Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε μας ,επειδή η κατάσταση έχει ξεφύγει τελείως , σε open world οι άθλιοι alliance χτυπάνε lowbies 19-22 lvl , έχουμε φτιάξει στο guild ομάδες κρούσης και άμεσης επέμβασης . Π.Χ. είσαι stonetalon mountains , και ένας ηλίθιος κάγκουρας 50αρης hunter allie κάνει graveyard camping  τους low lvl παίκτες .Μήνυμα στο guild και το θέμα έχει τελειώσει. Κρατάμε και τα ονόματα των παικτών και τους "αναλαμβάνουν" στα ψηλά κάτι παιχτούρες στο pvp , παλιές καραβάνες στο άθλημα. Να σκεφτείτε , με ρωτάει ένας guldie ,ποιος είναι ο hunter που κάνει camping , του λέω το όνομα και μου λέει "α πάλι αυτός ο μα......ας" .Τον έχουν τσακίσει , αμφιβάλλω αν θα ξαναπαίξει. Ε, αει στο διάολο , στους lowbies βρήκες να κάνεις τον παίχτη . Στα high lvl κάνει ό,τι θες , πήγαινε bgs , τι βαράς έξω βρε τενεκέ ξεγάνωτε?   

Επεξ/σία από evkar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και εγώ βιάστηκα να μιλήσω... Πολύ ξύλο και γενικά οι alliance πρέπει να έχουν φάει τρελό bullying παλαιότερα γιατί το κόμπλεξ που βγάζουν είναι τεράστιο. Καταρχάς οι τύποι κάνουν quests σε γκρουπάκια των 4-5 ατόμων και ότι βρουν βαράνε. Ειδικά STV σε κάτι quest με τρολς κτλ η φάση είναι απάλευτη. 

Επίσης, πήγa Tanaris για ΖF, αλλά δεν έκανα κανένα run γιατί δεν βρίσκαμε τανκ... 3 γκρουπ να σπαμάρουν το τσατ για τανκ και τίποτα. Πάντως ευχαριστήθηκα παιχνίδι χθες που μπήκα, βρήκα ένα παλικάρι random σουηδό και κάναμε quest μαζί, και σε κάποια φάση ήρθε και τρίτος. Ένιωσα ξανά να υπάρχει community. Μοναδική εξαίρεση, κάτι βλαχο 60άρηδες alliance που έκαναν camping και σκότωναν 40άρηδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Hawk_K είπε

Και εγώ βιάστηκα να μιλήσω... Πολύ ξύλο και γενικά οι alliance πρέπει να έχουν φάει τρελό bullying παλαιότερα γιατί το κόμπλεξ που βγάζουν είναι τεράστιο. Καταρχάς οι τύποι κάνουν quests σε γκρουπάκια των 4-5 ατόμων και ότι βρουν βαράνε. Ειδικά STV σε κάτι quest με τρολς κτλ η φάση είναι απάλευτη. 
 

Εισαι horde ετσι? Αν δεν δεις την αλλη πλευρα δεν μπορεις να καταλαβεις ποσο ασχημα ειναι.

Να θες να πας brd και να ειναι σχεδον ολημερις camped απο horde και να προχωρας 20 μετρα καθε 3-4 λεπτα, οσο δηλαδη μπορεις σε spirit form.

Εδω ως 60ρης να πεταξεις σε High level zone ειναι 90% σιγουρο οτι σε σφαζουν με το που προσγειωθεις. Ακομα και Menethil harbor μπορει να προσγειωθεις και να το βρεις camped. Για να μην πουμε για το ντου στα πλοια. Στο everlook σε σκοτωνουν εν ψυχρω μες στην πολη 2-3 μαζι και μετα κανουν vanish η feign death για να γλυτωσουν απο τους φρουρους.

Ολα αυτα συμβαινουν μονο απο horde. Οι alliance στην καλυτερη περιπτωση απο αντιδραση να φτιαξουν καποιο μικρο raid και με το που παρουν τον ελεγχο μιας περιοχης ερχονται 20 ατομα οργανωμενοι ολοι μαζι και προσγειωνονται ταυτοχρονα και τους καθαριζουν.

Το επιχειρημα οτι υπαρχουν και pve servers ισχυει μεν αλλα δεν ειναι πολυ καλο οταν χρησιμοποιειται ως δικαιολογια για την καθολου υγιη κατασταση που επικρατει. PVP αυτην τη στιγμη σημαινει σχεδον denial of service για τους alliance στο μεγαλυτερο κομματι του παιχνιδιου.

