΜΜ, Hawk_K είπε

Να ρωτήσω κάτι, σκέφτομαι να κάνω repsec στα 40 lvl, γιατί γενικά τα είχα κάνει λίγο μαντάρα με τα talents επειδή έβλεπα διάφορα guides και ο καθένας έλεγε τα δικά του.Θα πάω προς shadow απλά κυρίως για να γουστάρω εγώ, από ότι μου είπε και ένας γνωστός άνετα κάνεις heal ακόμη και με shadow spec σε dungeons κτλ.

Η ερώτηση είναι η εξής να ακολουθήσω το talent tree που δίνει για shadow priest στο icy veins? Είδα έναν τυπά στο youtube που πρότεινει το talent tree της φώτο το οποίο είναι διαφορετικό από αυτά που βλέπω στα διάφορα sites τα οποία λίγο πολύ είναι ίδια με αυτό στο icy-veins. Τι λέτε;

Untitled.png

Φίλε μου μια χαρά είσαι shadow. Και expareis solo και healareis ανετοτατα. Μπορείς να βρεις και guild σαν shadow όπως πολλά guild παίρνουν έναν ώστε να boostarei το dmg των lock με το debuff του. Στο pvp είναι από τα δυνατότερα αν όχι το δυνατότερο class.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι μετά από κάποιες μέρες γιατί ήμουν μακριά από games κτλ λόγω ενός ταξιδιού. Αρχικά, να σας ευχαριστήσω για τις απαντήσεις σας, αλλά άκρη δεν έβγαλα χαχαχαχα.
Πάντως είμαι στο ίδιο στάδιο απλά δηλαδή έχω 40ρίσει και σκέφτομαι τι να κάνω με τα talents

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hawk_K είπε

Επανέρχομαι μετά από κάποιες μέρες γιατί ήμουν μακριά από games κτλ λόγω ενός ταξιδιού. Αρχικά, να σας ευχαριστήσω για τις απαντήσεις σας, αλλά άκρη δεν έβγαλα χαχαχαχα.
Πάντως είμαι στο ίδιο στάδιο απλά δηλαδή έχω 40ρίσει και σκέφτομαι τι να κάνω με τα talents

 

Καλά έλεος, άφησες το wow classic για να πας ταξίδι. Seriously; 

Dude, get a virtual life ffs!!! 

 

😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...