Προς το περιεχόμενο

Οπτικες Ινες ηράκλειο κρητης-αναβαθμιση δικτυου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
1 minute ago, Arispap2 said:

τώρα είδα την διαθεσιμότητα στο site της wind και βγαίνει κανονικά. (η διευθυνση μου ειναι στα κέντρο στα ψαράδικα)

Στο site του ΟΤΕ και της Voda?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν και συνδρομητής της δεν την εμπιστεύομαι στο θέμα διαθεσιμότητας. Προσωπικά θα περίμενα πρώτα να βγάλουν κι οι άλλοι για να σιγουρευτώ κι ας την διάλεγα και πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά δε πιστευω τίποτα . Θέλω να φύγω από τη σάπια nova αλλά μη πάω από τη σκύλα στη Χάρυβδη :P

Στο site η "ερευνα" βγαζει Η περιοχή σου τρέχει με ταχύτητες 24 Mbps!

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κατάστημα της Wind που επισκέφτηκα μου είπαν οτι μπορεί άμεσα να μπει 50 mbps ενω τεχνικός του οτέ στο ηράκλειο υποστηρίζει οτι δεν ειναι αλήθεια διότι θα το γνώριζαν.. Ίσως παίζει κάποια κομπίνα απο την πλευρα της Wind για να πάρει πελάτες απο τον Οτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ακόμα δεν εχει ενεργοποιηθεί τίποτα απο wind. Μαρκετίστικο είναι. Υπομονή. Q2 πλησιάζει και πρέπει να τα έχουν έτοιμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/2/2019 στις 2:28 ΜΜ, Arispap2 είπε

Σε κατάστημα της Wind που επισκέφτηκα μου είπαν οτι μπορεί άμεσα να μπει 50 mbps ενω τεχνικός του οτέ στο ηράκλειο υποστηρίζει οτι δεν ειναι αλήθεια διότι θα το γνώριζαν.. Ίσως παίζει κάποια κομπίνα απο την πλευρα της Wind για να πάρει πελάτες απο τον Οτε...

Στο κέντρο του Ηρακλείου Κρήτης, δεν υπάρχει Wind. Όποιες καμπίνες Vdsl υπάρχουν, είναι της Cosmote. Εδώ στην επιλογή Wind  μπορείς να δεις αν η καμπίνα σου θα αναβαθμιστεί από την Wind. Για να βρεις τη καμπίνα σου, κοιτάς τον αριθμό που αναφέρει στο πλάι.

Εδώ είναι τα έργα αναβάθμισης του ΟΤΕ, ίσως να είσαι και εκεί (αυτά είναι έτοιμα και καλά, παρόλο που δεν είναι).

 

Αυτό που σου λένε με την Wind, είναι παγίδα marketing. Γιατί θα σου δώσουν από κέντρο, vdsl, κλασσικά δεν θα πιάνεις και θα σου πουν να σε υποβαθμίσουν σε adsl, όπου θα είναι χειρότερο από αυτό που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, alkis13 είπε

Στο κέντρο του Ηρακλείου Κρήτης, δεν υπάρχει Wind. Όποιες καμπίνες Vdsl υπάρχουν, είναι της Cosmote. Εδώ στην επιλογή Wind  μπορείς να δεις αν η καμπίνα σου θα αναβαθμιστεί από την Wind. Για να βρεις τη καμπίνα σου, κοιτάς τον αριθμό που αναφέρει στο πλάι.

Εδώ είναι τα έργα αναβάθμισης του ΟΤΕ, ίσως να είσαι και εκεί (αυτά είναι έτοιμα και καλά, παρόλο που δεν είναι).

Αυτό που σου λένε με την Wind, είναι παγίδα marketing. Γιατί θα σου δώσουν από κέντρο, vdsl, κλασσικά δεν θα πιάνεις και θα σου πουν να σε υποβαθμίσουν σε adsl, όπου θα είναι χειρότερο από αυτό που έχεις.

Ο ίδιος ο τεχνικός του Οτε αλλά και στο κατάστημα του Οτε μου είπαν οτι την αναβάθμιση της περιοχής την εχει αναλάβει η Wind. Όπως και να χει ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Απο οτι φαίνεται θα περιμένουμε τον ΟΤΕ για το VDSL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Arispap2 είπε

Ο ίδιος ο τεχνικός του Οτε αλλά και στο κατάστημα του Οτε μου είπαν οτι την αναβάθμιση της περιοχής την εχει αναλάβει η Wind. Όπως και να χει ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Απο οτι φαίνεται θα περιμένουμε τον ΟΤΕ για το VDSL.

Της Wind θα ειναι οι οπτικες ινες-νεο κουτι, από το κουτί του οτε και το χαλκο του οτε, θα εχεις σπιτι σου Vdsl. Μέχρι βεβαια να ενεργοποιηθεί (δεν εχει φτιαχτει ακομη) έχουμε κανενα χρόνο μες στο νερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, alkis13 είπε

Της Wind θα ειναι οι οπτικες ινες-νεο κουτι, από το κουτί του οτε και το χαλκο του οτε, θα εχεις σπιτι σου Vdsl. Μέχρι βεβαια να ενεργοποιηθεί (δεν εχει φτιαχτει ακομη) έχουμε κανενα χρόνο μες στο νερό.

Κατάλαβα,υπομονή λοιπόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, alkis13 είπε

Της Wind θα ειναι οι οπτικες ινες-νεο κουτι, από το κουτί του οτε και το χαλκο του οτε, θα εχεις σπιτι σου Vdsl. Μέχρι βεβαια να ενεργοποιηθεί (δεν εχει φτιαχτει ακομη) έχουμε κανενα χρόνο μες στο νερό.

Με βάση τα χρονοδιαγράμματα μιλάμε για τέλη Ιούνη. Και εγώ δεν νομίζω να δούμε κάτι από wind πριν τα τέλη καλοκαιριού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασ γινω για αλλη μια φορα γραφικός και ας τα  ακουσω....το θεωρώ αισχος ετος 2019 και να παιζουμε με 24ρες που δινουν 8mbit στην κα΄λυτερη και το δικτυοο ακομα να στήνεται!προ λιγο ήμερων συνάντησα ενα τεχνικό σε ενα καφαο και τον ρωτησα τι γινεται με το δικτυο(περιοχη κατσαμπάς),μπορει να μου ειπε μπαρουφες αλλα μου λεει θελει τουλαχιστον κανενα χρονο ακομα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην θεωρείς τίποτα αισχος. Τσεκαρισμα απλά τι παίρναν οι ΟΤΕδες όταν ενηλικιώνονταν τα παιδιά τους, τους μισθούς και τα εφάπαξ τους, πάντα σε συνάρτηση με τα "προσόντα" τους. Τότε θα βγει νόημα

Επεξ/σία από Telumetar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...