Αν δεν επαιζα rogue δεν ξερω τι θα εκανα, ειναι πραγματικα πολυ εκνευριστικο. Τωρα δεν με νοιαζει, ισα ισα, χτυπαω και εγω απομονωμενους horde οταν τους βρισκω, εφοσον μου δινουν honor και τους βρω σε μειονεκτικη θεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο χάλια σε pvp server? οκ αλλά και η blizzard τι ακριβώς να κάνει; αυτό δεν ήθελαν όλοι, world pvp?

πάντως εμένα επειδή με εκνευρίζει αφάνταστα έχω πάει pve, χαλαρά μέχρι lvl 48 προς ώρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Bspus είπε

Εισαι horde ετσι? Αν δεν δεις την αλλη πλευρα δεν μπορεις να καταλαβεις ποσο ασχημα ειναι.

Να θες να πας brd και να ειναι σχεδον ολημερις camped απο horde και να προχωρας 20 μετρα καθε 3-4 λεπτα, οσο δηλαδη μπορεις σε spirit form.

Εδω ως 60ρης να πεταξεις σε High level zone ειναι 90% σιγουρο οτι σε σφαζουν με το που προσγειωθεις. Ακομα και Menethil harbor μπορει να προσγειωθεις και να το βρεις camped. Για να μην πουμε για το ντου στα πλοια. Στο everlook σε σκοτωνουν εν ψυχρω μες στην πολη 2-3 μαζι και μετα κανουν vanish η feign death για να γλυτωσουν απο τους φρουρους.

Ολα αυτα συμβαινουν μονο απο horde. Οι alliance στην καλυτερη περιπτωση απο αντιδραση να φτιαξουν καποιο μικρο raid και με το που παρουν τον ελεγχο μιας περιοχης ερχονται 20 ατομα οργανωμενοι ολοι μαζι και προσγειωνονται ταυτοχρονα και τους καθαριζουν.

Το επιχειρημα οτι υπαρχουν και pve servers ισχυει μεν αλλα δεν ειναι πολυ καλο οταν χρησιμοποιειται ως δικαιολογια για την καθολου υγιη κατασταση που επικρατει. PVP αυτην τη στιγμη σημαινει σχεδον denial of service για τους alliance στο μεγαλυτερο κομματι του παιχνιδιου.

Αν δεν επαιζα rogue δεν ξερω τι θα εκανα, ειναι πραγματικα πολυ εκνευριστικο. Τωρα δεν με νοιαζει, ισα ισα, χτυπαω και εγω απομονωμενους horde οταν τους βρισκω, εφοσον μου δινουν honor και τους βρω σε μειονεκτικη θεση.

Ναι horde ειμαι, οκ είχα να πιάσω το παιχνίδι πολλά χρόνια, δεν θυμάμαι και τα πάντα. Γενικά βλέπω τους πολύ pvp παίχτες να μην πολύ χαλιούντια με την όλη φάση, εγώ που γενικά είμαι πιο friendly παιχτης σπάζομαι. σήμερα με γκάνγκαραν σε ένα quest ένα group alliance και όταν μαζευτήκαμε 5 πήγαμε και τους κοπανήσαμε 2 φορές. Μετά το group μου χτύπησε έναν φουκαρά που τον βρήκε μόνο και δεν ασχολήθηκα, δεν μου αρέσουν αυτά. Επίσης, περνώντας από undercity, 60άρηδες σκότωναν low level παιχτες στο Brill ffs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, greg4 είπε

Τόσο χάλια σε pvp server? οκ αλλά και η blizzard τι ακριβώς να κάνει; αυτό δεν ήθελαν όλοι, world pvp?

πάντως εμένα επειδή με εκνευρίζει αφάνταστα έχω πάει pve, χαλαρά μέχρι lvl 48 προς ώρας

Η αληθεια ειναι οτι δεν μπορει να κανει και πολλα. Σε αντιθεση με τους περισσοτερους που βλεπω δεν κατηγορω ιδιαιτερα τη Blizzard για το θεμα.

Τα χερια τους ειναι δεμενα. Οι κανονες ειναι συγκεκριμενοι και δεν μπορουν να αναγκασουν κανενα να επιλεξει αλλο faction. Σε αντιθεση με το 2005, ολοι ξεραν απο την αρχη τι σημαινει honor system και μπορουν να βελτιστοποιησουν τις κινησεις τους.

Δεν βλεπω να φτιαχνει ιδιαιτερα ακομα και με τα BGs σε δυο βδομαδες και παροτι θα ειναι cross realm. Οι horde ειναι περισσοτεροι (τουλαχιστον οι active pvpers) οποτε θα εχεις συνεχως WSG με 10 horde vs 7-8 allies που θα τρωνε ξυλο. Σε 2 μηνες θα ειναι και exalted ολοι για extra epic gear ενω οι περισσοτεροι alliance ακομη θα παιζουν για 1 mark of honor σε καθε match. Βεβαια οι οργανωμενοι allies με τα premade θα ανεβουν πολυ γρηγορα σε αυτο το περιβαλλον.

9 ώρες πριν, Hawk_K είπε

 Επίσης, περνώντας από undercity, 60άρηδες σκότωναν low level παιχτες στο Brill ffs...

Ειναι horde territory, αμα τους σκοτωναν παει να πει οτι επιτεθηκαν πρωτοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κατάσταση δεν  έχει καμία σχέση με το 2005 . Το γράφουν και τα παιδιά παραπάνω , τότε ο κόσμος δεν  ήξερε για το honor system , αν και οι επαγγελματίες  pvpers ήξεραν , τώρα ξέρουν όλοι. Όπως είναι απαράδεκτο για τους allies να βαράνε μικρούς , το ίδιο ισχύει και για τους δικούς μας horde όταν βαράνε allies , καθότι κάφρους (και μάλιστα αρκετούς) έχουμε και μεις. Χθες ήμουν stonetalon και έκανα questing με ένα σουηδό 25αρι. Περνάει ένας 22αρης  allie , αγριεύει ο δικός μου , και άρχισε να φωνάζει "kill him kill him" . Του την πέφτω και του λέω , κάτσε ρε μεγάλε , εμείς είμαστε δυο 25αρηδες αυτός ο φουκαράς μόνος του 22 και προφανώς θέλει να κάνει κάποια quest , γιατί να τον φάμε , τι θα αποδείξουμε ? Θα σου άρεσε να σου κάνουν το ίδιο? Καλά , ο τύπος αφού μου την είπε , ότι είμαι και "chicken" , έκανε  group disband , οπότε και συνέχισα μόνος μου.

Η blizz έχει και παραέχει ευθύνη για την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί , γιατί άργησε να ανοίξει τα bgs , και θα την πληρώσει στο τέλος , αφού πολλοί  θα την κάνουν από το παιχνίδι , γιατί δεν είναι μαζόχες να κάθονται να τις τρώνε αντί να μπορούν να παίξουν αξιοπρεπώς. 

Δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί το honor system ,αλλά θα έπρεπε να τιμωρεί  όποιον χτυπάει έναν μικρότερό του κατά κάποια lvls. Η με έναν αλγόριθμο αν κάνεις camping να τιμωρείσαι  με αφαίρεση πόντων (έχω ρωτήσει προγραμματιστή και μου είπε ότι γίνεται) . Λοιπόν  ,έχει ευθύνη η blizz , αλλά όταν σε κάνα εξάμηνο αδειάσουν οι servers να δούμε τι θα κάνει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, evkar είπε

 

Η blizz έχει και παραέχει ευθύνη για την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί , γιατί άργησε να ανοίξει τα bgs , και θα την πληρώσει στο τέλος , αφού πολλοί  θα την κάνουν από το παιχνίδι , γιατί δεν είναι μαζόχες να κάθονται να τις τρώνε αντί να μπορούν να παίξουν αξιοπρεπώς. 

Δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί το honor system ,αλλά θα έπρεπε να τιμωρεί  όποιον χτυπάει έναν μικρότερό του κατά κάποια lvls. Η με έναν αλγόριθμο αν κάνεις camping να τιμωρείσαι  με αφαίρεση πόντων (έχω ρωτήσει προγραμματιστή και μου είπε ότι γίνεται) . Λοιπόν  ,έχει ευθύνη η blizz , αλλά όταν σε κάνα εξάμηνο αδειάσουν οι servers να δούμε τι θα κάνει. 

 

Το κακο ειναι οτι αν κανανε τετοιες αλλαγες θα τους την επεφτε η αλλη ομαδα (#nochanges) και θα ελεγε οτι αλλοιωσαν το χαρακτηρα του παιχνιδιου. Ποτε δεν μπορεις να τους ικανοποιησεις ολους.

Θα μου αρεσε πολυ για παραδειγμα οταν επιστρεφεις στο πτωμα σου να εισαι honorless target για 30 sec οπως συμβαινει οταν προσγειωνεσαι σε flight path.

Η θα μπορουσε το honor να μειωνεται ακομα πιο πολυ στα διαδοχικα kills, και ας εκανε reset στις 12 ωρες πχ αντι για 24

Να σε τιμωρησουν γιατι χτυπησες πολυ μικροτερο δεν ειναι καλη ιδεα γιατι θα οδηγησει σε αλλες καταχρηστικες συμπεριφορες με τους μικρους να παρενοχλουν τους μεγαλυτερους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές είχα μπει και βοήθαγα ένα φίλο στα wetlands έγω 46 lvl και ο φίλος 27. Έβλεπα στο chat  που έλεγε όλο menethil harbor under attack αλλά δεν με ένοιαζε γιατί ήμαστα μακριά.

Κάποια στιγμή μου κάνει whisper ένας αν μπορώ να του κάνω portal ironforge. Του κάνω, φεύγει, και μετά απο 5 λεπτά μου κάνουν άλλοι 3-4 whisper για portal και μου λένε γίνεται σφαγή, έχουν κάνει ντου οι horde.

Έβγαλα και 5 gold.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά είναι ένα παιχνίδι εναντίων 2 factions σε ένα open world. Εγώ μόνο για το pvp μπήκα και καταλαβαίνω ότι για κάποιους που exparoun ακόμα είναι ζόρι αλλά τι σημασία έχει αν ειστε 2 και είναι 1 ή αν είναι low lvl και τέτοια. Όταν gankareis κάποιον δεν αποδυκνειεις κάτι, ούτε είσαι pro pvper απλώς σου αρέσει το pvp και το feeling του WAR(craft).

Και τα bg να βγουν τα βαριέμαι ελεεινά. Να rankarw δεν υπάρχει περίπτωση μιας και δεν υπάρχει χρόνος συν ότι το gear δεν το χρειάζομαι μιας και ο rogue μου είδη τα έχει σχεδόν όλα.. Το Μαυροβούνι πλέον έχει γίνει η orgrimmar μου :)

Για μένα red=dead. Κραξτε ελεύθερα :)

Επεξ/σία από Liapisftw
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Liapisftw είπε

Ρε παιδιά είναι ένα παιχνίδι εναντίων 2 factions σε ένα open world. Εγώ μόνο για το pvp μπήκα και καταλαβαίνω ότι για κάποιους που exparoun ακόμα είναι ζόρι αλλά τι σημασία έχει αν ειστε 2 και είναι 1 ή αν είναι low lvl και τέτοια. Όταν gankareis κάποιον δεν αποδυκνειεις κάτι, ούτε είσαι pro pvper απλώς σου αρέσει το pvp και το feeling του WAR(craft).

Και τα bg να βγουν τα βαριέμαι ελεεινά. Να rankarw δεν υπάρχει περίπτωση μιας και δεν υπάρχει χρόνος συν ότι το gear δεν το χρειάζομαι μιας και ο rogue μου είδη τα έχει σχεδόν όλα.. Το Μαυροβούνι πλέον έχει γίνει η orgrimmar μου :)

Για μένα red=dead. Κραξτε ελεύθερα :)

 

Αν έπαιζες σε RPPvP θα σου έλεγα πως είσαι σωστός και έχεις άποψη.

Σε απλό PvP το να gankaρεις lowbies που questαρουν απλά καραγκιόζης. Σαν να πιάνεις γόνο στο ψάρεμα και να τον κρατάς.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, StigmaX είπε

Αν έπαιζες σε RPPvP θα σου έλεγα πως είσαι σωστός και έχεις άποψη.

Σε απλό PvP το να gankaρεις lowbies που questαρουν απλά καραγκιόζης. Σαν να πιάνεις γόνο στο ψάρεμα και να τον κρατάς.

Ρε red is dead λεμε. Από τα λεβελ 50 gankarw 60αριδες. Δεν σου είπα θα πάω σε low lvl περιοχές να gankarw αλλά αν τύχει και δω κάποιον τελείωσε. For the horde! 😂😂😂😂.

Μου αρέσει να διαβάζω αντιδράσεις! Παιχνίδι είναι ας χαλαρώσουμε.

Επεξ/σία από Liapisftw
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Hawk_K είπε

Λόγω άπειρης δουλειάς έχω να παίξω 10 μέρες. Τι έγινε έχουν μπει bgs ή έχουμε γενικά τπτ νεότερο;

Σε μια βδομαδα απο τωρα μπαινουν τα BGs. WSG και AV δηλαδη, το AB στην επομενη φαση.

Ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα νομιζω, τουλαχιστον στο Bloodfang.

Εχει συνεχεια ganking αλλα και η alliance αντεπιτιθεται. Φυσικα οταν τσαντιστουν οι horde και μαζευτουν μας παιρνει ολους ο διαολος αλλα κατι παει κι ερχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...